Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
23133. szusi? (válaszként erre: 23127. - Tell Vilma)
2013. febr. 16. 15:43

Szia!!


Enis kulfoldon eltem ,de most hazajottem.Nem bizok az ottani orvoskban, marpedig nekem amig nem zarul le ez a problemam addig nogyogyaszhoz kell mennem.13 eve tart, ugyh gondolhatod h elegem van belole.Kaptam nogyogyasztol gombairtot de csak rosszabb..ugy eg tole ott alul h ihaj,ugyhogy konszonom szepen mas terapia utan nezek.

Epp munkat keresek, de az itt nem igazan van.Ebbol kifolyolag stresszes vagyok kicsit es ez nem javit a helyzeten. Kezdek rajonni h itt minden mindennel osszefugg.Nem eleg csak a dieta, ha lelki baja van az embernek az visszahuzza.En most probalo rajonni mi lenne nekem a megfelelo terapia es ha az bevalik usgyi vissza kulfoldre.

Alapvetoen igazat adok neked, h elsosorban a boldogsag a legfontosabb!!

szio:)

23132. szusi?
2013. febr. 16. 15:34

Ezt erdemes elolvasni:


A Candida Albicans a mikroszkopikus gombák közül messze kiemelkedik abban a vonatkozásban, hogy a leggyakrabban okoz emberben megbetegedést.


Az Amerikai Mikrobiológiai Társaság (American Society for Microbiology) gondozásában megjelent mBio 2012. novemberi számában Sandai és munkatársai, köztük Alistair JP Brown választ ad erre a kérdésre.


A mikroszkopikus gombák anyagcseréjének döntő részét a cukrok lebontása, illetve az ebből felszabadult kémia energia biztosítja.


Ha ezek a gombák valamilyen ok miatt nem jutnak elég cukorhoz, akkor többségük nem képes más alternatív energiahordozó után „nézni” és elpusztulnak a telepeik. Nem így viselkedik azonban a Candida Albicans.


Ez a gombafaj cukor hiányában is zavartalanul folytathatja anyagcseréjét, mivel olyan enzimrendszerei vannak, melyek lehetővé teszik számukra, hogy egyéb tápanyagokat (tejsav, zsírsavak) felhasználásával biztosítsa tovább zavartalan táplálkozásukat.


Ezért sajnos a cukorszegény diéta nem hatékony a Candida gombákkal szemben, ellentétben a közvélekedéssel.


A Candidát tehát nem lehet kiéheztetni, de az ép immunrendszer képes még ezt a nagyon sokoldalú gombát is féken tartani.


Immunrendszerünk épségéért sokat tehetünk, ha megfelelően táplálkozunk, sokat mozgunk a szabadban és elkerüljük az immunrendszert rongáló ételeket és italokat, pl. alkohol, finomított szénhidrátok, állati zsiradékok, dohányzás, vitamin szegény táplálkozás, stb.

23131. zizzencs90
2013. febr. 16. 14:41

Sziasztok!

Itt egy nagyon egyszerű és FINOM pita recept:

(8 pitához)

-50 dkg tk liszt

-3dl víz

-4 evőkanál olíva olaj

-2 kávéskanál só


A vizet fel kell forrósítani, de ne forrjon! A lisztet és a sót összekeverjük. Az olívaolajat és a forró vizet felváltva öntögetjük bele, míg a robotgép dagasztójával forgatjuk a tésztát(lehet kézzel is csinálni). A tésztának a dagasztás után szálkásnak kell lennie. Ha kész a tészta hűtőbe tesszük min. fél órát állni. Sütés előtt kis cipókat formálunk és deszkán kinyújtjuk. Nagyon fontos, h elő kell melegíteni a sütőt, legalább 10 percig menjen üresen mielőtt a tésztát belerakjuk. A tésztát zsiradék felhasználása nélkül rakjuk a tepsibe (nem fog odaragadni!). Legmagasabb hőmérsékleten sütjük 5 percig, vagy amíg világosbarna foltok nem keletkeznek a felületén. Sütés közben meg kell fordítani. Ideális esetben a pita felső része megemelkedik, ilyenkor képződik az a bizonyos "zseb". Nekem ezt még soha nem sikerült megvalósítani, de így is nagyon finom lett.

Extra tipp: natúr joghurtot össze lehet keverni jó sok fokhagymával, olíva olajjal, magvakkal...a pitával együtt nagyon finom.

23130. Noorah
2013. febr. 16. 13:24
Sziasztok! Én most antibiotikumozok, ezért csak márciusban kezdem a terápiát. Addig rendelgetem a legalapvetőbb hozzávalókat. Viszont béltisztítóból többet rendeltem, mint kelleni fog, ezért tovább adnám a bolti ár alatt, ha érdekel valakit. EASY COLON eper ízű, 175g. Nincs felbontva, szavatos, tegnap érkezett. Psyllium útifű maghéj a fő összetevője!
23129. norcsi93 (válaszként erre: 23127. - Tell Vilma)
2013. febr. 16. 12:48

Mekérdezhetem, hogy neked egészen pontosan mennyi ideig álltak fenn a candidás panaszok, és hogy meddig csináltad a diétát, mielőtt "feladtad"?


Én már nagyon régóta szenvedek a candidával...a diétát 9 hónapja csinálom rendesen( semmi bűnözés!) és mégis nagyon hullámzó az állapotom. Emiatt, már sokszor gondolok arra, hogy hagyom a p*csába ezt az egész diétát....mert full depressziós lettem miatta. Én is kirekesztettnek érzem magam mindenből....fiatal vagyok és nagyon sok mindent nem csinálhatok a diéta miatt. Tényleg pozitívan álltam hozzá ehhez az egészhez, de már kezd nagyon elegem lenni. Egy dolog tart vissza, hogy ha már ennyit kibírtam, akkor ne most adjam fel. A kiegészítőkbe beleölt pénzről nem is beszélve...meg attól is félek, ha abbahagyom akkor még rosszabb lesz. De mi a garancia arra, hogy meggyógyulok, ha folytatom?? Semmi...elgondolkodtató amit írtál, köszönet érte!


Ne értsetek félre...nem a cukros, fehérlisztes élesztős, tartósítószeres kajákra szeretnék visszaállni. Nem is ennék már ilyeneket. De nagyon hiányoznak, a tiltott gyümik, tej, túró, tojás. Legrosszabb, hogy így számolni kell, hogy pl hányszor ehetk egy bizonyos élelmiszert egy héten...meg, hogy nem ülhetek be önfeledten egy étterembe....összejöveteleken is viszet ihatok stb

23128. 79d4c88a49 (válaszként erre: 23127. - Tell Vilma)
2013. febr. 16. 10:57

Köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat! :) Én már lassan 5 éve szenvedek emiatt és azt vettem észre, hogy már csak rágörcsölök és nem tudok kikapcsolni miatta... Nekem is mondták már, hogy ennek lelki eredetű a problémája. De nem tudom visszavezetni, hogy miből indulhatott ki.

Elmentem egy vizsgálatra, melyet a Vitaminkirály üzletekben végeznek. MAGNETSPACE Testelemző készülékkel vizsgálja át a testet. Nagyon jó kis szerkezet. Természetesen és a candida miatt fordultam hozzájuk. Kimutatta a gép, hogy a nőgyógyászati területen gyulladás van, de nem krónikus, csak enyhe Arra következtettek, hogy mivel a szervezetem el van savasodva, ezért lehet ez a probléma. És méregtelenítenem kell, mert a májam sem tiszta... Megmondom őszintén meglepett, hogy nem jött ki krónikus elváltozás a nőgyógyászati problémát illetően, ugyanis állandó problémának élem ezt meg nap mint nap. Emiatt levert vagyok, stresszes, olykor depressziós. (ami gyanítóm még rájátszik a tüneteim erősödésére...)

Lehet el kellene kezdeni agykontrollozni, vagy már nem tudom. Már nem bírok ennyi étrendkiegészítőt lenyomni a torkomon... Persze jobb, mintha gyógyszer lenne, de már ez is sok.


Jelenlegi helyzetem pedig a következő: Megint erősödtek a tüneteim. Sikerült belázasodnom és a mandulám is bedagadt. Jött az antibiotikum. Most napi 4x Protexin Candid Plust szedek, Máriatövis kapszulát és Spirulinát. Hamarosan pedig megérkezik az Epres acidofilusz rágótablettám, ami 180 mg lactobacilust és 50 mg bifidust tartalmaz (és még finom is:) ) Ja és irrigálok ezüskolloiddal, utána pedig tejsavas oldattal.

23127. Tell Vilma
2013. febr. 15. 22:20

Kedves gyerekek. en epp most regisztraltam, es csak veletlenul akadtam ra erre a topicra, de mivel atestem a candidas gyotrelmeken en is, szeretnek megosztani nehany elmenyt es tapasztalatot veletek.


Tok mindegy hogyan, de lett candida, es minden ami vele jar, hizas, onbizalomhiany, csokkent libido, valotansag-erzet, fenek viszketes, huvelyviszketes....szoval a lehetseges tunetek 80%-a fellepett. Az orvos kirohogott, azt mondta, hogy igen, van candida albicansos huvelygyulladas, de amugy az orvostudomany nem ismeri el a candidat, mint az egesz szervezetre kihato betegseget. Persze ki lettek ezek oktatva azokon az egyetemeken, amiket a gyogyszeripari vampirok alapitottak es penzelnek. Mert hat abbol ok sokkal tobbet profitalnak, ha minden egyes candidatunetre, IBS, depresszio, viszketes kulon kulon megvetetnek velunk minden szart.

Ugyhogy magamra maradtam a bajommal, dietaztam kemenyen, natur yoghurt, 2 gerezd fokhagyma reggelenkent, chlorella alga, grapefruit mag kivonat, anti candida keszitmenyek, stb. Mindent bevetettem, de kimerultem, total stresszes voltam a helyzettol, a sovargastol, a boldogtalansagbol, hogy lelkiismeret furdalasom kell hogy legyen, ha megeszek egy szem szolot. Ugy ereztem magam, hogy vagyok en, meg az emberek. Tehat kirekesztettkent, aki egy csomo mindenben nem tud reszt venni, amiben a tobbiek igen...." Jaj nem lehet ilyet ennem, nekem candidam van! " Ugye milyen ismeros?


Nyar volt, es mar nagyon keszultem a hazautra ( kulfoldon elek, es minden evben hazalatogatok 3 hetre). Es akkor elegem lett. Gondoltam leszarom, nem erdekel, nem fogom elcseszni aggodalmaskodassal meg gorcsolessel a nyaralasom, lesz ami lesz. Ugyhogy otthon szepen joizuen nekiestem anyukam foztjeinek, paprikas krumpli, makosteszta, csupa jo tilto listan levo bunos etelek. Egyidejuleg abbahagytam mindenfele anti-candida etrendkiegeszitot.


Es lass csodat. 4-5 nap alatt megszuntek a legsulyosabb tuneteim, szepen sorban aztan a tobbi.

Es ezen a ponton elgondolkoztam. Nem lehet, hogy a zok a candida-tunetek, mint depresszio, libidocsokkenes, boldogtalansag nem tunetei, hanem kivalto okai a candidanak? Nem lehet, hogy amikor egyszeruen nem vagyunk boldogok, valami bant belul, valamin stresszelunk az megjelenik fizikai sikon is az eletunkben?

Nem vagyok orvos, vagy ilyesmi, csak megszolalt bennem a jozan paraszti esz azok utan, ami velem nyaron tortent. Mert kinek mulik el a candidaja szenhidrat gazdag etrendre valo atterestol es anti-candida etrendkiegeszitok elhagyasatol??? Akinek az eletebe a stressz, a gorcsoles, az oneroszak, onsanyargatas helyett igazi boldogsag es orom koltozik. Nalam bevalt, a bevallalosoknak merem ajanlani. Tojjatok egy kicsit bele minden candida-szabalyba, es tegyetek par hetig azt amire IGAZAN vagytok, amit mindig is csinalni akartatok...LEGYETEK BOLDOGOK!!! :)))Az mindenre gyogyszer!!! Sok szerencset mindenkinek

23126. krisz921
2013. febr. 15. 20:38

Helló! Nemsokára én is elkezdem a diétát, sikerült beszélnem orvossal erről. Voltam egy vega teszten ott a candida érték pont az alsó határon volt, ezért azt mondta az orvos, hogy gombaölőből elég csak 1 dobozzal szednem, napi 2x1-et. A paraprotexet ajánlotta. Rákerestem neten és itt láttam, hogy 100 db van egy dobozban. Tehát napi 2-vel 50 napig tartana a szedése. Szerintetek ez nem lenne túl sok idő? Mert itt a fórumban olvastam korábban, hogy a gombaölőt kb. 2-3 hétig kell szedni. Másik kérdésem, hogy melyik bélflóra pótlót ajánlanátok a Protexin családból? Natural care, balance vagy candid plus?

Ja és a grapefruit cseppet az elejétől kezdve lehet szedni, vagy inkább a második időszaktól?

23125. szusi?
2013. febr. 15. 10:36
Melyik a legjobb grape csepp?
23124. szusi?
2013. febr. 15. 10:31

Nah lanyok, asszem nekem ujra kell kezdeni ezt a dietat.Visszajott a candida.Igen bevallom a kemeny dietat nem tartottam be.Beszedtem ket gombairto gyogyszert, de ugy latszik ez nem eleg.Ujra kell kezdenem az egeszet.

Meg van ket bogyom es veszek hozza egy grape cseppet.Ez eleg lesz?Plusz a dieta, de mostmar komolyan betartva.Mit gondoltok?

23123. warj (válaszként erre: 23112. - Babesrena)
2013. febr. 15. 08:47

Én még annyival kibővíteném, hogy vitami nokat és ásványi anyagokat is célszerű pótolni, hiszen az első időszakban a béltisztítás miatt nem volt értelme szedni és nem árt ráerősíteni a szervezetre.


Mivel influenza időszak van én mindenkinek ajánlanám az olajfa kapszulát szedni. De ez mindenkinek szíve joga.


A grappe cseppet nyugodtan szedheted tovább. Amit még javasolnék vitaminok és ásványi anyagok bevitele. Itt olyanra gondolok, ami nem tartalmaz színezéket, cukrot stb. Célszerű b, d vitamin (mivel zsírban oldoldó, így csak kúra szerűen ahogy a gyógyszerész ajánlja), C vitamin, ásványi anyagoknál pl calcium, magnézim de természetesen többfélét is lehet, ezek a legfontosabbak. Nem feltétlen a legdrágábbat kell használni, mi pl askorbin-sav (c-vitam) néven por formájában veszük a c vitamint. A legolcsóbb forma és ebben tuti nincs semmi felesleges dolog.


Calciumból nagyon jó az ökonetnek a coral calciumja, de árban nem mindenki tudja bevállalni.


Vigyázni kell a vitamin komlex-kel mert sokszor tele van olyan dologgal mai nem jó a diétában (színezék stb), inkább egyessével célszerű ezeket összeválogatni.

23122. szusi? (válaszként erre: 23120. - Medizona)
2013. febr. 14. 22:17

Kerdezoskodtem gyogyszertarakban, de magyjabol semmi.Vettem egy ph mero csikot de sztem annak koze sincs a huvely ph merohoz es kidobtam 3e ftot:S

De a gynevac nem jo a floraregeneralasra?-valahol ezt olvastam..

23121. medizona (válaszként erre: 23111. - Ancarlabian)
2013. febr. 13. 18:14
Hát már 4 éve, hol jobb, hol rosszabb. Mindent kipróbáltam az ég világon. Talán ha 2-3 napra csökkennek a tünetek. Most elmegyek az std-be és hormon vizsgálatra. Legalább tudnám biztosra, hogy candida. Én tönkre vágtam a hüvelyflórát az irrigálással és most azt gondolom emiatt nem áll helyre.
23120. medizona (válaszként erre: 23110. - Szusi?)
2013. febr. 13. 18:11
Detego hüvely ph mérő a gyógyszertárban lehet venni. De a biointimo betétekben is van egy darab. A gynevac candidára nem jó. Ez csak 5 db injekció és 10.000 Ft. Ennél sokkal jobban a helyi készítmények. Nekem a gynoflor vált be.
23119. hcs2 (válaszként erre: 23118. - Kiscsijke)
2013. febr. 13. 09:45
:)
23118. Kiscsijke (válaszként erre: 23117. - Hcs2)
2013. febr. 12. 16:12
ez így van!
23117. hcs2 (válaszként erre: 23108. - Zizzencs90)
2013. febr. 12. 15:51

Azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, és emlékszem nekem milyen volt az elején...

Sokmindent magunkon tapasztalunk ki, és azt is idővel. Ezeket jó megosztani másokkal, főleg ha ezzel segíthetek! :)

23116. Kiscsijke
2013. febr. 12. 12:08

A candida diéta alatt az adott tünetek sok esetben először enyhülnek majd felerősödnek. De kialakulhat más tünet is, ennek oka hogy elkezded írtani a gombákat, nem adsz tápanyagot nekik így ők ezzel ellenkeznek.

De kitartás és meg fog szűnni. Az hogy mikor nagyon sok mindentől függ.

Türelem!

23115. Kiscsijke (válaszként erre: 23110. - Szusi?)
2013. febr. 12. 12:03
elvileg a gombaölő után amit ugye folyamatosan kell szedni a béltisztitóval az első szakaszban jön a probiotikum.
23114. Kiscsijke (válaszként erre: 23103. - Szusi?)
2013. febr. 12. 12:02

nagyon sok élelmiszer tartalmaz keményítőt, pl a barna rizs is de fogyaszthatjuk.

Ezeket eheted, nyugodtan, persze mértékkel.

23113. Kiscsijke (válaszként erre: 23104. - Hcs2)
2013. febr. 12. 12:01
LIKE!
23112. babesrena
2013. febr. 12. 10:22

Sziasztok csajok! :)

Hétfőn megkezdtem a második szakaszt :) Juhéééé :)

Elhagyom ugye a gombaölőt és béltisztítót, de a grqapefruit cseppet ugyanúgy szedem tovább?A probiotikumot pedig el kell kezdeni szedni, ugye? Anno mintha azt olvastam volna, h abból a Protexin Candid plust ajánljátok? Ennyi a változás az 1. időszakhoz képest, ugye? Meg az étrend lassú kibővítése...


Köszike :)

23111. ancarlabian (válaszként erre: 23105. - Medizona)
2013. febr. 12. 09:57
Szia medizona, velem is valami hasonló történik most, csak azt szeretném kérdezni, hogy nálad ez később elmúlt-e, vagy hogyan alakult a dolog? Már nem nagyon tudok mire gondolni, a kenet nálam mindig negatív, baktériumra és gombára is. Köszi, ha leírod!!
23110. szusi? (válaszként erre: 23105. - Medizona)
2013. febr. 11. 19:37

Koszike.Hat igazabol fogalmam sincs h most mi van..mert persze a doktor erre nem ter ki h mi lesz a gombaolo utan.hol tudok beszerezni ilyen ph merot??

en azt olvastam errol a gynevac injekciorol h segiti egy kicsit a huvelylflora helyreallitasat.??ha ez nem igaz feleslegesen nem akarom beadatni..

23109. szusi? (válaszként erre: 23104. - Hcs2)
2013. febr. 11. 19:34
Koszi szepen!:)
23108. zizzencs90 (válaszként erre: 23104. - Hcs2)
2013. febr. 11. 19:20

hcs2!

Ha lehetne lájkolni ezt a hozzászólást, megtenném! Igazad van. :)

23107. zizzencs90 (válaszként erre: 23103. - Szusi?)
2013. febr. 11. 19:19
Igen, igaz. De a cékla meg a répa nem tartalmaznak annyi keményítő alapú szénhidrátot, szóval nyugodtan lehet enni.
23106. Kiscsijke (válaszként erre: 23088. - 48e6aa8570)
2013. febr. 11. 16:41

Szia,

Hát az itt folytatott diétát mi 2 szakaszra bontottuk...az első a szigorú, ebben szedjük csak a gombaölőt.

Te már gy hónapja szeded???? Ha ez igy van, nem is csoda hogy erősödnek a tűneteid.. A szervezeted le lehet gyengülve..

Tejet szinte az egész diéta alatt nem lehet fogyasztani.

Sajna csak akkor tudnék segiteni ha az itteni diétát követnéd, mert így szerintem nem megfelelő.

Ha érdekel küld egy mail címet ék küldök mindent.

23105. medizona (válaszként erre: 23100. - Szusi?)
2013. febr. 11. 12:33
Én is pont igy voltam amikor a gombaölőt szedtem. A fehérfolyás átlátszó lett de az égő érzés megmaradt, vagy valamelyest csökkent. Viszketni sosem viszketett. Nekem sem tudják hogy candida e, mert a kenet nem mutatott semmit. Nekem a tejsavkészítményektől van hogy jobb, de van hogy felerősíti még jobban a tüneteket. Az is lehet hogy a flóra hiánya okozza nálad. Hüvelyi ph mérővel meg tudod állapítani, mert ha savas és égő érzés van akkor a candida, akkor ne használj tejsav készítményt, mert rosszabb lesz. A Gynevac injekció candidára semmit nem ér.
23104. hcs2 (válaszként erre: 23100. - Szusi?)
2013. febr. 11. 08:24

Szia!

Valamennyi folyás természetes! Nem szabad mindig rémeket látni. :) Én is beleestem abba a hibába, hogy állandóan azt gondoltam, hogy már megint előjött és egyből jött a canesten meg valami kúp. Nem szabad! Várj pár napot türelemmel és ha tényleg van valami akkor kezd kezelni. És tényleg nagyon sokat számít az, hogy ne ezen agyalj egész nap! Arra gondolj, hogy egészséges vagy, nincs semmi bajod, tartod a diétát és kész! :)

Amúgyis eg ynagyon érzékeny testrész, idő kell nekei a természetes regenerálódásra. Én egyébként az intim lemosót is ezért hagytam abba, a szervezet működk magától, és tényleg csak akkor szabad belepiszkálni, ha már minden kötél szakad! :)

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook