Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
22833. szusi?
2013. jan. 5. 19:11

Koszi Kicsijke megkaptam a recepteket!!Nagyon jok de lenne meg kerdesem.

Fozeshez olivaolajat nem lehet hasznalni?Es olivabogyot lehet enni?A borsoval mi a helyzet?

Es a dieta masodik reszet mennyi ideig erdemes csinalni?Fel ev, egy ev??

koszonok mindent

22832. s.gaby
2013. jan. 4. 19:38
Kiscsijke nagyon szépen köszönöm a mailt!:)
22831. Kiscsijke (válaszként erre: 22830. - Babesrena)
2013. jan. 4. 19:26

Bármikor és nagyon szívesen.

Az ilyen dolgokért öröm segíteni a másiknak!

22830. babesrena
2013. jan. 4. 15:55

Sziasztok csajok! :)

Na, ma reggel megértettem miért kérdezünk itt annyi mindent. És csak kérdezünk és kérdezünk. Azt hittem h felfogtam a dolgokat, aztán bemegyek a boltba és semminek nem csak olyan az összetevője h az jó legyen.Pl: cikória kávé. Találtam olyat h ezen a néven van, összetevők: cikória és étolaj. Az étolaj nekem nem tetszik. Aztán van olyan amiben nincs étolaj, de az ha jól emlékszek maláta kávé. Na, szerintetek? :)

warj, kiscsijke és mindenki aki eddig segített, cupp nektek! :)

22829. Kiscsijke
2013. jan. 4. 14:21
Ment a mail
22828. s.gaby
2013. jan. 4. 10:55
Én is nagyon megköszönném:gabyarctorna@freemail.hu
22827. Iban (válaszként erre: 22815. - Kiscsijke)
2013. jan. 4. 06:55

Át tudnád küldeni nekem is?

mano333@mailbox.hu

Köszönöm!

22826. medizona
2013. jan. 3. 17:51
Bocsi ezt Szandra8989 22681. hozzászólására irtam.
22825. medizona
2013. jan. 3. 17:47
Szia. Én is már majnnem 4 éve kinlódom nőgyógyászati problémákkal. Minden kipróbáltam még a diétát nem. Borzalmas ezzel együtt élni, nálam a túlzásba vitt irrigálás hozta elő. Bár amikor orvoshoz megyek nem látnak semmi. De én érzem folyamatosan ég. Légyszives ird már meg te mit használtál, mi a neve. Diétázni nem nagyon akartam, mert igy is 47 kg vagyok. De lehet ez lesz a vége. Köszönöm.
22824. warj (válaszként erre: 22816. - Brigica0715)
2013. jan. 3. 17:20

privátben elküldtem a terápia menetét, és azt hogy mit lehet enni.


A Mit főztél ma? Receptek candidásoknak oldalon (ezt is mi tápláljuk itt a hoxán), találsz recepteket.


A suliba tudsz vinni magaddal salátákat pl görögsaláta, hidegen sajtolt olajjal és citrom kicsavart levével elkészíthető. Grillezett halat. Nasinak kölesgolyót, folyadéknak gyógyteát, csipkebogyóból készített teát. Készíthetsz szendvicset tk élesztőmentes kenyérből teavajjal, zöldségekkel. Első időszakban pl lehet paradicsomos padlizsán is rátenni. Vihetsz uzsira magadnak joghurtot natur műzlivel (ezt magad is el tudod készíteni, napraforgó mag, zabpehely, tökmag stb).

Olajos hal (konzervnyitót otthon ne hagyd) citrom kicsavart levével.

Nyílván a második időszaktól könnyebb a dolog, de addig is meg tudod oldani szerintem. Itt hirtelen három szombatra való különböző féle ételt diktáltam arra az esetre ha nincs lehetőséged melegítésre, ha esetleg van lehetőséged melegíteni akkor meg rengeteg lehetőséged van (zöldség levesek pl paradicsom leves, brokolli krém leves, foghagyma krémleves, cékla leves stb. Főzelékek tk liszttel rántva, vagy natur joghurttal habarva). Durum tészta paradicsomszósszal. Mivel ehetőek a tenger gyümölcsei is, így hús helyett a makarónira lehet pl garnéra rákot (természetesen tartósítószer mentes, jelenleg csak fagyasztott vagy friss állapotban vásárolt. Lehet főzni pl kagylót is, rákból salátát is csinálhaszt. (én imádom ezeket remélem nem veszem el senki étvágyát, mert nem mindeni szereti a tenger gyümölcseit.

Második időszaktól erre már csirkemellből készíthetsz fasírott, tehetsz rá biokolbászt (ez tönköly búza, tengeri só és hidegen sajtotl olaj bioboltban kapható), mozorrela sajot. Padliszán krémet stb.


szóval néhány ötlet, de sok minden mást is lehet.

22823. warj (válaszként erre: 22813. - Mano1990)
2013. jan. 3. 17:03

Az almaecet biztosan nem jó, mert táplálék a gombának. A graeppés és joghurtos tampon viszont igen.

A panaszaid azért csak időszakosan múltak el eddig, mert csak helyileg (kúp, krém stb) voltak kezelve. A végleges gyógyuláshoz fontos a terápia megkezdése, mint ahogy ezt meg is tetted. És hál istennek már a leírtak alapján javulást is tapasztalsz.

A kiütéseid ugyanúgy lehettek a candidától, hiszen a tünetek között ott van az ekcémás kiütés is.

A terápiát nem úgy csináltad ahogy mi javasoljuk, mert később találtál rá az oldalra. Én mindenképpen javasolnám, hogy legalább egy 2 hetes időszakot csinálj meg az első időszakból (gombaölés, béltisztítás, és az adott élelmiszerek) a partnereddel együtt. Összegyűjtöttem egy kis segítséget kifejezetten a nőgyógyászati panaszokhoz.



"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

22822. warj (válaszként erre: 22801. - Babesrena)
2013. jan. 3. 16:46
a cukorrépa miatt szerintem nem iható, hiszen óriási a cukortartalma a cukorrépának, és a cukor pedig kaja a gombának
22821. Kiscsijke (válaszként erre: 22819. - Encsi84)
2013. jan. 3. 15:46

Kedves Encsi!


Örülök, hogy neked ez így jó volt és remélem megtartod ezt az állapotodat.

De akiknek candidájuk van azoknak sajna ..vagyis mondjuk akkor sokunknak nem elég ez.

azoknak szól ez a lista amit mi használtunk...


Ezt csak azért írtam le, mert megtévesztő lehet a többieknek az írásod.

Remélem nem sértettelek meg?!

22820. szusi? (válaszként erre: 22815. - Kiscsijke)
2013. jan. 3. 14:29

Koszi Kicsijke!

orsi.szeged@freemail.hu

22819. Encsi84
2013. jan. 3. 14:14
Ennyit változtattam az életemen.
22818. Encsi84
2013. jan. 3. 14:14
Diétázni nem diétáztam. Eszem édességet mértékkel, és a cukor helyett kávéba, teába xilitet használok. Igyekszem köret helyett zöldséget enni, és kevesebb gabonából készült dolgot. Ha tehetem használok kókuzszsírt, csak kicsit húzós, így nem sokszor jön össze úgy ....Ennyit válto
22817. Encsi84
2013. jan. 3. 14:12
Sziasztok! Nem a reklámhelye tudom, de mivel évekig voltam szarul nőgyógyászati gondokkal (candidás folyás)és használt valami, gondoltam javaslom, hátha másnak is beválik: pearls yb, n
2013. jan. 3. 11:10

Sziasztok!


Régóta küzdöm én is... bár nekem "csak" a trutyis problémám van. Viszketni nem viszketek...kb 2nap volt de a Canastentől elmúlt. (nőgyógyászati papíromon volt hogy candida fertőzés gyanúja)

Igazándiból nekem is kaja ügyileg kellene segítség mert semmi ötletem nincsen, hogyan is kezdjek neki.

Szombatonként suliba járok így olyan ötlet is kellene, hogy mit tudok suliba magammal vinni?

Liszt ügyileg mit ajánlotok? Illetve egyik natúr joghurtot néztem... 6g szénhidrát és az mind cukor... vagy ez még belefér?

22815. Kiscsijke (válaszként erre: 22812. - Szusi?)
2013. jan. 2. 16:59
küldesz egy mail címet küldök mindent!
22814. Kiscsijke (válaszként erre: 22811. - Babesrena)
2013. jan. 2. 16:59

Hát...legyél határozott. Mindig lesz valamai ami miatt majd holnap, majd holnap....

Én a diétával vészeltem át egy karácsonyt, szilvesztert, szüli és névnapomat is, de összejött.. :)

Szóval kitartás..


Én a gombaölőt reggel vettem be a béltisztitót meg kb rá pár órára. De ha van valami leírás azon amit vettél akkor úgy szedd!

22813. mano1990
2013. jan. 2. 12:16

Sziasztok!


Lassan egy éve küzdök nőgyógyászati problémákkal, több nőgyógyásznál is jártam, ahol megszámlálhatatlan mennyiségű hüvelytablettát írtak fel és ezzel le is voltam tudva. Sőt, még engem néztek hülyének, mert ők nem is látnak semmit olyat, lehet, hogy csak a hüvely ph-m nincs rendben, de azért felírnak valamit, de kb. még engem néztek hülyének, nincs is semmi bajom. Kívánom, hogy próbáljanak ki így élni csak 1 hétig. Persze egyik hüvelykú sem használt. Végső elkeseredésemben elkezdtem kutakodni az interneten, lemondtam az orvosokról, elhatároztam, hogy megpróbálik segíteni saját magamon és megtaláltam a candida diétát. 6 hete kezdtem el, sajnos a ti oldalatokra csak nem régen találtam rá, addig nagy nehezen a saját magam által kikombinált ételeket fogyasztottam, nem volt könnyű kisilabizálni, mert 1000 féle lista van a neten. Elmondom, hogy mit hogyan csináltam eddig, szeretném kikérni a véleményeteket. A diéta betartásával nincs is gondom, a tüneteim is rengeteget enyhültek már, de még vissza-visszatér az égő, viszkető érzés. Szexuális együttlétünk is sokat javult azóta, de még nem az igazi, a darabos folyásom is fennáll még. 6 hete csak óvszerrel szeretkezünk, hanyagoljuk az orális együttlétet. Minden éjjel rakok fel vagy graipfruit cseppes tampont vagy joghurtosat. Irrigálni szoktam almaecetes vízzel, ez nem tudom, hogy mennyit ér, de jót olvastam róla. Egy hónapja szedem a graipfruit cseppet, vitaminokat szedem. Karomon kb 2 éve kiütésem volt, amire eddig azt gondoltam, hogy ekcéma és sheavajjal kenegettem, amitől elmúlt, de újra és újra előjött. Na már most ez kb. 3 hete elmúlt és azóta vissza sem jött, szóval lehet hogy ezt a kiütést is a candida okozta? Azonban ez azt jelenti, hogy 2 éve bujkál bennem? :S Újra és újra elkeseredem, majd talpra állok, de nagyon megvisel ez lelkileg. Itt olvastam arról, hogy kellett volna szednem béltisztítót, gombaölőt, probiotikumot, ezekkel sajnos csak itt szembesültem. Mit tegyek most, hogy már 6 hete diétázom? Nyilván elölről nem szeretném kezdeni. Mit tudnátok javasolni nekem? Köszönöm a segítséget előre is, nagy lelkierőt ad, amikor feljövök ide és olvasgatom a hozzászólásaitokat.

22812. szusi?
2013. jan. 2. 09:10

Sziasztok!

PAr napon belul kezdeni szeretnem a dietat.Csinaltam mar ugyh nagyjabol tudom mit lehet enni es mit nem.

Ez nem most volt ugyh azota biztos van vmi valtozas.Meg tudnatok mondani hol vannak osszeszedve az etelek amiket lehet enni? meg recepteknek is orulnek, mert nem vagyok vmi kreativ:)

koszonom

22811. babesrena
2013. jan. 1. 21:13
Babóca és Kiscsijke, köszi a segítséget nektek is! Holnap még mamámnál ebéd, neki nehéz lenne elmagyarázni h miért nem eszek abból semmit amit főzött, úgyhogy majd szerdától kezdem a diétát. Mondjuk még a béltisztító meg a gombaölő nincs beszerezve, de hátha holnap azt is sikerül. Még egy kérdés, remélem már az utolsó: mindegy milyen napszakban szedjük be őket? Illetve kell köztük kihagyni időt? Köszi megint :)
22810. babesrena (válaszként erre: 22807. - Babóca87)
2013. jan. 1. 21:10
Most már értem és köszönöm :)
22809. loklo
2013. jan. 1. 20:43
Mindenkinek Sikerekben Egészségben gazdag Boldog Új évet kívánok!
22808. Babóca87
2013. jan. 1. 12:08
A sziárdabb tárgy nem feltétlenül kő, :) hanem mondjuk szivacs
22807. Babóca87 (válaszként erre: 22782. - Babesrena)
2013. jan. 1. 12:07

akkor el mondom mégegyszer a béltisztítás akkor jó, ha nem megy a hasunk. Először is a hasmenés egy nem természetes, rendellenes dolog. Legtöbbször az váltja ki, ha megterheljük a gyomrunkat valamivel (pl vkinél a tej hasmenést vált ki, vagy sok szilva...stb) De előfordul ugye vírusos megbetegedés során is. A szervezet azon rekaciója, amellyel minél hamarabb meg akar szabadulni a káros anyagoktól. Félre ne értsd nem tisztít, ugyan is a hasmenés megterhelő, és bélflóra romboló. Tehát káros. Ugyanakkor a szervezet leggyorsabb foyamata arra, h a káros anyagoktól megszabaduljon. Ennyi.


Na most a hasonlatom még egyszer: Képzelj el egy hengert amin sarat öntesz le.Mi után a sár kifolyt, a henger fala saras maradt. De ha egy szilárdabb tárgy megy le rajta (nem hasmenés, hanem...) akkor az nem tapad a henger falára, teát minden "kosz" távozik nem marad semmi. Remélem így már érted:)

22806. Babóca87 (válaszként erre: 22795. - Kiscsijke)
2013. jan. 1. 11:59
én azért auchanos legolcsóbb gyümi teát nem javasolnék esetleg egy milfordot
22805. Babóca87 (válaszként erre: 22801. - Babesrena)
2013. jan. 1. 11:59
van cukor mentew változat olyat vegyél, amiben nincs cukorrépa én is azt a fajtát iszom
22804. Kiscsijke (válaszként erre: 22801. - Babesrena)
2013. jan. 1. 09:57

Cukorrépa!

Nem ihatod.

Vedd a sima cikória kávét.

Sajnálom....

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook