Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
22983. af6cb70faf (válaszként erre: 22978. - Zizzencs90)
2013. jan. 25. 10:21
Kenyérre feltétek: guacamole (avokádókrém), padlizsánkrém, tojáskrém vagy salátát.
22982. norcsi93 (válaszként erre: 22971. - Warj)
2013. jan. 25. 09:28
Köszönöm a jó tanácsokat!:) Persze, moziba én is vittem köligolyót, de akkor is különc vagyok. Az állapotomat pedig nem is az, hogy szégyellem...de azért nem szívesen beszélek róla mindenkinek. Egy nőnek szerintem nincs nagyobb szenvedés annál, ha valami nincs rendben odalent, főleg ha az a probléma már olyan hosszú ideje tart mint nálam. De igyekszem a negatív gondolatokat elűzni!:)
22981. warj (válaszként erre: 22974. - Zizzencs90)
2013. jan. 25. 07:47

A receptes oldalra raktam fel spenótos kajákat.


Mit főztél ma? Receptek candidásoknak

22980. warj (válaszként erre: 22978. - Zizzencs90)
2013. jan. 25. 07:40
Az ecet tiltó listán van, így az almaecet is. Ecet helyet a kicsavart citrom levét lehet fogyasztani, ízesítéshez alkalmazni.
22979. warj (válaszként erre: 22974. - Zizzencs90)
2013. jan. 25. 07:37
Én nem szeretem szegényt. De a receptes oldalon tuti fent van. Az első oldalakról érdemes indulni.
22978. zizzencs90
2013. jan. 24. 21:04

Lehet már valaki feltette ezt a kérdést, de mi a helyzet az almaecettel? Némely candidával foglalkozó oldalon írják, hogy nagyon jó, máshol meg hogy kifejezetten rossz...ki igazodik el ezen?


Ti mit raktok a kenyérre, feltétként?

22977. Kiscsijke (válaszként erre: 22975. - Greenish)
2013. jan. 24. 16:46
Sajna a nutridrink tartalmaz cukrot, igy a 2. időszakban sem lehet inni. Nekem van is otthon, megcsekkoltam..
22976. Kiscsijke (válaszként erre: 22972. - Zizzencs90)
2013. jan. 24. 15:59

Én nagyon nem tudtam semmire hívatkozni, majdnem mindenhol elsőre kinevettek. Aztán amikor már 2xa vittem a kis golyóimat moziba a barátnőm megkérdezte és finom??? És elkezdte enni..

Na ennyit erről.. :)

22975. Greenish
2013. jan. 24. 09:55

Egy kis segítség saját tapasztalat alapján, ha már ti is sokat segítettetek:)


Fejedelmi lúgos víz rengeteget segít, valamint csináljatok olyat, hogy minden étkezés előtt napi 7-9szer 2-3 deci vízbe 1 kanál citromlevelet csöpögtettek. Nekem nagyon érzékeny a gyomrom, de ezt bírja így és sztem sokat segít a lúgosítsában.


2. időszakban javaslom a Nutridrinket mindenkinek, mert tele van vitaminnal és aki sokat fogyott a betegség miatt, annak sokat erőt adhat.


Nem tudom tudja-e mindenki, de a kókuszzsír hatékony ellenszere a candidának. Míg az anyatejben 20%, ebben 50% immunerősítő anyag van, ezáltal rendkívül egészséges.


Ha már túl vagytok a diétán, akkor ajánlom mindenkinek, aki megteheti a Xango Mango-t, a bőrötök rendkívül gyönyörű lesz, fittek lesztek tőle, nőgyógyos (ciszta stb..) problémákon segít, anyumnak nem fáj a lába tőle, nagyon erős fájdalomcsillapító hatású, természetes ital.


Továbbá akinek olyan problémája volt a diéta közben, előtt, mint nekem, hogy berepedezett a bőre, szájaszéle (vagy épp a végbele, megkereserítve a mindennapjait) azoknak: Aktív balzsam a megoldás. Baross utcában lehet kapni a bioboltban pesten és én már az arcomra is azt kenem, mert sejtregeneráló hatású és sztem egy csodaszer!


Továbbá 2. időszakban reggelire: reszelt savanyú alma, rengeteg fahéjjal, mert a candida utálja a fahéjat, és ez is béltisztító hatású, főleg ha le van reszelve, én ettől is sokkal jobban érzem magam :)


Amit anyum szokott sütni: Muffin, telj. kiörlésű liszttel, dióval, reszelt alma mehet ebbe is, xilittel édesítve, sztem isteni finom, ha kell recept feltöltöm


Stevia palántának a levelét felfőzni, majd ezt a kocsonyás anygot lehet használni édesíteni, kevésbé van utóíze


Valamint egy nagyon érdekes teszt: Van-e candidád?


[link]

22974. zizzencs90 (válaszként erre: 22971. - Warj)
2013. jan. 24. 09:20
Warj, talán te tudsz tanácsot adni! Szoktál készíteni spenótot? Hogy csinálod? Én már olyan régóta vágyom rá....
22973. zizzencs90
2013. jan. 24. 09:19

Nekem igazán az jelent problémát, ha mondjuk olyan helyzet adódik (nagyon ritkán, de sajos előfordul), hogy felkelek otthon éhesen...és NINCS MIT ENNI, mert elfogyott a kenyerem, elfogyott a zabpehely, rozspehely, nincs joghurt...na ilyenkor tényleg szuicid hajlamom támad. Persze mindig megoldom. DE mindig éhesen a legnagyobb a kísértés, hogy valami nem teljesen a diétába illő dolgot egyek...pl. ilyenkor nehezen tudok ellenállni a hűtőben tornyosuló felvágottaknak, de minidig erőt veszek magamon.


Egy fontos kérdés: Ti mit raktok a kenyérre, most, hogy zöldségeknek, így télen nincs túl jó ízük?

22972. zizzencs90 (válaszként erre: 22968. - Norcsi93)
2013. jan. 24. 09:11

Köszi, hogy írtál, sokat jelent nekem, hálás vagyok érte!

Hát én is kirekesztettnek érzem magam. Moziban én vagy kölesgolyózom, vagy tökmagozok. Én "szerencsére" (ha lehet ez így mondani) társaságban tudok hivatkozni az inzulinrezisztenciámra, ami egyébként hasonló diétát igényelne, de nyilván sokkal könnyebbet, mint a candida diéta.

Én is gyógyulgatok, javulgat a helyzet, csak hát nagyon lassan. Ha valaki azt mondaná, hogy "figyelj ha x ideig csinálod, 100%, hogy meggyógyulsz", én bármennyi lenne is az x, vállalnám, de ez a kilátástalanság, hogy ki tudja meddig kell csinálnom, másfél év, 2 év, több....hát ez engem kikészít.

22971. warj (válaszként erre: 22968. - Norcsi93)
2013. jan. 24. 08:55

norcsi vigyél a moziba kölesgolyót, vendégségbe saját kaját. Én is így csináltam, meghívták a fiam szülinapi bulira, és sütöttem candidásoknak megfelelő piskótát (rizslisztből)torta formában és csináltam rá csokimázat karobporból meg teavajból. És így állítottam be a szomszédba, annyira nagy öröm volt, amikor megkóstolták ők is a tortát és a ízlet nekik, sőt a receptet is elkérték. Próbálj így gondolkozni, nem kell szégyelni az állapotod. Ha vendégségbe mentünk vagy vittem a fiamnak a kaját, és előre egyeztettem mi lesz a menű és próbáltam ezt elkészíteni neki, vagy jobb esetben eleve olyat készítettek ami számára ehető volt. Ne feledjük, hogy második időszaktól ha már vissza vezetünk mindent azért számos lehetőség van. Pl lehet készíteni, gyrost, hortobágyi palacsintát, egy csomó mindent, mondhatni szinte mindent meg lehet csinálni, csak a diétának megfelelően másképp.

Hát az alkoholra sajna nincs ötletem, itt tényleg marad az ásványvíz.

22970. warj (válaszként erre: 22960. - Zizzencs90)
2013. jan. 24. 08:48
:-)))))))), hát igen ismerős a helyzet.
22969. gintonik (válaszként erre: 22966. - Kiscsijke)
2013. jan. 23. 23:03
Ma voltam gasztro dokinál, kb kiröhögött, hogy a candida fel van fújva stb meg nem kell béltisztító böjtöljek stb. Hát majdnem mondtam neki, hogy kapja be, nem neki vannak panaszai... mindegy kivizsgál, meglátom mi lesz, de van még egy gasztrós ismerős őt is megkérdezem. Nem merek nekiállni kipucolni magam, míg doki nem látta mit pucolunk ki. :D
22968. norcsi93 (válaszként erre: 22957. - Zizzencs90)
2013. jan. 23. 22:48
Lehet, hogy ezzel nem nyugtatlak meg, de nekem is kizárólag nőgyógyászati jellegűek a panaszaim.Ráadásul nekem a vérvételből sem volt egyértelműen kimutatható a candida túlszaporodása és a hüvely kenetből sem tenyészett ki semmi. Számomra ez a leginkább elkeserítőbb. De a diéta hatására jelentősen enyhültek a panaszaim, már csak ezért sem hagynám abba. Nekem is voltak olyna álmaim, hogy megfeledkezek a diétáról és mondjuk eszek egy sütit...és utána elég nagy megkönnyebbülés felébredni arra, hogy csak álom volt az egész. Amúgy teljesen megértem a problémáidat, azért is írok, hogy tudd nem vagy egyedül! A diétában nekem sem az jelenti a legnagyobb problémát, hogy egészségesen kell étkezni...no cukor stb. Sokkal inkább az, hogy olyan kirekesztettnek érzem magam miatta...gondolok itt arra, hogy egy mozi alatt én nem ehetek popcornt, nem kajálhatok étteremben ( ki tudja mit és miből készítenek)nem ehetek vendégségben, ha baráti összejövetel van én akkor is max vizet iszok stb... számtalan fősulis programból ki kell maradnom a diéta miatt...a legjobb éveimet cseszi el:/...ezek azért eléggé megviselnek így hosszú távon. Én azzal bíztatom magam, hogy egyszer úgyis meggyógyulok, csak hinni kell benne és kitartani. Fel a fejjel!!!:)
22967. Kiscsijke (válaszként erre: 22965. - Gintonik)
2013. jan. 23. 22:47
Remélem egyre jobban fog sikerülni!
22966. Kiscsijke (válaszként erre: 22963. - Medizona)
2013. jan. 23. 22:46
A gombaölő mellett béltisztitót kell szedni és igen a grapefruit csepp is mehet-. Ez az egész diéta alatt nyugodtan, folyamatosan.
22965. gintonik (válaszként erre: 22934. - Kiscsijke)
2013. jan. 23. 21:16
Morzsálódott, de nagyon finom lett. :) Majd máshogy mixelem a liszteket legközelebb.
22964. medizona
2013. jan. 23. 20:55
Valaki ismeri vagy használt már Caprilenic cseppeket?
22963. medizona
2013. jan. 23. 20:40
A gombaölő gyógyszer mellett egy időben grapefruit cseppeket kell szedni diéta első időszakában? A candida a szájban milyen tüneteket okozhat, mert nálam a nőgyógyászati tünetek mellett az is jelentkezett. Száraznak túnik, és ég.
22962. Kiscsijke
2013. jan. 23. 15:05

hát a diéta nem egy leányálom, sajna ezt mindenki tudja. De minden csak és kizárólag hozzáállás kérdése. Ha valaki jól áll hozzá lehet akár egy tök jó dolog is, az h nem ehetsz sok mindent..de helyette egy csomó minden újat próbálhatsz ki.

Sajna az hogy az ehető dolgokat megvegyük, annak nincs esélye. Soha nem lehet tudni mibe mit tesznek bele. És hiába mondják, hogy de ez jó, mert lehet enni, sajna kiderül, hogy mégsem..

Így sajnálom, de azt kell mondjam hogy marad a sütés...mindenkinek magának.

22961. zizzencs90
2013. jan. 23. 10:19
A rémálmokat egyébként nem írnám a candida számlájára, mert ilyen dolgok nem nyomasztottak mielőtt el nem kezdtem a diétát. Ez nem azt jelenti, hogy a diéta ettől rossz, vagy ilyesmi, csak én egyszerűen így dolgozom fel, hogy nem ehetek valamit, amit nagyon szeretnék. Vizsgaidőszakban folyton azt álmodom, hogy megbukom, elkések a vizsgáról, elfelejtem a vizsgát, stb....
22960. zizzencs90 (válaszként erre: 22959. - Warj)
2013. jan. 23. 09:25

Tudom, hogy nem diéta, hanem életmódváltás. Olyannyira tudom, hogy én az életbe nem fogok több fehér lisztet vagy cukrot enni, ugyanis az én alapbetegségem az inzulinrezisztencia, a candida az csak úgy "járt a csomaghoz".

De én nem is a süteményekre ácsingózom, hanem mondjuk normális, egészséges kenyérre, amit a boltba lehet kapni, és nem nekem kell sütni. Mert most a nap egyik felét végig sütöm, főzöm, a másik felét meg végig mosogatom...

22959. warj (válaszként erre: 22957. - Zizzencs90)
2013. jan. 23. 07:33

nem fogsz bedilizni, csak az agyadnak is rá kell állni a diétára. Egyébként a rémálmok is candida tünetek. A diétának ha jól csinálod nem lehet táplálkozási zavar a vége.

A diéta szó nem is igazán helyénvaló, hiszen itt terápiáról van szó és életmód váltásról. Nem diétáról. A kettő nem ugyanaz, mégis valahogy automatikusan diétának nevezzük.

Ha a candida gomba visszaáll a normális szintre, pedig mindent ehetsz majd amit eddig nem, csak kuriózumként. Pl a cukrot mi több mint egy évvel a diéta után vezettük szép lassan vissza. És mai napig csak módjával használjuk. Vagyis nem úgy mint régen.

22958. Greenish (válaszként erre: 22948. - Norcsi93)
2013. jan. 22. 23:52

Szia! Nagyon szépen köszönöm a tippet! Sajnos már próbáltam és már az sem segített a hajamon, annyira el van halva, kb a fél hossza. :(( Ebből vagy joico újraépítés vagy vágás lesz az utóbbi révén nagy bánatomra.

Köszönöm Kiscsijke, megpróbálkozom vele, nagy reményeket fűzök hozzá a későbbiekben! :)

22957. zizzencs90 (válaszként erre: 22955. - Kiscsijke)
2013. jan. 22. 21:44

Szia!

Köszönöm a választ! Szedtem probiotikumot, vagy 3 hónapig, aztán abbahagytam....még kellene szednem?

Én valahogy nagyon fura módon vagyok candidás, nekem semmi, de semmi más panaszom nincs a nőgyógyászati tünetek kivételével. Soha, de tényleg soha nem vagyok beteg, nem vagyok fáradékony, az emésztésem pedig, mióta diétázom tökéletes...soha nem puffadok, nincs székrekedésem. A diéta elején 52 kilóról lefogytam 47-re, aztán szépen lassan majdnem mind visszaszedtem, és most 51 vagyok.

Jó hallani, hogy a sport hasznos, candida szempontból is.

Lassan haladok, nagyon lassan, de végül is haladok, csakhát néha annyira nehéz. Jah és egy percre nem fordult meg bennem, hogy abbahagyom, vagy ilyesmi. De meg kell mondjam, aggódom a pszichés állapotom miatt, félek, ennek az egész diétának valami komoly táplálkozási zavar lesz a vége. Rémálmaim vannak, hogy olyat eszem, amit nem szabad, mindig a barátomat faggatom, hogy mit evett ebédre, meg ilyesmi. Félek, szép lassan be fogok dilizni.

22956. warj
2013. jan. 22. 13:46

a sport nem hogy káros, hanem még hasznos is. Hiszen segít a szervezet méregtelenítésében. Kifejezetten ajánlott a diéta mellett valamilyen méregtelenítő tevékenységet folytatni, kinek mi jön be. Szauna, sport, séta, futás, biciklizés stb.


Persze nőgyógyászati gondok esetén a szauna kilőve, mert a gomba a nedves közgett imádja, és a túlszaporodást segíti.


Az én fiam napi 2 órát edz (táncol), állandóan ízzad, szóval méregtelenit.


A folyadék bevitel legyen meg, erre vigyázz.

22955. Kiscsijke (válaszként erre: 22954. - Zizzencs90)
2013. jan. 22. 11:45

A sport nem lesz káros..ne aggódj, nem leszel savas tőle ha erre gondolsz. Itt csak arra vigyázz, hogy ne merülj ki, mert ugye a diéta alatt az ember legyengül, főleg hogy ha nem eszik megfelelően.

Nem kell mást szedned. Max ugye a 2. időszakban a probiotkumok, és mondjuk Q10....

22954. zizzencs90 (válaszként erre: 22910. - Af6cb70faf)
2013. jan. 22. 11:15
Diétán kívül, mint említettem most egy nehézfém kivezető cuccot fogyasztok, kb másfél hónapja. Ha ezt befejezem, visszatérek a grapefruit csepphez. Ha épp gond van akkor teafaolajat használok. Most elkezdtem intenzíven sportolni, napi rendszerességgel, általában 2 órát. Ez nem tudom jót tesz-e nekem, mert ilyenkor ugye nagyon sok tejsav szabadul fel a szervezeteben, szóval savasít. Párom tünetmentes, az is volt mindig, ő is kapott gyógyszert annak idején, és mióta én diétázom, azóta szolidaritásból ő is kiiktatta az étrendjéből a finomított cukor minden lehetséges formáját. Egyébként nincs összefüggés az együttlétek és a probléma fellángolása között. Van valami tanácsod, hogy még mit érdemes szednem?
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook