Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
23163. ancarlabian (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 20. 20:59
Nekem is volt óvszerallergiám, pedig korábban is gyakran használam óvszert, és nem volt semmi bajom. Aztán egyszercsak elkezdődött, fogalmam sincs, miért épp akkor. Nekem egyébként olyankor folyásom nem volt, csak rettenetesen égett és viszketett, 3-4 nap kellett, hogy elmúljon. Azóta nem próbálkoztam vele, szóval nem tudom, hogy most is érzékeny lennék-e rá. Persze lehet, hogy neked tényleg nem ez a problémád, csak leírtam, hátha hasznos lehet. Jobbulást!
23162. 30397ebc43 (válaszként erre: 23159. - Mano1990)
2013. febr. 20. 16:39
a probiotikum természetes,több milliárd jó baktériumot tartalmaz.
23161. Kiscsijke (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 20. 16:24

Hát, a candid átadható én úgy tudom, szóval lehet hogy a párodnak is van ,annak ellenére hogy nem feltétlen vannak olyan tünetei mint neked, szóval neki is kellene csinálni a diétát...

hát, lehet hogy napi 5x eszel, de nem mindegy hogy mit!

Mit eszel megírod nekem??!!

Egy napodat ird le.

De enni kell! Kenyeret, jó CH-t ,tehát barna rizs, bulgur és társai, és stb..

Várom az étrendedet.

23160. hcs2 (válaszként erre: 23159. - Mano1990)
2013. febr. 20. 15:54

Én is jobban szeretem a természetes dolgokat, de lehet, hogy abban nincs benne minden ami kéne.

Ez az allergiás dolog eszembe sem jutott, de akár igaz is lehet. Van teafás óvszer, csak nem jut eszembe a márkája, de ha rákeresel biztosan megtalálod és az nem is drága. Mi végül nem próbáltuk ki, mert nem használunk gumit, de egy próbát megérhet.

23159. mano1990 (válaszként erre: 23155. - Hcs2)
2013. febr. 20. 15:33
Igen lehetséges, hogy igazad van, Protexin Gynophilus-t fogok beszerezni, azt gondoltam, hogy a joghurtos tampon mégiscsak természetesebb, jobban hiszek a természetes dolgokban, de lehet, hogy ezek szerint még sem elég. Köszönöm a bíztatást :)
23158. 30397ebc43 (válaszként erre: 23157. - Mano1990)
2013. febr. 20. 15:32
az allergia bármikor előjöhet,én sem voltam még pár éve allergiás..,de te tudod..:)
23157. mano1990 (válaszként erre: 23156. - 30397ebc43)
2013. febr. 20. 15:31
Allergiás biztosan nem vagyok, mert a fogamzásgátló előtt óvszerrel védekeztünk és nem volt semmi gondom, de azért köszönöm az ötletet :)
23156. 30397ebc43 (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 20. 15:11
Szerintem meg allergiás vagy az óvszerre.Nem csak latex érzékenység van,hanem a síkosítóra is rengetegen érzékenyek,és folyásuk lesz,vagy viszketés,égő érzés,húgyúti problémák.Egyetlen allergia mentes óvszert tudok,egy fr.terméket.Ha érdekel,tudok segíteni nemrég vettem nagyobb mennyiséget,ha kell eladok vmennyit belőle,mert úgy döntöttünk,hogy nem védekezünk mostantól.Nem olcsó az biztos,de nekem is előtte minden óvszertől problémám volt,csak ettől nem.Írj privit,ha érdekel!
23155. hcs2 (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 20. 13:06
Szerintem azért jönnek elő a tünetek együttlétek után, mert a hüvelyflórád teljesen tönkrement. Ezt kéne valahogy helyileg rendbehozni. A joghurtos tampon elvileg jó és a patikákban is vannak direkt erre kúpok. A lelki részével pedig meg kell küzdeni, tudom, hogy nagyon nehéz, de ezt magadban kell letisztázni! Ez van, ezzel kell megbarátkozni, ki kell tartani és jobb lesz! Nem szabad feladni! Tudom, hogy nehéz, de hidd el megéri, és ez a te érdeked legfőbbképp! Eddig ügyesen csináltad, csak így tovább! :)
23154. mano1990
2013. febr. 20. 11:56

Sziasztok!

1 éve szenvedek nőgyógyászati problémákkal,3 hónapja diétázom és most kicsit elkeseredtem megint. Az ezüstkolloid használata után teljesen tisztává vált a folyásom, a fogamzásgátlót 3 hete raktam le és azóta még jobban voltam, de amint együtt vagyok a párommal ( óvszerrel) egyből jönnek a tünetek 2 napig megint viszketés, mondjuk már nem olyan durván, mint régen. Ez megy. Így is heti egyszer, ha együtt vagyunk… Mindent bevetettem már a graipfruitos tampontól, a joghurtos tamponig mindent, amit ajánlotok. Orális szex sincs.

A másik problémám, hogy a diétával lefogytam 5 kg-t és 48 kg vagyok, pedig normálisan étkezem, sincs zöldség, gabona, napi 5ször eszem. Rettentően zavar, hogy ilyen vékony vagyok, kb már mellem sincs… És kb. akkor kezdődik elölről minden, mert hát ez is lelki dolog… ilyenkor mi van? Nem tudtok valamit tanácsolni, hogy mit egyek, amitől hízhatnék? Nagyon zavar Adjatok valami tanácsot kérlek, ti rengeteget segítetek, lelki erőt ad az, amikor minden nap feljövök és elolvasom a kommenteket.

23153. zizzencs90 (válaszként erre: 23150. - Kiscsijke)
2013. febr. 19. 21:02
De hát citromsav nincs is benne? Az aminosav, az a glicin, hát abból a szervezetünkben is van egy csomó, az a legegyszerűbb aminosav, és nem "olyan sav".
23152. Kiscsijke
2013. febr. 19. 14:28

Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

- A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak.


- Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:


Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.


- Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.


Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.


- A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).


Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23151. Kiscsijke (válaszként erre: 23147. - Szusi?)
2013. febr. 19. 14:27
ez már jobban hangzik :)
23150. Kiscsijke (válaszként erre: 23149. - Zizzencs90)
2013. febr. 19. 14:26
Hát én nagyon nem szedném sok kétséges van benne pl a "sav"-ak vagy a citromsav...
23149. zizzencs90 (válaszként erre: 23146. - Kiscsijke)
2013. febr. 18. 20:58

ezek a segédanyagok, alkohol nincs benne. de nem tom, ezek közül van-e vmi ami nem ajánlott????


aszkorbinsav

borostyánkősav

borkősav

kálium-nátrium-tartarát

amino-ecetsav (glicin)

nátrium-edetát

glicerin

kénsav

tisztított víz.

23148. szusi? (válaszként erre: 23143. - Krisz921)
2013. febr. 18. 20:51

En ilyen terjesztotol vettem eloszor MAon.utana amikor kinn voltam Angliaban ott rendeltunk.

De most lattam pl bioboltban is calivita termekeket.Sztem hivd fel a Mao kozpontjat es ott lehet tudnak adni terjeszto telefonszamot, aki a kornyekedben lakik.vagy keress ra esetleg facebookon a calivitara csak van vki aki terjeszti..

23147. szusi? (válaszként erre: 23145. - Kiscsijke)
2013. febr. 18. 20:46
Elnezest akkor 2 het!!
23146. Kiscsijke (válaszként erre: 23140. - Zizzencs90)
2013. febr. 18. 16:16

mi van benne?

Alkoholt ha tartalmaz akkor már nem.. de függ az összetevőktől.

23145. Kiscsijke (válaszként erre: 23141. - Szusi?)
2013. febr. 18. 16:16
igazság szerint az első szakasz 2 hétig tart, csak nagyon indokolt esetben szoktuk 3 hétig tartani. És csak ebben az esetben szedjük 3 hétig a dolgokat...mert igen, sajna ha annyira legyengül a szervezet több kárt csinálunk mint hasznot!
23144. Kiscsijke (válaszként erre: 23142. - 79d4c88a49)
2013. febr. 18. 16:14

Ne legyél!!!! De valóban fejben döl el...és csak arra szabad gondolni hogy helyre jössz mert bevonzod!


De tény, hogy a candida mindenkiben benne van....csak nem mindegy hogy milyen mennyiségben. Akkor okoz gondot ha túlszaporodik.

23143. krisz921 (válaszként erre: 23141. - Szusi?)
2013. febr. 18. 12:43
Köszi Szusi. Én is kb. 2-3 hétre gondoltam, hogy szedem, nem nagyon merném több ideig, főleg, ha mellékhatása is van... Akkor hadd kérdezzem még meg, ha te is ezt szedted, hogy hol tudtad megvenni? A cali weboldalán azt írják, hogy Magyarországon nincs forgalomban. Te megrendelted neten és külföldről postázzák, vagy mégis lehet kapni valahol patikában?
23142. 79d4c88a49 (válaszként erre: 23132. - Szusi?)
2013. febr. 17. 16:31

Már én is kezdem ezt teljesen elhinni... Vajon miért röhög ki az összes orvos, ha kimondom azt a szót, hogy candida? Azt mondják, hát ez mindenkinek van... Úgy érzem így is, úgy is életmódváltoztatás a végeredmény, csak nem sanyargatni kell magunkat. Már annyi mindent kipróbáltam.

Valóban minden fejben dől el? Már annyira rástresszelek erre. Most is teljesen depressziós vagyok... :(

23141. szusi? (válaszként erre: 23126. - Krisz921)
2013. febr. 17. 11:34

Hello

En szedtem a parapotexet az egy eleg eros gombaolo.Itt az mondjak 3 hetig szabad csak szedni a gombaolot plusz a szigoru diata es a beltisztito, kulonben nagyon legyengul a szervezet.Utana johet a belflora regeneralas plusz a vitaminok.ES a grape cseppet az elejetol lehet.

Sok szerencset!

23140. zizzencs90
2013. febr. 17. 09:53
Egy kérdés: Béres cseppet lehet nekünk szedni?
23139. zizzencs90
2013. febr. 16. 21:09

Sziasztok Lányok!


Látom itt többen is ugyanabban a cipőben járunk. Nekem is vannak mély pontjaim, de én mégis mindenkit arra biztatnék, hogy folytassa tovább a diétát, mert nagyon sok nőt a diéta szabadított meg a visszatérő hüvelygombától(tudom van aki már a néven nevezésétől is sírva fakad, de akkor is szembe kell nézni vele). Ha valaki bizonyítékokra vágyik, keressen vissza a fórumban!

Emellett persze fontos, hogy a lelkünkkel is foglalkozzunk. Ne törjétek a fejeteket, hogy milyen pszichés dolog állhat a betegség mögött, sokkal inkább azon gondolkodjatok el, hogy min kell változtatni az életetekben, hogy boldogabbak lehessetek. Ez nehéz, de ha ez megvan, akkor nyert ügyünk van!

Amennyire lehetséges a stresszt ki kell zárni, ez nagyon nehéz, de meg lehet csinálni.

És sportoljatok, mert az kell, muszáj, elengedhetetlen!!!!

A szénhidrátcsökkentett diéta igen is tönkre vágja a candida anyagcseréjét, ha ez nem így lenne, lehet, hogy ez a fórum nem élt volna meg 23141 hozzászólást.

Pár hete olvastam ezen a fórumon, egy kb 2008-as hozzászólást, amiben az illető azt állította, h a pattanások az elégedetlenségünkből születnek. Azóta nincsen pattanásom.

23138. altair-ré
2013. febr. 16. 20:46

sziasztok!

Candidára nagyon jó a programozott víz, engem is az szabadított meg tőle! (persze egyéb alternatív terápiák mellett)

23137. szusi? (válaszként erre: 23135. - Medizona)
2013. febr. 16. 20:37

Atkuldened a kup receptjet!koszii

Fel a fejjel egyszer csa megoldodik minden!!

23136. szusi? (válaszként erre: 23134. - Medizona)
2013. febr. 16. 20:36

Szio!

Koszi a hozzaszolast!:)

Hogy mukodik ez az anionos betet?

Igen amugy ezt enis hallottam amit most irtal, h eloszor a gombat kell irtani utana johet a floraregeneralas.

Nekem ettol a gyogyszertol csak rosszabb, de a probiotikum se volt jo.Ugyh biztos van ott vmi gubanc, csak ki kellene kezelni..(lehet h valami bakterium is van)

Oszinten szolva en edig nem is akartam meggyogyulni..Most vagyok ugy 29 evesen h nem akarok tovabb igy elni ugyh megteszek mindent amit lehet.

Jo ez a forum nagyon sokagt segit.Koszi Nektek!!:))

23135. medizona (válaszként erre: 23133. - Szusi?)
2013. febr. 16. 19:10
Rz a 13 év mind nőgyógyászati eredetű. Borzalmas én 4 évnél tartok és pont igy történt velem, hogy a gombaölő gyógyszertől jobban égett mint máskor. Milyen készítményt használsz. Nekem a borsav kúp úgy-ahogy bevált, csökkenti a tünetet. Nagyon olcsó Már 2 éve 5 naponta ezt csinálom. De nem gyógyultam meg. Szivesen átküldöm a receptet ha szükséged van rá. Én is igy gondolom a boldogság nagyon fontos, de amikor fizikai tünetei vannak az embernek évek óta, és az orvos sem tud segíteni, sőt van hogy a kenet sem mutat semmit, hogy legyél optimista. Legalább az életminősége javulna, mert én már annak is tudok örülni, ha nem ég annyira.
23134. medizona (válaszként erre: 23122. - Szusi?)
2013. febr. 16. 18:54
Arra jó, de szerintem jobban a heli készítmények. Viszont ha gomba van, akkor a tejsav olaj a tűzre. Nálam mindig rosszabbodott a helyzet, ezért vettem a hüvely ph tesztet (anionos betétben van a dm-ben) hogy tudjam mikor jó a flóra és van tünetem, akkor tuti gomba okozza. Ha nincs nagy problémád és csak a flórát akarod helyreállítani akkor próbáld meg. Először le kell csökkenteni a gombát, azután amikor nincs tünet megerősíteni a hüvely és bélflórát.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook