Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
23523. warj (válaszként erre: 23517. - Hovi91)
2013. júl. 11. 11:47
küldtem neked néhány receptet :-))))))
23522. warj (válaszként erre: 23519. - Hovi91)
2013. júl. 11. 11:37

Szia! Elvileg az ezüst kolloid használható belősleg is, nemcsak irrigálásra, feltéve ha nem nincs fémallergiád, javaslom először próbáld ki, nehogy ellergiás reakció lépjen fel.


A gombaölő szert amit kaptál, gondolom az orvos elmondta, hogy hogyan kell alkalmaznod, így ha 4 héig kell szedni akkor addig szed, ettől még a béltisztítás 2 maximum 3 hét kell hogy legyen.


A kapott gombaölő szer és az ezüstkolloid közös használatát a dokival kéne megbeszélni, mivel nem tudom hogy a kettő együtt mit tesz a szervezeteddel. Nem e ütik egymást. Ennek mindenképpen utána kell járnod, mielőtt a kettőt egyszerre szednéd.

A hüvelybe a jótékony bacikat vissza tudod pl tejsavas irrigálással építeni, ez gyógyszertárban kapható (mármint a tejsav).

23521. warj (válaszként erre: 23516. - Timmy77)
2013. júl. 11. 11:31

A prolabor kft, vérből állapítja meg a candida ellen termelt ellenanyag szinttel, hogy candidás vagy e. Én javaslom keres rá a neten, hogy van e a közeledben ilyen.

Van gyógyszertárban kapható, Intim teszt, ez úgyszint a candidát mutatja ki.

De bakteriális fertőzés is lehet, bár azt mondod minden leleted negatív.

Előfordulhat még óvszerre allergia, ez is okozhatja a tüneteket. Remélem segítettem.

23520. warj (válaszként erre: 23515. - Sebibywink)
2013. júl. 11. 11:28

Szerintem igen, bár nem tudom milyen ez nálad, de ha sárgás, vagy fehér valami van a székleteden, akkor az az ürülő gomba, gombatelep.

Kávézás: igazából a cikória (koffeinmentes) kávét javasoljuk az egész terápia alatt. A kávé savasít, és mint tudjuk a gomba a savas közegben tud szaporodni, az egész betegség lényege, hogy a szervezeted el van savasodva.


Dohányzás: a gyógyulás érdekében le kellene róla szokni.


Nyilván mindenki maga dönti el, hogy mittől tud megválni, de a javaslat szerint mindkettőtől meg kellene válnod.


Javaslat Q 10 fogyasztása, bár kb 2 hét mire kifejti a hatását, de a fáradság érzetre nagyon jó, illetve teák fogyasztása.

23519. hovi91
2013. júl. 10. 15:36

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: van gombaölőm (4 hétre való, de addig nem szeretném szedni), és béltisztítóm (útifű maghéj), illetve vettem ezüstkolloidot. Ez utóbbit irrigálásra csak akkor kell használni, amikor nőgyógyászati probléma van? Lehet inni is a gombaölő hatása miatt vagy felesleges? Csak az első időszakban iható, vagy a másodikban is az immunerősítés miatt?

A hüvelybe mivel telepítitek vissza a jótékony bacikat?

Köszönöm a választ!

23518. Zsiri69 (válaszként erre: 23514. - Warj)
2013. júl. 9. 14:47
Sziasztok! Szia Warj! Nagyon köszönjük a részletes leírást, nagy segítség.
23517. hovi91
2013. júl. 9. 11:39

Sziasztok!


Még új vagyok itt. Több, mint öt éve szenvedek a candidától (nőgyógyászatilag). A nőgyógyászok kinevetnek, hogy ilyen betegség nem is létezik... Azért gombaölőt fel tudtam iratni.

Egy ideje olvasom a fórumokat, információkat gyűjtök.A receptesre is írtam, de az nem túl gyakran látogatott. Úgyhogy ide is leírom, hogy akinek megvan a receptgyűjteménye, kérem, küldje át nekem, nagy segítség lenne az elején. E-mail címem: h.viki91@gmail.com

Előre is köszönöm!

23516. timmy77
2013. júl. 9. 11:22

Sziasztok!


Közben a receptesbe is írtam de láttam inkább ide illik a kérdésem:-) Hátha ti tudtok segíteni,van egy visszatérő nőgyógyászati problémám állandó folyás viszketés kiütések.Többszöri tenyésztés után is minden leletem negatív,ezzel közel egy éve küzdök mindent próbáltam februárban elkezdtem magamtól a candida diétát majd elmentem egy dr.nőhöz aki erre szakosodott,de a negatív tenyésztés után szépen lassan feladtam a diétázást merthogy nem candida, de már elegem van most is mintha canestenre enyhülne szóval én azért gyanítom ezt a gondot főleg hogy egy brutál AB-kúra után kezdődött az egész...A kérdésem az lenne hogy tudtok olyan dokit helyet ajánlani ahol ezt rendesen kivizsgálják????

23515. sebibywink
2013. júl. 8. 20:31

Szia Warj!


A béltisztítás és diéta okozhat a székletben nyákos elváltozást?

Cigizni és kávézni lehet az első időszakban?

Köszönöm válaszod!

23514. warj (válaszként erre: 23505. - Sammy922)
2013. júl. 8. 16:00

Még egy kis segítség:


Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* • barnarizs,

* • búzacsíra,

* • retekcsíra,

* • hagymacsíra,

* • köles,

* • zab

* • rozs

* • hántolt árpa

* • hajdina

* • korpatermékek

* • kusz-k usz

* • bulgur

* • vöröslencse

* • lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* • durumliszt,

* • rozsliszt,

* • rizsliszt,

* • teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* • tönkölybúza,

* • Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* • durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* • alma,

* • málna,

* • áfonya,

* • csipkebogyó,

* • eper,

* • szeder,

* • ananász,

* • kivi,

* • citrusfélék,

* • gránátalma,

* • csonthéjasok (pl dió)

* • fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* • aludttej

* • natúr joghurt,

* • sovány túró (lehetőleg házi)

* • feta,

* • mozarella,

* • gomolya

* • kecskesajt,

* • juhsajt (brindza),

* • svájci cheddar,

* • rizstej,

* • zabtej,

* • szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).


"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23513. warj (válaszként erre: 23505. - Sammy922)
2013. júl. 8. 15:54

Hát biztosan változtatni kell az életeden, mert valószínű a candida túlszaprodás és nem kezelés eredménye a refluxod is.

Egyszer el kell kezdeni főzni is tanulni nem olyan bonyolult, mivel írtad falun van az albérlet, ott olcsóbban hozzá lehet jutni a piacon a zöldséghez, gyümölcshöz, túróhoz. Még mondhatni szerencsés is vagy.

A biocuccokból ami fontos hogy megvedd a köretek, de pl ez is egy része boltban is kapható, csak fel kell térképezni. Pl a durumtészta a peniben a múlt héten 149 ft volt. A hántolt árpa is olcsó, egy csomag köles, vagy barnarizs is elég sokáig.

Ami fontos viszont, hogy mivel nőgyógyászati a gond, így a párodnak is végig kell csinálni a terápiát. A canesten jó dolog és helyileg meg is oldja a gondot ideig óráig, de mindig előjönnek a panaszok, hiszen sexuálisan mint a pinpong labda a gomba ide oda vándorol közted és a párod között. Ezért kell mindkét félnek megcsinálni a terápiát, még akkor is ha a párod nem tapasztal semmilyen tünetet.

Mindjárt kikeresem neked a nőgyogyis panaszokra konkrétan amit már néhányszor elírtam és bemásolom.

23512. warj (válaszként erre: 23504. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 8. 15:47
Nyugi, más is eltévelyedik néha. De azért ha lehet ne tedd többet. Ettől még nem kell a diéta első szakaszát tovább nyújtani. Az első időszak 2-3 hét. Ha már elfogyott a gombaölőd és érzed, hogy jobban vagy, akkor kezd el a második időszakot, ha pedig még úgy érzed egy hét ráfér a szervezetedre, akkor húzzál rá egy hetet.
23511. warj (válaszként erre: 23502. - Sebibywink)
2013. júl. 8. 15:45
Igen itt látható, ez pozitív jel.
23510. warj (válaszként erre: 23503. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 8. 15:44
Igen a második időszaktól már nem kell szedni a béltsztítót.
23509. warj (válaszként erre: 23500. - Zsiri69)
2013. júl. 8. 15:43

Enni kell, az a baj, hogy a tiltó listát meglátva megijedünk (tudom én is ezt tettem). Kreatívnak kell lenni. Pl ehetsz halászlevet, paradicsomlevest (saját liszttel habarva) brokkoli krémlevest, céklalevest stb a lényeg, hogy tk liszttel készísd a rántást, habarni meg natur joghurttal lehet, és ami nincs tiltó listán azt mindet el tudod készíteni csak kicsit átalakítva.

Reggelire is lehet görög saláta, joghurtos saláta, saját készítésű műzli (pl zabpehely, tökmag, napraforgómag, szezánmag, kókusz, mandula stb) joghurttal, lecsó, vajas tk élesztőmentes kenyér zöldségekkel, pirítós vajjal fokhagymával, vízbegríz (tk gríz, fahéj, víz megfőzve)padliszán krémes kenyér,olajoshal (oliva olajban), tk kenyéered paradicsom szósz, sült padliszánnal összesütve stb

Másodiknak grillezett hal, grillezett zöldségek, főzelékek (rántás és habarás a fent leírtak alapján), durum tészta paradicsomos mártással ez fokozható rákkal akinek futja rá, hiszen a tenger gyümölcsei is ehetőek (nyilván nem tartósítószeres formában)halpörkölt, kölesből nagyon sok féle étel készíthető stb. És a második időszaktól ezek fokozhatóak ezerrel.


Mit főtél ma? Receptek candidásoknak ezt is mi tápláljuk érdemes elolvasni akár az elejétől, és rengeteg kaja receptet fogsz találni, persze a hozzászólások is fontosak, mert pl én is tettem fel anno olyan receptet amiben volt hiba még az elején, és sajnos nem lehet törölni, ezek a hozzászólássokkal vannak korrigálva.

23508. warj (válaszként erre: 23499. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 8. 15:33
hát ez hülyeség szerintem. Vannak esetek amikre igaz, pl ha nőgyógyászati úton van probléma, akkor sex közben átadható a dolog a partnernek, még akkor is ha a férfinél nem okoz panaszt, itt tényleg szükséges mindkét fél terápiás kezelése. Vagy ha valakinek a szájában van a túlszaprodás és így nyalja falja a másikat, akkor itt is átkerülhet szájból szájba. De más esetekben ez nem történik meg. A fertőtlenítés gombától függetlenül sem árt a lakásban, teszed is ezt csak pl flóraszepttel. A grappe csepp tényleg jó fertőtlenítésre is, ha megteheted anyagilag akkor használd. Én inkább megitattam a gyerekkel :-)))), de egyébként tényleg lehet tenni a vízbe amiben mosol, vagy a gyümölcsött ezzel átmosni, én maradtam a hagyomásnyos megszokott módszernél és a gyerek meggyógyult, jelzem fiú és mint ilyen nem nőgyógyászati volt a dolog, neki a bélrendszerére kattantak rá a gombák.
23507. warj (válaszként erre: 23498. - Picu07)
2013. júl. 8. 15:27

Ez függ attól, hogy mennyire van a szervezetedben a gomba elszaporodva, ha nagyon akkor általában a panaszok is hosszabban jelen vannak. A béltisztítás nagyon fontos, anélkül a diéta semmit sem ér, hiszen az elhalt gombák, az általuk termert méreganyagok és az egyébként is felgyült méreganyagok csak így tudnak normálisan kitisztulni a szervezetből.

Miért csak barnarizst eszel, ehetsz még sok minden mást is, pl durum tészta, kusz-kusz, köles, hántolt árpa, vörös lencse stb

23506. warj (válaszként erre: 23497. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 8. 15:24

Igen a gyógyulás után is alapjában meg kell tartani ezt az életformát amit most kialakítottál, de akkor már meg lehet enni azokat is módjával ami most tiltó listán van. Persze ugyanúgy mint a második időszaknál itt is vissza kell szokatni a szervezetet.

Gondolok itt arra, hogy ha meggyógyult valaki és enni szeretne olyat amit eddig a diéta miatt nem lehetet, akkor először cak egy két falatot, ha nincs gond másnap már kicsit többet. De természetesen ezekkel nem lehet túlzásba esni, mert annak az eredménye lehet hogy a szervezet újra elsavasodik, ami utat enged a candida túlszaporodásnak. Az én fiam 4 éve gyógyult meg, és pl ma már cukrot is eszik, de a gyógyulás után még cukrot sokáig nem kapot, kb egy év után is csak méz formájában. Ma már van amibe használok cukrot, de pl a lekvárt mai napig cukor nélkül teszem el.

23505. Sammy922
2013. júl. 7. 17:33

Sziasztok!

Öt éve küzdök a candidával,a nőgyógyászok évekig nem jöttek rá, hogy mi a probléma, mindegyik mást mondott, én meg csak költöttem a vagyonokat a vizsgálatokra és a gyógyszerekre, amiket felírtak nekem. Több, mint egy éve mondta egy nőgyógyász, hogy visszatérő candidám van, és azt ajánlotta, hogy minden nap használjak canesten krémet, és kezdjek el diétázni. A krémes tanácsot megfogadtam, de a diétához még nem voltam elég érett. Nem érdekelt. Pedig a betegségem miatt ment tönkre az összes komoly kapcsolatom, mert így a szexuális élet… hát nem épp a megfelelő.

Most, hogy egyetemista lettem, felnőttem annyira, hogy belevágjak. Van egy kapcsolatom is, ami nagyon fontos a számomra, ezért is szeretném elkezdeni, és végre meggyógyulni. Természetesen az elsődleges ok saját magam egészsége. Két-három éve reflux is társult a candidához, de azt se kapcsolták össze a candidával, azt mondták a stressz miatt van. Tisztában vagyok vele, hogy a candida viszont lehet a stressz miatt, tehát közvetve lehet, hogy igaza volt az orvosnak.

Olyan fórumozót keresek, aki a diéta által gyógyult meg. Tanácsokra van szükségem ahhoz, hogy el tudjam kezdeni. Teljesen kezdő vagyok, nem tudok semmit az egészséges táplálkozásról, a diétákról…

Albérletben lakom, nem tudok főzni, ezért problémásak lesznek a receptek, de azzal még csak-csak meg fogok birkózni, de a gond az, hogy nincs pénzem drága bio cuccokra, és azt sem tudom, hogy hogyan/honnan fogom megszerezni ezeket a cuccokat, ugyanis az albérlet falun van. Ja, és azt is hozzá kell tennem, hogy imádok enni, imádok nassolni, úgyhogy nagyon nehéz lesz, de remélem lesz annyi erőm, hogy végigcsináljam.

Kérem, aki tudna segíteni abban, hogy összeállítsak egy megfelelő étrendet a pénzhez, a helyszínhez, a főzni nem tudásomhoz, a refluxhoz és a candidához viszonyítva, az írjon privátban.

Nagyon nagy szükségem van a segítségre. Tanácstalan vagyok, és már nagyon elegem van a betegségből. Belefáradtam.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)

23504. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23502. - Sebibywink)
2013. júl. 1. 15:56

Nekem is látszódott rögtön :) aztán pár napja már nem látok benne olyan fehér golyókat..


Ti hogy tervezitek, meddig tartjátok a diétát? Most hezitálok, hogy bevállaljak-e még egy hetet a szigorú részből..mert egyszer bűnöztem és muszáj volt koccintásnál innom egy korty pezsgőt a munkahelyemen :/// Többet nem teszem, de már untam a kérdéseket, hogy miért nem eszel ezt meg azt, aztán jött koccintás..nincs sok kedvem a gombámról másoknak beszélni, mégis csak magánügy..


Mindegy szóval sajna egyszer innom egy nagyon picit, de hazaértem és ettem rá 3 gerezd foghagymát :D Többet nem teszem :( Volt aki még kilengett?

23503. 5d3893b3a4
2013. júl. 1. 15:50

Sziasztok,


szombaton járt le a 2 hetem, és holnaptól kezdem el szedni a probiotikumot. Holnaptól a béltisztítot ugye hagyjam abba??

23502. sebibywink
2013. jún. 30. 11:52

Sziasztok!

Én is elkezdtem a tisztitókúrát, psylliummal és nem tudom kinek mi a véleménye, de a székletemben már látom a tisztulást.

Vélemények?

Köszi

23501. Picu07 (válaszként erre: 23500. - Zsiri69)
2013. jún. 29. 18:58
Én is 6 napja csinálom... Ma reggel még fájt egy kicsit a hasam, de azóta elmúlt. Szóval ma van az első nap, hogy nem fáj iszonyatosan. Szerintem azért csipegess valamit, ha nem is vagy éhes. A probiotikumos natúr joghurt zabpehellyel meg fahéjjal jó kis nasi. :) Füleg nyírfacukorral. Ki fogom próbálni a kölest is, köszi :)Szerintem nem terheli meg a szervezetet ez a diéta, pont az hogy előtte volt leterhelve a sok hulladék kajától. De biztos kell idő a szervezetnek, amíg átáll. 1-2 napja már nem érzem azt, hogy be akarok ájulni az ágyba napközben. Szóval mindenképp hatásos, csak várni kell kitartóan az eredményt. Aki már túl van a diétán, írhatna 1-2 szót az eredményről...ha nem túl nagy kérés.
23500. Zsiri69 (válaszként erre: 23498. - Picu07)
2013. jún. 29. 14:55
Én is épp ezért léptem most be a fórumba, ez a 6. napom és talán ma vagyok a legrosszabbul. Egész nap görnyedten mászkálok, illetve rohangálok a mosdóba. Nem tudom ez a kúra mennyire terheli meg a szervezetet, most úgy érzem az enyémet nagyon. Az is igaz, hogy eléggé ész nélkül csinálom, alig eszem valamit, már nem vagyok éhes. Próbáld ki a kölest is, nekem az bejött. Jobb ötletem nincs, várjuk meg, hátha erre téved egy rutinosabb fórumozó! :)
23499. 5d3893b3a4
2013. jún. 29. 13:07

Sziasztok,


Beleolvastam Boldog Gizella Vigyázz candida fertőz című könyvébe. Nagyon elkeseredtem, itt azt írják, hogy fertőző, akár ha egy pohárból iszok valakivel, rögtön átadom. És olyanokat is ír, h a gomba mindenhol ott van. A ruhákat és az egész lakást fertőtleníteni kell graepfriut cseppel időnként.


A családot is kezelni kell? Nálunk nincsenek oda a diétámért, és szerintük túlzás, főleg, hogy a rendes házi orvosunk erre csak legyintett. És olyanokat ír a könyv, ha a család nem vesz részt ebben, akkor semmi értelme, mert egymást fogjuk fertőzni :(((

23498. Picu07
2013. jún. 28. 20:54
Légyszi segítsetek! :( Akinek erős hasfájásos panaszai is vannak/voltak, mikor kezdenek múlni a diéta alkalmazásával? Sajnos béltisztítót nem tudok használni most, de próbálom betartani a diétát. Lehet, hogy túl sok barnarizst eszem jobb ötlet híján. Próbálom kombimálni zöldségekkel. De azt olvastam az is jó egyfajta béltisztításnak.
23497. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23496. - Warj)
2013. jún. 28. 14:56

Szia varj!


Ez a kérés engem is foglalkoztat, most végig csinálom a diétát..De utána azért nagyon ritkán bűnözhetek? Vagy azt felejtesem el? Gondolok itt arra, hogy mondjuk teljesen átállok, nem eszek fehér lisztből készült dolgokat,a cukrot is megvonom utána is, de ritkán, mondjuk havonta egyszer becsúszhat egy pohár bor vagy egy szelet süti?

23496. warj (válaszként erre: 23492. - Sebibywink)
2013. jún. 28. 05:52
Persze hogy kilehet, de igazából egy teljes életmód váltással tudod a gyógyulás után is fenntartani. Az én fiam is meggyógyult.
23495. Zsiri69
2013. jún. 27. 19:48

Köszönöm szépen a választ, remélem igazad lesz.

Kitartást és gyógyulást mindenkinek!

23494. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23493. - Zsiri69)
2013. jún. 27. 17:50

Egyre jobb lesz, az első héten amikor haza értem a munkából le kellett feküdnöm 2 órára. Alig tudtam a munkahelyemen koncentrálni. Pár napig tarts ki, aztán jobb lesz. Most már nem kívánom az édességet annyira, szombaton lesz 2 hete, h csinálom a diétát.


De ha nagyon nem bírod próbáld meg a Q10-et.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook