Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
23553. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23549. - Warj)
2013. júl. 19. 17:16

Köszi, én is olvastam ezt valahol, most rajta vagyok nagyon a témán. Lehet tényleg abba kell hagynom :(


Bár nekem a nődoki nem tudta kimutatni a gombát, 2szer vett le kenetet, és mind2-nek az eredménye negatív lett. De azt mondta, hogy 50%-ban fals eredményt mutathat a vizsgálat. (jó mi?!) És ezért javasolta, h használjam a teafaolajat...

23552. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23550. - Warj)
2013. júl. 19. 17:04

Bio Rizsital címkéje:


Összetevők:

rizsalap 99% (víz,rizs)

rizsolaj

étkezési só


Hozzáadott cukrot nem tartalmaz. Természetes módon előforduló cukrokat tartalmaz.


Na ezen igazodjon ki az ember..

23551. zsanci79
2013. júl. 19. 09:30

Sziasztok!

Nem vagyok candidás, legalább is remélem, régen voltam, panaszaim is voltak, de én arra már rájöttem hogy minden lelki eredetű....

De most azt szeretném kérdezni, hogy véletlenül találtam a neten egy könyvet - Keles Andrea Természetes gyógymódok hogyan szabaduljak meg a candida gombától 48 óra alatt.

Érdeklődnék, pusztán kíváncsiságból, hogy valaki próbálta-e, és segített-e neki?

Én nem igazán hiszek az ilyen "hókuszpókuszokba", de a tapasztalatok, azok érdekelnek!

23550. warj (válaszként erre: 23548. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 19. 08:27
Azt mondtad a risztejben természetes cukor van benn, mi van oda írva pontosan írd már le az összetevőit.
23549. warj (válaszként erre: 23548. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 19. 08:26

Ezt a cikket találtam szerintem a kérdésedre megadja a választ.


Állandóan visszatérő hüvelygomba

A nők túlnyomó többsége élete során legalább egyszer találkozik a hüvelygomba kínzó tüneteivel. A kevésbé szerencsésebbek pedig újra és újra megtapasztalják a fertőzés nem túl kellemes jeleit.

Jellemző tünetek

• A hüvelyváladék állagának és szagának változása. Viszkető, égő érzés a nemi szerv környékén.

• Fájdalom jelentkezése szex közben.

• Hüvelyi folyás.

A betegséget leggyakrabban a Candida albicans nevű sarjadzógomba, esetleg a különböző fonalasgomba-fertőzések okozzák. Ezek a mikroorganizmusok normál körülmények között is jelen vannak az emberi szervezetben. Megtalálhatóak a szájban, a bélrendszerben és a hüvelyben egyaránt. Problémát akkor okoznak, ha elszaporodnak, és a testben élő hasznos baktériumok nem tudják kordában tartani őket. Elterjedésüknek oka lehet többek között a legyengült immunrendszer, a cukorbetegség vagy a szervezet hormonális egyensúlyának felborulása. Ez utóbbit pedig okozhatják a fogamzásgátló tabletták, mivel hormonális szempontból a terhességhez hasonló állapotot idéznek elő a testben.

A tablettáknak köszönhetően ugyanis megemelkedik a vér ösztrogénszintje, ami előnyös terepet biztosít számos gombafaj számára. Ha a hormonális fogamzásgátló szedése mellett gyakran alakul ki gombás fertőzésed, mindenképpen konzultálj orvosoddal. Előfordulhat, hogy érdemesebb másfajta védekezési módszert alkalmaznod, de lehet, hogy elegendő egy alacsonyabb hormontartalmú tablettára váltanod.

23548. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23547. - Warj)
2013. júl. 18. 17:24

Ez jó ötlet.


Hát a rizstej furi, igaz nem raktak bele cukrot, de magában édes...akkor nem iszom meg..


És a fogamzásgátló óvszer mellett is problémás? csak amiatt kérdezem mert nekem nem logikus, hogy gombával való érintkezés nélkül gombás lesz valaki csak amiatt mert fogamzásgátlót szed..


Igaz rá van írva a betegtájékoztatóra, hogy hüvelygombásodást okozhat, de nem igazán értem, hogy magában mitől? Meg a nődoki is azt mondja, h magában nem váltja ki.


Ti mit tudtott erről kicsit részletsebben?


Köszi előre is :)

23547. warj
2013. júl. 18. 09:37
amúgy mi natur joghurttal oldotuk meg a habarást, a rántást meg saját levével hígítva
23546. warj (válaszként erre: 23540. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 18. 09:36
csak a natur cukormentes jó a természetes cukor is cukor, és táptalaj a gombának
23545. warj (válaszként erre: 23538. - Timmy77)
2013. júl. 18. 09:35

negatív lelet ellenére, a tüneteket tényleg okozhatja akár gomba is. Ha allergiára gondolsz, próbáld meg, egyessével lecserélni az eddig használt dolgaidat. (tusfürdő, mosópor, öblítő stb).


Használj pamut alsót, és tampon helyett Anionos egészségügyi betétek, próbáld ki a sós ülőfürdőt. Tangát ne használj, mert ez egyenesen hidat képez a hüvely és a végbél között a gombák, bacik számára. Együtlét óvszerrel, fogamzásgátlót ne szedj a gomba egyik kiváltója lehet. Együttlét előtt és után mindkét fél kenje be magát lent, graepfuitmag cseppel (a legjobb az Ökonetes). Remélem ezek segítenek.

23544. warj (válaszként erre: 23535. - Timmy77)
2013. júl. 18. 09:17
Szia a lelet alapján nincs candida túlszaporodásod. Az IgG az elmúlt 3 hónapot jelenti, az IgM pedig a jelenlegi állapotott.
23543. warj (válaszként erre: 23533. - Titok:))
2013. júl. 18. 09:15

szia, a lelet alapján jelenleg nem vagy candidás. A 30,2 es eredmény az a 3 hónappal ezelőtti eredményt mutatja, ugyan a felső értéknél van, de mivel azt nem haladja meg túlságosan, így valószínű, hogy a túlszaporodás is kisebb mértékű volt. Javaslom, hogy vegyél egy intim candida tesztet a gyógyszertában és ezzel nézd meg hogy van e nőgyógyászatilag panasz. Vigyázz az étkezésedre, mert ha visszatérsz a régi étkezési szokásokhoz, újra elsavasodhat a szervezeted, és újra túlszaporodhat a gomba.


Egyébként lehet olyan hogy a vérvétel negatív eredményt hoz, mert már a szervezet nem annyira le van gyengülve, hogy nem képes ellenanyagot termelni (ennek a szintjét mérik a vérvételnél), viszont ebben az esetben halmozott panaszaidnak kellene lennie.

23542. warj (válaszként erre: 23534. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 18. 09:07
A fogamzásgátló az egyik kiváltó oka a candida gomba túlszaprodásának. Ha nem óvszerrel védekeztek, a gomba ide oda járkál köztetek nemi úton. Ezért javasolt mindkét félnél a terápia, mert a férfiaknál általában tünetmentes a dolog (mármint a lenti tájékon).
23541. Namari
2013. júl. 17. 14:38

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Keles Andrea féle módszert? Van valakinek tapasztalata? Erről beszélek:

[link]

Jól jönne egy kis segítség!

Nagyon szépen köszönöm!

23540. 5d3893b3a4
2013. júl. 16. 18:36

Üdv Mindenkinek!


Vettem rizstejet a főzelékekhez rántásnak, úgy olvastam az fogyasztható.


Megkóstoltam és nagyon édes, hozzáadott cukrot nem tartalmaz, de természetes cukrokat ige. Akkor ez most hogy van ihataom azért?

23539. titok:) (válaszként erre: 23538. - Timmy77)
2013. júl. 16. 09:16
Hat akkor te is hasonló cipőben jársz mint én, de nekem azert van mit kezelni vagyis lenne nekem bakteriumom is van mindig streptoccocus altalaban de nekem olyan mintha a böröm nem tudna nedvesedni és minden kup barmi oda teszek eget vagy melegeit.Emelet vannak nekem húgyuti panaszaim is hólyag fajdalom vizelesi inger es egesz ejjel semmi bajom nincs lábösszeteveskor érzem jobban az egést persze az orvos szerint a strepto miatt eg de szétantibiotikumoztak engem mert volt nekem gardranellam is sajnos 7honapja szenvedek vele de idegileg teljesen kikeszit.Normális szexuális életem oda égő érzés maradt utanna meg hat kiborulás h mikor lesz ma olyan mint volt.Merre voltál bőrgyogyaszaton?Nekem a bőre az van irva h hypertemias vagy mi de enyhen...és nekem a hpv is pozitiv..végbelem is ég nekem de az orvos szerint pszihés járok is pszihologushoz nyugtatoval alszok.Te hogy viseled?:(
23538. timmy77 (válaszként erre: 23537. - Titok:))
2013. júl. 15. 22:36

Szia!


Nőgyógyászati jellegű.Ég, viszket vannak kicsi piros kiütések és nem csak a hüvely környékén hanem a végbél környéke is viszket kiütéses.Mellette folyásom van, hüvely is gyulladt.Rákszűrésemen is hámelváltozást látnak de Hpv negatív illetve minden tenyésztéses lelet negatív minden vizsgált kórokozóra.Legutóbb bőrgyógyászaton voltam 25 ezerért két laboratoriumban néztek nagyon sok mindenre, de minden negítív.Így maradt az allergia..Csak tudnám mire,gumi kilőve..wc-papír betét, tampon esélyes, illetve a mosószer, öblítő csak azt nem tudom olyan van e hogy a mosószer máshol nem okoz tünetet csak itt..' éve küzdök hol jobb hol bedurran..:-(

23537. titok:) (válaszként erre: 23535. - Timmy77)
2013. júl. 15. 21:20

Szia!

Ez teljesen negativ milyen tüneteid vannak?

23536. 5d3893b3a4
2013. júl. 15. 18:24

"a gomba kiirtása,ha túlságosan gyorsan történik, úgynevezett „kihalási” (die-off) effektust okozhat, amelyet másképpen Herxheimer-reakciónak neveznek, és annak következménye, hogy a mikroorganizmusok gyors elpusztítása után nagy mennyiségű gombatoxin, sejtrészecske és antigén szívódik fel. Így a tünetei még súlyosbodhatnak is, mielőtt javulni kezdenének."


Ezt találtam az oldalakat böngészve, ez megmagyarázza a kezdeti rosszulléteket, ha belegondolounk az első 2-3 hétben elég szépen pusztulhatnak. És még annyit találtam,hátha hasznos infó valaki számára, hogy a kókuszzsír és az olaj is kiváló gombaölő.

23535. timmy77
2013. júl. 15. 14:53

Sziasztok!


Megjött a leletem ez negatívnak számít?

CANDIDA AT Valid

Candida IgG antitest 22,2 NTU 0,0 - 30,0

Candida IgM antitest 3,50 NTU 0,00 - 11,00

Ha igen akkor már nagyon kíváncsi vagyok mi van velem de az egyetlen ami maradt az allergia...áá.Megköszönném ha megnézné valaki ezt a leletet.

23534. 5d3893b3a4
2013. júl. 12. 19:25

Köszi varj :)


Biztos, hogy nem sétagalopp ez a szervezetnek..próbálok türelmes lenni, de most erősebbek lettek a panaszaim, mint előtte :S


A fogamzásgátló nekem újdonság..Nem lehet szedni???

23533. titok:)
2013. júl. 12. 19:13

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni ha a 3hónapnál régebbi eredményem 30.2 az mostaniIGM 2.5 lehetseges negativ eredmény alapján még is candidás vagyok?A hüvelykenetben hol van candida albicans hol nincs panaszaim sajnos folyamatosan megvannak nőgyógyászati és urulógiai.

23532. warj
2013. júl. 12. 09:08

Fontos lányok a méregtelenítés pl torna, futás, séta,biciklizés, jóga úszás, szauna (az utóbbi kettő nőgyogyis panasz esetén nem, mert a gomba imádja a nedves közeget). Vagy bármi amit szeretsz csinálni.

Ezen kívül fontos a folyadék bevitel miensége és mennyisége. 2-3 liter folyadék az alap. Elsősorban jó minőségű tiszta víz, tea.

Lehet zöldségből préseléssel leveket készíteni, vagy második időszaktól gyümölcsből is.

23531. warj
2013. júl. 12. 09:05

A puffadás önmagában is tünete a candidának, de a zöldségek egy része is okozhatja. Például a K betüs zöldségek mind puffasztanak.

Puffadást okozat még a teljes kiőrlésű liszt. Ne felejtsük el a szervezetnek is át kell állni erre. Ha valami gondot okoz, akkor nem kell olyat enni, és később újra lehet próbálni. Pl ha a brokkoli okozott puffadást 1-2 hétig ne edd, utána próbáld ki, hogy egy kicsit eszel, ha megint puffadsz, akkor megint pihentesd.


A székletben fehér, sárga nyálkás, pókháló szerű erezet szerű izé, az elhalt vagy élő gombatelep ürülését szokta jelenteni.


Véres széklet nem normális, ezzel orvoshoz kell fordulni, viszont a cékla miatt lehetet a széklet más színű

23530. warj (válaszként erre: 23525. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 12. 08:59
A felsorolt zöldségek mind okozhatják, mert szelesítenek. Ha puffadsz soron kívül igyál 15 csepp graepfuit cseppet (pl vízzel).
23529. warj (válaszként erre: 23524. - Timmy77)
2013. júl. 12. 08:57
persze segítek a lelet értékelésben. Viszont azt javaslom, hogy mivel nőgyogyis tüneteid vannak a párod is csinálja végig veled a terápiát. Mert az együttlétek során pin-pong effektusként a gomba ide oda kerül a hüvelyből a péniszre és vissza. És a férfiak általában tünetmentesen ez az egész. Csak óvszerrel legyetek együtt. Ajánlatos a fogamzásgátló abbahagyása, hiszen a candida egyik kiváltója. Tampont ne használj, csak betétet. Tanga helyett normál pamut alsót használj. Mert a tanga egyenesen hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára. Fürdő, szauna kizárt.
23528. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23526. - Sebibywink)
2013. júl. 11. 23:10

Nekem is alul fáj, néha olyan mintha 3 hónapos terhes lennék :( Pedig csak zöldeket eszek kis fetával, barnarizzsel, zabpehely, natúr joghurt..ki érti? Azt megfigyeltem, hogy a brokkoli nem tesz jót, úgyhogy kiiktatom..


Ne ijedj meg, lehetett a cékla is. Olvastam egyébként, h a candida járhat vastagbélgyulladással is :/. Nekem ezt a betegséget kimutattták pár éve,én is vért találtam ezért mentem el orvoshoz.. de akkor helyrejöttem és mindezidáig tünetmentes voltam, lehet nekem is előjött, attól puffadok..Sok körömvirágteát kell inni a gyulladásra, most megpróbálkozok vele, hátha elmúlik a puffadás is..


Meg a nyers zöldségeket csak én nem bírom?

23527. sebibywink (válaszként erre: 23520. - Warj)
2013. júl. 11. 20:41

Suia Warj!

Volt barnás sárgás és fehér is! Tegnap megilyedtem mert olyan mint ha vér lett volna a székletben, de rájöttem hogy a céklalé lehet a bűnös.

Remélem nincs krón betegségem, igaz soha nem megy a hasam.

23526. sebibywink (válaszként erre: 23525. - 5d3893b3a4)
2013. júl. 11. 20:38

Szia Tengercsillag!


Nekem is nyákos székletem lett, sőt tegnap megilyedtem hogy esetleg vér is van a dolgokban, de valószínű a céklalétől volt.

Hol fáj a hasad? nekem egy kicsit lent az alhasam.

23525. 5d3893b3a4
2013. júl. 11. 17:53

Sziasztok,


tartom a diétát rendesen, de állandóan puffadt a hasam ebéd után. Pl. brokkoli, karfiol és a frissen vágott paradicsom, uborka után is..


Másnak is van ilyen próblémája? hogy a diéta mellett is fáj a hasa és puffad?

23524. timmy77
2013. júl. 11. 12:43
Köszönöm a válaszod warj!Közben visszaolvasgattam és rátaláltam a prolaborra, ma már le is vették a vért.Sőt mindent beszereztem a diétához és el is kezdtem..Ezüstkolloidot és az útifűmaghéjjat eszem.Még a negatív leleteimért visszamegyek a dokihoz aztán lehet próbálok kicsikarni gombaölőt akkor meglátom melyiket használom..Érdekes ez a sok negatív lelet gomba is baci is sőt még pluszban egy csomó kórokozóra vizsgáltak, de én a gombánál találtam olyat,hogy ha nem örzik meg a mintát 28 óráig akkor a lassan növekedő gombák nem kerülnek felszínre, és a rutin az hogy addig nem őrzik meg..Valószínű nem candida albicans hanem másik faj.Allergiát is végigzongoráztam már, de attól nem lenne folyásom, ami nyákos túrós trutyis.Lehet nem lesz könnyű menet a dolog mert már csináltam candida diétát de szerintem nem elég kitartóan lehet már ellenállóak a rohadékok már bocsi.Ja és a béltisztítóra ma a 2. nap nyákos volt a székletem is.a leletem kiértékelésében segítetek majd?
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook