Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
22863. babesrena (válaszként erre: 22861. - Kiscsijke)
2013. jan. 8. 14:35
Köszi, puszi :)
22862. Kiscsijke (válaszként erre: 22860. - S.gaby)
2013. jan. 8. 13:55
Probiotikumot ameddig szeretnél addig szedd, vagy amig a dobozra rá van irva mert van olyan amit nem lehet csak pl 1 hónap és utána szünet.
22861. Kiscsijke (válaszként erre: 22859. - Babesrena)
2013. jan. 8. 13:55

igen, lehet kapni, én is ott vettem.

A grapefruit cseppből ajánlani tudom a grape Vitálos cseppet, igaz drágább mint a többi, de a hatóanyag is több benn, szinte ebben van a legtöbb.

Probiotikumot ameddig szeretnél addig szedd, vagy amig a dobozra rá van irva mert van olyan amit nem lehet csak pl 1 hónap és utána szünet.

22860. s.gaby
2013. jan. 8. 00:10
A probiotikumot meddig kell szedni?
22859. babesrena
2013. jan. 7. 18:29
Sziasztok! Gombaölő kipipálva, vagyis beszerezve, Mycosyst (150 mg)nevűt kaptam, heti 1szer kell bevenni. Vki szedte már ezt, jót kaptam? Gyógyszertáros ajánlotta. Grapefruit cseppet csak alkoholosat tudott volna adni, mondtam az nem jó. Azt és a béltisztítót (Colonix) lehet kapni gyógynövényesben is, nem tudjátok? Kösziiii :)
22858. Kiscsijke (válaszként erre: 22854. - Szusi?)
2013. jan. 6. 21:34
Mivel szója tejet a 2. időszaktól lehet fogyasztani így a szóját is DE csak mértékkel,javaslom, hogy az első 3 hónapban ne fogyaszd!.
22857. Kiscsijke (válaszként erre: 22850. - 79d4c88a49)
2013. jan. 6. 21:31
Igen, amikor abbahagyjuk a gombaölőt és báltisztítót (mert hogy ezeket ugye együtt szedted párhuzamosan...gondolom..) akkor utána a 2. időszak elkezdésével kell elkezdeni a probiotikumot szedni.
22856. Kiscsijke (válaszként erre: 22849. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 21:30

Neked is ezt tudom írni: a dokival ha tudsz nystatin irass ki.., vagy ha nem akkor lehet venni bio boltban kapni ezüst kolloidot ,(de csak ha nem fém érzékeny az ember), vagy Cancelld Ökonettől..ez is gombaölő..

Milyen báltisztítót választottál?

22855. Kiscsijke (válaszként erre: 22851. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 21:28
nystatin, ha tudsz ezt irasd ki..., vagy ha nem akkor lehet venni bio boltban pl: ezüst kolloidot ,(ha nem fém érzékeny az ember), vagy Cancelld Ökonet....
22854. szusi?
2013. jan. 6. 21:23
Tenyleg szojat lehet enni?
22853. szusi?
2013. jan. 6. 21:09

Hali


Koszi mindenkinek!Holnap kezdem a dietat..Hat remelem a legjobbakat!13 ev utan ideje lenne erot venni magamon es vegigcsinalni egy ilyen kurat.

22852. blimey
2013. jan. 6. 21:00

Tisztelt hölgyek!


Nagyon sokan nagyon sok félét írnak erről a candida témáról, de erre mit mondanának:


34 éves férfi vagyok, 18 éves korom óta élek aktív nemi életet. Szinte kizárólag tartós kapcsolataim voltak ám ezek nyolc-kilenc éve egyetlen egy eset kivételével a következő forgatókönyv szerint játszódnak le. Az első hetekben hónapokban minden rendben van, majd a hölgyek egytől egyig az alábbi panaszokkal jelentkeznek: a ciklus közepén fellobbanó sűrű fehér váladékozás, égő, gyulladt szeméremtest, vizelési furcsaságok, esetleg gáttáji bőrberepedezés. A menses elmúltával egy hétig a tünetek szinte teljesen megszűnnek, majd egy hét múlva vagy a ciklus közepén ismét fellángolnak és a mensesig fokozódnak. Nőgyógyászok a partnereimnél megállapítottak már egy esetben ureaplasmát és MINDEN esetben candida gombát, nálam egy esetben pedig streptococcust és chalmydiát. Ezekre célzott antibiotikumos vagy antimikonikumos kezelést kaptunk, de a kezelés után a tünetek ismét visszajöttek. A kapcsolataim rendszerint emiatt tönkremennek és a szakítás után a hölgyek új nemi életet kezdenek új partnerekkel, akiknél már nincsenek olyan problémáik, mint velem!


Tehát sem előttem sem utánam nincs nőgyógyászati para csak amikor velem élnek rendszeresen nemi életet!


Candida kimutatása céljából nálam vizsgáltak ondót, prosztata váladékot, vizeletet többször százszor ezerszer és egyszer elmentem egy vérvételre is kifejezetten candida miatt de mind mind negatív lett! Annál az egy hölgynél akivel valamiért nem volt ez a szokásos cirkusz viszont miután szakítottunk elmentem STD orvoshoz és végig görgetett egy pálcát a makkomon és kimutatták, hogy a sarjadzó gomba jelenlétét. Mivel akkor jól voltam nem kértem gomba ellenes szert.


Én sajnos világéletemben elég gyenge fizikumú érzékeny ember voltam/vagyok nagyon sokféle betegségem volt gyermekkoromban és gyakorlatilag azután is. 21 éves koromban éreztem először, hogy valami nem stimmel a vizeletemmel és elmentem urológushoz, aki prosztatagyulladást állapított meg amiből először még elég simán kikeveredtem de aztán egy év múlva visszajött és kínkeserves 9 hónap alatt valahogy újra rendbe jöttem. Azóta is nagyon érzékeny a prosztatám, sőt az egész húgy és ivarszervi rendszert beleértve az urológiai idegrendszert is. Két évvel ezelőtt viszont egyik pillanatról a másik úgy bedurrant mindenem, hogy azt hittem köpni nyelni nem tudok. Nagyon sok orvosnál voltam, akik mind azt mondják krónikus, kórokozó nélküli prosztatagyulladásom van. A tüneteim, panaszaim változó jellegűek és intenzitásúak. A legkellemetlenebb a gáttáji égő érzés, állandó vizelési inger, de van hólyagtáji fájdalom, mellékherékben érzet fájdalom, alhasi fájdalom, nehezen kiürülő hólyag utócsepegéssel, éjszaka gyakori vizelési inger sok felébredéssel, ezáltal egy idő után kimerültség, kialvatlanság, dekoncentrálság a jellemző. Ha egy éjszaka csak háromszor ébredek fel az már nagyon jónak számít. Sokszor előfordul vizelés után égő érzés a makkban/makkon, a húgycsőszájadékban, és sokszor kellemetlen irritáló érzés a húgycsőszájadékban csak úgy, vizelés nélkül, mintha tűvel szurkálnának belülről!!! De soha nem volt folyásom, nem voltak kis piros meg semmilyen kiütések a makkomon (amúgy körül vagyok metélve egy csecsemő kori fitymaszűkület miatt).


Számos különböző módszerekkel és vizsgálatmintákkal végrehajtott laborvizsgálat sem mutatott ki kórokozót nálam az utóbbi két évben, "mindössze" az ondóban megemelkedett fehérvérsejtszámra és lipoid szemcsék jelenlétére hívták fel a figyelmemet. Ennek ellenére több hosszú ideig tartó antibiotikus kezelésen vagyok túl (doxyciclin, ofloxacin, zinnat, sumetrolim...) de egyik sem hozott még kismértékű javulást sem és rengeteg antimikonikumot (mycosist kapszula, nizoral tabletta) is beszedtem már. A rengeteg gyógyszer miatt sokszor komoly emésztési problémáim is vannak a helyreállító bélflóra regenerálók szedése ellenére is. Szintén nyolc-tíz éve rendszeresen előfordul a húgycső oldalán és a makkon hirtelen fellobbanó herpesz és az arcomon legfőképp az ajkaim környékén méz színű levedző váladékkal jelentkező impetigo fertőzés.

Felkerestem a fogászatot és a gégészetet is góckeresés céljából. A fogazatomat rendbe hozattam, a gégészeten a torok leoltás után nagy mennyiségű enterobacter aerogenes találtak.


Én már annyi urológusnál voltam, annyi különböző nőgyógyászt felkerestem a különböző partnereimmel annyi gyógyszert antibiotikumot, gomba ellenes antimikonikumot beszedtem már, hogy azzal a fél világot ki lehetne irtani. Totál el vagyok keseredve mert ez egy olyan rémtörténet ami tönkre teszi az életemet. A mostani partneremmel másfél éve vagyok együtt. Az első két hónapban semmi para nem volt itt sem, majd hirtelen jött a szokásos kör. Jaj fáj viszket valami nem jó, nőgyógyász, ez gomba, antimikonikum mindkettőjüknek 2-3 szem, kenőcs, kúp helyileg, nincs szex, megjön a menses, utána két három hétig minden oké, újra együtt vagyunk, két három alkalom és megint beindul az egész újra a hölgynek a sűrű túrós váladék, csíp a vizelet stb. nekem meg égő érzés pisilés után, mintha égne az egész húgycsőszájadék meg a makk is aztán lecsendesedik és napközben meg csak úgy szurkálgat belül... Ha óvszert használtam tartósan vagy ha csak azt használtunk akkor is mindig visszajött a dolog!!!


Már nem igazán bízok és nem hiszek senkinek semmiben, persze ez nem azt jelenti, hogy embergyűlölő depressziós lettem csak már nagyon meggondolom, hogy kinek mit higgyek el. Nemrég elmentem egy természetgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy egyértelműen candidás a vastagbelem a vékonybelem, rossz a májam, a tüdőm, totál kész vagyok. Mindezt egy ingával (bioenergetika) meg egy számítógépes méréssel állapította meg. Valahogy nem tudom komolyan venni. Adott homeopátiás cseppeket és hogy lássak neki a diétának. Sosem voltam édességzabáló, soha nem teszek cukrot se a kávéba se a teába nem szoktam csokizni, gumicukrozni, néha megeszem egy egy sütit születésnap, karácsony meg minden héten megittam kb fél-egy üveg bort vagy négy sört, de töményet soha, mert tisztába vagyok a korlátaimmal...


Hogyan bizonyosodhatnék meg arról, hogy tényleg szükségem van a candida diétára?

Bár ugyan már 3 hete nem eszem semmi édeset, és csak élesztő mentes piszke kenyeret stb. stb. de azonkívül, hogy lefogytam 4-5 kilót és nagyon fáj a gyomrom (rengeteg savam lett, ez mondjuk az idegeskedéstől is simán lehet), semmi pozitívat nem érzek.


Kérem önöket/titeket ha van valakinek értelmes ötlete és tudna segíteni, segítsen! Köszönöm!

22851. Brigica0715 (válaszként erre: 22847. - Kiscsijke)
2013. jan. 6. 15:06

Írtam mail címet.

De még valami... gombaölőből melyiket próbáljam meg kiíratni vele?

Örülnék neki ha tényleg kiírná... akkor legalább anyám se parádézna...

22850. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22846. - Kiscsijke)
2013. jan. 6. 14:22
Már nem szedem a gombaölőt :) Utána kezdtem el szedni a probiotikumot.
22849. Brigica0715 (válaszként erre: 22848. - Kiscsijke)
2013. jan. 6. 13:43

Ha elkezdem egy szombaton nem megyek majd be suliba... biztos ami biztos.

De gombaölőből melyiket kaptátok? Azért csak megpróbálom, bár ha olyan "lelkiismeretes" orvos lenne elküldött volna már candida vizsgálatra, de én is tapasztalom, hogy sokan szarnak bele...

22848. Kiscsijke (válaszként erre: 22842. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 13:20

A diéta szerintem mindenkinek megoldható ha akarja. Én reggel edzeni járok 6ra, aztán munka,aztán stb..és mégis megoldottam. Csak kis tervezés. És végig csináltam igy egy mikulás partyt ,egy karácsonyt, egy szilvesztert, a saját szülinapomat..és úgy hogy ezeken az eseményeken party volt..de megoldottam...

Szóval, csajok csak kitartás!!!!!! :)

Menni fog!

22847. Kiscsijke (válaszként erre: 22839. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 13:15

Sajna a dokik nem szokták tényleg ahogy mások is írták csak úgy kiíratni a gombaölőt, de ha jó fej a dokid lehet hogy...

De el fog küldeni candida vizsgálatra..lehet..

Bár nekem a tapasztalatom, hogy a legtöbb csak hülyének néz ha felhozod a candidát. Ezért is szokzuk, ha nem írja ki a doki szedni pl az ezüstkolloidot. ezt együtt kell szedni a báltisztitóval ami colon, vagy útifűmaghéj, vagy okonetes.....

Ez az első időszakban kell. A 2.-ban ezeket elhagyjuk és jöhet a probiotikum.

A grapefuit cseppeket az elejétől akár a végéig lehet szedni, de csak olyat amiben nincs alkohol, pl Gare vitálos cseppek.

Ha még nincs és kéred elküldöm a pontos menetet csak egy mail cimet irj nekem.

22846. Kiscsijke (válaszként erre: 22836. - 79d4c88a49)
2013. jan. 6. 13:11

Kedves Szandra!


Nem értem. Ha szeded a gombaölőt ugye amir első időszakban kell szedni akkor miért szeded a probiotikumot, amit a 2.-ban.

Sajna így nem sok értelme van a dolognak..a probiotikumot is kihajtja a béltisztító, ugye amit a gombaölővel együtt kell szedni..

Ezért is kezdjük azt a 2. szakasztól.

22845. Kiscsijke (válaszként erre: 22833. - Szusi?)
2013. jan. 6. 13:09

Majdnem teljes a válasz amit Babóca írt, de azzal nem értek egyet, hogy az általa felsoroltakat SOHA nem eheted.

Én és Warj és még sokan mások is újra esszük, persze mértékkel és ritkán.

De sok minden amit a diéta alatt kihagytam, nem is kívánom utána sem és ez jó. szóval nem lesz kényszer és szenvedés, ne félj tőle!


a 2. időszak csak tőled és a candidától függ.

Egy idő után ha érzed hogy jobb, el kell menned egy candida vizsgálatra és megtudni hogy van vagy már nincs. Majd utána szépen lassan levezetni a diétát...persze pl nálam nem levezetés volt, hanem majdnem hogy életmóddá vált...

22844. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22842. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 12:39

Ezen az oldalon kedvezményesebb a nyírfacukor: [link]

Persze így is sokkal drágább, mint a sima cukor. De xilitet itt tudsz jobb áron vásárolni és ingyenesen kiszállítják egy általad választott Inmedio, vagy Relay üzletbe.


Ha megvizsgál az orvos és az eredményed nem jó, akkor biztosan ír fel kúpot és mellé akkor kérj szájon át szedhető gombaölőt (ha magától nem ajánlja).

22843. Brigica0715 (válaszként erre: 22841. - 79d4c88a49)
2013. jan. 6. 12:25
Csak úgy ha mondod neki, hogy írja föl úgy nem fogja, hát akkor hogy? :)
22842. Brigica0715 (válaszként erre: 22841. - 79d4c88a49)
2013. jan. 6. 12:24

Én nem tudom hány éve... de nem kevés...

Mivel nem dolgozok csak suliba járok azt is csak hetente egyszer így nálam a diéta megoldható lenne, legalábbis remélem. Persze édeset semmi esetben nem fogok enni mert számomra a nyírfacukor baromi drága...

22841. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22839. - Brigica0715)
2013. jan. 6. 12:18

Brigica, nekem az orvos csak úgy nem írt fel gombaölőt, hiába mondtam neki. Persze jogos a dolog. de miután kitenyészett nálam a candida, gondolkodás nélkül felírta.

Természetesen én is odafigyelek, hogy mit ehetek, de a candida diétát sajnos képtelen vagyok teljes mértékben betartani (a rendszertelen életem miatt). Bár bevallom, hogy most karácsonykor bűnöztem. Sajnos elkerülhetetlen volt, hogy ne egyek tiltott dolgokat vendégségben. Szóval most alaposan oda kell figyelnem. Amiket szedek abszolút nem károsak, nem gyógyszerek, tehát nem kell félned tőlük :) (Csak zárójelben teszem hozzá, hogy én is ugyan ezt gondoltam, mint te... De rájöttem, hogy nem elég, ha csak az étrendedre figyelsz oda. Legalábbis nálam már nem volt elég. Én 23 éves vagyok és 5 éve küzdök a candidával)

22840. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22838. - 1658b43594)
2013. jan. 6. 12:13

Én hatásosnak érzem. :) Magamtól kezdtem el így szedni. Nem számoltunk ki semmit sem.

Utána fogok nézni ennek a Tibeti ötös gyakorlatnak, remélem segít :)

2013. jan. 6. 11:59

Sziasztok!

Most megint hosszú üzenetet fogok írni. Arra jutottam hogy csak egy hét múlva kezdek neki, addig amit csak lehet beszerzek. Meg csütörtökön szóbelim lesz és nem tudom milyen hatással lesz rám, hogy nem eszek édességet stb...

Gombaölőből melyiket írták nektek? (3fajtát láttam a neten, de most az istenért se találom meg... )meg ha jól emlékszem béltisztító is kell... de valahol olvastam olyat is hogy gombaölőnek a grapefruit mag csepp is jó...

Gynoxin hüvelykúpot anno kaptam, de persze nem ért semmit...

Olvastam Szandra8989 hozzászólását, hogy ő miket szed illetve használ... én inkább elkezdek diétázni illetve leszokni a cukorról, nem akarok még 21évesen ennyi mindent szedni.

Hétfőn vagy kedden megyek nőgyógyászhoz... szerintetek kiírattathatom vele a gombaölőt?

22838. 1658b43594 (válaszként erre: 22836. - 79d4c88a49)
2013. jan. 6. 11:24
Ez igen, ezektől így együttesen biztos meg lehet gyógyulni! A fogamzásgátlókra egyébként mellékhatásokhoz mindig kiírják a candidát szerintem de nyilván miután ennél ezerszer durvább betegségeket is beleírnak senki sem veszi komolyan és van aki nem is érzékeny rá. Szandra vannak olyan meditációs gyakorlatok amik a menstruációs görcsökön segítenek és teák is amik hasnolóan nagyon jó hatással vannak. Keress rá a neten. Tibeti ötös gyakorlat is segíthet. Van átfedés az általad szedett termékek között hiszen a lactobacillus casei van a 7 törzsből az egyik a Protexin Candid plusban, ahogy grapefruit mag kivonat és fokhagymakionat is van benne. Így hatásosabb? Vagy kiszámoltátok pontosan hány grammra van szükséged?
22837. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22730. - Babóca87)
2013. jan. 6. 11:16
Én is pont úgy gondoltam, hogy sz.rt sem ér. De most már 3 kúp után tök jól voltam. Persze mellette oda kell figyelni, hogy mit eszel és mellette rengeteg mást szedek.
22836. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22825. - Medizona)
2013. jan. 6. 11:13

Kedves medizona!

Én jelenleg Vita Crystal - Crystal Silver ezüstkolloidot fogyasztok, napi 20 ml-t. Emellett vettem a Vitaminkirálynál szájon át szedhető laktobacilust, Acidofilusz-t, és szedek Protexin Candid pluszt és grapefruir maghéj kapszulát (korábban cseppet). Irrigálásra úgy tudom, hogy csak egy helyen lehet venni ezüstkolloidot. Ajánlom figyelmedbe/figyelmetekbe ezt az oldalt: [link] Én a Feminakit ezüstkolloid intimzuhanyt használom.


Ja és mind ezek mellett abba hagytam a fogamzásgátló szedését. Annak idején azért kezdtem el szedni, mert nagyon fájdalmasak voltak a menstruációs görcseim. Abbahagyása óta pont ma jött meg először (a december teljesen kimaradt) és majd meg halok úgy fáj... :(


Azért remélem tudtam segíteni :)

22835. Babóca87
2013. jan. 6. 10:24
én ex vagyok, de az nem jelenti azt, h visszaállítottam az életmódomat a régi kerékvágásba
22834. Babóca87 (válaszként erre: 22833. - Szusi?)
2013. jan. 6. 10:23
én használok olíva olajat, de rákkeltő, ezért inkább használj mangalica zsírt az egészségesebb. Oliva bogyót csak akkor lehet enni, ha találsz olyat amiben nincs semmi, csak sós vízben van eltéve se citromsav, se cukor, tartósítószer stb. Borsót lehet enni, de első időszakban nem, mert puffaszt. A diéta második részéről csak annyit, h az már nem számít diétának, inkább életmód váltásnak, tehát a válasz: kisebb nagyobb változtatásokkal örökre meg marad. A fő amit sosem vezethetsz vissza: cukor, élesztő, gombák erjesztett dolgok,fehér liszt, tartósító szeres ételek.
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook