Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2013. márc. 24. 14:10
most jutott eszembe második időszakban olvastam,hogy mangalica zsírt lehet használni főzéshez,akkor ennek a szallonáját is ehetjük???mert azt hallottam a mangalíca nagyon egészséges. üdv!!!
2013. márc. 24. 14:08

sziasztok!

érdeklődni szeretnék,hogy első időszakban a babféléket,lehet e enni,,? tudom puffasztó de gondolom önmagában nem táplálja a gombát,másik kérdésem hogy a vadhúsokat lehet e enni második időszakban?férjem őzet, és vaddisznót kapott,

abból szeretnék valami finomat készíteni.

23311. Babóca87 (válaszként erre: 23310. - Greenish)
2013. márc. 24. 13:50
azért ez nem ilyen egyszerű, és többek között a kókuszban sok a fruktóz, ezért első időszakos candidázók nem is fogyaszthatják.
23310. Greenish
2013. márc. 23. 08:46

Sziasztok!


Még ami nekem nagyon bevált az a kókuszdió!

Fel kell törni (ledobni az emeletről, ha másogy nem tudjátok) és meginni a benne lévő folyadékot, a húsát megenni.

Tapasztalatból mondom, hogy rendkívűl hatásos a Candida ellen, mivel caprilsav és laurinsav van benne!! A Fülöp-szigeteken élők körében még sosem mutatták ki a Candida-betegséget. Ez pedig a táplálkozásuknak köszönhető: rengeteg kókuszt fogyasztanak.

Ráadásul:


A kókuszolaj és a többi étolaj között egy nagyon lényeges különbség figyelhető meg: míg általában az étolajok hosszú szénláncú zsírsavakból épülnek fel, addig a kókuszolajban közepesen hosszú szénláncokat találunk. Ezek a közepes láncú trigliceridek kiválóan alkalmasak a Candida gomba elpusztítására. És mivel szobahőmérsékleten ez az olaj megdermed, ezért a vaj és a margarin helyett is kiválóan alkalmazható és ajánlott is alkalmazása.


És ami elgondolkodtató:

Amíg az anyatejben 3,6%, a kókuszdióban 43% laurinsav van. (ami ugye immunerősítő, gomba és baktérium írtó) Akkor miért nem ezt eszünk mesterségesen előállított vitamin komplexek és gombaírtó tabletták helyett?


Mindezeket alapul véve nem értem miért csak most értesültem erről a nagyszerű gyümölcsről. Szval bátran ajánlom!! Nekem nagyon sokat segít az elmúlt két hétben! Hajrá mindenkinek!!

23309. af6cb70faf (válaszként erre: 23279. - Warj)
2013. márc. 22. 15:35
warj! Írd meg a könyvet!!! Én biztos hogy veszek belőle!!
23308. af6cb70faf (válaszként erre: 23299. - Noorah)
2013. márc. 22. 15:27
Minden olívaolaj ha felhevíted rákkeltő anyagot tartalmaz, de nem írják rá. Használj inkább pálmazsírt vagy majd később kókuszzsírt.
23307. hcs2 (válaszként erre: 23305. - Noorah)
2013. márc. 18. 08:39
Ilyenkor napi 2,5-3 liter folyadékot minimum meg kell inni! A teljes kiőrlésű, rostban gazdag ételek egyébként is több vizet "kívánnak".
23306. szusi? (válaszként erre: 23296. - Babóca87)
2013. márc. 16. 18:51
Oke koszike
23305. Noorah
2013. márc. 16. 17:02

Amúgy nem tudom, ki mivel csinálja a béltisztítást, de nekem eddig nem volt emésztési problémám, most viszont dugít az útifű. Pedig esete már mályva teát is iszok, hogy segítse. Reggel iszom (max egy evőkanállal), kb. étkezés előtt 30-60 perccel, sok folyadékkal. Van székletem (nap 1-2), de nem sok és elég nehézkes. :(


Mondjuk a sok tönköly dolog és a gyümölcshiány is okozhatja, de ennyi tea és víz és zöldség mellett...

23304. Noorah (válaszként erre: 23299. - Noorah)
2013. márc. 16. 16:52

Itt tényleg nincs sajnos egyik boltban sem, csak ez a Mogyi márkás pörkölt. Ráadásul jó drágán. :(


Sajnos muszáj sok magvat ennem, mert nekem csak az ad energiát, amúgy még annyi sem lenne, hogy kifőzzek... Ja és mivel laktózérzékeny vagyok, húst pedig még nem eszek, a fehérjebevitelt is velük oldom meg. :)

23303. s.gaby (válaszként erre: 23302. - Babóca87)
2013. márc. 16. 16:07
Gondoltam:)Köszi)
23302. Babóca87 (válaszként erre: 23300. - S.gaby)
2013. márc. 16. 15:42
dehogy lehet, abban először is nem természetes az édesítő szer, hanem valami aszpartam, v fruktóz, másodszor is az ásványvizen kívül tele van mondjuk színezékkel, tartósító szerrel, ízfokozóval és szerintem sosem ,látott még igazi bodzát. tehát a válasz NEM
23301. Babóca87 (válaszként erre: 23299. - Noorah)
2013. márc. 16. 15:40

h hogy nm vot natúr? Nálunk még a legkisebb boltban is van. Akkora gondo nem okoztl vele, de legközelebb ha valami nincs ne pótold valami szerinted hasonlóval, hanem egyszerűen hagyd ki.


Osztom az olíva olajos véleményed.

23300. s.gaby
2013. márc. 16. 15:18
Sziasztok! A Penny Marketben lehet kapni bodzás ásványvizet,de édesítős,azt lehet 2 héát után inni?
23299. Noorah
2013. márc. 14. 17:37

Én puskapor teát iszom, az zöldtea.


Ma járok a második hét végénél és ettem 70g pirított, sós mandulát. Az akkor nagy bűn? Tudom, hogy natúrt kellene, de azt sehol sem kaptam...

Ezeket vajon miben pirítják? Napraforgó olajban?


Az olívára visszatérve, utána néztem. Általában mindenhol azt írják, hogy lehet hevíteni, max elveszlik belőle pár dolog, de nem rákkeltő.

23298. hcs2 (válaszként erre: 23297. - Babóca87)
2013. márc. 14. 08:49

Persze, tudom, de akkor is más féla a két koffeni. A tea a jobbik rossz. :)

Egyébként a gyümölcsteákban úgyan úgy van csersav és az is savasít. Szóval ha tea, akkor inkább gyógytea.

(és vannak olyan gyümölcsteák, amik fekete tea alapúak, nagyon meg kell néznia dobozát)

23297. Babóca87 (válaszként erre: 23293. - Hcs2)
2013. márc. 14. 07:12
Azért el szeretném mondani h nem ihatunk pl fekete teát, és olcsó teákat sem. és bizony a koffein a mi szempontunkból koffein. bármilyen erős vagy gyenge... ugyanis savasít. Gyümölcs teákat pl szabad inni is a teekanne teákban már pl nincs koffein a gyerekek miatt
23296. Babóca87 (válaszként erre: 23294. - Szusi?)
2013. márc. 14. 07:09
én a Tamási féle grape cseppet szeretem. nekem ez bevált. és nem keserű
23295. Manioka (válaszként erre: 23286. - Warj)
2013. márc. 12. 07:46
Köszi a választ. Én sem értem miért ez a címe a könyvnek, amikor az ajánlóban 2 hónap alatti gyógyulásról beszélnek.
23294. szusi?
2013. márc. 11. 18:08

Hello


Melyik a legjobb grape csepp?Amiket neztem azokban mind alkohol volt, vagy az nem baj?

23293. hcs2 (válaszként erre: 23291. - Noorah)
2013. márc. 11. 16:15
Nem ugyan az a koffein van kávében és a teában!
23292. *Violetta*
2013. márc. 11. 16:14
Bár...ha 2 éve Candidát mutattak ki a gyomromba és tudom, hogy nem kúráltam ki rendesen, akkor elég valószínű, hogy most ezért lett rosszabb minden.
23291. Noorah (válaszként erre: 23280. - Warj)
2013. márc. 11. 16:14
Na de várj. Szó sincs arról, hogy kötekedni akarok, de... koffein-koffein. Akkor kábvét miért nem? Hisz mindkettőben van sav is, annyi a különbség, hogy a zöldtea nem üt azonnal, mondjuk egészségesebb is, de tudtommal a kávé a koffein miatt tabu. Nem értem.
23290. *Violetta*
2013. márc. 11. 16:13

Nagyon köszönöm Warj én is a válaszokat. :)

A gond az, hogy a természetgyógyász április 24. ére adott időpontot, addig meg fogalmam sincs, hogy kezdjem e el, igazság szerint sürgősen már gyógyulnom kéne, mert ezek a hurutos köhögős dolgok nagyon akadályoznak éneklésben.

Szerintetek? Azért járok talán még egy orvosi kört is, holnap megyek kardiológiára, és arra gondoltam, hogy utána gégészetre is még elmegyek a héten, hogy vegyenek váladékot...és lehet megint kérem, hogy küldjön gyomortükrözésre, csak biztos, hogy oda is egy csomót kell várni.

Egyelőre próbálok nagyon odafigyelni, hogy cukrot ne egyek, de ma pl. gyümölcsöt se ettem, ami hosszú távon megint nem jó. Arra gondoltam, hogy amíg nem járok utána ismét a dolgoknak, addig talán csinálom a 2. időszakot...vagyis hogy egyelőre az étkezésre figyelek csak, biztos, hogy azzal is már jobb lesz valamennyire.

23289. sziszi88
2013. márc. 11. 15:21
Köszi warj a válaszokat! Egyébként lehet csinálni házi sajtot is, nagyon egyszerűen. Két liter házi tejet felforralsz, adsz hozzá egy teáskanálnyi citromsavat vagy pedig 100%os citromlét, ettől összeáll a tej. Egy kicsit ilyenkor én még kevergetem, (közepes lángon), hogy minél jobban összeálljon és beleöntöm egy szűrőbe tett könyharuházba. Ilyenkor lehet fűszerezni. Kicsavarom belőle a savót, két tányér közé teszem és annyi kg súlyt teszek rá, ahány liter a tej. Pikkpakk kész a sajt. Úgy fűszerezheted, ahogy akarod, gyors és finom is. Bolti tejjel is lehet, de jóval kevesebb lesz belőle.
23288. warj (válaszként erre: 23259. - *Violetta*)
2013. márc. 11. 14:07

Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* • barnarizs,

* • búzacsíra,

* • retekcsíra,

* • hagymacsíra,

* • köles,

* • zab

* • rozs

* • hántolt árpa

* • hajdina

* • korpatermékek

* • kusz-k usz

* • bulgur

* • vöröslencse

* • lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* • durumliszt,

* • rozsliszt,

* • rizsliszt,

* • teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* • tönkölybúza,

* • Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* • durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* • alma,

* • málna,

* • áfonya,

* • csipkebogyó,

* • eper,

* • szeder,

* • ananász,

* • kivi,

* • citrusfélék,

* • gránátalma,

* • csonthéjasok (pl dió)

* • fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* • aludttej

* • natúr joghurt,

* • sovány túró (lehetőleg házi)

* • feta,

* • mozarella,

* • gomolya

* • kecskesajt,

* • juhsajt (brindza),

* • svájci cheddar,

* • rizstej,

* • zabtej,

* • szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).

23287. warj (válaszként erre: 23277. - *Violetta*)
2013. márc. 11. 14:05

igen ezeket fogyaszthatod, de általában a gyógynövényeket kúraszerűen fogyasztjuk, tehát nem árt 2 hét után 1 hét szünet. Ha jól gondolom ezeket a gyomorsav miatt írta ki a doki. Legalább is próbáltam a szabadidőmben utána olvasni a gyomorsav túltengésre mit javasolnak.


Ilyeneket találtam hogy reggel 2-3 dl vizzel kell kezdeni a napot, nem szabad gyorsan enni, szépen lassan kell megrágni mindent. Reggel is kell egy pár falatot enni. Nem javasolt a gyümölcsök (a savasító gyümölcsök), a kávé, a paradicsom fogyasztása mert ezek mind mind előidézik a savképződést.

A reggeli 2-3 dl vízbe egy fél citrom levét kellene belecsavarni, mert a citrom lúgosít.


Illetve ezeket a gyógytea keverékeket írták általában több helyen amit itt felsoroltál.

23286. warj (válaszként erre: 23258. - Manioka)
2013. márc. 11. 13:56
Én évek óta foglalkozom a témával, de még nem találkoztam olyan esettel, ahol ez 2 nap alatt megoldódott volna. Én nem venném meg a könyvet már a címe alapján sem.
23285. hcs2 (válaszként erre: 23256. - Noorah)
2013. márc. 11. 13:55
Ha biokölest veszel azt nem kell válogtani. Nállunk a piacon árulnak zacsiban 1 kg-os kiszerelésben, ezt azért át kell válogatni, de jóval olcsóbb 400Ft/kg áron van.
23284. warj (válaszként erre: 23256. - Noorah)
2013. márc. 11. 13:45
Én pl soha nem válogattam a kölest, de gondolom ha barnám egy kicsit mint pl a rizsnél, akkor azt kell kiszedni.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook