Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


123. Cszsuka (válaszként erre: 122. - Luice)
2008. jún. 23. 21:13

Igen. Azért van B vitamin hiányod, mert egy részük a bélben termelődik, de nem tud hasznosulni.

Nálunk vérvétellel vizsgálják a candida szintet.

A székletben csak akkor találnak, ha pont akkor ürül vele. A vizelet jó, ha negatív, akkor a hólyag még nem került veszélybe.

122. luice
2008. jún. 23. 19:03
igen biorezonancia.De előtte a kórházban meg volt a széklet,vér,vizelet tenyésztés mind negativ lett.A kompót annyiból áll hogy semmi nélkül csak párolom.A b vitamin táplálék nekik???
121. Cszsuka (válaszként erre: 117. - Luice)
2008. jún. 23. 18:53

Ja, bocs, nem vettem észre, hogy kettőt írtál.

Hát, az enyém szigorúbb, egyedül az olajfa egyezik, a B vitamint addig nem ajánlanám, amíg a gomba nem csökken le a normális mennyiségre, mert fölemészti. A gyümi kompót nem cukorral készül???

A lecitin ok, de igazából corall calcium lenne jó mellé, mert az segít a felszívódásban.

A többi elfogadható.

Ha valóban jó a diéta, akkor mindenképp fogysz.

Hiányolom azonban a béltisztítást. Nem kell mindenáron a drasztikus módszert a bélmosást választani, van gyógynöv. keverék, ami segít.

Mivel állapította meg a candidát nálad? Gondolom biorezonancia vagy Voll-diagnosztika, esetleg Mora?

Azt hiszem, írok privit, aztán meglátjuk. Most azonban megyek palántázni...:(

120. luice
2008. jún. 23. 18:43
a többiről vélemény?
119. Cszsuka (válaszként erre: 118. - Luice)
2008. jún. 23. 18:40
Ha nincs normál székleted naponta, akkor igen, befolyásolhatja. A túl kemény és a túl híg sem tesz jót az aranyérnek. Mindkettőt okozhatja a candida.
118. luice
2008. jún. 23. 18:25

Cszsuka

Még annyit kérdeznék szerinted ez a betegség befolyásolja hogy fájogat az aranyerem.És ha sikerül tul lenni rajta lehet ez is enyhül.Neked voltak ilyen problémáid?

117. luice
2008. jún. 23. 18:10
Voltam természet gyógyásznál hilf klára belgyógyász is.Tanávsai:dohányzás tilos(ez még most nehezen megy de probálom csökkenteni),kukorica minden formában tilos,oliva olaj 1 mk/nap,tea kaverék(lósóskamag,tölgyfakéreg,borsmenta,apróbojtorján,orbáncfü),lecitin 2-db/nap,b vitamin,olajfa capsz 2/nap.3 óránként enni,1 óránként inni,ehetek:gyüm kompótként,rizs,zöldségek,krumpli de csak főzve.Féhér hus grillezve,párolva,valamint hal.Most ott tartok hogy egyenlőre csak párolt zöldségeket eszem puffasztott kölessel.De a 45-kg-nak nem tesz jót hosszu távon.Eszem párolt répát is és most gondolkodom rajta hogy lehet az sem jó mert édes.Hát ennyi
116. Cszsuka (válaszként erre: 115. - Luice)
2008. jún. 23. 17:07

Nem, nem volt megszabva, hogy mikor mennyit, de nem árt óvatosnak lenni.

Megtennéd, hogy leírod, mit csinálsz és hogyan és kinek a tanácsára, stb..?

Talán egyszerűbb lenne ez alapján megbeszélni mindent!

Kösz! :)

115. luice
2008. jún. 23. 16:57
köszi a választ hát elvileg ehetném vagy egyek helyette kölest vagy hajdinát?Hát arany erem nekem is van most fáj is egy kicsit.az a baj már nem tudom mit egyek van aki azt mondja lehet csipő érzés te azt hogy nem,hát eléggé össze vagyok zavarva.Én A csoportu vagyok .Neked is megvolt szabva mikor ehetsz és mennyit?Légyszi irj meg mindent
114. Cszsuka (válaszként erre: 112. - Luice)
2008. jún. 23. 16:43

Szia!

Meg kell értened, ez egy komplex, személyreszabott terápia. Nem lehet "csak úgy" nekilátni. Egy csomó dolgot figyelembe kell venni, ami rólad szól. Lehet, hogy vércsoportilag nem jó neked a barnarizs. Ezen felül, ha valakinek már túlságosan irritáltak a belei, hiába előírás a teljes kiőrlésű gabona a fehérliszt helyett, csak gondokat okoz. Van, amikor fokozatosan kell bevezetni.

Én mit ettem az elején? AB vércsoportú vagyok, vettem zabtejet, kölest, tönkölylisztet, zabpelyhet, karfiolt, brokkolit, karalábét, ezek voltak az ételeim alapanyagai többnyire.

Az égő érzés nem normális semmiképp.

Bélmosáson nem voltam, mert valójában azoknak szabad, akiknek nincs aranyerük, vagy bélpolip és ehhez hasonlók. Nekem van aranyerem. Ráadásul gátlásos vagyok, nekem lelkileg nem tett volna jót.

113. luice
2008. jún. 23. 15:16

Cszsuka


te is voltál bélmosáson?AZ állapotod kb mikor kezdett javulni?Az a baj hogy pszichésen is elég nehéz feldolgozni és igy nincs kiut belőle,szerintem.Várom válaszaid addig is köszike

112. luice
2008. jún. 23. 12:52

Cszsuka

köszi a segitséget nagyon fontos leegalább is nekem.Hát vissza olvastam de nem találtam meg hogy te mit ettél az elején.É most eszem a barnarizst de attól ugy veszem észre hogy erősödnek a tüneteim főlleg a szorongásos.Lehet ezt nem is szabad enni?!Te miket ettél az elején?Meg állandoan olyan égő érzés van a hasamban.Ez normális? mit jelent?Kérlek segits!

111. Cszsuka (válaszként erre: 110. - Luice)
2008. jún. 22. 13:59

Szia!

Kb. a 13-15. hozzászólás körül leírtam az egész általam végigcsinált terápiát. Ha úgy gondolod, hogy ezt szeretnéd, szívesen segítek. Nem sétagalopp, az biztos.

Igen, voltak félelmeim, azt hittem, pánikbetegségem van. Előfordult, hogy elvittem a gyerekeket usziba és olyan félelem jött rám, hogy sírógörcsöt kaptam, s fel kellett hívni a férjemet, hogy jöjjön értünk, mert nem merek hazamenni.

Érdekes, a term. gyógyásztól én is kaptam olajfát, de nem mondott semmit, hogy mit miért, és nem értettem, hogy mi történik velem.

Nekem is nyugtatót írtak fel, mert állították, hogy idegrendszeri gondjaim vannak.

Ezt az egész topicot az elejétől olvasd el, akkor legtöbb kérdésedre megkapod a választ!

Jó gyógyulást!

Kérdezz nyugodtan!

110. luice
2008. jún. 22. 09:52

cszsuka

Te mijen módszerrel gyógyultál és milyen diétával kezdtél szedtél-e valamit légyszi ird meg fontos!!!! Mert én is ugy vagyok ahogy te hogy én is fogyok,voltam term.gyogy-nál ő irt teákat olajfa kapszulát de szigoru diétára nem irt gyüm-öt hust azt mondta ehetek.De félek hogy igy nem gyógyulok ki.Nem tudom neked is volt hogy napközben olyan félelem érzeted volt?Igaz azt mondják depis vagyok azért de szerintem ezt is a gombák okozzák.Légyszi ird le hogy kezdted milyen diétával hogy gyógyultál sokat segitenél!Rizst szabad enni és milyet?Vagy egyáltalán mit szabad?

109. Cszsuka (válaszként erre: 108. - Bernuska)
2008. jún. 17. 14:33
Na látod, ez a hozzáállás már jobban tetszik! :)
108. Bernuska (válaszként erre: 107. - Cszsuka)
2008. jún. 17. 09:24

De jó, hogy vagy nekem!

Most még van 2 hetem a vizsgaidőszakból...utána pedig megveszem apródonként a szükséges dolgokat. Idáig csak a 3 hétben gondolkoztam, de kezdem belátni, hogy ez sokkal hosszabb lesz, berendezkedem arra.... megpróbálom összekapni magam.

Nagyon le vagyok gyengülve amúgy, 12 órát simán tudnék aludni naponta, mindig fáradt vagyok, soha nincs kedvem semmihez, néha úgy eltelik a napom, hogy semmit nem csináltam. A vérvételem eredménye jó, így azt mondta az orvos, hogy pihenjek többet...:S... biztos ezért is lehet a candida a felelős.

(Jajj, most csak erősítem magamban a gondolatot :) )

107. Cszsuka (válaszként erre: 106. - Bernuska)
2008. jún. 17. 08:53

Sajna teljesen jogosak a félelmeid. Már lentebb írtam, hogy ezt nem lehet csinálGATni, ezt csinálni KELL, különben előfordulhat, hogy még több bajt okozol, mint ami eddig volt.

Amikor én nekiálltam, már nem volt vesztenivalóm, annyira beteg voltam, hogy sírtam a fájdalomtól, ha fel kellett kelnem az ágyból. Ráadásul a többséggel ellentétben én nem híztam, hanem fogytam. 46 kg-ra. Mindenki azt hitte,hogy rákos vagyok - akkor nem mondták, csak később, amikor kezdtem jobban lenni. A férjem futott fűhöz-fához, kb. félmillió Ft-nál tartottunk abban, amit rámköltött és semmi eredmény nem volt. Véletlenül akadtam rá a témára egy anyuka által, a gyermekem osztályából. Még akkor sem haraptam rá azonnal, eltelt 4 hónap, mire léptem. Addigra azonban megjártam a mosdósi tüdőszanatóriumot is - az volt a nyaralóhelyünkhöz legközelebb - mert majdnem megfulladtam.

Rengeteg lelki dolog van emögött. Ez nem kitaposott út. A táplálkozás és életmódváltoztatás csak egy sablon, amit érdemes követni. A valódi változást magadban, belül kell megélni.

Nagyon akartam élni, ezért nem éreztem nehéznek a feladatot. Bármit megtettem volna a túlélésért. Amikor kezdtem jobban lenni, elmentünk Hollóstetőre nyaralni, s kerékpárral felmentünk Lillafüredtől Hollóstetőre. Azt hittem, beledöglök, de nem szálltam le a bicikliről. Minden egyes pedálozáshoz elmondtam magamban, hogy "egészséges vagyok, meggyógyultam". Sokszor gondolok erre a próbatételre, mert előtte egy kis dombon is kifulladva zuhantam le a bicikliről...

Ez változott: erősebb, több lettem lelkileg.

Nem, nem élek diétásan azóta, de kb. egy évig betartottam 100%-osan, aztán még egy évig részlegesen.

Ha megvonsz magadtól mindent - ahogy te mondod - igen, gyengébb lesz az immunrendszered, nagyon kell vigyázni emiatt, hogy vírusmente időszakot válassz a kúrára lehetőleg. Itt az Ökonetben a komplett terápiában már van ehhez megfelelő védőbástya többek között az olajfalevél kapszula.

Én azt mondom mindenkinek, aki még nem annyira beteg, hogy nem hajt a tatár, szépen ráérősen, ahogy az anyagiak megengedik, össze kell gyűjteni a hozzávalókat, s mikor már minden együtt van, akkor belekezdeni. Ez anyagiakban sem annyira megterhelő, mintha kapásból 100.000-et kellene valahonnan előteremtened. Ráadásul lelkileg is van időd felkészülni. De a te dolgod végülis.

Majdnem mindent megeszik a család is. Én is ettől féltem, hogy nem. Ezért eleinte kétfelé főztem, de mikor leültünk enni, a magamét is kiraktam az asztalra. Megkóstolták és némelyik nagyon ízlett nekik. Pl. azóta is előfordul, hogy kérik: köretnek ne rizst, hanem zabot készítsek...

Én úgy laktam jól, hogy folyamatosan ettem. Készítettem párolt zöldséget, túrófánkot, vettem pirított szóját, kölespufit, ehhez hasonlókat. S amikor még mindig nem volt elég, ittam egy pohár tiszta vizet, vagy zöldteát, esetleg készítettem zabtejből meg cikóriakávéból tejeskávét.

Nem kell belevágni azonnal, ki kell próbálni, hogy mi ízlik, mi nem. Te még nem lehetsz annyira beteg. Ráadásul a készülődés is épít lelkileg, észre sem veszed, már ettől jobban leszel.

106. Bernuska (válaszként erre: 105. - Cszsuka)
2008. jún. 16. 23:10

Te most hogyan élsz?

Mivel gyógyultnak írtad magad, mostmár mindent eszel? Vagy ugyanúgy kíméletesen, diétásan élsz?

Mi változott?


Az is a félelmem még (sajnos most jönnek elő a védekező énjeim...:) ), hogy ha mindent megvonok magamtól, utána nem lesz sokkal gyengébb az immunrendszerem?


Szívem szerint csinálnám, de úgy gondolom, nem megy úgy, hogy "kipróbálom". Vagy csinálom, vagy nem. A családnak főzni kell, hogy lehet azt megállni, hogy ne egyek belőle? Hogy fogok jóllakni karfiollal meg brokkolval? :)))

105. Cszsuka (válaszként erre: 104. - Bernuska)
2008. jún. 16. 20:25

Akkor tényleg hagyd a fen...be....

Majd ha igazán beteg leszel, nem fogsz habozni.

(Csak még időben legyen)

:)

104. Bernuska (válaszként erre: 103. - Cszsuka)
2008. jún. 16. 20:00
Csak attól is tartok, hogy beleölöm a sok pénzt, aztán meg nem lesz erőm, kitartásom esetleg, most hiába akarom nagyon, ha a szervezetem követeli, nem tudom megállni, hogy ne egyek....vagy legalábbis tartok ettől.
103. Cszsuka (válaszként erre: 102. - Bernuska)
2008. jún. 16. 19:15
Mielőtt feladod, érdemes egy számítást végezni arról, amiket eddig megvettél, s már nem veheted meg (legalábbis a gyógyulásig). Ezek értéke pontosan kiteszi annak az értékét, amit helyette fogyaszthatsz. - Ha hiszed, ha nem...
2008. jún. 16. 18:36

Azt hiszem, feladom...pedig még el sem kezdtem semmit.

Bejártam ma a fél várost, mire találtam egy bioboltot, ott aztán leesett az állam, ahogy megláttam ezeknek a termékeknek az árait. Tudtam, hogy drágábbak, mint az "átlag" élelmiszerek, de hogy ennyivel....csak az élesztőmentes zsemlemorzsa 700 Ft lett volna... fél kilós candida kenyér pedig 430 Ft. Azt hiszem, inkább megpróbálok együtt élni a tüneteimmel. Ezt a "fényűző" betegséget az én pénztárcám nem bírja el.

101. Cszsuka (válaszként erre: 100. - Dóri38)
2008. jún. 14. 10:13

Igen, ebben teljesen igazad van, viszont a mai világban ezeket a dolgokat 100%-osan nagyon nehéz betartani, mert hát ki engedheti meg magának, hogy idegesebb legyen a munkahelyén, mint eddig? Az elvonási tünetek ugyanis rosszulléteket okozhatnak, még így is. Ezért kell egy hidat építeni a szabad és a tilos között. Nagyon fontos figyelembe venni az esetleges ételallergiát, és a vércsoportot is. Ha mindent úgy csinálsz, ahogy a nagykönyvben meg van írva, nincs mit enni a zöldségeken kívül.

Csak diétával nem lehet megoldani egy candida problémát. A gyerek az teljesen más kategória, nem szabad egy kalap alá venni a felnőttekkel. Más szabályok érvényesek, mert még nem halmozódott bennük fel annyi méreganyag, mint a felnőtt emberben.

Az első két hétben a gombairtás nagyon fontos, ekkor kötelező betartani a nagyon szigorú előírásokat. A harmadik-negyedik héttől már be lehet venni a húst, a halat, a krumplit, mindegyiket csak egyszer egy héten.

Eleinte a könyvekből dolgoztunk, de van egy klubunk erre kihegyezve, s volt-van alkalmunk megfigyelni a gyógyulási arányokat. Innen szerzünk tapasztalatokat és ez alapján próbáljuk a lehető legmegközelítőbb megoldást továbbadni. Mindenképp az egyén szabja meg az eredményt. Tőle függ minden.

Üdv: Zsu

100. Dóri38
2008. jún. 14. 09:40

Sziasztok!

Nekem a lányom volt candidás. Én természet gyógyásznál voltam vele, mert kiskorától tele volt mindenféle kiütéssel. Meg egyéb problémái voltak. Mi 4 hónapig csináltuk a diétát, és teljesen rendbe jött. Viszont amiért én írok az, hogy nekünk azt mondta az orvos, és a természetgyógyász, és azt is olvastam, hogy húst, halat sem szabad enni. Felnőtt esetében a fehér liszt, hús, cukor és élesztő mentes diétát 1 évig kell tartai, ahhoz, hogy hatásos legyen! Tudom, hogy ahány könyv annyiféle tanács, de az biztos, hogy nálunk ez tökéletes eredményt hozott, viszont több mindenkit ismerek, aki eszik húst, és évek óta kinlódik a gombával.(a hús azért nem jó a doktornő szerint, mert az nagyon nehezen ürül ki a szervezetből, amiáltal a gomba is nehezebben távozik.Ráadásul tele van antibiotikummal, amit nem szabad amúgy sem a diéta alatt szedni.

99. Cszsuka (válaszként erre: 97. - Bernuska)
2008. jún. 14. 08:46
Én nem vontam meg a tojást, igaz nem kell tojást tojással enni, de egy panírban hetente egyszer elmegy. A húst sem szabad minden nap. Az is heti egyszeri finomság. Az étkezés a párolt és nyers zöldségeknek és kölesnek, illetve társainak kell kitennie.
98. Cszsuka (válaszként erre: 94. - Bernuska)
2008. jún. 14. 08:43
Átküldtem a méledre az előbb!
97. Bernuska (válaszként erre: 96. - Cszsuka)
2008. jún. 14. 08:42
tojást sem szabad enni, nem?
96. Cszsuka (válaszként erre: 95. - Bernuska)
2008. jún. 14. 08:36

Szia!

Én a halat natúr szoktam megsütni, de a halászlé kitűnő kaja, ha szereted.

A csirkét is lehet rendesen pörköltnek, levesnek, vagy sütve, ahogy szereted, csak az ízesítő kockákat felejtsd ki belőle! Helyette használj 1-1 darab paradicsomot, paprikát, abban természetszerűleg van ízfokozó.

Minden levest lehet enni. Sűrítőnek használj barna rizslisztet. Nem fogod észrevenni a különbséget. Ha kirántani szeretnél valamit, lehet kapni élesztő nélküli zsemlemorzsát. Csak barnább lesz a rántott hús, mintha megégett volna, de ízre sokkal finomabb.

2008. jún. 14. 08:09

Meg az érdekelne még, hogy ti hogy hoztatok össze egy napi étrendet?

Hogy lehet pl. elkészíteni a halat vagy a csirkét... valamilyen levest lehet enni?

94. Bernuska (válaszként erre: 93. - Cszsuka)
2008. jún. 14. 08:08
Kérlek szépen! Megnéznéd nekem azokat a kezdőcsomagokat, mert én semmit nem találtam.... köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook