Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjek a családommal új, egészségesebb életet? fórum

Hogyan kezdjek a családommal új, egészségesebb életet? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. 06bfdda89d (válaszként erre: 45. - Gummy)
2010. okt. 29. 15:15
A-a!A gyerek az nem felnőtt!;)
50. rékaság (válaszként erre: 45. - Gummy)
2010. okt. 28. 16:13

Azért ne éheztesd, adj neki valami egészségeset és keveset ilyenkor. Ugyan nem tudom hány éves, de azzal sem teszel jót ha éhezik. Ezért kell a fokozatosság, mert ha eddig a kései és nagy tál vacsikhoz volt szokva akkor nem fog menni a hirtelen váltás szőlőre.. Én úgy oldanám ezt meg, hogy először szépen fokozatosan lecserélném az ételeket, hogy egészségeseket egyen, majd aztán szépen lassan csökkenteném az adagot is. különben szerintem lázadás lesz belőle :))

De csak így tovább, nagyon tetszik ez a topic és igazán szép, hogy szeretnél ezért tenni. A naplódba ha beengedsz én is szívesen beleolvasnék, hátha én is tanulhatok belőle valamit, igazán érdekel :)

A korábbi félreértések miatt, pedig szívből remélem, hogy nincs harag, a másik topic alapján rosszul ítéltelek meg, de nagyon kellemes csalódás vagy nekem :)

Csak így tovább! :)

49. rékaság (válaszként erre: 23. - Gummy)
2010. okt. 28. 15:58

de próbálkozz akkor több féle gyümölccsel, valamelyik csak ízleni fog. annyi féle van már..

én mondjuk a zöldségekkel vagyok így, sokáig nem ettem, de mostmár sokszor eszek csak paradicsomot mondjuk köret helyett, a szendvics is egész más ízű, ha van benne egy kis jégsaláta és pritamin paprika.. és főételnek meg annyiféle főzelék készül zöldségből.. csak rá kell szoktatni magad, és utána rájössz, hogy ezekkel kombinálva sokkal ízletesebbek az ételek :)

gyümölcsből én mondjuk minden evő vagyok, a zöldség nálam is nehezebb dió volt, mert abból tényleg sok mindent nem szeretek, de szerencsére mindegyikből van annyi féle, hogy lehet bőven válogatni, és csak talál az ember néhányat amit szeret :D

48. rékaság (válaszként erre: 22. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 28. 15:53

érdekes ötlet nem hallottam még ezt, de kíváncsi vagyok, ki fogom próbálni :))

én különben jégsalátát teszek a szendvicsbe, tök szeretem ahogy ropog :D

47. rékaság (válaszként erre: 8. - Gummy)
2010. okt. 28. 15:43
persze igazad van, a fokozatosság lényeges, mert ha egyszerre akarod nem lesz tartós, tapasztalatból mondom. és ez amit írsz, kezdetnek szerintem a legszuperebb! :)
46. rékaság (válaszként erre: 5. - Gummy)
2010. okt. 28. 15:41
szerintem kezdetnek vigyél egy kis rendszerességet a dologba, legalább annyit, hogy nagyjából ugyanabban az időben esztek. Sportot nem kell túlzásba vinni, ha még nem sprotoltok semmit, akár egy könnyed délutáni séta is jó lehet.
45. Gummy
2010. okt. 27. 19:37

Pozitív, bár a fiam most akar éppen éhenhalni.

6 körül evett szőlőt, mást nem adok neki. :D

44. 745c235007 (válaszként erre: 42. - Gummy)
2010. okt. 27. 18:20
Gratulálok!! :) család még mindig pozitív?? :))
43. Gummy
2010. okt. 26. 19:26
Egyébként ti ezeket a dolgokat hogyan oldjátok meg? Hogy tudtok mindenre odafigyelni egyszerre?
42. Gummy
2010. okt. 26. 19:24
Már elkezdtem a naplómat. És nagyon jó úton haladunk már most az elején. :D
2010. okt. 26. 18:21

Szia Gummy!Rég,vagy talán sose(:O),olvastam ilyen értelmes fórumot.Mindenki annyira jókat írt!Mondjuk Szabadgondolkodó kicsit drasztikus,meg nem is értek egyet a hsz-eivel,de amúgy tényleg klassz minden.Hát...

1.Tök jó,hogy minden rajtad áll.

2.Apránként kezd.

3.Írj naplót!:D Engem is érdekelsz.:)

Hajrá neked!!!;)

40. 1a9f281d5b (válaszként erre: 39. - Gummy)
2010. okt. 25. 15:42

"Annyira" azért nem jó, hiszen az csak egy étel, nem a világ teteje :-)

Ha meg elkap a rágcsálhatnék, még mindig ott vannak a zöldségek és a gyümölcsök.

39. Gummy
2010. okt. 25. 15:31

Hogy miért kell nasit vásárolni? Mert annyira jó!!! De most már meg fogom állni.

A menzakajáról meg annyit, hogy egyik sincs befizetve, mert havi 10 ezer ft-ért nem ettek ott semmit.

Úgyhogy teljesen rám van bízva, azt esznek, amit én adok eléjük.

2010. okt. 25. 14:45

Azt meg végképp nem értem miért kell nasit vásárolni egyáltalán.

Be kell fizetni egy suliba menzakajára és kész. Attól nem lehet elhízni, és elég változatos is.

37. 3265084553 (válaszként erre: 36. - Gummy)
2010. okt. 25. 14:42

A kevés nasit a soktól csak hajszál választja el, nehéz is szinten tartani, így hát nullára kéne leredukálni azt a keveset. A nulla az nulla, nincs mese.

Tűzre velük!

36. Gummy (válaszként erre: 34. - 3265084553)
2010. okt. 25. 14:33

Hát ilyen drasztikusan nem tudom elkezdeni, csak szép apránként. Amúgy sincsen túl sok nasi, most meg is néztem, van: -fél kis zacsi ropi, - negyed zacsi győri édes, - 1 milkacsoki, - 2 zacsi pattogatott kukorica amit kb 1 hónapja vettem.


Azért nincs sok nasi, mert ha délután veszek, akkor estére el is fogy szinte minden. Úgyhogy inkább nem veszek. Ennél jobb módszer nincs is. :D


A mai vacsira almát terveztem. Hát lehet hogy lelkileg éhen fogunk halni a gyümitől. :D

35. 3265084553 (válaszként erre: 34. - 3265084553)
2010. okt. 25. 13:37
Esetleg egy kis mágia a léleknek: Lehetne rakni egy nagy tüzet az udvaron, és látványosan elégetni az összeset.
2010. okt. 25. 13:33
Kezdd azzal hogy az összes nasit amit találsz a házban, kiborítod a kukába!
33. Bichi (válaszként erre: 32. - Gummy)
2010. okt. 25. 13:29
Nekünk az oltási könyvben is van a hátuljában egy ilyen, amúgy a neten biztosan rá lehet találni valahol, ha gongolod és megírod a kort, magasságot és a nemet, akkor utána tudok neked nézni én is. Amúgy ezek nagyon viszonylagosak, mert pl az én fiam (12 éves), pont olyan súlyú, mint az osztálytársa, még többé-kevésbé egy magasak is, és az én fiam vékony, míg a másik kimondottan duci :)
32. Gummy (válaszként erre: 27. - Bichi)
2010. okt. 25. 12:44

Köszi szépen, nagyon bíztató amit írsz. Kell is az energia, nehogy megtörjek, vagy elcsábuljak.


Lehet, hogy nekiállok naplót írni, csak még soha nem írtam, kislány koromban sem. Eléggé furcsa lesz. :D


Este csinálok egy kis magasság és kiló mérést a családban. kivéve a páromat, soha nem állna rá a mérlegre. :)


Nem tudtok véletlenül egy olyan oldalt, ahol a kisgyerekek magasságához való kilókat feltűntetik? Kiváncsi lennék, hogy állnak a gyerekek.

31. Bichi (válaszként erre: 29. - 745c235007)
2010. okt. 25. 12:25
Megtiszteltetésnek veszem :). Bele is olvastam a naplódba, ha elakadsz valamiben, vagy csak nem tudod, merre tovább, akkor szivesen segítek kaja, vagy mozgás területén...
2010. okt. 25. 12:11
Kezdjétek elhagyni a szénhidrátokat, fehér kenyér helyett barna, fehér rizs helyett barna. Ez még nem vészes, de sokat jelent.
29. 745c235007 (válaszként erre: 27. - Bichi)
2010. okt. 25. 11:50
utólagos engedélyeddel ezt a hsz-t egy az egybe betettem a naplómba... remélem nem baj! csak nagyon tetszik amiket írtál! :)
28. 745c235007 (válaszként erre: 26. - Gummy)
2010. okt. 25. 11:49
Szia Gummy!!! örülök hogy elindult a dolog... nincsen kedved naplót írni? Én szívesen olvasnék róla, hogy hogyan reformálod meg az életeteket!!! :)
27. Bichi (válaszként erre: 26. - Gummy)
2010. okt. 25. 08:31

Én mindig azt szoktam a vendégeimnek javasolni, hogy csak lassan, fokozatosan változtassanak. Ez azt jelenti, hogy mondjuk minden hétre válassz ki valamit,amit megváltoztatsz a rossz szokások közül. Pl, ha eddig cukrozott üditőket ittatok, cseréld le másra (gyümölcstea, zöldtea, limonádé, vagy egyszerűen víz). Ha eddig semmit nem mozogtatok, iktass be minden délután egy félórás szabadtéri programot (bringázás, séta, kirándulás, stb). Ha eddig fehérkenyeret ettetek, cseréld le teljeskiörlésűre.

A lényeg, hogy mindig a legkevésbé fájdalmas változással kell kezdeni. Azt pl nem várhatod a süti/csokiimádó családtól, hogy holnaptól ezek egyszerűen nincsenek. Ha viszont már elindultok az úton, akkor sajnos tényleg neked kell a példamutatónak lenni, pl ha eddig is sütöttél sütit, tartsd meg ezt a szokást, csak több gyümölcsös, túrós sütit készíts, ami lényegesen egészségesebb, mint a vajkrémes piskóták. Ha anyagilag is megengedheted magadnak váltsd le a cukrot egyéb természetes édesítőre (xilit, nyírfacukor, stevia), vagy ha nem idegenkedsz tőle, akkor édesítőre.

Az én fiam is elkezdett egy időben hízni, és semmi mást nem változtattam az étkezésén, mint hogy az esti kenyeret lecseréltük puffasztott rizsszeletre (amiben 3 szeletben is elenyésző kalória van, és sokkal egészségesebb, mint a kenyér, mindenféle adalékanyagtól mentes), így elég hamar lement a felesleg. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy én alapból diétásan-egészségesen főzöm, de nagy mennyiség elfogyasztása, legyen az bármiből hízáshoz vezet...

26. Gummy
2010. okt. 25. 07:36

Nagyon jó volt a tegnapi nap! Sétáltunk egyet, és a játszótéren kötöttünk ki. Igaz csak a gyerekek mászókáztak stb..., mi csak álltunk.


De vacsi nem volt senkinek este 6 után!!! És mennyivel jobb most reggel. Máskor még 7 körül is ott tolongunk a hűtő előtt, mit lehet nasizni.


És reggelre senki nem halt éhen mégsem. :D

25. 745c235007 (válaszként erre: 23. - Gummy)
2010. okt. 23. 21:23
Szia!! Nagyon nagyon tetszik hogy próbálsz változtatni!!! Biztosan menni fog, főleg ha a család is vevő rá!!! A gyerekek Rólatok vesznek példát, nagyon jót tesztek Velük ha egy ilyen szép példát látnak maguk előtt!! :))
2010. okt. 23. 20:49

Az egyik barátnőm járt ugyanebben a cipőben tavalyelőtt. Igaz, neki elég drasztikus tény tárta fel a szemét: az iskolai védőnő, aki közölte vele, hogy a 7 éves kislányán 10 kiló fölösleg van... Ami azért elég brutális egy ekkora gyereknél.

Nekiálltak ők is a váltásnak, bár náluk a nagyit volt a legnehezebb lelőni, mert tényleg folyton tömte a kislányt. csoki, keksz, üdítő, vattacukor...és még sorolhatnám.

ők úszni kezdtek járni, és a kislány is élvezte :)

Sikerrel jártak, most lesz nemsokára a 9. szülinapja, és tényleg nagyon szépen lefogyott (mondjuk nyúlott is nem keveset) :)



Nem tudom, hogy hogyan lehet ezt véghezvinni, mert én nem tudom, tudnék-e a gyerekemnek nemet mondani... De ha Te is elhatározod magad, akkor annak hosszútávon biztosan meglesz a gyümölcse :)

23. Gummy
2010. okt. 23. 19:55

Igen! A családomért és magamért is. A gyerekekkel nincs gond, ők bármire rászedhetők, csak mi ketten, a lusta felnőttek a családban.


Össze fogom szedni magam, és holnap meg is írom, hogy hogyan sikerült a nap.


Egy almát meg tízóraira valahogy betuszkolok magamba :D Hátha nem is annyira rossz. :D

2010. okt. 23. 19:54
Vagy amikor szendvicset készítesz, tégy mindbe egy kis reszelt répát, amit pici tejföllel és még kevesebb mézzel kavarsz össze. Így a vaj/margarin/majonéz/mustár/kechup sem kell, abban rengeteg a só meg a cukor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook