Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyományörzés fórum

Hagyományörzés (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. c7a878c6b5 (válaszként erre: 68. - Fenife)
2011. okt. 7. 18:51

Hogy csinálod a levest? Érdekes..., kipróbálnám:)))

Ezeket a golyókat csak dísznek használják, vagy valóban fürödnek vele? Nagyon egyszerűnek tűnik.

68. Fenife (válaszként erre: 67. - C7a878c6b5)
2011. okt. 7. 15:03

Olyasmi íze van mint egy híg gesztenye pürének. Nagyon finom.


Ígértem Nektek a fürdő golyó receptjét: (itt a hoxán találtam, de részemről kipróbált recept)


- 50 g só

- 100 g szódabikarbóna

- 50 g citromsav

- 25 g keményitő

- 2 ek olivaolaj

- 1 ek víz

- illóolajok és szárított növények


A sót, szódabikarbónát, citromsavat, keményítőt ésgyógynövényeket összekeverem szárazon, majd külön az olajat, a vízet és az illóolajokat.

Nedves összetevőket hozzáadom a száraz összetevőkhöz és elkeverem. Pezseg, nagyon gyorsan kell vele dolgozni. Golyót, korongot formázunk belőle. Majd hagyjuk kiszáradni.

67. c7a878c6b5 (válaszként erre: 66. - Fenife)
2011. okt. 7. 12:54

Milyen az a gesztenye leves????

Nálunk husi leves van, töltött káposzta, rántott husi, fasírt, ritkán rántott hal, majonézes krumpli saláta, ha nagyon gazdagra sikerül a karácsony, akkor sült kacsa, ludaskásával:)) Diós, mákos beigli, Marika szelet. És még néhány süti, felváltva, melyik évben mennyit adatott a Jóisten:))))Diós kosárka, kókuszos piskóta tekercs....stb:)

66. Fenife
2011. okt. 6. 21:22

Naná!!


Gesztenye leves, töltött kéáposzta, diós és mákos beigli. " Béla nyula" (fokhagymás nyúl)és fahéjas -almás süti.


Ja és mézeskalács!!!

2011. okt. 6. 19:52
Nektek van "hagyományos" karácsonyi menütök?
2011. okt. 6. 14:34
Na a hagyományos töltött káposztát hagyományosan hónapokkal karácsony előtt megcsinálom! Na nekem ma jött el a napja:)))
63. Fenife
2011. okt. 4. 22:36

Nézd mit találtam:


[link]



Apropó varrás. Szerintetek érdemes felajánlani régi ágynemű huzatokat meg ingeket valami ovinak vagy foltvarróknak ... Itt van nekem egy zsákkal, elégetni nincs szívem, de azért más gondolom már nem feküdne bele használtba. Anyagnak viszont hátha tudnák hasznosítani.

62. Fenife (válaszként erre: 61. - C7a878c6b5)
2011. okt. 4. 22:25

Miért ne tudnál készíteni kesztyűt. Nem lehet olyan nehéz, bár én nem tudok kötni. Vagy bundást szeretnél? Ahoz meg kereshetnél sablont valami régi burdában....


A golyó nem titkos, csak nem tudom fejből. :-))) Holnapra elő keresem és leírom. Ok?

61. c7a878c6b5 (válaszként erre: 57. - Megi04)
2011. okt. 4. 21:58

Nálunk is egyre népszerűbb a sütizés is! Tavaly Zsuzskám kapott kis köténykét is, amit a fiúk elkértek néha:)) Azt hiszem kell az utánpótlás:))

Arra gondoltam, hogy megbeszélem a gyerekekkel, hogy apát saját készítésű rajzokkal ajándékozzák meg. Tőlem meg egy szép meleg kesztyűt kapna:) Sajnos készíteni nem tudok, de biztosan nagyon örül majd ennek is!

60. c7a878c6b5 (válaszként erre: 56. - Fenife)
2011. okt. 4. 21:54

Sziasztok!

December elsején műtöttek az epémmel.6 nap múlva biciklin vittem a gyerekeket oviba, suliba:))

Mielőtt bementem volna a kórházba, feldíszítettük a lakás egy részét, hogy a gyerekeknek el tudjam terelni a gondolatát arról, hogy anya most nem lehet velük.És ne kérdezgessenek egyfolytában a műtétről, nagyon meg voltak ijedve!

Nagyon szép a narancs szegfűszeggel kirakva és még az illata is csodálatos, de sajnos a szegfűszeg után már nem lehet megenni:( De dísznek feláldozható egy..., kettő... három..:)))

Leírnád a golyó receptjét, ha nem nagyon titkos?????

59. megi04 (válaszként erre: 58. - Fenife)
2011. okt. 4. 21:42
Én is örülök neked!!!!!!:DDDDDDDDDDD
58. Fenife (válaszként erre: 57. - Megi04)
2011. okt. 4. 20:31

Szia Megi!


De jó, hogy itt vagy! :-)))

57. megi04
2011. okt. 4. 20:01

Hali!:)

Mi évek óta (20éve) a gyerekekkel díszítjük a lakást.Az adventi koszorút is én csinálom,velük,nagyon élvezik.A nagyok elmennek a kicsikkel a közeli erdőbe termést gyűjteni,de ha útközben találunk tobozt,csipkebogyót,vagy bármit amiből dísz készülhet összeszedjük.Miközben készül a dísz,mesélek nekik.Karácsonyról,szeretetről.Még a nagy mamlaszok is szeretik.A "kicsi" (11éves) segít a süti készítésben,mézeskalács formázásban.Ilyenkor arra gondolok,talán elmeséli majd az ő gyerekének,milyen volt nálunk a készülődés,a karácsony....:)

56. Fenife (válaszként erre: 55. - C7a878c6b5)
2011. okt. 4. 15:45

De szép hozzászólás. :-)) Sugárzik belőled az anyai szeretet! Olyan jó ilyet olvasni.


Én is imádom az enyémeket.


Mivel műtöttek adventkor?


Kaptam egy fürdő golyó receptet. Egyszerűnek tőnik és bármivel illatosíthatod. Arra gondoltam csinálok narancsost, fahéjast... olyan "karácsony illatut"

55. c7a878c6b5 (válaszként erre: 54. - Fenife)
2011. okt. 3. 20:39

Szia!

Az nagyon jó!!!!

Mivel az idén -remélem- nem lesz advent idején műtétem, sokkal jobban ki tudjuk majd élvezni a gyerekekkel. Nekem még fogalmam sincs, hogy mi lesz az ajándék, hogyan oldjuk meg.... Csak azt tudom, hogy nagyon szeretem a családomat és ahogy eddig is, most is kitalálok valamit:) A gyerekek nagyon élvezik a közös lakás díszítést. Az idén már saját koszorút is akarok csinálni. Eddig bolti volt, de már erősen szétesőben.Most saját kezűleg akarok csinálni, mondjuk közösen a gyerekekkel:)Nagyon élvezik és legalább meghittebbé tudom tenni így a várakozást. És ami a legfontosabb számomra, ahogy a kedvenc sorozatomban is meg vagyon írva...- nem "karácsonyistákat" akarok felnevelni, hanem olyan embereket, akik értékelik a karácsony szellemét.

54. Fenife (válaszként erre: 53. - C7a878c6b5)
2011. okt. 3. 15:23

Szia Zsuzsi!


Nem fogod elhinni pont ma akadt a kezembe egy 2009-es Otthon magazin decemberi száma. Itt hagyta az egyik munkatársam bontatlanul és most néztem bele. :-))


Tök szép ajtó díszek vannak benne, lehet belőle ötletelni.


Amúgy mivel idén mindenképp ragaszkodom a kézi ajándékokhoz ( a múlt évben nagyon nagy sikere volt) így azokat kezdem már fejben tervezgetni.

2011. okt. 2. 19:15

Sziasztok, így egy év után.....

2 hónap múlva már advent lesz. Már nagyon izgatott vagyok:)) Ti készültök valamilyen már" hagyománnyá" vált praktikákkal, díszítéssel?

52. c7a878c6b5 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2010. nov. 1. 18:57
Minden más volt akkor!Nem értettem Lacit, amikor a világért sem akart beköltözni a faluba, csak tanya! Most már értem! Lehet, hogy hozzá hülyültem? :P
51. megi04 (válaszként erre: 50. - C7a878c6b5)
2010. nov. 1. 18:19
Most komolyan mondom. Mikor nézek egy olyan filmet,ami az "ősmagyar" korban játszódik,vagy a hunokról van szó....Szóval egyszerüen nem fér a fejembe,hogy miért jobb az embereknek a "civilizáció"?A nők,úgy néztek ki,mint a nők...Valószínűleg hírből sem ismerték a depressziót. A férfiak nem nyafogtak,nem hagyták el a hitvest,mert nem tudták feldolgozni ezt,meg azt....Mindkét nemnek megvolt a maga szerepe..a nő nem vadászott,a pasi nem mosogatott.Lóval is eljutottak bárhova,és nem szennyezték eközben a természetet..Nem kértek építési engedélyt,a jurta felépítéséhez.Nem használtak vegyszereket..nem ismerték a műanyagot.Nem voltak emos,depis kamaszok,egészséges lelkületű emberek voltak.Be' szivesen lenék "barbár"!
50. c7a878c6b5 (válaszként erre: 49. - Megi04)
2010. nov. 1. 18:02
Azt meghiszem! És nem lennének sem közel, sem távol emberek......
49. megi04
2010. nov. 1. 18:01
Én tartanék szivesen...csak pénzem nincs rá....kiköltöznék egy tanyára lenne lovam....jurtában laknék...De szép lenne...
2010. nov. 1. 17:26
Próbálkoztam! Lehet, hogy lovat kellene tartanom?
47. megi04
2010. nov. 1. 17:02
De igen,érdekes,mert én sem igazán értem!Sokat gondolkodtam rajta,de IGAZÁN tényleg nem értem...Te vagy az egyetlen a családodban,aki próbálna valami hagyományt teremteni,de valahogy mindig az jut eszembe,lovakkal próbálsz makaózni...Nem,nem jó hasonlat,a lovakat imádom,a világ legokosabb állatai,és nincs kizárva,hogy ők elöbb megtanulnának a lapokkal bánni...
46. c7a878c6b5 (válaszként erre: 45. - Fenife)
2010. okt. 31. 19:22
Nem érdekes!
45. Fenife (válaszként erre: 44. - C7a878c6b5)
2010. okt. 31. 18:51

Hát ne hagyd magad! Ha gúnyolnak nevess, nézd csak meg az arcukat. Az lesz az igazi ajándék. :-)


Amúgy miért gónyolnak, nem igazán értem?

44. c7a878c6b5 (válaszként erre: 42. - Megi04)
2010. okt. 29. 20:52
Persze! Mit is???????Valamelyik évben mondjuk kaptam kenyérpirítót, előtte poharakat, meg műanyag tál is volt valamelyik évben.Jaaaaaaaa! Meg jó sok gúnyt! Azt szeretnek adni nekem!
43. megi04
2010. okt. 29. 20:52
ahogy látom,nagyon sokan örizzük a hagyományainkat....szomorú...De hát úgyis utálom,ha folyton a szavamba vágnak...:)
42. megi04 (válaszként erre: 41. - C7a878c6b5)
2010. okt. 29. 20:40
Ők is neked?
41. c7a878c6b5 (válaszként erre: 40. - Megi04)
2010. okt. 29. 20:37
Persze! Így szokott ez lenni!Én már évek óta sütit adtam ajándékba családom bizonyos tagjainak.
40. megi04
2010. okt. 29. 20:32
Jó lenne....csak hát mindenki valahogy...eltompult!Meg aztán,nem is mindig lehetséges.Kicsit vissza térnék a karácsonyra.Arra gondoltam,úgy nevelem a gyerekeimet,hogy nem az érték a fontos,tehát készítünk egymásnak ajándékot karácsonyra! Eljött az ünnep,és beállítottak anyósomék,sógornőmék,sok ezer ft.-os ajándékokkal...Szomorú voltam...Vannak dolgok,amik egyszerűen lehetetlenek...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook