Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki próbálta már a citromos- almaecetes vízet? Van valami hatása? (persze diéta, és mozgás mellett) fórum

Valaki próbálta már a citromos- almaecetes vízet? Van valami hatása? (persze diéta, és mozgás mellett) (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 23. 12:58
Tisztító, emésztést segítő, viszont az alamaecet nekem sok gyomorsavat csinált. Nem lehet tőle fogyni, max a salakanyag távozik meg víz, de ez nem igazi fogyás.
2010. okt. 23. 12:45

Többször kezdtem, de mindig abbahagytam. Aztán dobáltam el a megkezdett flakonokt. Én méz+almaecet+víz keverékét ittam, mert olvastam egy könyvben a jó hatását, de nem szerettem.

Mostanában sima vizet iszom, egy kupak citromlével.

Kivették az epeköveimet, volt hanyálmirigy-gyulladásom, s időnként érzem, hogy ez az enyhe citromos víz jólesik. De csak abban a periódusban, ha nem ég a gyomrom.

5. Ekka
2010. okt. 23. 12:38

"Citrom:

Savasít? Egyáltalán nem! Igen, az íze savanyú ugyan, hiszen sok benne a citromsav, ám ennek ellenére lúgos, nem pedig savas jellegű! A szervezetben a citromban található szerves savak ásványi anyagokkal, elsősorban nátriummal alkotnak vegyületet, ezáltal lúgos közeget teremtenek, azaz a savasodás ellenében hatnak.


Mit tud még a citrom?

A citrom nagyon jól használható vérszegénység, izületi gyulladások, epe, vesehomok vagy -kő esetén, láz, herpesz, ödémák, magas vérnyomás és más betegségek kiegészítő gyógymódjaként."

4. 74740b7c7c (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. okt. 23. 12:33

Nem literszámra gondoltam inni az ecetet!!!


Egy liter vízbe egy 2 tk. ecet, + 1/2 citrom leve..

Ettől azért nem lehet gyomorsavat hányni..


Van aki napi 3 liter citromos vízet iszik, rengeteg citromból, mégsem okádiázik mint egy sárkány:D

2010. okt. 23. 12:27
Én almaecetes vizet ittam, az nekem gyorsította az emésztésem........de én citrom nélkül csináltam!
2010. okt. 23. 12:24

persze4 kiváló hatásként úgy okádtam a gyomorsavat, mint sárkány a tüzet!:-(

/bocs a gusztustalan hasonlatért, de a sárkány miatt nem ment másként!:-))/

2010. okt. 23. 12:23
Valaki próbálta már a citromos- almaecetes vízet? Van valami hatása? (persze diéta, és mozgás mellett)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook