Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám kihúzni a porszívóból a beleszorult vezetéket? fórum

Hogyan tudnám kihúzni a porszívóból a beleszorult vezetéket? (tudásbázis kérdés)


28. costarika (válaszként erre: 27. - Dodi44)
2010. okt. 27. 13:37

Ennyire "szőkének" látszanék?! Azért megnézném, hogyan forog a motor a gép belsejében:) Szóval a pontosság kedvéért: nem vadállatként ráugorva a gombra történt a kábel visszacsévélése, hanem lassan és mindig igazítani szoktam, hogy megelőzzem a hasonló esetet. Most valahogy nem úgy sikerült. Kikopás nem hinném, hogy van, mert 2 éves a porszívó, ami persze nem jelent semmit.

A porszívó szétbontásának meg neki nem látnék semmi pénzért, mert a motortéren áthatolva vagy valahogy az alját lepattintva tudnánk megközelíteni ezt a részt. A motor felé a porgyűjtő tartály felől vagy a hepa filter alól lehet bejutni. Ha emlékeim nem csalnak, talán felismerek egy csavarhúzót:) De ha vetted volna a fáradtságot, hogy elolvasd az előzményeket, akkor ezekre már mind rájöhettél volna.

Egyébként köszönöm a bámulatos eszmefuttatásod. Azért megpróbálkozhatnál a billentyűzeted átállításával angolról magyarra...

27. Dodi44 (válaszként erre: 2. - Costarika)
2010. okt. 26. 23:57

Kedves Costarika, en sosem szerelnem ki a behuzodott kabelt, mert akkor nem lesz minek a veget bedugni a konektorba, es aramnelkul meg nem fog forogni a motor benne!

A porszivo belsejebe van egy muanyag orso, aminek a belsejeben van egy rugo, es azt amikor kihuzzuk a kabelt belole, az megtekeri , meghuzza a rugot, es amikor befelyeztuk a porszivozast, az az orsobelsejeben levo rugo tekeri vissza az orsora a kabelt, neha kikopik a tavolsagtarto az orsooldalan es veletlen ha a kabel tul gyorsan szalad vissza a dobra, , neha a dob es a porszivo haza koze beszorul. A leg jobb megoldas a beszorult kabel kiszabaditasara, leszeded a haznak azt a reszet amely lehetove teszi a kabel kiszabaditasat! Erre egy hosszabb csavarhuzot kell alkalmazni, a nmegfelelo veggel, ami a csavarokba illik, es ahogy szet szeded, visszafele sorrendbe kell osszerakni. Ha van keznel digitalis fenykepezo geped, csinalj kepeket a porszivodrol a szetszedese kozben, surun, es ha akadalyba futnal, mindig meglehet nezni a kepeken! Amikor kesz vagy, letorolod a kepeket, es haznalod a porszivodat, mint ha mi sem tortent volna... (Javaslom, legkozelebb ovatosabban engedd vissza a kabeljet)

26. costarika (válaszként erre: 24. - Naftalin358)
2010. okt. 26. 23:27

Ááá nem állnék neki effajta butaságnak! Azért annyira nem vagyok műszaki analfabéta. Csak egyszerűen hihetetlen, hogy semmi ilyesmi nincs nálunk. Elvileg van vastagabb drót, amit kézzel nehezen hajlíthatok meg, majd a férjem elintézi. Addig meg marad a hosszabbítóval való küzdelem:(


Youlcsim mennék én, de csütörtökön annyi dolog vár! Jönnek Adriék, majd gyerekorvos utána meg anyuékhoz is kéne mennem. No meg egy éhes babát és férjet közben valamikor ellátnom. Egyébként a horgolótű vagy mi sem lenne jó erre. Ha semmi nem akad itthon, apunak biztos lesz valami a kacatjai közt.

25. youlcsi (válaszként erre: 23. - Costarika)
2010. okt. 26. 21:08

van horgolótűm... legalább 8-10 különböző méret.

csütörtökig nem oldjátok meg, megyek a kórházba, legfeljebb összefutunk.

24. naftalin358 (válaszként erre: 23. - Costarika)
2010. okt. 26. 19:35
Felhívom a figyelmed arra, hogy rideg anyag nem alkalmas, mert elpattan, komoly sérülést is okozhat (például a körömreszelő, kisolló, olló, de kés is). De puha anyag sem -mint például a sima drót- mert az meg vissza is hajlik, ha meghajlítani lehetett, akkor simán is visszahajlik. (a cukor csipesz meg még inkább nem alkalmas). Szüleidnél biztosan akad vastagabb tű.
23. costarika (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2010. okt. 26. 17:10
2 napja eszközt vadászok itthon. Nincs horgolótűm sem zsákvarróm sem küllőm illetve a bringámban van, de az még ott kell:) Majd valami drótot guberálok a kertből vagy anyuéktól. De rajta vagyok a dolgon. Már próbáltam azzal a kockacukorszedő csipesszel, de ugyebár az nem hajlítható. Vagyis de, csak akkor már nem használható.
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Costarika)
2010. okt. 24. 20:40

remélem, óvatos voltál, és vigyáztál Gizire :)


van siker?

21. costarika (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2010. okt. 24. 16:17
Szuper futam volt! Végre volt időm megvarrni az egyik munkásnadrágot. Ami nálam egy órán át tart, mivel nem vagyok egy nagy házitündér ilyesmiben. Aztán gyereknevelés, majd anyáméknál voltunk, így most előkotrok valami horgolótűt vagy mi a neve(másra úgysem használok ilyet) és behatolok Gizibe:)
20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Costarika)
2010. okt. 24. 14:53

hosszú futam... volt rá időd ;)


sikerült?

19. costarika (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2010. okt. 23. 22:45
:))))))))) Egyébként ma lusta voltam nekiállni turkálni benne, a kertészkedés és a nyűgös gyerek kivette minden erőm. Majd holnap futam alatt...
18. youlcsi (válaszként erre: 16. - Costarika)
2010. okt. 23. 18:59

???????????????


Rika!

én ehhez túlzottan vizuális alkat vagyok!


apa+porszívó+beszorulás... neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!


17. naftalin358 (válaszként erre: 14. - Costarika)
2010. okt. 23. 00:12

Olyasformán van a szervizzel az ember, mint a Pénzügyőr a fegyver használattal. Mikor használhatja? Halála után 5 perccel, de csak akkor is önvédelemre.

Egyszer volt náluk egy masina, rosszabb lett, mint volt. Inkább szétverem, de nem viszem hozzájuk!

16. costarika (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2010. okt. 22. 22:28
Nehogy megszüljél nekem itt a nagy nevetésben! De azt látnod kellett volna, ahogy apjuk beszorult a porszívóba. Na akkor milyen kérdést írtam volna ide?
15. youlcsi (válaszként erre: 13. - Costarika)
2010. okt. 22. 20:33

vazze!

még jó, hogy a zember elment a bárba, mert folynak a könnyeim a röhögéstől :)

14. costarika (válaszként erre: 12. - 1214b8219e)
2010. okt. 22. 20:28
Ettől is féltem, hogy ha rángatni kezdjük, valamelyik végén szétjön. De a hivatalos szervizbe nem viszem az tuti, mert amit műveltek a mosogatógépükkel...szóval oda max. benyugtatózva vagy részegen mennék még egyszer:)
13. costarika (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2010. okt. 22. 20:26
Ja abba is megpróbáltunk mindenhogy bejutni, nekem sikerült legmélyebbre benyúlnom! Igazi nőgyógyász vagyok, mivel Gizi a neve a jószágnak.
2010. okt. 22. 20:26
Szét kell szedni,meg kell javítani mert a vezeték szigetelése megsérülhet, és életveszélyes lehet!!!
11. costarika (válaszként erre: 8. - Naftalin358)
2010. okt. 22. 20:25
Köszönöm, ez nagyon érthetően van leírva. Egyébként hasonlóan próbáltam, de csak kézzel(apáé beszorult:)), úgyhogy remélem ki tudom kampózni onnan valahogy. De már csak holnap, mert kezdődik az esti fürdetés. Majd megírom, sikerült-e. Egyébként szétszedni nem igazán merjük, mert vagy a motor alól lehet megközelíteni vagy az alját valahogy lepattintva. Szerintem mindkettő esélytelen sérülés nélkül.
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Costarika)
2010. okt. 22. 20:24
és a porszívó???
9. costarika (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2010. okt. 22. 20:21
Ezen már túl vagyunk, meg a huzogatós-dugugatós-nyomogatós módszeren is:)
2010. okt. 22. 19:58

Nővéremtől ilyen és hasonló kérdéseket kapok telefonon, most úgy írom le, mintha neki mondanám.

Keresel egy nem tompa végű "valamit" legjobb lenne egy csavarhúzó (jó a kerékpár törött küllője is, de ha vigyázol, a legjobb a tűs készlet "zsákvarró tűje"). Ebben maradunk zsákvarró tű. Fogod a porszívót, ezt a tűt, és leülsz egy jó, világos helyre. Felfele fordítva a porszívót, hogy a vezeték villája kukucskáljon feléd, öledbe veszed. Egyik kezeddel benyomod a visszatekerő gombot, másik kezedbe veszed a tűt és a résbe benyomod a vezeték-villa és porszívó anyaga közzé. Körben kotorászol a tűvel a villa körül. A tű szöge maximum 45 fokos lehet (ez így néz ki : I/ ). Amikor érzed, hogy puhább anyaghoz értél, nyomd a szerszámot vízszintes felé, azaz próbálod kiemelni a villát szorult helyzetéből. A porszívót combbal fogod közben. A visszatekerő gomb legyen végig nyomva. Szerintem a harmadik, negyedik kísérletedre ki is jön a villa. Ha nem jönne ki, mégsem. Érdemes olyan ember segítségét kérned, akiről tudod, hogy ügyes. A szétcsavarozás -ha egyáltalán van rá mód- nem járható út, néha még szakembernek sem, ugyanis bepattantós módszerrel rakják össze, új műanyagokat, azok már megkeményedtek és elpattannak. Onnan kezdve kudarc-tömeg és új beszerzés.

2010. okt. 22. 18:36
próbáld meg úgy hogy a csévélőgombot benyomva tartod,és úgy finoman húzogatod ki be így általában sikerülni szokott.
2010. okt. 22. 18:11
Csavard szét!Majd össze!
5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Costarika)
2010. okt. 22. 17:47
megvárod, amíg apa hazaér, és felhasználva az ő erejét, kirángatjátok :P
2010. okt. 22. 17:42
egyszeru szet kell szedni esujra oszerakni.
2010. okt. 22. 17:31
Persze Kalapács!Viccen kívül, nekünk amikor egyszer beszorult szét kellett szedni és újra összerakni de mi megoldottuk szaki nélkül.Pedig a párom nem egy műszaki zseni általában amit szétszed az úgy is marad vagy rosszul rakja össze.De ez ment neki
2010. okt. 22. 17:21
Múltkor sikerült olyan ügyesen visszacsévélni a vezetéket, hogy most nem lehet kihúzni a porszívónkból. Megoldható a kiszerelése szakember nélkül?
2010. okt. 22. 17:19
Hogyan tudnám kihúzni a porszívóból a beleszorult vezetéket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook