Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
23613. edike78
2013. szept. 14. 11:10

Sziasztok!

Lassan kettő éve küzdök a gombával. Szinte az összes tünetet magaménak mondhatom. Bejártam már mindenkit és megpróbáltam már szinte mindent. Diéta szintén kettő éve. Antibiotikumos kúra után jelentkeztek a tünetek. Hajam már szinte alig van, elkeseredettség viszont annál több. Kérdezgettem már itt is több mindent, köszönöm a válaszokat! Most ott tartok hogy bár diétázom, szedem amit szedni kell, és itt egy hozzászóló ajánlatára eljutottam egy doktornőhöz. Green9mix-et iszom,és egy természetgyógyász javaslatára most vettem Likarap kapszulát.(zöldvér) Minden jó benne van és nem drága! Kurkumapor, szegfűszeg, oregano olaj, grapefruitmag olaj, és teafaolaj. Szóval minden amit a gomba "imád"! :) És ami a legfontosabb agyban helyre teszem magam. Jógázom, zenét hallgatok, mindent ami pozitív! A gomba persze néha szeretne letéríteni erről az útról, de olyankor tudatosan helyreteszem magam! :)Sőt! Megtanultam szeretni a gombáimat. Hiszen ha ők nincsenek, tovább eszem a sok szemetet, továbbra sem foglalkozom magammal, és kb. 60 évesen (jobb esetben) valamilyen betegségben kimúlok . :)Most egészségtudatosan élek/élünk(páromat is rávezettem)és figyelek magamra!:)A gombák pedig már mikor nincs rájuk szükségem majd szépen feladják! :)Ha valami ellen küzdesz, sokkal kitartóbb és fenntartod vele az állapotod! Tehát csak pozitívan, a gomba ezt sem igazán szereti! :)

23612. Hapcibenő (válaszként erre: 23610. - Kisbogyo)
2013. szept. 12. 20:00

Kisbogyó!


Köszönöm a tanácsokat! engem az szomorít el, hogy egy éve teljeskiörlésű kenyeret fogyasztok, édességet nem vagy csak elvétve eszem, pont azért, hogy ne tápláljam a gombákat. De már nem tudom, hogy ezek gombák-e egyáltalán... Bár a viszketés és folyás egyértelmű jelei, csak nem értem, akkor a kúpok miért nem elmulasztják, hanem felerősítik a tüneteket... Felkeresem a háziorvost székletminta kapcsán, és még szigorúbb leszek étkezésben. Lehet tényleg a gyomorból/bélből származik.

Köszönöm még egyszer elkezdem a kúrát, ahogy javasoltad!

Mindenkinek kitartást! :)

23611. Linda_24 (válaszként erre: 23609. - Kisbogyo)
2013. szept. 12. 18:55
Köszönöm szépen :) Lenne még egy kérdésem,ha nem baj...a candida a bőrön milyen formában jöhet elő?
23610. kisbogyo (válaszként erre: 23606. - Hapcibenő)
2013. szept. 12. 17:40
Szia előszöris csináltass egy candida tesztet. lehet netes is rendelni amit magadnak tudsz megcsinálni hüvelyváladékból (én is azzal csináltam) kb 2 ezer ft és neten lehet rendelni. Vagy székletből kimutatható amit a háziorvos küld el vizsgálatra, ha kijön hogy candida akkor baj van mivel előszőr a gyomorban szaporodik el aztán a hüvelyben és ez okozza a hüvelyfertőzéseket, felfázás érését, viszketést, hüvelyi folyást stb. rajtam is sokat kísérleteztek de semmiféle kúp nem volt jó rá. Ha viszont kederül ez akkor gombaölöt kell szedned pl :nystatint és diétázni kell. Amit addigis ajánlani tudok hogy vegyél indim mosakodógélt és azzal mosakodj, próbáld ki a natúr joghurttal bekent tampont, felrakod egy éjszakára a másik éjszaka pedig grapefruit mag kivonatot kell csöpögtetni rá de fontos h ne alkoholos legyen és azt rakd fel éjszakára, ezt felvváltva csináld egy hétig. Próbáld kerülni egy időre a cukros dolgokat. vegyél grapefruit cseppet amit igyál napi 2x 10-15 cseppet. használj tisztasági betétet. És szerintem nagyon jó ha hüvelyzuhanyt csinálsz minden este a vízbe rakjál 3-4 csepp grapefurit cseppet vagy teafaolaj cseppet. És esetleg irass ki a dokiddal CNS kúpot amiben NYSTATIN van mivel az nagyon jó dombaölő. Remélem tudtam segíteni. Ezek pedig tapasztatatok ne félj h valami bajod lesz tőle, én ezeket sajnos naponta csinálom és jobb az eredményem :)
23609. kisbogyo (válaszként erre: 23607. - Linda_24)
2013. szept. 12. 17:33
Szia igen tényleg jó és 2 alkalommal csináltam mivel a candida tünetei ott is előjöttek és késett már heteket a menszeszem és meg is jött tőle. Szerintem a natur aktívia nagyon jó rá. Minőségi
23608. Goalove
2013. szept. 12. 13:41
Sziasztok! Nálam is bebizonyosodott mi a hunyó a rengeteg féle tünet mögött.Ennek nagyon örülök viszont nem tudom hogyan tovább. rengeteg mindent írnak itt a fórumon is meg több weblapon is, de összeegyeztetni nem könnyű őket.Diétázni fogok ez biztos, de ha valaki esetleg ismer olyan szakembert aki egy komplett személyre szóló terápiát össze tudna nekem állítani, hogy biztosan sikeres legyen a kúra,légyszi írja meg nekem. Köszi:)
23607. Linda_24
2013. szept. 12. 08:55
Sziasztok! Azt olvastam,candidára jó az élőflórás joghurt! Lehet hülye kérdés,de pontosan milyen joghurtot kellene vennem?Márkára gondolok főleg!
23606. Hapcibenő
2013. szept. 11. 20:39

Sziasztok,


Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik hasonló cipőben voltak/vannak.

Évek óta van nőgyógyászati problémám, sok kúp és gyógyszeres kezelésen vagyok túl, most akut a probléma egy antibiotikum kezelés után.

Kaptam diflucant, és kúpot. A kérdés, hogy volt már valakinek olyan, hogy a kúptól felerősödtek a tünetei? Nekem még rosszabb lett.. :(

Olvastam, hogy többen gombaölőt kaptatok, meg béltisztítót. Ezeket kivel lehet feliratni? Vagy ebbe a körbe a szájon át szedhető gyógyszereket értitek (pl diflucan)?

Tudnátok ajánlani valakit, aki ezzel foglalkozik, vagy a nőgyógyász is tud ilyet felírni?

Gyanítom, hogy a bélrendszeremet is megtámadta a gomba.


Köszönöm előre is a véleményt, tanácsot!

23605. kisbogyo
2013. szept. 3. 18:52

Sziasztok a segítségeteket kérném !!!! WARJ tanácsait néztem és elsősorban téged kérnélek, hogy olvasd el és tanácsolj valamit ha tudsz. Köszi :)

Kb 2 éve szenvedek candidába amire most jöttem rá én egy házilag elkészíthető teszttel, mivel a nőgyógyászok csak kísérleteztek velem kúpokkal,krémekkel,antibiotikumokkal. Nekem ez nőgyógyászati eredetű de nagyon elviselhetetlen ha kijön kb megőrülés szélén vagyok, és nem tudok megülni egy helyben. Kb 2 hete kezdtem el a kúrát. Nystatint írt fel a doki amit reggel és este szedek. Mellette grapefruit cseppet is iszok és szedek sok C vitamint és B komplexet mert azt olvastam hogy jó rá. Mivel csak szénsavmentes vizet iszok és próbálom betartani a napi 2 -3 litert amikor annyit iszok nincs baj, de pl ma nem tudtam inni csak kb fél liter vizet délelőtt és délutánra már ki is jött. A diétát is betartom de most láttam h kovászos kenyeret nem lehet enni, de a boltba csak olyan van ami teljes kiörlésű lisztből van és nincs benne élesztő. És azzt is most láttam, hogy krumplit se lehet enni. Kérlek segítsetek mert már kezdek beleőrülni, és most beiratkoztam egy okj képzésre de nem tudom, hogy így mi lesz velem. Köszönöm

23604. Alterra (válaszként erre: 23603. - Warj)
2013. szept. 1. 15:24
Köszönöm Warj! Ki fogom próbálni :-)
23603. warj (válaszként erre: 23594. - Alterra)
2013. szept. 1. 06:18
ha a fokhagymát felvágott hosszában és keresztbe akkor pici kockákat kapsz ezt be tudod kapni mint egy szem gyógyszert egybe és iszol rá egy kis vizet. Így nincs szájszagod, és akkár reggel is tudod alkalmazni. És nagyon jó észrevétel a foghagyma gombaölő hatású, ezért javasolt a napi 1-2 gerezd fogyasztása.
23602. warj (válaszként erre: 23601. - Warj)
2013. szept. 1. 06:16
ja persze csak és kizárólag nőgyógyis probléma esetén
23601. warj (válaszként erre: 23595. - Goalove)
2013. szept. 1. 06:16
nem csak a helyi kezelésre, hanem az étkezésre is vonatkozik
23600. warj (válaszként erre: 23592. - Chameleon)
2013. szept. 1. 06:14
az én fiam azt szedte és nekünk használt a terápiával együtt persze
23599. warj (válaszként erre: 23591. - 5d3893b3a4)
2013. szept. 1. 06:14
a grappe cseppet ihatod nyugodtan, hosszabb ideig. Ha grappe cseppet választotad, akkor szerintem nem kell az ezüst kolloid., Kezdheted a második időszakot, a vitaminok ásványi anyagok pótlását és főleg a probiotikumot
23598. warj (válaszként erre: 23589. - Vetomoni)
2013. szept. 1. 06:12
nem ismerem a könyvet sajni
23597. warj (válaszként erre: 23588. - Nonó66)
2013. szept. 1. 06:12
Hát a tüneteket akár más is okozhatja, az izom fájdalomra, calcium és magnézium hátha jelent valamit, a nyelvedre próbáld meg a grappe cseppet fültisztító pálcával hiszen gomba és baktérium ölő egyben. Ha gondolod próbáld meg a terápiát, legalább is a diéta részét, hiszen a szervezetben ha helyreállítod a megfelelő egyensúlyt már azzal biztosan segíttel a problémán. A szervezet elsavasodása nem csak a candidát hozhatja elő, hanem bármilyen más betegségeket is.
23596. warj (válaszként erre: 23587. - Gpeter74)
2013. szept. 1. 06:07

VAn benne cukor, nem szabad enni. Egyébként saját magad is tudsz készíteni joghurtot és ez sokkal kiadósabb, és tuti nincs benne semmi ami a diétába rossz.


Saját készítésű joghurt


Összetevők:

1000 ml tej (legalább 2,8% zsírtartalmú)

120 ml élőflórás natúr joghurt (vagy ilyen joghurtok keveréke, és/vagy probiotikus készítmény)


Elkészítése: Melegítsük a tejet s közben állandó keverésel. Főzzük a tejet 80°C-on legalább 30 percig (vagy magasabb hőmérsékleten 15 percig). Az elkészült tejet hagyjuk lehűlni. Ha már 35°C körül van a hőmérséklete, öntsük csatos befőttes üvegbe, vegyünk ki belőle 100-120 ml mennyiséget és alaposan keverjük össze a beoltásra váró joghurt kultúránkkal.

A finomabb szerkezet, és íz miatt is a hosszabb idejű, alacsonyabb hőmérsékleten végzett fermentáció mellett döntve adjuk a tejes joghurtot a többi tejhez, majd jól keverjük jól el, s az edényünket fedjük le, s hagyjuk a tejet fermentálódni. 30°C hőmérsékleten végzett fermentáció esetén mintegy 18 óra múltán már el is készült a joghurtunk, amit hűtsünk le 5°C-ra (ezzel a fermentációt is végképp leállítjuk), s már fogyasztható is a saját joghurtunk.

23595. Goalove
2013. aug. 28. 21:02
Mit jelent az hogy a párunknak is végig kell csinálnia a terápiát? Ugye nem az étkezésre vonatkozik hanem a helyi kezelést kell alatta érteni:/
23594. Alterra (válaszként erre: 23592. - Chameleon)
2013. aug. 24. 10:38

Szia!

Én szedem a nystatint kb 1,5 hónapja napi 3x. Nem tapasztaltam semmiféle mellékhatást, úgy tudom még terhesek is szedhetik, mert csak a vastagbélbe hat, nem szívódik fel a szervezetbe. Amit még tudok javasolni az a napi 2-3 fokhagyma gerezd préselve, nem főzve! Úgy vettem észre hogy ez jobban hat mint a nystatin, persze ezt jobb hétvégén enni, amikor otthon van az ember :-)

23593. vetomoni
2013. aug. 22. 08:15
hát köszi.....ez a fórum halott
23592. chameleon
2013. aug. 19. 15:18
sziasztok. szed itt valaki nystatint? biztonságos? légyszi válaszoljatok!
23591. 5d3893b3a4
2013. aug. 18. 12:36

Sziasztok,


olyan kérdésem lenne, hogy már túl vagyok az első időszakon, és a graep cseppeket még iszom. Azt meddig kell? Illetve most ezüst kolloidot ihatok? Vagy ezek is "rendes gombaölőnek" minősülnek? A gyógyszert az első időzsakban beszedtem, természetesen azt már abbahagytam.


Köszi a válaszokat!

23590. vetomoni
2013. aug. 17. 16:52
bocsi Angélát akartam....
23589. vetomoni
2013. aug. 17. 16:51
Kedves Candidások és ex-Candidások! Tudna nekem valaki Keles Andéla könyvével kapcsolatban valamilyen tapasztalatról beszámolni? Köszönettel venném :)
23588. nonó66 (válaszként erre: 23580. - Warj)
2013. aug. 17. 15:32
Köszönöm a választ! A Gy-M-S megyei mikrobiológiai laborban vették le a vért, és valahova Debrecenbe küldték analízisre. A környékünkön sajnos nincs Prolabor. Túl extrém tüneteim nincsenek, de 8 éve már egyszer kikúráltam magam. Akkor biorezonanciával mutatták ki a candidát. 2évig diétáztam, gyakorlatilag segítség nélkül. Most izom fájdalmaim voltak, meg az orromban nehezen gyógyult egy seb, fáradékony voltam, számban egy csípő érzés, illetve a vérsüllyedésem 92 volt,/18-ig jó/.Azért gyanakodtam a candidára, mert két doki is azt mondta le van pukkanva az immunrendszerem, és ezek a tünetek beleférnek a candida tüneteibe. Igazából ezzel a vérvétellel nem lettem előbbre.Fogalmam sincs mit csináljak.
23587. gpeter74
2013. aug. 16. 12:22

A candida alapszabályokban javasoljátok a Danone Activia Pille joghurtot, a krémeset már nem.

Eddig úgy tudtam, hogy a Pille joghurtban nincs is cukor, de a leírás alapján van abban is. Akkor most mi a helyzet vele?


[link]

23586. warj (válaszként erre: 23576. - Loklo)
2013. aug. 16. 08:42
Igen ehető, sőt kifejezetten egészséges
23585. warj (válaszként erre: 23575. - Ttimeaa)
2013. aug. 16. 08:42

Szia, a doki felkeresését javasoltam én is, a véres vizelet nem egészen mondhatnám candida tünetnek, itt valami más lesz a gond. Ha a doki antibiotikumot ír fel, akkor ebben az esetben szerintem be kéne szedni, de parobiotikumot szedjél mellé.


A másik kérdés: a szex előtt és után kenjétek be magatokat lent grappe cseppel, és az óvszer használat nagyon fontos, nyilván panaszos időszakban nem szabad együtt lenni. Ami segíthet még, ha a párod is végig csinálja a terápiát, mert ha ilyen hosszú időn keresztül nem szabadusz a panaszoktól, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a gomba az együttlét során ide oda megy köztetek.

23584. warj (válaszként erre: 23574. - Titok:))
2013. aug. 16. 08:36

elképzelhető, hogy csak hüvelyi úton van túlszaporodás.


Gondoljuk végig, hogy mindent jól csilász e?


Nem szabad tampont használni

Nem szabad tangát használni

Csak pamutalsót használsz

A párod is végig csinálta veled a terápiát

Nem szedsz fogamzásgátlót

Nincs együttlét panasz esetén

Együttlét előtt után mindkét fél bekeni magát graepfuit cseppen odalent

Óvszert használtok minden esetben

Kerülöd a nedves közeget, fürdő, szauna

Ha panaszmentesen mégis felkeresed, akkor a vízből kilépve azonnal száraz fürdőruhát cserélsz

Tartjátok mindketten a diétát


Hirtelen ennyi jutott eszembe


Volt már olyan irányú viszgálat, ami bakteriális gondot vizsgált, mert gyakran a tünetek sinte ugyanazok, és baktérium okozza őket, vagy egyéb fertőzés.


Remélem segítettem

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook