Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
24303. salavita
2016. szept. 23. 19:01
Sziasztok! 4 napja kezdtem a diétát egy tisztító böjtttel, holnaptól fogok enni is. Szedem a grapefruit cseppet, ezüstkolloidot és a Nystatin tablettát. Az lenne a kérdésem, hogy eddig a Nystatin tablettát szopogattam a szájban mert így olvastam valahol, de kétségeim vannak, hogy lehet így nem fejti ki a hatását a bélrendszerben hanem csak a szájüregben, bár azt tudom, hogy a szájból hamarabb szívódnak fel a dolgok.A másik ami aggaszt az a fertőtlenítés, mivel Boldog Gizella írja, hogy fertőz a gomba és mindent 100 fokon kell kimosni és állandóan fertőtleníteni. Na most az én mosógépemen 70 fok a maximum és már ki vagyok ezzel az állandó minden nemű fertőtlenítéssel és fusztrál a gondolat, hogy lehet hiába szedek mindent és tartom a diétát, ha viszzafertőz, valami le nem fertőtlenített dologról. Ki lehet ebből gyógyulni állandó fertőtlenítés nélkül is?
24302. rózsa53
2016. szept. 22. 21:28
Csinálja valaki a tiszta só evést?Azt olvastam hogy kiirtja a gombát.Ma kezdtem de még csak kis adaggal,mert lassan kell a szervezetet hozzá szoktatni.Na majd írok a fejleményekről.Nagyon súlyos candidám van sok tünettel,ezért mindent kipróbálok ami segíthet.
24301. tssu33
2016. szept. 21. 09:14

Sziasztok!


kérdés: goji bogyót lehet enni az első időszakban? Elvileg aszalt bogyó, de azt olvastam, hogy gombaölő hatású. Már eléggé unom a sima zabkását :D

24300. tssu33 (válaszként erre: 24299. - Zsanci79)
2016. szept. 18. 10:53

Igen..igazából épp emiatt gondolkozom azon, hogy lehet, hogy a fogamzásgátló tényleg nem tesz jót ennek a történetnek. Nekem anno két és fél év diétázás után akkor szűntek meg végleg a bajaim, amikor letettem a fogamzásgátló tablettát. Fél évre rá áttértem a nuvaring hüvelygyűrűre és négy éve ezt használom..lehetséges, hogy most jelez a szervezetem, hogy ezt is offoljam?


Egyébként tök érdekes, de pár hónapja (akkor még a candidától függetlenül) én is átváltottam a kókuszzsírra és én is nagyon szeretem :)

24299. zsanci79 (válaszként erre: 24296. - Tssu33)
2016. szept. 15. 21:13

Ez tok erdekes, anno nekem is mindig a mensi elotti heten jelentkezett minden honapban. Szerintem ezert valamilyen szinten hormonalis dolgok is befolyasoljak.

En elkezdtem a kapszulat szedni, meg kokuszzsirt is, de hiaba iztelen nem tudtam megenni, igy fozesre hasznalom es sztem le is cserelem az olajat. Fantasztikus hogy semmi utoizt nem erzek, az olajnal mindig, es semmi budos nincs a konyhaba 😊

Ez is nagyon egeszseges, azert kezdtem el hasznalni es elvileg ez is hatasos a candida ellen.

Remelem nem lesznek problemaim, es az a multkori csak egy kosza eset volt 😊

24298. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 24295. - Cszsuka)
2016. szept. 15. 20:25
köszönöm, hogy válaszoltál ez így megnyugtató
24297. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 24294. - Dudi5)
2016. szept. 15. 20:23
oké köszi a választ csak nem tudom értelmezni akkor ez most azt jelenti, hogy elkaphatjuk tőle, vagy azt jelenti hogy nem kaphatjuk el. ja egyébként szeretjük a kis kolléganőt, nagyon aranyos nincs vele semmi bajunk csak arra lennék kiváncsi fertőző vagy nem fertőző és ez nem derült ki a válaszodból. köszi ha válaszolsz
24296. tssu33 (válaszként erre: 24293. - Zsanci79)
2016. szept. 15. 18:11

Aranyos vagy, hogy érdeklődsz :)


Jelentem azóta (másfél hete) szedem a Fitotree cseppet (megj.: egy üveg kb két és fél hétig lesz elég) és tünetmentes vagyok, mármint ami a nőgyógyászati frontot illeti, amúgy nekem a candidám csak ezen a téren okoz tüneteket. Nyilván a nagy igazság majd egy héttel a következő mensi előtt fog kiderülni, mert nekem akkor szokott előjönni a para, de biztos ami biztos, akkorra már van időpontom nőgyógyászhoz is.


A diétát emellett csinálom, annyira nem nagy erőfeszítés, csak tervezni kell nagyon, vinni magammal kaját kb. mindenhova, mert fel kell készülni arra, ha éhes leszek és ugyebár nem szaladhatok csak úgy be a boltba valamiért, mint azelőtt.


Az útifűmaghéj kicsit megterheli a beleimet :D napi kétszer megyek nagy wc-re, de legalább tisztul a szervezetem. És sokkal többször eszem, mint azelőtt (eddig napi 3 étkezésem volt, ez most felment 5-6-ra), de ez amiatt is lehet, mert nem eszem cukrosat, ja meg nem akarok még ennél is jobban lefogyni.


Nálad mi a helyzet?

24295. Cszsuka (válaszként erre: 24291. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 14. 22:19

Szia!

A candida gomba mindenkiben benne van. Életvezetési hiba okozza a gomba túlszaporodását. A bizonyos hiba nem minden esetben kizárólag rajtunk múlik. A candida gomba elsősorban a bélben van, szimbiózisban él a bélflórával. Feladata a rothadó anyagok eltakarítása, valamint a nehézfémek megkötése (többek között). Ha valamilyen okból az egyébként nagyon sérülékeny jótékony bélflóra pusztul, azonnal elfoglalja a helyét, rendkívül gyorsan felismerve a helyzetet a szaporodási lehetőségre. Visszacsinálni azonban már nehezebb. Ha a szervezet alapregulációja, az immunrendszer még nincs taccsra vágva, akkor az apróbb kibillenéseket magától is helyreteszi. Ha azonban valaki hosszabb ideig nehéz stresszhelyzetben van, és/vagy nagyon tápanyaghiányosan táplálkozik, életellenesen él (lásd alvás-ébrenlét, munka-szabadidő, stb.), valami miatt hosszabb ideig szed antibiotikumot, vagy más immunrendszert csökkentő tényező esik be az életébe, akkor a gomba túlszaporodik és tovább ront a helyzeten. Egyszóval: nem lehet elkapni. Inkább érdemes odafigyelni rá, tanulni tőle, hogy megelőzhessétek az ő példája alapján a bajt..

24294. Dudi5 (válaszként erre: 24291. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 14. 20:45
A candida a normál belfloraban megtalálható az emberek nagyrészenel.az immunrendszer legyengulese miatt vagy lelki ok miatt felborul az egyensúly és fellobban.A dominál ezt azért tudnia kellene mégha nem is a szakterülete.A lányom is candida de soha ilyen butaság nem jutott eszembe vele kapcsolatban.Szegeny kolleganodnek van elég baja így is
24293. zsanci79
2016. szept. 14. 19:50
Kedves tssu33, mi ujsag van azota veled?
24292. Cszsuka (válaszként erre: 24290. - Zoé111)
2016. szept. 12. 22:33

Szia!

Irom máris! :)

24291. 4705d7a6b8
2016. szept. 10. 18:03
én kérdezni szeretnék és előre is köszönöm ha válaszoltok. nekem nincs ilyen problémám de éve jött hozzánk egy új kolleganő az irodába aki amellett hogy csontsovi volt alig evett velünk ebédidőben a konyhában csak abonett kenyereket, halat stb. megkérdeztük miért és ő őszintén elmondta, hogy ez a betegsége ami számára úgy derült ki, hogy pokoli hajhullása volt aztán súlyos nőgyógyászati gondok, kivizsgálttta magát és ez volt az ok ezért nem ehet szinte semmit. ő azt mondta, hogy ez nem fertőző de a kérdésem az lenne hogy ha együtt járunk vele (sokan) ebédelni a konyhába illetve ugye nyilván egy mosdót használunk munkaidő alatt mindannyian el tudjuk ezt kapni vagy nem. köszönöm ha válaszoltok. én ezt a kérdést feltettem a házidokimnak is aki azt mondta, hogy ő erről a témáról sokat nem tud nem szakterülete. köszönöm ha válaszoltok
24290. zoé111
2016. szept. 10. 17:19
Szia Zsuzsi! (Kriszti vagyok Polgárról Bucsiné),a múltkor beszéltünk telefonon,nagyon szeretnélek elérni telón ,de nem tudlak!! gondolom a számod megváltozott!!!sok mindenben szeretném kikérni a véleményedet,(gomba már nincs),hála a diétának!!,de nagyon érdekes dolgok történnek velem!!! hogyan tudnálak elérni?? ird már meg légyszi az új telefonszámodat priviben!!!! köszi!!! puszi!!
24289. Cszsuka (válaszként erre: 24287. - Málnapanda)
2016. szept. 10. 10:04

A diéta egyáltalán nem az éhezésről szól. Egy kismamának amúgy is máshogy kell csinálni, mint másoknak. A cukrot feltétlenül hagyd el - a mézet is -, minden nap rendszeresen egyél, ne nasizz napközben, megfelelő mennyiségű és minőségű vizet igyál (más lötyiket és alkoholt nem), olaj helyett állati zsírt használj és nem csak neked lesz elég energiád, hanem a gyereknek is. Ha szénhidrátfüggő vagy, akkor egyszer-egyszer inkább egyél egy kocka csokit, mert az idegesség a gyereknek sem tesz jót (elvonási tünetek). Ha azonban nem vagy függő, akkor azt sem. Ne igyál tejet, de sütéshez használhatod. Zacskós- és félkész ételek helyett saját főzésűt használj. Az alapanyagokat próbáld beszerezni olyan helyen, ami leellenőrizhető (persze ésszerűség határain belül).

Szedjél probiotikumot és vitaminokat, amelyek nem szintetikusak.

A candida diéta nem a szenvedésről szól, hanem arról, hogy segíts a szervezetednek fellélegezni.


Csak próbáld ki...

24288. zsanci79 (válaszként erre: 24285. - Tssu33)
2016. szept. 7. 11:42

De jó!!!! Nagyon örülök, hogy végül is segíteni tudtam az ajánlatommal.

Sok sikert, és kitartást! :)

24287. Málnapanda (válaszként erre: 24285. - Tssu33)
2016. szept. 7. 08:52

Köszönöm!


Ez tényleg nagy előrelépés akkor.


Én a diétába nem tudok belemenni. Szoptatás mellett képtelen vagyok még erre is figyelni és marha éhes vagyok állandóan, kell az energia.


Remélem egyelőre diéta nélkül boraxal és kapszulával (még most fogom majd megrendelni) is mérsékelni tudom a dolgot.

24286. rózsa53
2016. szept. 6. 19:20
Szeretném megkérdezni hogy miért tiltott a füstölt áru?És natúr írót,cserpes rikottát,cserpes joghurtot lehet e enni a második szakaszban?Köszönöm a választ!
24285. tssu33 (válaszként erre: 24283. - Zsanci79)
2016. szept. 6. 18:17

Hát, értsd, ahogy mondom konkrétan az volt, amit írtál, leszámítva, hogy még aludnom sem kellett rá egyet. Vasárnap este még kinok közt fetrengtem (kb. szó szerint), mert nekem ha bedurvul, iszonyatosan megduzzad, ég és viszket odalent.Tüneti kezelésként glicerines-boraxos ecsetelővel kenegettem, de elég sűrűn, mert folyamatosan viszkettem, ennek nyugtató hatása meg kb. 1-2 pisilésig tart, amikor ugye letörlöm a wc papírral..


Hétfőn megvettem a cseppet, melóhelyen reggeli közben betoltam az első adagot (1x30 csepp) és pár óra múlva elég jelentősen csökkent a viszketésem, délután jött a második adag, azután ma is bevettem kettőt (reggeli és ebéd közben) és jelentem, most már egyáltalán nem viszket, még ha odanyúlok SE!!! Ez pedig az én esetemben óriási előrelépés.


Béltisztítónak nekem az útifűmaghéj nagyon bevált, csak hát kicsit undorító az állaga, de ezzel is úgy vagyok, hogy valamit valamiért.


Málnapanda hozzászólására is reagálok: közben az is felmerült bennem, hogy lehet azért mondják ezt a három hónapot, mert van egy olyan közhiedelem, hogy a candida diéta 3 hónapos. Csakhogy azt ilyenkor nem veszik figyelembe, hogy két fázisú a diéta.


Jelenlegi állás szerint én úgy érzem, egy hónapig csinálom a gombaölést és utána elkezdem a második fázist, mert nagyon nem szeretnék tovább fogyni, 164 cm vagyok és 47 kiló :/


Remélem így minden rendben lesz, a fitotree pozitív hatásai óta a kedélyállapotom is sokkal jobb, így pedig sokkal-sokkal könnyebb pozitívan hozzáállni ehhez az egészhez. :)

2016. szept. 6. 13:05
sziasztok! engem is érdekelne ki milyen változást tapasztalt a fitotree készítményektől. én a kapszulát készülöm megvenni és ahonnan rendelném ott is úgy mondta a szakértő, hogy 3 hónap a kúra. persze lehet attól is függ milyen makacs a dolog...
24283. zsanci79 (válaszként erre: 24282. - Tssu33)
2016. szept. 6. 08:36

Komolyan?

Milyen javulást éreztél?

Reggel felkeltél és már nem csípett, stb. ? :)

Te most akkor a cseppet iszod, ugye?

Ajánlanak még ott egy "bélradír" készítményt, azt is nagyon dícsérik, meg a ferzym pro-pre biotikum készítményt.

24282. tssu33 (válaszként erre: 24281. - Zsanci79)
2016. szept. 6. 08:19

Hát tudod :D úgy vagyok vele, hogy valamit valamiért. Az útifűmaghéjat is iszom és ha már itt tartunk, az nekem sokkal undorítóbb :DD


Egyébként basszus, ezt muszáj megosztanom veletek, én a fitotree már első bevételekor akkora különbséget éreztem a nőgyógyis tüneteim javulásában, hogy el sem hittem! Úgyhogy remélem, kitart ez a tendencia és akkor tényleg max 1 hónapig fogom szedni. Überbrutál az íze, de a hatása, na az szuper! Mindenkinek ajánlom, aki hasonló gondokkal küzd.

24281. zsanci79 (válaszként erre: 24280. - Tssu33)
2016. szept. 5. 13:40

Hát, ha te azt a cseppet meg tudod inni..... én konkrétan öklendeztem tőle, pedig minden gyümölcslébe beletettem.....

Ha pesti vagy, az anaturba, az oktogonnál kapsz kapszulát.

A 3 hónap az egy bevett fixa idea.


Én azt tudom, hogy most van pont egy hónapja hogy kenem a fiam talpát a szemölcseire, és már nagyon-nagyon bánom hogy nem készítettem képet előtte-utána állapotról. 3 hónap alatt már rég túl leszünk rajta, pedig belsőleg nem is szedi. Azt gondolom, hogy egy HPV vírusos talpi, befelé növő szemölcs sem könnyebb eset egy candidánál egyáltalán.

Én csak bíztatni tudlak a szedésére, és az most tök mindegy, hogy 1 vagy 3 hónapig. Meglátod mikorra fog hatni! :)

24280. tssu33 (válaszként erre: 24279. - Vanvelsen)
2016. szept. 5. 13:14

oké, köszi, persze, de a kérdésemre mit tanácsolsz, hogy csináljam, meddig szedjem a fitotree-t?


nőgyógyászhoz van időpontom, prolaborba meg majd megyünk. ha picit lejjebb görgetsz, láthatod, hogy sajnos eléggé otthon vagyok a témában én is, 18 éves koromtól kezeltek orvosok hasztalanul, aztán megcsináltam a csodadiétát (2.5 évig...) és 4 évig tünetmentes voltam, aztán most újra beütött a dolog.


a párommal, mint említettem tervbe van véve a prolabor, de egyébként teljesen megbízom benne ilyen téren, tudom, hogy nem miatta van, ismerem a testemet és a reakcióit ;)

24279. vanvelsen (válaszként erre: 24278. - Tssu33)
2016. szept. 5. 12:37

Szia

Először is keres egy jó nőgyógyàszt az màr fél siker😆😆😆a pàrodat is ki kellene vizsgàltatni,mert hiàba a kúra ha utànna visszaadja,de a monogàn életmód a legjobb vagy a hűséges tàrs.....tudnék erről a témàról nagyon nagyon sokat írni neked......14évig voltam együtt valakivel folyamatos candida és húgycsőproblémàkkal küszködtem....véget vetettem a kapcsolatnak làm a kúra hatàtos volt és azóta semmi bajom....férjhez mentem azóta és soha nem tértek vissza a problémàim....ha gondolod beszélhetünk privàtban sok sok tapasztalatom van orvosokkal is

24278. tssu33
2016. szept. 5. 11:11

Sziasztok,


kérdés:

a tervek szerint ma/holnap kezdeném a diétát. Fitotree kapszulát szerettem volna szedni, de csak csepp volt a gyógynövényboltban, ahol az eladónő egyébként kioktatott, hogy ezt 3 hónapig kell szedni. Namármost tudom, hogy a gombaölési időszak max 1 hónapos lehet, mert legyengül nagyon a szervezet (az enyém már így is eléggé az). Vagy ezt csak azért mondta a nő, mert neki jobban megéri, ha tovább szedem, ezáltal több pénzt hagyok nála? :D


kicsit elbizonytalaodtam emiatt, hogyan csináljam szerintetek a gombaölést és béltisztitást (ez utóbbihoz útifűmaghéjat fogok használni)


1. ignorálom a gyógynövényboltos eladót és 1 hónapig szedjem csak a cseppet, útifűmaghéjjal kiegészítve a gombaölést

2. 1 hónapig szedjem a cseppet és mellette ezüst kolloidot is szedjek, hogy biztosra menjek + útifűmaghéj

3. szedjem három hónapig, viszont a béltisztítást csak egy hónapig csináljam mellette és az első hónap után elkezdhetem ugyanúgy a második szakaszt a diétában?

3. hagyjam a francba az egészet és várjam meg, amíg a nőgyógyász felír valamit (ha felír egyáltalán) - ezt az opciót azért nem szívesen választanám, mert kb. egy hónap múlvára kaptam időpontot..


ti mit ajánlotok?

24277. Málnapanda (válaszként erre: 24276. - Zsanci79)
2016. szept. 4. 10:13

értem! köszönöm azért!


írtam az oldalra, várom a szakértő válaszát, meg holnap a védőnőmet is megkérdezem.

24276. zsanci79 (válaszként erre: 24274. - Málnapanda)
2016. szept. 4. 10:05

Hat a kismamas kerdesre nem tudok sajnos valaszolni.

Cseppenteni lehet tamponra, irrigalni, vagy ulofurdobe is. En csak bekenegettem siman magam, mashogy nem probaltam, mert nekem a gynofloor altalaban eleg szokott lenni. Csak mivel mar ket honapja is volt valami, ezert ugy erzem most mashoz kell folyamodnom, ezert kezdem el ezt szedni.

Mondjuk ezek teljesen termeszetes anyagok, de kerdezd meg inkabb az orvosodat.

24275. Cszsuka (válaszként erre: 24273. - Tssu33)
2016. szept. 4. 09:06
Nem a szervatlasz az első, amit meg kell venni. Minél több előadást hallgatsz, annál közelebb kerülsz az igazsághoz. Megerősíti a lelked, s neked most pont erre van szükséged. :) Én már évek óta hallgatom, de még csak most készülök megvenni a szervatlaszt.
24274. Málnapanda (válaszként erre: 24271. - Zsanci79)
2016. szept. 4. 08:42

Köszönöm zsanci! :)


a koncentrátumot hogy tudom használni?


közben elolvastam a kapszulával kapcsolatos dolgokat is. ez akkor mivel természetes dolog szedhető szoptatás időszakában? tudsz/tudtok nekem erre mondani valami okosat?


azt javasolja az oldal, hogy együtt hatásosabb a dolog. csepp és kapszula is. nem sok az? elsősorban a gyermekem miatt aggódok. mennyi megy az anyatejbe vajon?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook