Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
24273. tssu33 (válaszként erre: 24268. - Cszsuka)
2016. szept. 4. 08:11

Érdekes, mert egyébként, amikor először éreztem a tüneteket még gondolkoztam is azon (úgy, hogy nem ismertem tényleg a Biologikát), hogy a szervezetemnek lehet h szüksége van egy méregtelenítésre a rossz párkapcsolat után, és erre pl. tökéletes a candida diéta.


Tegnap utánanézegettem egyébként ennek a biologikának, meghallgattam pár előadást a neten, bár azt láttam, hogy ez a szervatlasz 20.000 Ft körül van, amit sajnos én nem engedhetek meg magamnak.


Mindenesetre az lesz, hogy holnaptól elkezdem a diétát, aztán elmegyek dokihoz is hátha-alapon, meg persze mantrázom magamnak többször, hogy "meggyógyulok" és igyekszem tudatosítani, hogy megérdemlem a boldogságot.


Egyedül az aggaszt kicsit, hogy mikor múlik majd el, mert tudom, hogy anno sokáig kellett azért küzdenem, hogy újra tünetmentesnek modhassam magamat, az előző kapcsolatomban pedig, hát.. volt olyan konfliktus, amiről Roberto beszél, ráadásul nem is rövid ideig..:/

24272. zsanci79
2016. szept. 3. 23:27

[link]


Itt megtalalasz mindent rola, es megtalalod a kapszulat is 😊

24271. zsanci79 (válaszként erre: 24270. - Málnapanda)
2016. szept. 3. 23:17

Szia!

A fitotree nevu keszitmenyt ajanlom.

Teafa, stb van benne, nagyon tiszta anyag.

Ha nem a sajat szememmel latom, hogy a kisfiam szemolcseit a talparol ket het ecseteles utan eltunteti, akkor el se hiszem!

Mar lezersebeszetre akartam vinni, minden szart kiprobaltunk, fagyasztottak, minden, erre az egybol lett szamtalan....

Hálát adok az egnek hogy ezt megtalaltam.

Ennek van kapszulas valtozata is, most azt is meg fogom venni, mett sajna mostanaban en is ereztem a gombas tuneteket. Olvastam, hogy volt akit 2 het alatt kihozott a candidabol.

Na mar most, ha a gyerekemmel nem tortenik a fenti eset, akkor ezt nem hiszem el, de biztos hogy hasznal. Ki fogom probalni. HPV virusos szemolcsokrol beszelunk egyebkent...

2016. szept. 3. 13:55

Közben olvasgattam még...


Lehet, hogy most sem jól kezdtem hozzá? Előbb tisztítani és utána telepíteni?


Kinek mi a véleménye a grapefruitmag cseppről, az ezüst kolloidról, a teafaolajaról, a levenduláról, a fokhagymáról, a protexin termékekről?


Kinek milyen hatásos módszere van a candida alb. kiírtására a hüvelyből?


Nagyon szeretnék már végre kivergődni belőle!


Szoptatok, úgyhogy diétáról, méregtelenítésről, salaktalanításról gondolom szó sem lehet.


Köszönöm a segítségeket még egyszer! :)

2016. szept. 3. 12:35

Sziasztok!


Röviden leírnám a történetemet...


Sok-sok éve szenvedek a candida albicans nevű "gyönyörűség"-től. Sok orvosnál jártam, sok mindent kipróbáltam, de semmi nem segített csak ideig-óráig, vagy addig sem. Egy időre abba is hagytam mindenféle kezelgetést. Nem lett rosszabb, de persze jobb sem... Néha vettem tejsavas irrigálót, vagy tejsavas kúpot, de ennyi. Nem olyan régen voltam rákszűrésen és persze kimutatta a candida albicans-t. A dolog érdekessége, hogy nekem szinte soha nem viszketett, csípett, fájt, vagy szúrt volna, nem volt túrós habos akármilyen folyásom, "csak" állandóan fehér vagy sárgás volt/van, de ez állandó, napi jelleggel. Most viszont rájöttem, hogy ez nem mehet így tovább, csak fel kell vennem a harcot vele, nem söpörhetem a szőnyeg alá.


A napokban több fórumon jártam, olvasgattam, információkat gyűjtöttem és el is kezdtem egy kisebb fajta kezelést. Ez a glycerinum boraxotum-mal történő kezelés. Lényege: 1 ml-t fecskendőbe felszívok, befecskendezem a hüvelybe, ezt minden másnap napi 2x és a köztes napon meg tejsavas irrigálás. Nem tudom, hogy hatásos lesz e. Annyit tudok, hogy ott lent sokkal jobb érzés, de hogy a boraxnak tudható e be, azóta húzó jellegű deréktáji fájdalmam van, olyan mint amikor megjön.


Vannak még ötleteim! A canesten intim mosakodója, intim törlőkendő, a protexin candid plus kapszula, a teafaolajos óvszer (mi mindig óvszerrel védekezünk. már kb. 10 éve). Csak nem tudom mennyire jó ez az állandó tisztaság, fertőtlenítés, akármi... nem e viszem túlzásba.


Nem tudom mit csináljak! Segítsetek! Most szoptatok még, úgyhogy amiatt is meg kell válogatni mit hogyan miért csinálok! Köszönöm előre is! :)

24268. Cszsuka (válaszként erre: 24267. - Tssu33)
2016. szept. 3. 06:53

Szia!


A fogamzásgátló valamilyen szinten mindig ludas, mivel valamilyen módon befolyásolja a szervezetet. Egyébként valóban nem kell megijedned. Ha ismernéd a Biologikát (van egy csomó videó a neten), akkor ismernéd a kétszakaszúság törvényét is és most nem megijedve lennél, hanem megnyugodva. Nem az én tisztem ezt elmagyarázni, Barnai Roberto-nak sokkal jobban megy, de a lényeg, hogy igaza van az ismerőseidnek részben. Az új kapcsolat mindig hoz magával valamit. A betegségek mindig a megoldás utáni szakaszban jönnek, de el is mennek. A gombáknak dolguk van, befejeznek egy évek óta tartó folyamatot. Olvast, hallgasd a Biologikát és nyugodj meg. Természetesen menj el orvoshoz, tarts diétát, de engedd meg magadnak a boldogságot és akkor túl leszel rajta. A Biologika szerint még azt is ki lehet számolni, hogy mennyi idő múlva.

24267. tssu33
2016. szept. 2. 18:08

Sziasztok,


előre is bocsi, ha hosszú leszek, de hosszú a történetem is.


körülbelül hat éve regisztráltam először hoxára, csak elfelejtettem az akkori jelszavamat, így most újra kellett regelnem. a legfontosabb és legégetőbb kérdésem rögtön az elején: mit csináltok akkor, ha több év (!!!) tünetmentesség után visszatér a candida? :/


a történetem röviden: 18 éves korom óta küzdök ezzel a "betegséggel", túl vagyok azon a pár éven, amikor orvostól orvosig jártam, szedtem a gyógyszereket, kentem a canestent..de ezeket a köröket ismeritek, hatástalanul ugye. körülbelül 3 év orvosjárás után lett elegem abból, hogy szinte mindegy mit csinálok, a tüneteim a menstruációm előtti héten óramű pontossággal visszatérnek és elkezdtem a candida diétát, amit két és fél évig igen szigorúan csináltam. ekkor jött el a pont, hogy nem tért vissza a para. viszont ez egybeesett azzal is, hogy utolsó mentsvárként (a táplálkozási szabályok betartása mellett) abbahagytam a szájon át szedendő fogamzásgátló hatását, mert leesett, hogy abban bizony a vivőanyag szacharóz, tehát hiába eszem okosan, ez a tényező még mindig bekavarhat. a mai napig nem tudom egyébként, hogy ennek van-e köze a dologhoz, de onnantól fogva, hogy nem szedtem a tabit, gyógyultnak vagyok mondható.


erre rá fél évre egy másfajta fogamzásgátlási módszerbe kezdtem bele, a nuvaring hüvelygyűrűt használom, ami sokkal lightosabb hormonok szempontjából és nincsen vivőanyaga, hiszen a hüvelybe kell felhelyezni. azóta eltelt négy év, tünetmentesen, úgy, hogy mindent ettem, azt is, ami a diéta szerint tilos. hozzá kell tenni, hogy egyébként alapvetően egészségesen táplálkozom, tehát az "ettem mindent" sem azt jelenti, hogy cukrot cukorral, péksütit péksütivel. alkoholt alig iszom, havi 2-3 alkalommal maximum.


erre másfél hónapja ismét beütött a krach. :( az egyedüli változás, ami történt: új párkapcsolatom van, akivel elég intenzív a szexuális életem, ha fogalmazhatok így. ugye elvileg a candida a szervezetben felborult egyensúly miatt okoz tüneteket, de gyakorlatilag semmi olyan nem történt az életemben, ami ezt indokolná. boldog vagyok végre, nem stresszelek (az egészséges mértéken túl), nem zabálok össze-vissza (sőt), alkoholt ugye alig iszom, viszont múlt hónapban sajnos megint észleltem a mensi előtt egy héttel a tüneteket. pár barátnőm azzal nyugtatott, hogy új partnernél az elején normális, ha felborul egy kicsit a hüvelyflóra és ez helyre fog állni, de nekem rossz előérzetem volt, mert már jól ismertem ezeket a tüneteket. folyás, viszketés, égő érzés stb. elkezdtem szedni az ezüst kolloidot, grape cseppet meg csináltam béltisztítást is útifűmaghéjjal, ahogyan anno és igyekeztem odafigyelni a táplálkozásra. megjött és utána újra tünetmentesen reménykedtem abban, hogy nem fog visszatérni a tünetegyüttes.


most viszont újra egy héttel a mensi előtt vagyok és sajnos visszatértek :( időpontom már van a nőgyógyászhoz, de sajnos a múltbéli negatív tapasztalatok nem tesznek túl bizakodóvá etéren..


őszintén szólva fogalmam sincs, mit csináltam rosszul, hiszen az elmúlt négy évben teljesen tünetmentes voltam, ehettem-ihattam akármit. ráadásul az előző párkapcsolatom és az elmúlt pár évem (két diploma megszerzése, munkahelyváltások) nagyon-nagyon megterhelő volt, így akár ezek még okot is adhattak volna a dologra, de tényleg nem történt semmi, ha szóbakerült a candida mindig istenítettem a diétát, amit két és fél évig csináltam és gyógyultként hivatkoztam magamra.


a kérdésem annyi lenne főleg a fórum "nagy öregeihez" pl Cszsukához), hogy


1. szerintetek mitől jött vissza megint ez a fránya baj?

2. újra kezdjek bele a brutális diétába? csak így lehet megszabadulni ettől az istencsapástól?

3. mi a garancia arra, hogy nem fog megint visszatérni pár év szünet után?

4. elképzelhető, hogy ezúttal is (?) a fogamzásgátló a ludas? ha igen, miért nem okozott tünetet 4 év alatt?


nagyon-nagyon hálás lennék a válaszért, mert amióta újra tapasztalom ezeket a kellemetlen tüneteket kissé csüggedten élem mindennapjaimat. :(

24266. Cszsuka (válaszként erre: 24236. - Ilko24)
2016. aug. 29. 15:54
Nem elég kipucolni a gombákat. Helyre kell állítani a mikrobiológiai egyensúlyt. Meg kell érteni a természet törvényeit és betartani őket. Amíg a túlszaporodás okát nem szünteted meg, újra és újra vissza fog jönni.
24265. Cszsuka (válaszként erre: 24239. - Dancsi85)
2016. aug. 29. 15:52

Szia!


Azért újul ki, mert nem vagytok jóban, ahogy te mondod. Ahhoz, hogy helyre álljon a rend benned, meg kell ismerkedned vele. Ahogy értelmezem az írásodat, nagyon egészséges életmódot élsz. Az ilyesminek azonban keményen lehet lelki háttere is. És van is: minimum az, hogy elutasítod, utálod, haragszol rá, stb. Olvass, vagy hallgass videót a témában Barnai Roberto Biologika Szabadegyetemén.

A candida szimbiózisban él normál esetben a többi baktériummal a szervezetünkben (elsősorban a bélben a helye) és feladatai vannak, mint minden más bacinak. Ha utána jársz, hogy bizonyos testrészeiden elszaporodva milyen feladata lehet, talán előbb megoldásra jutsz.

24264. Cszsuka (válaszként erre: 24241. - Wicca82)
2016. aug. 29. 15:47
A bakteriális nem egyenlő a candidával. Az is lehet, de más is. A candidára kimondottan szoktak szűrni. Ez az ugrálós vércukor azonban (cukoréhség) utalhat rá. Mivel nem vagyok orvos, csak a tapasztalataimról tudok beszélni ebben a témában. Csináltass szűrést.
24263. Cszsuka (válaszként erre: 24242. - Nikletty)
2016. aug. 29. 15:45

Szia!


Amikor a bélben túlszaporodik a candida, az annak a következménye, hogy a szervezetben felborult a mikrobiológiai egyensúly. Igazából ez nem egy ragályos betegség, de természetesen, amikor valakinek a szájában, vagy hüvelyben is túl sok a gomba, az átkerülhet átmenetileg a másik emberbe, akivel intim kapcsolatba kerül. Ha a másiknak jól működő immunrendszere van, akkor ez meg sem kottyan. Az szokott lenni azonban a gyakorlatban, hogy ha az egyik fél gombás, akkor előbb-utóbb a másik is az lesz, mert ugye a helytelen életmód is kiválthatja a túlszaporodást - és többnyire ugyanazon életvezetési hibákat követjük el családon belül (persze nem feltétlenül).

24262. Cszsuka (válaszként erre: 24249. - Thomaspfeiffer)
2016. aug. 29. 15:40

Szia!


Az a diéta, amit a candidásoknak ajánlanak, nagyon sokat segít az endokrin rendszer működésének normalizálásában. Én melegen ajánlom, hogy miután kivizsgáltak és kiderült, hogy mi a helyzet, (de már előtte is) nyugodtan csináld a diétát. Ez semmi más, mint egy egészséges étkezés.

24261. Cszsuka (válaszként erre: 24250. - Pirimoki)
2016. aug. 29. 15:38

Szia!


Mire írt antibiotikumot? Candidára? Vagy valamit félreértettem? Candidára ugyanis nem lehet atibiotikumot adni - hisz többek között pont az az egyik okozója a túlszaporodásnak.

24260. Cszsuka (válaszként erre: 24253. - Mendy)
2016. aug. 29. 15:36
Nem tudtam, hogy nem lehet kapni már, de eddig is ajánlottam, hogy inkább kerüljétek el, mert olvastam valahol, hogy rákkeltő hatása van.
24259. Cszsuka (válaszként erre: 24254. - Alexxa2222)
2016. aug. 29. 15:35

Szia!


Ez valami nagyon durva szer lehet és nem ajánlom, hogy ezalatt nekiláss a terápiának. A diétát természetesen érdemes tartani, de antibiotikum szedése közben nem szabad tisztító kúrát csinálni. A candida terápia ugyanis egy tisztító-helyreállító kúra. A candida gomba a májat terheli erősen - és az antibiotikum is. A tisztító kúra pedig ellene dolgozik. Kikészítenéd vele a májadat. Ilyenkor elsősorban probiotikumot javasolnék, aztán a gyógyszeres kezelés után lehet nekilátni a gombaölésnek és béltisztításnak.

24258. Cszsuka (válaszként erre: 24256. - Rózsa53)
2016. aug. 29. 15:31

Kedves Rózsa!


Ha igazán rálelsz a saját "megoldásodra", valóban, a 100.000 Ft el is fogy. Én 13 évvel ezelőtt már 500.000 Ft-nál tartottam, mire rájöttem arra, hogy mit kell tenni. Itt a fórumon már nagyon sokszor leírtam. Érdemes könyveket venni, vagy kölcsönözni a témában. Nagyon sokat segít.

24257. Cszsuka (válaszként erre: 24255. - Sole08)
2016. aug. 29. 15:29

Szia!


Igen, valóban sok válfaja van a candidának. Ezt még én sem hallottam. Szeretném megkérdezni, hol és hogyan jutottál erre a megállapításra? Ezzel is többet tudunk :)


Amikor a candida gomba túlszaporodik a szervezetben, az azt jelenti, hogy valami miatt felborult a mikrobiológiai egyensúly. Van, akinél csak átmenetileg, mert elég erős az alapregulációs rendszere, hogy helyre tegye magát, de van, akinél tartós marad a különféle tünetegyüttes. Ezeknél az embereknél egységesen nagyon fontos a helyre állítás külső beavatkozással. Ilyenkor neked kell a mikrobiológiai egyensúlyodat helyre állítani.

24256. rózsa53
2016. aug. 23. 14:34
Sziasztok!candidával kűzdök már jó pár éve.Az orvosok minden féle vizsgálatra elkűldtek,de minden negatív lett.Senkinek sem jutott az eszébe hogy ez candida is lehet.Én jöttem rá saját magam.Visszaolvastam a régi bejegyzéseket,cszsuka azt írta hogy csak a gomba öléssel és a diétával nem lehet kigyógyulni a betegségből.Akkor hogyan lehet?nem igen van gyógyult beteg aki valóban elmondaná hogy mit tegyünk.Már 100 ezer forintnál tartok a sok ráköltött szer miatt.Írja már meg valaki hogy mi a hatásos módszer.Köszönettel:Rózsa
24255. sole08
2016. júl. 22. 01:43

Sziasztok!


Candida dubliniensis-em van. Úgy olvastam, hogy több féle típusa van a candidának,de a neten nem találtam magyar nyelvű leírást az én típusoknál kapcsolatban. A kérdésem, hogy csak candida albicans vagy mindegyiknél kell diétát tartani?

24254. alexxa2222
2016. júl. 7. 23:04
Sziasztok,sajnos Candida gombam van es ezek mellett borgyogyaszati gondjaim is akadtak,amire antibiotikumot kell szedjek meg 4 hetig hetfon es kedden csak 1 szemet.Ha ez ido alatt elkezdem a Candida dietat nem lesz hatasos,vagy varjam meg a 4 hetet es utanna fogjak neki?
24253. Mendy
2016. júl. 7. 22:55
Nem lehet már kapni...
24252. Mendy
2016. júl. 5. 09:03
Nystatinnal próbálkozott valaki, Gyomor bélrendszeri kandidát kiirtja ugy tudom. Én most fogom megpróbálni...
24251. Betsabé
2016. jún. 20. 08:35
Nem vagyok candida szakértő. De ne keseredj el. Sokan átküzdötték magukat ezen. Neked is menni fog! Gyorsan nem hiszem, ez csak több hónapos tudatos életmódváltással sikerülhet. Próbálj lépésről lépésre úgy szokásokat bevezetni. Hirtelen ne változtass túl sokat. Sok sikert!
24250. Pirimoki
2016. jún. 19. 23:20
Sziasztok. Nálam a székletből állapították meg a gombát kb. egy hete. Régebb óta puffadok a különféle ételektől. Most már nagyon gyakori volt a puffadás, ezért fordultam orvoshoz. Nem igazán jó mindig a közérzetetem és néhány tünetem megegyezik az általatok felsoroltakkal. Folymatosan hullik a hajam, néha fájnak a vállaim, térdeim, nyakam. A legfőbb ok a puffadás. Szinte tetőtöl talpig megvzsgáltak többször is, vért is vettek, de ez szóba sem jött. Én listre és tejre gondoltam. Egyikre sem vagyok allergiás. Az orvosom felírt egy antibiotikumot, 1 db-ot kell szednem minden nap és 28-as a doboz. Kaptam tőle egy papírt, amin ehető és kerülendő ételek vannak. Semmi egyebet nem mondott. Hazajöttem, rákerestem a neten és kétségbe vagyok esve. Azt sem tudom hol kezdjem. Meg szeretnék hamar szabadulni tőle. Honnan tudhatom, hogy mennyire szaporodott el bennem?!
2016. jún. 9. 19:08
Köszönöm szepen az infokat! Utanajarok, mert mar szerintem sem candida... Neked meddig tartott ez a hoemelkedos idoszak?
24248. Bóbita09 (válaszként erre: 24243. - Thomaspfeiffer)
2016. jún. 9. 14:16
Azt meg kifelejtettem, hogy nekem is volt candidam, de az nem okozott ilyen tuneteket.Sajna haziorvos csak a TSH-t tudja kiirni, ha az nem jo, automatikusan megmerik az ft3 es 4 szintet a legtobb laborban, de a tobbit csak enokrinologus irhatja ki.Erdemes rogton utobbihoz menni emiatt.
24247. Bóbita09 (válaszként erre: 24243. - Thomaspfeiffer)
2016. jún. 9. 14:06
Szia, nekem is volt honapokig tarto hoemelkedes es szedules-szivdobogas.A pajzsmirigyem okozta, autoimmun gyulladas lepett fel, elobb tul, majd kisse alul mukodott.Esetleg vizsgaltasd ki a pajzsmirigyedet,erdemes nem csak TSH-t nezetni, hanem ft3, ft4-et, antiTPO-t,TRAK-ot, amik egy esetleges mar vagy meg normal tatomanyba eso TSH-nal is jelzik a folyamatban levo, vagy lezajlott gyulladast.Nekem hiaba normaizalodott a TSH-m, a tuneteim meg nagyon sokaig fennaltak, bar enyhultek.
24246. Kuszkudina (válaszként erre: 24243. - Thomaspfeiffer)
2016. jún. 2. 21:43
Tarts candida diétát. Ha megszűnnek a tüneteid, akkor köze lehet a problémáidnak a candidához.
24245. nikletty (válaszként erre: 24244. - Nikletty)
2016. jún. 2. 20:55
vagy bocsi hőemelkedést
24244. nikletty
2016. jún. 2. 20:53
hát én nem vagyok szakértő, csak neten olvasgattam a candida témát de lázat sehol nem olvastam mint tünet
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook