Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelon tágulat fórum

Pyelon tágulat (beszélgetős fórum)


2011. márc. 18. 09:11
Szia! Az én kisfiamat 6 hetesen műtötték a Heim Pál Kórházban (urológiai sebészet). Nálunk igazán indokolt volt, mert a tágulat 40 mm körüli volt. Nagyon jól sikerült a műtét. Csak jót tudok mondani a kórházról! Az ország minden részéről voltak ott picurok, nagyon jó szakemberek dolgoznak ott. Egyébként szakrendelésük is van, bárki felkeresheti beutalóval, amit a gyermekorvosotok ír fel. UH-ra járunk rendszeresen és 3-4 hetente vizeletvizsgálat van, ami eddig mindig negatív lett. Érdemes nephrológust keresned, már csak a megnyugtatásod miatt is.
14. Timo25
2010. okt. 24. 14:51
Nálatok volt olyan, hogy az viz. üledékben vvt-t találtak ?
13. Timo25 (válaszként erre: 11. - Nedi)
2010. okt. 24. 14:50
A doki semmit sem mond. Csak gyerekorvos látta még, nefrológushoz nem küldtek még minket, lehet ő többet tudna mondani.
12. Timo25 (válaszként erre: 10. - Misz)
2010. okt. 24. 14:48

Szia !


Köszönöm a bíztatást, nagyon jól esik :)


Én csak a gyerekorvosunkat kérdeztem, ő azt mondta, hogy nincs gond, na aggódjak. A másik orvos akivel beszéltem, ő a kora szakrendelésen van, de ő nagyon bunkó, semmi kérdésemre nem válaszol. Ő legutóbb azt mondta,hogy nagyon határon van a 9 mm-es érték. Egyébként ő engedett haza minket az újszülőtt osztályról, úgy , hogy még mindíg nagyon sárga volt a lányom.Nem is jöhettünk volna haza.

3 hónapos volt a lányom, amikor mentünk hozzá és megkérdezte, hogy ül-e már a gyerek, mert, hogy már kellene neki. Enyire nem tudja, hogyan kell a gyerekeknek fejlődniük.

Akkor mondtam neki, hogy ne nézzen már hülyének, gondozó nő vagyok, tudom, hogy egy 3 hónapos babának még nem kell ülnie, na azóta nem mond ilyen hülyeségeke. Nem tudom, talán azt hitte, hogy hülyére vehet.

Szóval tőle semmit sem lehet megtudni, hiába is kérdezem.


Debrecen viszonylag közel van hozzánk, ha esetleg műtétre kerülne a sor ( csak ne legyen így ) , majd írok Neked .

11. nedi
2010. okt. 24. 10:18

Tényleg van olyan,hogy kinövik,de ez nem tudom mitől függ,mi mindent megpróbáltunk,de végül műteni kellett a kisfiamat.A kislányom meg végül is szerencsére kinőtte az ő problémáját.

Szerintem sem kell izgulnod mert lehet,hogy magától elmúlik a kislányodnak.

A dokit nem kérdezted,hogyan látja és mennyi ideig vár?

10. misz
2010. okt. 24. 09:23

Az én kisfiamnak is volt. 8 hetesen vették észre, akkor 4,5 mm volt. 3 vagy 4 hónaponként járunk kontrollra. Az 1.-n 6mm-re nőtt, a 2.-on maradt 6 mm és az utolsón már nem találták, kinőtte. :) Most 15 hónapos.


Én minden dokit megkérdeztem, aki az utamba került, és mind azt mondta, hogy az esetek 90%-ában kinövik a gyerekek.

Nő a veséjük, de a tágulat nem és így előbb utóbb a pyelon tágassága a vese méretéhez képest normális lesz, a vese benövi a tágulatot. Így magyarázta a nefrológus.


A világon semmit nem javasolt, hogy másképp csináljak. Annyit mondott, ha lázas lenn a kisfiam kérjünk egy pisilabort. Arra a házi gyerekorvos ad papírt.


Ne izgulj! :)


Szerintem felesleges másik dokihoz menni, ezzel gyakorlatilag nem csinálnak semmit. Uh-gal ellenőrzik és kész. Ha láz esetén kiderül hogy a vese bűnös, akkor meg írnak fel antibiotikumot, és a kúra végén megint pisivizsgálat.

Szerintem akkor indulj el orvost keresni, ah biztossá válna, hogy operálni kell. Akkor meg gyereksebészt kell keresni. Ha úgy alakulna, írj, mert a kisfiamat nemrég operálták más miatt. A sebészünk szuper és Debrecenben van.


Szorítok, hogy novemberben ti is jó hírt halljatok az UH-n. :)

9. Timo25 (válaszként erre: 6. - Nedi)
2010. okt. 23. 20:05

Nekünk is azt mondták, hogy havonta,kéthavonta ellenőriztessük a pisijét. De láz esetén mindenféleképpen.


Az ivást azért kérdeztem, mert van olyan nap , amikor szinte semmit sem iszik, valamikor meg rengeteget, nem győzöm neki adni.



C vitamint most már egy hónapja szedjük, Cebion cseppet adok a csajosnak, a gyerekorvos utasítása szerint 8 cseppet egy nap.


Mi Miskolc mellett lakunk, Pest az sajnos nekünk nagyon messze van :( De azért örülnék, ha megadnád a doki nevét esetleg a tel.számát, elképzelhető, hogy felkeresnénk.


Miskolcra járunk a koraszülött szakrendelésre. Nem volt kora a babánk, azért kellett oda mennünk, mert még 2 hónapos korában is sárga volt . Ott küldtek el hasi UH-ra és így derült ki, hogy pyelon tágulata van. Először 7-8 mm volt, majd pár hónap múlva már 9 mm.

November 24.-én megyünk ismét UH-ra, remélem nem nőtt a tágulat semmit.


Minden babát meg szoktak műteni ?

Mennyi napot töltöttetek a kórházban a műtét után. Kis vagy nagyműtétnek számít ?

8. Timo25 (válaszként erre: 7. - Nedi)
2010. okt. 23. 19:54

Köszönöm :)


Semmi gond :) Már egy ideje én is csak perceket tudok a gépnél lenni, mert a csajosom egyfolytában csak menne, nagyon kell rá figyelni. Valamint nem is alszik egész nap szinte semmit sem, így mindíg igényli , hogy vele legyek :)

7. nedi
2010. okt. 23. 16:11

Amúgy bocsi,de én sem tudok állandóan a gépnél lenni.

És gratula gyönyörű a babád:)

6. nedi
2010. okt. 23. 16:09

Őszintén szólva már nem emlékszem a pontos méretre.

Pár hetesen kértem neki ultrahangot,mivel a nővérénél is volt vese gond(más jellegű,szerencsére már kinőtte),akkor derült ki.Azt mondták nem nagy és állandóan kell ellenőrizni a pisijét és uh-ra kellett járni.10 hósan úgy döntött a doki,hogy ne várjunk tovább,legyen műtét.A szűkületet ami miatt a tágulat volt megplasztikázták.Azóta is járunk kb:1/2 évente ellenőrzésre,még van egy mini tágulat,de azt mondták lehet,hogy ez így is marad.

Leírom nekem mit mondtak:Itatást erőltetni nem kell,mert az megterheli a vesét,annyit igyon amit kíván.Ha lázas egyből vizelet vizsgálat,mégha egyértelműen nátha miatt is.Elvileg C vitamint csak kis dózisban kaphat.Kb:ennyi.

Milyen az orvosotok,mert én pesten tudok egy nagyon jót.

2010. okt. 23. 15:14

Novemberben megyünk Uh-ra , akkor nézik csak meg, júliusban voltunk utoljára.


Mi a teendő pyelon tágulat esetén ?

Itatni többet kell a gyereket ?


Nekem semmit nem mondanak az orvosok ,hiába kérdezem őket.

2010. okt. 23. 14:47
Elnézést, ha nem mindíg vagyok a gép előtt, de eléggé hisztis napja van ma a lányomnak.
2010. okt. 23. 14:38

Milyen " nagyságú" volt a tágulata, hogy műteni kellett ?


Az én lányomnak az egyik oldalt 9 mm, a másikon résnyi.


Most jött meg a vizelet vizsgálatának az eredménye , az álltalános viz. vizsgálat negatív, de az üledékben elvétve 1-1 vvt-t találtak és ez aggaszt.

2. nedi (válaszként erre: 1. - Timo25)
2010. okt. 23. 14:21
Szia.Az én kisfiam már 6 éves,de 10 hónaposan műtötték vele,úgyhogy kérdez nyugodtan,ha tudok segítek.
2010. okt. 23. 14:10
Pyelon tágulatos babák anyukáitól szeretnék kérdezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook