Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
22893. babesrena (válaszként erre: 22892. - Kiscsijke)
2013. jan. 13. 10:05
Ismét köszi a gyors választ! Puszi és szólok ha elakadok. Pénzváltóban dolgozok, szóval nekem nagyon nem kéne legyengülnöm, mert ha elszámolom magam, én fizetem a kárt... :(
22892. Kiscsijke (válaszként erre: 22890. - Babesrena)
2013. jan. 13. 09:56

Ez mind nagyon jó..kezd el!

Ha bármi kérdésed lenne..


Nagyon fontos hogy rendesen egyél...mert ha nem legyengülsz..

22891. Kiscsijke (válaszként erre: 22889. - Szusi?)
2013. jan. 13. 09:54

az ezüst kolloid jó gombaölő...de csak ha nem vagy fémérzékeny.

A grappe cseppet meg szedd folyamatosan elejétől..végig akár.


Az hogy legyengülsz az sajna adott,de nagyon fontos,ezért hogy rendesen egyél!!!

Mert ha nem ez lesz.

Mit és hogy eszel??? Mennyi ch viszel be???

22890. babesrena
2013. jan. 13. 09:49

Sziasztok! Elvileg készen állok (VÉGRE!!!) a diéta elkezdésére :) A következőket sikerült beszereznem: grapefruit cseppnek az Interherb vital Grapefruitmag csepp C Vitaminnal, összetevői: grapefruit mag és gyümölcs standardizáltglicerines-vizes kivonata. Ez akkor nem alkoholos, tehát jó, ugye?

Gombaölőnek a Mycosyst 150mg-osat kaptam. Béltisztítónak pedig olyat szereztem h Colon Control, remélem ez is jó, mert esküdtek rá.

Holnap kezdődhet a buli! :))))

22889. szusi? (válaszként erre: 22870. - Kiscsijke)
2013. jan. 12. 13:09

Szia Kicsijke!


Koszonom a valaszod:)Lassan egy hete csinalom ezt a dietat.A gyomrom mar kicsit jobb, de amit szedek ez a paraprotex eleg eros(csak 2 ot szedek be naponta)es elegge legyengit.

Mondjuk nekem anno meg mondtak h lesz egy ido amikor rosszabbul erzem magam ez a tisztulasi folyamat.Hat par napja meglehetosen gyengenek erzem magam, es ez nem bizos h jo nekem.

Meg igazabol sajat szakallamra nem is szedhetnem.Meg nogyogyasznal se voltam.Mondjuk szinte biztos vagyok benne h ez a problemam, mert nem egyszer kimutattak.De most ugy dontottem, h ezt nem szedem es elmegyek hetfon nogyogyaszhoz h megnezzen.A dietat tartani fogom es valamilyen nem tul drasztikus megoldas utan nezek.

Sokan irtak az ezust kolloidot vagy a grapes cseppet esetleg ezeket..te mit gondolsz errol?

Koszi Orsi

22888. Kiscsijke (válaszként erre: 22887. - Twinzten)
2013. jan. 12. 12:25
ha küldesz egy mail cimet elküldöm mit lehet enni.
22887. twinzten
2013. jan. 12. 10:44

Sziasztok!


Elnézést előre is amiatt, hogy biztosan már ezerszer megkérdezték mások, és le is írtátok, de a fórum rettentő hosszú és én most(anában) nem érek rá visszakeresgélni.


2 hónappal ezelőtt a rendes nőgyógyászati vizsgálatom eredményeként jött ki, hogy candidát találtak. Egyéb okból a kenetvizsgálat múlt hónapban megismétlésre került, ahol szintén ezt igazolta vissza az eredmény.

Nőgyógyászati tüneteim egyáltalán nincsenek, és tulajdonképpen más testiek sem. Inkább olyan jellegű dolgokat tudnék az candidiasis igazolása mellett felsorolni, hogy ingerlékeny, kedvetlen, stresszes, fáradt, nyugtalan vagyok, rosszul alszom. Eddig ezeket betudtam annak, hogy olyan volt a munkám, a munkahelyem az tavalyi évben, amilyen, és magánéleti szinten is komoly hullámvölgyekkel kellett szembesülnöm. De így utólag, biztosan nem csak ez okozta a problémáimat.

Ja, és még egy dolog, ami feltűnt: 2011-ben gond nélkül fogytam 10 kilót, majd tavaly ugyanaz a módszer már egyáltalán nem akart működni, sőt az év második felében kb. 2-2,5 kg-ot híztam is, annak ellenére, hogy a korábbi életmódomban nem állt be jelentős változás.


Jövő hét elején megyek vissza a nőgyógyászomhoz konzultálni a továbbiakat illetően. Mivel egyrészt nincsenek effektív gondot okozó tüneteim, nem érzem magam "betegnek", másrészt pedig nagyon nem vagyok híve a gyógyszerezésnek, főleg az antibiotikumoknak, szeretném megpróbálni a diétával rendbe tenni az egészségemet. Bízom benne, hogy a dokim is belemegy, és hagy nekem még 1-2 hónapot erre.


Ezen hosszú bevezető után rátérnék a kérdése(i)mre. Utánaolvastam a diétának, és itt jöttek a bökkenők már az első szakasz kapcsán:

- lehet enni húst vagy sem?

- lehet enni tojást vagy sem?

- lehet fogyasztani kávét vagy sem? (azt hiszem én kávé nélkül kb. az első nap végére felfordulok ;)) - napi kettőt iszom, cukor nélkül)

- mi a helyzet a tejjel, túróval, tejszínnel, vajjal?

- lisztek közül mi fogyasztható? tk. tönköly, kukorica, rozs, rizs, zab? (én nem vagyok egy nagy kenyeres, akár hetekig elvagyok nélküle, de azért néha nincs más lehetőségem, meg olyankor jól is esik)

- mi a helyzet a krumplival?

- a sárgarépáról valahol azt olvastam, szigorúan tilos, mert sok benne a cukor, máshol kifejezetten ajánlották, mert immunerősítő hatású?

- mi van a sajtokkal? Valóban lehet enni mozzarella és feta sajtot? (a sajtok nagy gyengéim... :) )


Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Remélem, nem haragszotok meg, hogy - mint írtam - bizonyára számtalanszor leírtátok már ezeket és én újra megkérdem.


Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

22886. Vica93 (válaszként erre: 22885. - Kiscsijke)
2013. jan. 11. 16:51
És kicsit sem lenne normális dolog, ha egész életében nem ehetne az ember fehér lisztes meg cukros dolgokat, amikor az BŐVEN belefér az egészséges, vegyes táplálkozásba. Mindennél a mérték a lényeg, szóval nem lenne rossz, ha nem ijesztgetnétek (Kiscsijke nem rád gondolok, csak a te válaszodra írom ezt) itt az embereket, hogy soha többet nem lehet ezt meg azt enni. Fáj a butaság.
22885. Kiscsijke (válaszként erre: 22882. - Babóca87)
2013. jan. 11. 16:22

Nekem nem mondta és annak ellenére hogy fogyasztom már....de hangsúlyozom..nem sokszor...még sem tért vissza!

Sőt nemrégen volt egy 3 hónapom kórházban és a betegségem miatt majdnem csak fehér lisztes dolgot ehettem...és ennek ellenére sem...lett magasabb a candida értékem.

Megnézték.

22884. Kiscsijke (válaszként erre: 22883. - Vica93)
2013. jan. 11. 16:21
Nagyon jól látod szerintem...
22883. Vica93 (válaszként erre: 22878. - Kiscsijke)
2013. jan. 11. 15:12
De ha a sima natúr joghurtokban is van, akkor miért nem? Igen, az Activiában is... Ez is gondolom rejtély marad, mint a teavaj-tejszín páros miértje.
22882. Babóca87 (válaszként erre: 22876. - Kiscsijke)
2013. jan. 11. 14:54
nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy ez csak akkor fog elmúlni, ha soha többet nem eszem ezeket. én be is tartom, ha bűnözök, az mondjuk számomra, mangalica húst és diétás csokit jelent. De igazi cukrot lassan két éve nem ettem és élesztőt, gombát fehér lisztet sem
22881. Babóca87 (válaszként erre: 22878. - Kiscsijke)
2013. jan. 11. 14:52
a kokusztejpor sem jó neknk, mert van benne még E betűs dolog is
22880. s.gaby (válaszként erre: 22879. - Af6cb70faf)
2013. jan. 11. 14:39
köszi szépen:)
22879. af6cb70faf (válaszként erre: 22866. - S.gaby)
2013. jan. 11. 14:03

Szia!


A weboldalon 3840.- lehet hogy érdemes inkább netem venni ha olcsóbb. Írd be a keresőbe!!

22878. Kiscsijke
2013. jan. 11. 12:51
nem,nem fogyasztható tudtommal... max kókusztejpór
22877. Vica93
2013. jan. 11. 12:09
Sok natúr joghurtban van sovány tejpor. Ezek szerint az magában is fogyasztható pl. kávéba? (2. időszaknál persze)
22876. Kiscsijke (válaszként erre: 22874. - Babóca87)
2013. jan. 10. 15:42

mert?

De igen előfordul, és nem jött vissza a candida, csekkolva van..


De ha az voltál attól még nem kell egész életedben e szerint élni.

Van hogy lemegy egy csoki..

22875. Babóca87 (válaszként erre: 22852. - Blimey)
2013. jan. 10. 14:23
Elolvastam amit írtál, de szerintem erre warj tudná a legjobb választ adni, mert neki a fia volt candidás. tehát ott nem női jellegű volt a probléma. De annyit azért javasolnék, hogy egyféle képpen biztosan rá jöhetsz, h kell neked a diéta. kipróbálod, egy hónapot elvégzel, és ha van javulás egyértelmű a válasz
22874. Babóca87 (válaszként erre: 22845. - Kiscsijke)
2013. jan. 10. 14:11
ne mondd nekem, h te eszel élesztős cuccokat s gombát, meg csokit cukrot???
22873. Kiscsijke (válaszként erre: 22868. - Mano1990)
2013. jan. 9. 21:36

Hátha ez is segít:


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

- A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak.


- Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:


Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.


- Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.


Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.


- A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).


Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

22872. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22868. - Mano1990)
2013. jan. 9. 12:54

Én jelenleg Vita Crystal - Crystal Silver ezüstkolloidot fogyasztok, napi 20 ml-t. (ezt nem kell hígítani)

Irrigálásra úgy tudom, hogy csak egy helyen lehet venni ezüstkolloidot. Ajánlom figyelmedbe/figyelmetekbe ezt az oldalt: [link] Én a Feminakit ezüstkolloid intimzuhanyt használom. Ehhez van az ezüskolloidos irrigálás után tejsav is. Mind a kettőt hígítani kell. 100 ml-s fecskendő van hozzá, 3 dl-t ír irrigálásra, de szerintem bőven elég 1 fecskendőnyi...


De elvileg lehet mindegyikkel, úgy hallottam, de én inkább beruháztam erre a kifejezetten irrigálásra alkalmas termékre.


Remélem tudtam segíteni :)

22871. Kiscsijke (válaszként erre: 22866. - S.gaby)
2013. jan. 9. 11:17

Igen amit ajánlott Vica, az jó!

Én egyből 2 dobozzal vennék. És n e ijedj meg,nem leszel fokhagyma szagú..

22870. Kiscsijke (válaszként erre: 22867. - Szusi?)
2013. jan. 9. 11:16

Hát a gombaölő az írt mindent. Nem tud különbséget tenni. De ezért kell a 2. időszakban a probiotikum, az majd helyrehoz.

De nem hiszem hogy a max adagot kellene beszedned, vagyis a 6db / nap.

Az hogy nem eszel nagyon nem jó, hisz mivel nem sok félét lehet enni, kell a CH a szervezetednek, mert ha nem legyengülsz nagyon és annak nem lesz jó vége.

Egyél 6 után is!

egyél főzeléket, egyél levest, egyél akkor kuszkuszt v bulgurt...zabkorpát... stb

22869. Kiscsijke (válaszként erre: 22868. - Mano1990)
2013. jan. 9. 11:13
Szerintem mindegy. Mindegyikkel lehet
22868. mano1990
2013. jan. 9. 09:46

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy ha az ezüstkolloidot inni is szeretném és irrigálni is, akkor melyik fajtát vegyem meg? Köszi előre is a választ :) szép napot nektek!

22867. szusi?
2013. jan. 9. 09:32

Sziasztok!:)


Itt vagyok a 3.napomon.Szedem a paraprotexet meg az utimaghejat.Az utobbi egy csodaszer, mert ahogy beveszem 10 percre ra maris megyek a mellekhelyisegre:)

Paraprotexet egyre emelem .Elvileg 6ot lehet bevenni egy nap.Csak nemtudom h az osszetevoi tenylegesen csak a rossz bakteriumokat es gombakat irtjak e ki avagy a jokat is?!

Errol tud vki vmit esetleg??

A masik dolog meg h nem nagyon tudom mit egyek vacsorara.Vmi lugosito kellene amire nem iszok sokat es este nem megyek wcre.Mert most ejszaka minimum egyszer felebredek es igy az alvas nem pihenteto..

Ettem mar kenyeret, de az savas.A koles jo lenne, de arra nagyon sokat iszok.A rizs is savas.Szoval talan vmi zoldegfelet kellene es 6 utan mar nem enni.Vagy vkinek esetleg vmi otlete?


Bocsanat h ekezet nelkul irok, de angol gepem van es mar megszoktam igy..:)

22866. s.gaby
2013. jan. 9. 03:52
Köszi,akkor olyat veszek.
22865. Vica93 (válaszként erre: 22864. - S.gaby)
2013. jan. 9. 00:47
Szia! Én Protexin Candid Plust szedek. Ez direkt candida diétához való, és sok jót olvastam róla. 1 havi adag (60 kapszula) 4700 Ft körül van.
22864. s.gaby
2013. jan. 8. 15:15

És van különbség a probiotikumokban?Van amelyik jobb?Mármint ehhez a diétához.

Köszönöm a választ KIscsijke.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook