Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
23013. warj (válaszként erre: 23011. - Zizzencs90)
2013. jan. 29. 10:45
ökonetes
23012. warj (válaszként erre: 23010. - Zizzencs90)
2013. jan. 29. 10:44

Nem szabad feladni. Biztos, hogy a gomba miatt estél vissza? Először is ezt kéne tisztázni, mert bakteriális jellegű is lehet és a tűnetek feltételezem ugyanazok.

Ha mégis a gomba miatt, akkor a következőket kell magadban végig gondolni.


A diétába nem eset e valami hiba?

A partnered is csinálja e veled a terápiát?

Szedsz e fogamzásgátlót?

Óvszerrel védekeztek e a pin-pong effektus miatt?

Minden együttlét panaszmentes fázisban volt e,

Minden együttlét előtt és után grappe cseppel mindkét fél alul áttörölte e magát?

Hordasz e tangát?

Hsználsz e tampont?

Voltál e fürdőben, szaunában mostanában?

Fürdés után egyből szárazra törölted e magad lent?


Mennyi ideje csinálod a diétát, hiszen a terápia elején többször is visszajöhetnek a tünetek, vagy új tünetek is jelentkezhetnek. És az elején nem csak az első időszakot takarja, attól függ hogy a szervezetedben milyen mértékben van túlszaporodva a candida.

23011. zizzencs90
2013. jan. 29. 10:40
Melyik a legjobb grapefruit mag csepp?
23010. zizzencs90
2013. jan. 29. 10:28

Halihó!


Nagyon el vagyok keseredve, visszaestem, egy hónapon belül ismét háromszor jelentkezett a nőgyógyászati probléma...ki vagyok készülve.

Úgy érzem soha nem fogok meggyógyulni...

23009. warj (válaszként erre: 23006. - Norcsi93)
2013. jan. 29. 08:43

Hát én elég régóta követem itt az eseményeket. Bár sajni mostanság kevés az időm. El se hinnéd, hogy mennyi fiatal lány küzd ezzel a problémával és elsősorban nőgyógyászati úton. De természetesen, ha te így érzed helyesnek és nem beszéls a családodon kívül mással a candidáról, akkor tégy így. Nekem amikor a fiam candidás lett, az volt az első, hogy mindenhol elmondtam, mert így nem kínálták a 12 éves fiam úton útfélen (iskola, haverok, táncpróba stb) édességgel, chipsel stb. Volt olyan amikor felléptek a Fórumban és egy tortát kaptak ajándékba a táncosok, nyilván ha nem vagyok ott bűnbe esett volna a gyerekem, de tanultam belőle. És legközelebb amikor Miskolcon Formációs bajnokság volt (reggel 8 kor indultunk és hajnali 3/4 4 kor értünk vissza Debrecenbe) már okosabban készültem. Csináltam neki kókuszgolyót, sütöttem piskótát, csináltam hideg sülteket (csirkét, rántva, sültnek, szendvicseket, gyümölcsöt) vittem kölesgolyót stb. És abszolúlt nem érezte magát hátrányban. Vagy amikor 3 napos német osztálykirándulás volt is megoldottam így a dolgokat. Muszály volt hogy az osztály és a tanárok is tudjanak a problémáról, hiszen így lehetett elkerülni, hogy a buszon agyba főbe kínálják, illetve a kontrol a tanár alapján volt.

Szóval én úgy gondolom, hogy egyszerűbb ha a környezet tudja, de természetesen mindenkinek egyéni dolga hogy mit tart helyesnek.

23008. ancarlabian (válaszként erre: 23002. - Warj)
2013. jan. 28. 23:00
Köszönöm a választ! Igen, gluténérzékenység, de azzal nincs már gondom, hogy nem eszem gabonát, kukoricát sem, bár gluténmentes, magliszteket használok. Körülnézek azért a receptes topikon, szerintem találok nekem valót! A tojás sem gond. Így most a kávé maradt az egyetlen, amiről viszont nagyon nehezen mondok le...
23007. milaanemoore (válaszként erre: 23000. - Warj)
2013. jan. 28. 20:45
Koszonom a valaszt! Most mar rájöttem a probléma okára, túlzásba vittem a zabkasat, es nem ittam mellette eleget. Kenyeret semmilyet nem eszek, mert nem találtam olyan teljeskiorlesut amiben nincs semmi tiltolistas. Egyébként akkor a rizsliszt, rozsliszt, zabliszt használható?
23006. norcsi93 (válaszként erre: 23003. - Indra79)
2013. jan. 28. 16:35
Nekem nehéz erről beszélni másoknak...kizárólag a családom van beavatva. Elég fiatal vagyok...kétlem, hogy a velem egykorú lányok közül olyan sokan küzdöttek volna tartósan a candidával.Meg nem szeretném, ha úgy néznének rám, mint valami leprásra....vagy hogy sajnáljanak.
23005. norcsi93 (válaszként erre: 23001. - Warj)
2013. jan. 28. 16:26
Neked is köszönöm warj! Antibiotikumot semmi esetre sem vennék be. Ma már egész jól vagyok, valószínűleg a hétvégi pihenésnek köszönhetően.:)
23004. norcsi93 (válaszként erre: 22995. - Kiscsijke)
2013. jan. 28. 16:24
Köszönöm Kiscsijke!:)
23003. Indra79 (válaszként erre: 22982. - Norcsi93)
2013. jan. 28. 14:12
Én amikor elmodtam a kolléganőimnek nagyon együttérzőek voltak. Sőt az egyik mondta, hogy neki is volt, és tartotta a diétát, a másiknak meg a fia volt beteg, fejfájása volt, és kigyógyult belőle. Fel a fejjel, nem vagyunk mi különcök, csak küzdünk egy nagyon csúnya betegséggel, de győzni fogunk!!!
23002. warj (válaszként erre: 22993. - Ancarlabian)
2013. jan. 28. 08:24

A tojás elvileg a második időszaktól ehető. a Glutén érzékenység, ha jól sejtem lisztérzékenység. Ebben az esetben neked szabad kukorica termékeket fogyasztani, mivel szinte az összes többi lisztet nem eheted ami a diétában megengedett. Szóval kukorica liszt, dara stb vel lehet helyettesíteni a glutén miatt nem fogyasztható terméket.


A Mit főztél ma? Receptek candidásoknak fórumon, úgy emlékszem van fent lisztérzékenyeknek és candida diétába is megfelelő kenyérrecept.

23001. warj (válaszként erre: 22992. - Norcsi93)
2013. jan. 28. 08:21

Algopyrint vehetsz be nyugodtan, ez fájdalom és lázcsillapító is. Az antibiotikumot kerüld ha lehet. Ha van az ismerőseid körében biotron lámpa kékkel zölddel lámpázhatsz ha nincs szinterápia akkor a benne lévő színnel is jó.


Torokfájásra jó a kövi gyógytea


Kakukkfűtea


A zsálya mellett a kakukkfű is nagy segítségedre lehet, hogy visszaszerezd a hangod, és megszabadulj a torokkaparástól.


Hozzávalók:


1 friss, leveles kakukkfűág

1 liter víz

1 kávéskanál citromlé


Elkészítés: mosd meg a kakukkfűágat, és rázd le róla a felesleges vizet. Tépd le a leveleket, és aprítsd fel. Tegyél belőle egy kiskanállal egy csészébe, önts rá forró vizet, és hagyd állni legalább 10 percig. Add hozzá a frissen facsart citromlevet. Egy részét használd el gargalizáláshoz, a többit idd meg.


Ha 1-2 napig nem gyógyulsz, mindenkép menj e a körzeti dokihoz, és beszélt meg vele, hogy candida miatt antibiotikumot ne adjon.


Straptilst is lehet kapni ha minden kötél szakad, ami cukrot nem tartalmaz, de viszont édesítőszert igen.

23000. warj (válaszként erre: 22989. - Milaanemoore)
2013. jan. 28. 08:16
Nem normális. Sok folyadékot kell inni, próbálj sok- sok zöldséget enni. A tk élesztőmentes kenyérrel csinjál bánjál, mert ez is okozhatja, hogy nincs székleted. Nem ismerem ezt a béltisztítót lehet nem hozza meg a várt eredményt. A székletnek be kellene állni, ha mindent jól csinálsz.
22999. warj (válaszként erre: 22988. - Zizzencs90)
2013. jan. 28. 08:13

Második időszaktól


1 nagyobb padlizsán

2 kisebb gerezd (vagy 1 nagyobb) fokhagyma

1/4 citrom leve

1 kk joghurt

1 kisebb paradicsom

só, bors

olívaolaj



A padlizsánt villával megszurkáljuk, majd sütőben megsütjük.

Kivesszük, felvágjuk, majd kikaparjuk a belsejét.

Kicsit összeaprítjuk (nem kell nagyon, mert úgyis leturmixoljuk), majd hagyjuk kihűlni.

A fokhagymát apró darabokra vágjuk.

A paradicsom aljára késsel egy "X" jelet vágunk, majd lobogva forró vízbe tesszük 15 másodpercre, majd miután kivettük, és kicsit lehűlt, lehúzzuk a héját, és ezt is feldaraboljuk.

A padlizsánt, paradicsomot, fokhagymát leturmixoljuk. Hozzákeverjük a joghurtot. Ízlés szerint ízesítjük sóval, borssal, kis citrommal, és egy kiskanálnyi olívaolajjal.

Hűtőbe tesszük min. 1 órára, utána tálaljuk.


sütési hőfok:

200°C

22998. milaanemoore (válaszként erre: 22996. - Kiscsijke)
2013. jan. 27. 20:27
Köszönöm a választ Kiscsijke, igy mar nyugodtabb vagyok!
22997. ancarlabian (válaszként erre: 22994. - Kiscsijke)
2013. jan. 27. 18:03

Köszönöm! Az összes tiltott OK, meg arról a kevés csirkehúsról is le tudok mondani, viszont ahogy látom akkor a tojás sincs az ehetők listáján az első időszakban :(

Sebaj, lényeg, hogy jobb legyen!

Köszi még egyszer!

22996. Kiscsijke (válaszként erre: 22989. - Milaanemoore)
2013. jan. 27. 17:56

Ne!

Mindenképpen nagyon sok folyadék kell, ha nem iszol eleget belédköt a rost!

a másik hogy a rostnak át is kell mennie rajtad, közben ugye pucolja a dolgokat is. Én sem voltam wc-n egy ideig.

22995. Kiscsijke (válaszként erre: 22992. - Norcsi93)
2013. jan. 27. 17:55

Torokfájásra:

A lent említett dolgokból persze egyet válasz ki és ha nem hatásos néhány nap után akkor célszerű másikat kipróbálni

- Cseppegtes közvetlen a garat irányában 4-5 csepp grappe cseppet, és ne egyél igyál utána kb 15-20 percig. Ha van biotron lámpád, kékkel és zölddel ha nagyon fáj még lilával is lámpázzál. .

- Gyógyteák: A gyógyteák is segítenek a torokfájás megszüntetésében. Főzzünk teát csalánból, csipkebogyóból, kamillából vagy levendulavirágból! A hagymatea is nagyon hatásos, stevia vagy nyírfacukorral és citrommal ízesítve az íze sem rossz!

Kakukkfűtea

A zsálya mellett a kakukkfű is nagy segítségedre lehet, hogy visszaszerezd a hangod, és megszabadulj a torokkaparástól.

Hozzávalók:

1 friss, leveles kakukkfűág

1 liter víz

1 kávéskanál citromlé

Elkészítés: mosd meg a kakukkfűágat, és rázd le róla a felesleges vizet. Tépd le a leveleket, és aprítsd fel. Tegyél belőle egy kiskanállal egy csészébe, önts rá forró vizet, és hagyd állni legalább 10 percig. Add hozzá a frissen facsart citromlevet. Egy részét használd el gargalizáláshoz, a többit idd meg.


- Egyéb természetes gyógymódok:

Két gerezd fokhagymát préseljünk le, majd keverjük össze egy citrom levével és két evőkanál olívaolajjal. Naponta háromszor vegyünk a szánkba a keverékből, kicsit tartsuk benne, majd nyeljük le!


- argalizálás:

Keverjünk össze 1-1 evőkanál zsályát, cickafarkot és borsmentát, majd forrázzuk le 2 dl vízzel! Gargalizálás előtt kicsit hűtsük le a folyadékot! Félóránként öblögessük át a torkunkat!

Sós víz: A só elpusztítja a vírusokat, így nagyon hatásos gyógymód. Egy pohár langyos vízben keverjünk el 3-4 teáskanálnyi sót, majd gargalizáljunk!

22994. Kiscsijke (válaszként erre: 22993. - Ancarlabian)
2013. jan. 27. 17:54

Az első időszakban:

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

* ELSŐ IDŐSZAK: gombaölő szer (orvos írja fel, ha segítőkész pl: nystatin, vagy ha nem akkor lehet venni bio boltban pl: ezüst kolloidot ,(ha nem fém érzékeny az ember), vagy Cancelld Ökonet,) és béltisztító alkalmazása (ezt bio boltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Ezért itt a gombaölővel egyidejűlegl jöhet a béltisztító szedése. Ezt bioboltban vesszük, ez lehet több féle is (pl: Colon, útifűmaghéj…stb). Ebben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara.( Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben.) Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni, ehető még a tenger gyümölcsi is, (természetesen natúr, nem a tartósítószeres konzerv)

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* ELSŐ IDŐSZAK

* Zöldségek: Minden zöldség (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma)

*  fokhagyma

*  póréhagyma

*  retek

*  torma

*  kerti zsálya

Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabona félék és csíráik: - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru

*  barnarizs,

*  búzacsíra, retekcsíra, hagymacsíra,

*  köles,

*  zab

*  rozs

*  hántolt árpa

*  hajdina

*  korpatermékek

*  kusz-k usz

*  bulgur

*  vöröslencse

*  lencse

*  sárgaborsó

*  barna rizs,

*  durum tészta (HETI egyszer)


* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők)

*  Diófélék, olajos magvak

*  kesudió,

*  paradió,

*  napraforgó mag,

*  szezámmag,

*  lenmag,

*  mák,

*  tök mag,

*  kókuszreszelék,

*  mandula

*  zabpehely, zabkorpa


* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okoz hagyjuk késöbbre.

* Tejtermékek:

*  aludttej

*  joghurt de csak natur (Pl: Bakonyi, Danon aktivia pille. A krémes már nem jó)

*  Teavaj, LIGA margarin sütéshez


* Olajok: előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír vagy kókusz/pálma zsír vagy LIGA margarin

* Fűszerek: Minden natúr, friss fűszer, főleg fokhagyma, rozmaring (Vegeta és más előre készített termék, fűszersók, öntetek, kevert granulátumok, leves kockák, knorr fűszer kocka..stb TILOS a diéta teljes ideje alatt)

* Teák: Gyógyteák, gyümölcs és zöldtea, lúgos víz, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: hala, tenger gyümölcsei

* Kenyér és tészta:

*  durumliszt,

*  rozsliszt,

*  barna rizsliszt,

*  teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

*  tönkölybúza,

*  Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*  durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*  tk. Hamlett (csak akkor, ha tk lisztből készül, nincs benne élesztőm, cukor stb)

*  tk Abonett (csak akkor, ha tk lisztből készül, nincs benne élesztőm, cukor stb)

*  tk pászka (csak akkor, ha tk lisztből készül, nincs benne élesztőm, cukor stb)

*  kölesgolyó, buláta DE CSAK A NATÚR

2013. jan. 27. 16:37

Sziasztok!


Kb öt napja kezdtem a szigorú candida-diétát. Cukrot és más gyorsan felszívódó szénhidrátot már régebben nem eszem, van egy valószínűsíthető glutén- és laktózérzékenység is a háttérben. Meg egyéb panaszok, ezt most nem részletezném, mert a fő kérdésem az, hogy a TOJÁS a ti tapasztalataitok szerint megengedhető-e itt az elején. Nem nagyon marad a kevés csirkén meg halon meg magvakon kívül más fehérjeforrás. Persze két hétig ki lehet bírni akár csak zöldségen is, de azért mégis...

Köszi a választ előre is!

22992. norcsi93
2013. jan. 27. 10:45
Szeretném megkérdezni, hogy megfázás, betegség esetén ti mivel kúráljátok magatokat? Gondolom a gyógyszerek kilőve...fejfájáscsillapítót sem mertem bevenni, pedig tegnap óta nagyon rosszul érzem magam ( kb 10 kilósnak érzem a fejem és nagyon fáj) már a torkom is kezd fájni...szóval tuti beteg leszek:/ Eddig a citromos meleg teán kívül más nem nagyon jutott az eszembe, ami engedélyezett lenne a diétában. Ha valakinek van valamilyen ötlete, azt szívesen fogadom!
22991. norcsi93 (válaszként erre: 22988. - Zizzencs90)
2013. jan. 27. 08:27
Elég sok olyan padlizsánkrém recept létezik, amibe nem kell majonéz.:) Keress rá neten! A Mit főztél ma, receptek candidásoknak fórumon leírom, hogy én hogy készítem!
22990. norcsi93
2013. jan. 27. 08:24
Lányok, köszönöm a bátorító szavakat! Rengeteget segítetek vele.:)
2013. jan. 27. 07:13
Az normális, hogy 10. napja csinálom a dietat, es nem igazán járok wc-re? Ez a negyedik nap, előtte is 3 nap maradt ki, pedig normális mennyiséget eszem, szedek egy aloes beltisztitot, es kezdek megijedni. Mit csinalok rosszul? Vegyek hashajtot?
22988. zizzencs90 (válaszként erre: 22983. - Af6cb70faf)
2013. jan. 26. 19:15
Az avokádókrém, eddig soha nem jött össze, túl éretlen volt hozzá az avokádó. Kőrözöttet szoktam csinálni, padlizsánkrémet hogy lehet majonéz nélkül csinálni?
2013. jan. 26. 01:18
Sziasztok! Nemrég kezdtem a dietat, es egy kis segítségre lenne szükségem. Van köztetek bárki, aki esetleg Angliaban él? Előre is köszönöm, ha bárki is jelentkezik!
22986. Kiscsijke
2013. jan. 25. 13:07

Hát, már mindenre válaszolt Warj, így nekem csak a segítő szavak maradnak. Sajnos sokan nem hisznek a candidában és nem úgy kezelik, mint mi betegek. Ha nem olyan vagy mint mások akkor különc vagy. De ez nem csak a kajára értendő, mindenre. Ha te nem akkor jársz edzeni, ha nem olyan sapkát viselsz.

A lényeg hogy ne foglalkozz vele. Hidd el minden csoda 3 napig tart és előbb utóbb megszokják.

Csak te légy kitartó!

Ne foglalkozz csak agaddal

22985. warj (válaszként erre: 22982. - Norcsi93)
2013. jan. 25. 11:51
szerintem beszél nyiltan a candidáról, de ne ecseteld mélyebben a problémát. És hidd el sokkal könnyebben fogod érezni magad. Én pl a fiam gondjáról nyiltan beszéltem, és még így is voltak gondok. Pl az osztályfőnöknek elmondtam, az iskolaorvosnak az év eleji papíron jeleztem, ennek ellenére beadták neki a védőoltás, ami után a gyerek 3 napig majdnem 40 fokos lázban éget, mikor szóvátettem az ofőnek közölte, hogy először is kötelező, másodszor meg elfelejtette. Mondtam neki hogy jó hogy kötelező, de nem beteg gyerek számára, már egy sima köhögés miatt sem adják be, nem pedig egy candidától legyengült szervezetre. Szóval kell hogy tudjanak a közvetlen közeledben élők a problémáról. Ne érezd magad különcnek emiatt, semmivel nem vagy rosszabb mint mások. Ugyanolyan értékű ember vagy, sőt még értékesebb, hiszen olyan életformát alakítottál ki ami egészséges étkezést takar, így kéne mindenkinek enni, ha candidás ha nem. Remélem a szavaim segítenek kicsit.
22984. af6cb70faf (válaszként erre: 22969. - Gintonik)
2013. jan. 25. 10:28
Komolyan vannak olyan orvosok...a segítőszakma.....ha nem találsz nekem Ő nagyon szimpatikus volt: Dr Wacha Judit megtalálod a neten is. Vannak olyan fórumok is ahol ha bármit kérdezel máris neked ugranak hogy ez a candida már lejárt stb hát sok levegő kell hogy ne arjak vissza valami csúnyát ilyenkor. Ha vakinek a kisujjában van már ez a diéta akkor nem értem miért lehurrog és nem segít.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook