Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
23193. warj (válaszként erre: 23190. - Ella9)
2013. febr. 27. 12:35

Szia! a teszt értelmezése a következő: Az IgM a mostani eredményed, ami azt jelenti, hogy a panaszaid elvileg nem a candida okozza, hiszen 1,9 és a normál értékhatár 0-11 között van.


Az IgG a 3 hónappal ezelőtti állapotra utal. Elvileg ez is értékhatár alatt van, viszont mint te is láthatod azért a felső értékhatárhoz van közelebb. Vagyis ott a szervezett valamiért jóval több ellenanyagot termelt a candida ellen.


Az eredményeid alapján jelenleg nem vagy candidás, de vannak olyan esetek is, amikor már a szervezet annyira legyengül, hogy nem képes az ellenanyag termelésre, és ilyenkor negatív eredmény születik.


Mindenképpen javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad, az ételallergia szerintem ugyanúgy okozhat hasfájást és hasmenést is, ha valami olyan kerül a szervezetbe amire allergiás vagy. De tény és való, hogy mind belefér a candida tüneteibe is.


Először én végijárnám az ételallergiával és a reflux-al kapcsolatosan a vizsgálatokat, hogy kiderüljön mi okozza. És ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor megpróbálnám az általunk ajánlott terápiát. (bár lehet már túl vagy ezen).

23192. zizzencs90
2013. febr. 26. 19:07
Lehet előgőzölt barna rizst venni, ami emberi időben elkészül!
23191. milaanemoore (válaszként erre: 23182. - Babóca87)
2013. febr. 25. 21:17
Én pont két napja csináltam barnarizsbol es rizstejbol, tettem meg bele egy pici kokusz olajat, kokuszreszeleket, steviat, es mikor elkészült epret szeleteltem ra. Tovább foztem, mint egy sima tejberizst, de nagyon-nagyon finom lett.
23190. ella9
2013. febr. 25. 20:50

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni! Ősz óta kellemetlen tünetekkel küszködök(reflux, ételallergia, hasfájás, időnként hasmenés)Olvastam a candidáról, és arról hogy ez is okozhat ilyen tüneteket. 1,5 éve vették ki a mandulám, akkor elég sok antibiotikumot is szedtem, úgyhogy csináltattam múlthéten a ProLabornál egy vértesztet, aminek most kaptam meg az eredményét:


Candida IgG antitest 26,6 NTU (ref.: 0,0-30,0)

Candida IgM antitest 1,90 NTU (ref.: 0,00-11,0)


Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan értelmezzen a eredményt, van- e candidám? És hogy szükséges- e elkezdenem diétázni?


Előre is nagyon köszönöm! :))

23189. zizzencs90 (válaszként erre: 23188. - Warj)
2013. febr. 25. 18:15

Köszi Warj!


Ezt már én is olvastam. Nem pont ilyen kontextusban lettem volna kíváncsi a dologra.

A párom egészséges, vizsgálatok bizonyították.

23188. warj (válaszként erre: 23186. - Zizzencs90)
2013. febr. 25. 16:33

Találtam ide vágó cikket, bár lehet tudod ezeket, de gondoltam hátha segít. Másrészt választ ad a pin-pong effektusra is. Vagyis, hogy miért fontos a partner kezelése a diéta során.


A méhszájseb gyógyítása több módon lehetséges. Mivel kialakulása hosszú idő, ezért a gyógyulása is az. A gyógyulást meg lehet gyorsítani a méhszáj fagyasztásával vagy pedig lézeres vagy elektromos égetéssel, vagy pedig ecseteléssel. A kezelés gyakorlatilag minden esetben hatásos, akkor, ha mellette a megelőző óvintézkedések is megtörténnek. Tehát nem szabad engedni és tenni kell ellene, hogy a hüvelyben a savas pH eltolódjon a lúgos tartományba. A másik, hogy amennyiben mégis hüvely gyulladás alakul ki, azt mihamarabb gyógyszerrel kezelni kell.

Óvszer és a folyások

Tévhit, hogy az óvszer véd minden fertőzés ellen. Kétségtelen, hogy a legtöbb nemi betegség a vér útján terjed, tehát kis sérülések útján jut el a korokozó egyik gazdából a másikba. Természetesen ezek ellen véd az óvszer. Azonban a folyások ellen az óvszer nem véd. Ugyanis, az óvszert csak egy bizonyos magasságig tudjuk a hímvesszőre húzni, a hüvelybe, viszont a hímvessző egésze bekerül. Amikor folyása van a női partnernek, akkor az egész hüvelyben van gyulladás, tehát nem nehéz elképzelni, hogy a betegséget okozó baktériumok és gombák, könnyen átjutnak az óvszer ellenére is a férfi partnerre. A legtöbb folyást okozó korokozó nem okoz semmilyen panaszt a férfi partnernek, de visszaadhatják a betegséget a nőnek.

23187. warj (válaszként erre: 23185. - Kislany26)
2013. febr. 25. 16:27

Szia! Lehet, hogy 1-2 kg le fogsz fogyni, de szépen lassan vissza is fog jönni. Az én fiam amikor csinálta a diétát 168 cm és 38 kg volt, ő 1-2 kg fogyot, majd 9 hónap alatt kb havi 1 kg hízott. Azok fogynak sokat, akiknek van miből. az a módszer amit mi ajánlani szoktunk és hogy mit lehet enni, itt megtalálhatod, bemásoltam, hogy ne keljen keresgélni. Nem kell megíjedni a diétától, elsőnek úgy tűnhet, hogy milyen szigorú, de csak kreatívnak kell lenni és szinte mindet meg lehet főzni, sütni amit egyébként is, csak más alapanyagokból.


Ehhez segítség lehet itt a fórumon a Mit főztél ma? Receptek candidásoknak fórum.



Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* • barnarizs,

* • búzacsíra,

* • retekcsíra,

* • hagymacsíra,

* • köles,

* • zab

* • rozs

* • hántolt árpa

* • hajdina

* • korpatermékek

* • kusz-k usz

* • bulgur

* • vöröslencse

* • lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* • durumliszt,

* • rozsliszt,

* • rizsliszt,

* • teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* • tönkölybúza,

* • Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* • durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* • alma,

* • málna,

* • áfonya,

* • csipkebogyó,

* • eper,

* • szeder,

* • ananász,

* • kivi,

* • citrusfélék,

* • gránátalma,

* • csonthéjasok (pl dió)

* • fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* • aludttej

* • natúr joghurt,

* • sovány túró (lehetőleg házi)

* • feta,

* • mozarella,

* • gomolya

* • kecskesajt,

* • juhsajt (brindza),

* • svájci cheddar,

* • rizstej,

* • zabtej,

* • szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).

23186. zizzencs90
2013. febr. 24. 17:26
Lányok, van valakinek méhszájsebe?
23185. kislany26
2013. febr. 24. 14:49

Sziasztok!


Nagy körültekintéssel kezdtem el olvasni a fórumot.

Jövőhéttől kellene elkezdenem a diétát,de egy kicsit (vagyis nagyon) megijedtem,hogy mennyi megvonással jár.

Pontosan 6 napja estem át a mandulaműtétemen,ami előtt annyi antibiotikumot kellet beszednem,hogy teljesen tönkrement a szervezetem. Hiába szedtem mellé probiotikumot. A műtétet is csak antibiotikus védelemben csinálták meg,és még pár napig szednem kell a gyógyszert. :(

Ami még egy nagy nehézséget jelent számomra,hogy jelenleg 48 kg vagyok,ami éppen ideális lenne a számomra,és nagyon nehezen is megy ennek a súlynak a megtartása.

írtátok sokan,hogy fogytatok.

Némi tanácsra lenne szükségem a témával kapcsolatban. Hogyan tudnám úgy csinálni,hogy a súlyom is megmaradjon?

Köszönöm előre is!

23184. Babóca87
2013. febr. 24. 13:58
bocs, nem enni hanem csinálni
23183. Babóca87 (válaszként erre: 23180. - S.gaby)
2013. febr. 24. 13:57
BARNARIZZSEL!!! nem elfelejeteni!!
23182. Babóca87 (válaszként erre: 23177. - S.gaby)
2013. febr. 24. 13:56
hogyan akarod elkészíteni? barna rizsből nem lehet tejberizst enni. 2 éve azt próbálom...
23181. akác56 (válaszként erre: 23168. - Tell Vilma)
2013. febr. 23. 06:17
Nyitott kapukat döngetsz! - minden betegségnek stressz az okozója. Az igaz, amit írsz, de általános. Minden betegséget az oki terápia gyógyít, a felületes tüneti kezelés csak átmeneti javulást hoz.
23180. s.gaby (válaszként erre: 23178. - Zizzencs90)
2013. febr. 22. 22:29
Hu de jó,köszi))))))))))
23179. zizzencs90 (válaszként erre: 23168. - Tell Vilma)
2013. febr. 22. 18:02
Én a magam nevében köszönöm Neked ezt a hozzászólást! Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget, mélyen egyetértek!
23178. zizzencs90 (válaszként erre: 23177. - S.gaby)
2013. febr. 22. 17:52
Ha rizstejjel vagy zabtejjel csinálod, akkor igen!
23177. s.gaby
2013. febr. 22. 17:10
Én már a második szakaszban vagyok,tejberizst lehet enni?????
23176. 30397ebc43 (válaszként erre: 23168. - Tell Vilma)
2013. febr. 22. 13:59

Sok igazság van abban amit leírtál,csak az a gáz,hogy az elhízások fele legalább nem a sok,vagy rossz kajáktól,mozgásszegény életmód miatt van,hanem egyéb,főleg endokrin betegség miatt.

Tudnék mutatni pár bio kajákon élő ,aktívan sportoló/sőt versenyszerűen/nőt,aki hirtelen meghízott,magamat is beleértve.Én csak 10-12 hónapig voltam túlsúlyos,már újra vékony vagyok,de nem mindenki volt ilyen szerencsés./sportolni még nem tudok viszont újra/,és hidd el az akkori elhízásomnak semmi köze nem volt a rossz kajáláshoz,és napi több órát mozogtam.Ráadásul életem legboldogabb időszaka volt,ameddig beteg nem lettem.Persze,tudom,h.rengeteg ember kajál rosszul.. Sokan fordulnak hozzám segítségért ,hogy fogyni akarnak,és sok borzalmat látok,mivel mérgezik magukat.De én azt vettem észre,hogy nagyobb arányban van az indokolatlannak tűnő hízás.A másik "kategória" pedig a nagyon rossz anyagi helyzet.Hiába akar valaki jól kajálni,ha nincs rá keret.Én is voltam ilyen helyzetben.Nagyon egyoldalú volt a kajálásom,mert annyira nem volt pénz.. Kenyeret nem akartam enni,folyton barnarizst ettem,nyáron sok zöldséget,de később drága lett..Az nem zavart,hogy tömegközlekedésre nem tudtam költeni,napi több órát gyalogoltam,úgy fogtam fel,hogy sport..De pl.nem mindenkinek van ideje éjszaka,munka után 2 órákat gyalogolni..

A pozitív gondolkodással egyetértek,de nem szabad elfelejteni,hogy minden élet más,és vannak tényleg komoly helyzetek,életek,amiben pozitívnak lenni majdnem lehetetlen,de legalábbis rohadt nehéz,nem mindenkinek az a legnagyobb gondja,h.bele van fásulva a napi rutinba,vagy a kapcsolatába,stb..,hanem mondjuk meghalt a gyereke,vagy éppen halálos beteg,vagy tehetetlen,mert az orvosok nem segítenek a szenvedő szerettén..Nem ritka eset amiket leírok.

23175. 30397ebc43 (válaszként erre: 23168. - Tell Vilma)
2013. febr. 22. 12:14
"candida egyik okozojakent az elhizast es egeszsegtelen taplalkozast mondjak"-2 szer volt életemben candidám,mind a 2-szer antibiotikum szedés miatt/után/. A kajálásom nagyjából eleve megegyezett a candida diétában ehetőekkel,így nálam az akkori béltisztítás segített,és gyógyultam meg.Antibiotikumtól mindig bajom lesz,ált.nem veszem be akkor sem,ha felírja az orvos,de műtét után kénytelen voltam...A gyümölcs nagyon fontos szerintem is,de abban is cukor van,mégha nem is finomított,és imádja a gomba.Így hiába gáz,hogy nem lehet enni édes gyümölcsöt,/pár hétig semmilyet/valahogy ki kell éheztetni a gombát .
23174. warj (válaszként erre: 23168. - Tell Vilma)
2013. febr. 22. 11:06

Nincs senki eltiltva a gyümölcstől, csak az első 2-3 hétben. Utána van egy lista hogy milyen gyümölcsök fogyaszthatóak. Ennek az alapja az, hogy a nagyon magas cukortartalmű gyümölcsök és a szervezetre kifejtet hatás alapján azok a gyümölcsök melyek savasítják a szervezetet nem ehetőek a diétában.


A meglátásodban egyébként nagyon helyes, hogy lelki eredetű is lehet a candida diéta, és nyilván a lelki egyensúlyt is meg kell találni. És igen itt ez nem fogyókúra, nem diéta a szó szoros értelelmben, hanem egy életmód váltás, amit meg kell tenni ahhoz, hogy normál mértékű legyen a candida gomba a szervezetben és nem szaporodjon túl újra. Ehhez az kell, hogy az itt megismert táplálkozást életformává alakítsuk.

A terápiával ha valaki jól csinálja meg lehet gyógyulni, én 2 évig aktív tag voltam segítettem az itt lévőket (sajnos munka miatt nem megy már), volt olyan akinek a terápia előtt éveken keresztül nőgyógyászati gondja volt, nem eset teherbe, ma gyógyult és boldog anyuka. A fiam is meggyógyult.

23173. warj (válaszként erre: 23167. - Zizzencs90)
2013. febr. 22. 10:56
Egyébként a gyógyszertárban lehet kapni tejsavat és ezzel is lehet irrigálni.
23172. warj (válaszként erre: 23165. - Mano1990)
2013. febr. 22. 10:54
Ez jó így ahogy van, de nem csak 5 ször lehet enni egy nap, hanem amikor éhes vagy, a lényeg, hogy a két étkezés között azért teljen el 2-3 óra, hogy a gyomor el tudja végezni a munkáját.
23171. warj (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 22. 10:51

[link]


érdemes ezt az óvszert használni



a súllyal kapcsolatban szépen lassan fognak a kilók visszajönni, a fiam 168 cm és 38 kg volt a diéta elején, fogyot 2 kg és később havonta 1-1 kg visszajött a diéta végére kb 9 hónap alatt hízott 9 kg.

23170. warj (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 22. 10:46

a párod is csinálja a diétát? Mert az óvszer ugyan megvéd valamelyest, de ettől még a pin-pong effektus meglehet.


Együttlét előtt mindketten kenjétek be lent magatokat graepfuit cseppel. És nőgyógyászati gond esetén mindkét félnek végig kell csinálni a terápiát, mert különben mindig visszaadjátok egymásnak. Abban az esetben is kötelező a férfiaknak is, ha náluk nincs külső tünet a lent, (piros, pöttyos viszket stb) ugyanis a férfiak többsége tünetmentes.

23169. warj (válaszként erre: 23149. - Zizzencs90)
2013. febr. 22. 10:42

az aszkorbinsav az C vitamin más néven. a tisztított vízzel sem lehet gond.Ez ehető!


Amik miatt nem javasolt fogyasztani:


nátrium adetát, nem találtam róla igazán sok mindent, de a többi is önmagáért beszél.


Borostyánkősav: Az élelmiszeriparban elsősorban ízfokozóként, valamint savanyúságot szabályozó anyagként alkalmazzák E363 néven.


Borkősav savanyúságot szabályozó szer, adalékanyagnak használják élelmiszeriparban.


Kálium-nátrim-tararát másnéven E 337, egy sófajta, emugálószerként használják, meg antioxidásként élelmiszereknél (egyébként használják még tükrök fényvisszaverő bevonatának elkészítésénél,) hát engem ez is arról győzött meg, hogy nem kell ez a candida diétában, de egyáltatlán senkinek sem.


amino-ecetsav (glicin) főleg kémiai vonatkozásokat találtam róla, elvileg minden fehérjében van


Glicerin: Élelmiszerekben a víztartalom megőrzésére, oldószerként, édesítőszerként alkalmazzák E422 néven. élelmiszerekben zsírsavak helyettesítésére is alkalmazzák.


Kénsav: A kénsav vegyipari alapanyag, emellett a laboratóriumban is gyakran használják. A kénsavat műtrágyagyártásra, mosószergyártásra, festékgyártásra, gyógyszergyártásra és robbanószerek gyártására is használják. Emellett kénsav az ólomakkumulátorok töltőfolyadéka.

23168. Tell Vilma (válaszként erre: 23133. - Szusi?)
2013. febr. 22. 10:22

Valoban a boldogsag...De persze ezt igy baromi konnyu mondani. De sajnos nagyon sokszor tudjuk mit hogy kene csinalni, es megsem vagyunk kepesek ra. Mint amikor beleragadsz a sarba, minnel jobban erolkodsz, annal jobban kopulod magad melyebbre, es fogalmad sincs hogyan kecmeregjel ki a gyakran magad teremtette mely sz*rbol.


Amugy felreertes ne essek a hozzaszolasomat illetoen, nem cukor, feherliszt, olaj, zsir, mukaja zabalasra akarok senkit sem biztatni, csak azt akartam mondani, hogy szerintem az egesz dolog lelki eredetu. Ki hallott mar olyat, hogy a gyumolcs evese nem tesz jot neked? Nehogy mar a gyumolcs megvonasa, a cukortartalma miatt jo legyen az embernek. En nem azt mondom, hogy ez baromsag, mert hat ki vagyok en, csak annyit, hogy SZERINTEM ez baromsag...:))) Olvasva hozzaszolasokat a forum tele van csupa szomoru stresszes novel, akik mar mindent kiprobaltak es megsem sikerul nekik megszabadulni a candida tulszaporodastol. De attol a stressztol, kirekesztettseg erzestol, gorcsolestol, amit egy hosszabb dieta kozben megelnek, szerintem nem is fognak. Akik egyensulyba tudtak hozni a candida-szinjtuket dietaval, nagyon jol csinaltak, de biztos vagyok benne, hogy nagyon ontudatosan stresszmentesen, elso kis sikereiken felbuzdulva, ami aztan tovabbi lelkesedessel es bizalommal, lelki bekevel latta el oket.


A candida egyik okozojakent az elhizast es egeszsegtelen taplalkozast mondjak. Hat ezeknek a gyokere is a lelekhez megy vissza szerintem. Vegyuk peldaul a jo oreg fogyokura estet. Az elhizasnak mi a gyokere? Mozgashiany, indokolatlan zabalas (legtobbszor). Ezeknek mi a gyokere? Lustasag, igenytelenseg, mohosag, boldogtalansag, kenyszercselekves, meg ilyenek. Hat ezeknek csak az a gyokere, hogy belul nem igazan oke az ember, nem? Szoval szerintem amig egy elhizasos problemat az ember a felszinen probal meg kezelni, sohasem lehet igazan sikeres...Buntudat, visszaeses, stressz stb. Valoban az eletmodvaltas a megoldas, de ez csak akkor kovetkezhet be, ha elotte megtortenik egy gyokeres szemleletvaltas is, egy "belso forradalom". "Ki vagyok, mit akarok, hogy akarom?", stb. Es ha rajossz, hogy de rohadt jo erzes a biciklizes, felnyomni a zenet a nappaliban es a gyerekeddel vadul tancolni es hangosan kacagni, kint a parkban vagy a kertben bottal kardozni vele, csiki-partyzni, asni a kertben es elegedetten szemlelni a ketkezi munkad eredmenyet, elfelejtesz a huto fele oldalogni, a spajzban keresgelni, mert jobb dolgod is van annal. Es nem fogsz szenvedni, mert nem teszel eroszakot magadon. Tehat ha letrejon egy ilyen egeszseges modon kialakitott eletmodvaltas, amit szemleletvaltas eloz meg, nem megerolteto, nem stresszes, es a testssulyvesztes vagy epp a candidad elmulasa ELKERULHETETLEN KOVETKEZMENY-nye valik. De megintcsak : SZERINTEM.... Es azert gondolom igy, mert nekem igy sikerult.


Befejezeskent pedig itt van nektek egy elgondolkodtato videoklip, en nagyon birom, csak a szegeny feka kiscsajt sajnalom, akinek szetrugja a homokvarat majd beint a foszereplonk, azt talan megsem kellett volna...:)))


[link]


Szep, boldog napot mindenkinek!


Vilma, aki tulajdonkepp egy Csucsesz :)))

23167. zizzencs90 (válaszként erre: 23154. - Mano1990)
2013. febr. 21. 17:11

Szia!


Lehet, h nem oszt nem szoroz az esetetekben az óvszer. Együttlétekkor mikrosérülések keletkeznek a hüvely hámrétegében, + a gumi is megváltoztathatja a hüvely ph-ját (a sperma is) lúgos irányba. És ezek bizony előidézhetik a fertőzés "belobbanását".

De akár az is lehet, h érzékeny vagy magára az óvszerre, de az is lehet, h nagyon sűrű vagy állandó jellegűek a panaszok, hiába kezeled minidig, az irritáció megmarad, mert mindenféle vegyi, maró hatású anyaggal "bombázod" a hüvelyed.

Szerintem csinálj végig vmi tejsavas kezelést, a Gynophillus nagyon jó. Nem feltétlen kell felfüggeszteni ez idő alatt az együttlétet, ha egyébként nincs panaszod. Jó egészséget!

23166. mano1990 (válaszként erre: 23161. - Kiscsijke)
2013. febr. 21. 08:57
Ja azt elfelejtettem írni, hogy durum tésztát is szoktam enni heti 1-2-szer, bolognait, káposztás tésztát, brokklis tészát, sőt már lasagne-t is csináltam durum lasagne tésztával :)
23165. mano1990 (válaszként erre: 23161. - Kiscsijke)
2013. febr. 21. 08:47
Reggel 7-kor egy jogurttal, zabkásával vagy karobporos szójatejjel indítotm a napot. Aztán 9 fél 10 körül szoktam enni egy szelet kenyeret teavajjal, paprokával, paradicsommal, vagy halpástétom, zöldsépástétommal. AZtán fél1kor ebédre vagy valami főzeléket csirkehúsival, vagy barna rizst, kölest, kuszkuszt húsival, hallal, párolt zöldéggel, rántott zöldséggel, szoktam rakott zöldéget is csinálni, leveseket is eszem, bár azt nem minden nap. Utána 4-fél 5körül szoktam enni vagy gyümölcsöt, vagy joghurtot, vagy ha van még a hétvégi sütimből( teljeskiörlésű, xilites természetesen) abból majszolok egy kicsit. Utána vacsira vagy az ebédből szoktam enni, vagy egy szelet kenyeret hasonló dologokkal mint reggel, valami kencével. Néha tejberizst is szoktam csinálni. Ez lenne egy napom kb. Köszönöm a segítséget előre is :)
23164. Iban
2013. febr. 21. 01:05

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a 2. időszakban a kókuszzsíron kívül milyen zsír fogyasztható még? Pl. libazsír v. mangalicazsír?

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook