Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
23643. warj (válaszként erre: 23607. - Linda_24)
2013. okt. 1. 12:34

Nincs máőrka függvény a lényeg, hogy cukormentes legyen.


Bakony, Danon


de a legjobb ha otthon elkészíted, sokkal olcsóbb és tuti nincs benne semmi ami a gombát táplálja



1 liter házi tehén tej

4 evőkanál natúr joghurt, mint oltóanyag


Elkészítés:


Lassú tűzön, tiszta edényben (olyat válasszunk, amiben korábban nem főztünk húst, stb.) forraljuk fel a tejet. Ha felforrt, vegyük le a tűzről, és kézmelegre hűtsük vissza. Ezután öntsük át a tejet üveg vagy kerámia edénybe, és keverjük hozzá a joghurtot (tudományosan nevezve: az oltóanyagot). A tejet próbáljuk 3 órán át kézmeleg hőmérsékleten tartani, mert a joghurt éréséhez szükséges baktériumok ebben a közegben szaporodnak leginkább. Ezt úgy érhetjük el, hogy egy nagyobb edénybe állítjuk a joghurtos üvegünket, és folyamatosan cserélgetjük a meleg vizet az edény alatt, vagy réteszük a meleg konvektorra, kályhára. Nyári melegben a hőmérséklet viszonylag állandó marad melegítés nélkül is, de azért érdemes figyelgetni és szükség esetén cserélni a vizet. 3 óra múltán már kezd sűrűsödni a tej, a végső állagot kb. 5 órás érlelés után éri el.

23642. warj (válaszként erre: 23606. - Hapcibenő)
2013. okt. 1. 12:29
a béltisztítót meg tudod venni a bioboltban, vagy a neten rendelni, a gombaölőt a doki írja fel. Ha nem boldogulsz akkor vannak olyan gombaölők, mint pl az ezüst kolloid ami bioboltban megvehető, vagy a canceld az ökonetnél. Ezek recept nélkül is beszerezhetők. Ezüst kolloidnál vigyázni kell mert ha valaki fémérzékeny akkor allergiát vált ki.
23641. warj (válaszként erre: 23605. - Kisbogyo)
2013. okt. 1. 12:27

itt a fórumon van egy oldal amit úgyszint mi tápláltunk, táplálunk


Mit főztél ma? Receptek candidásoknak, innen rengeteg ötletet meríthetsz. Nem kell kétségbe esni, szinte minden elkészíthető, csak más alapanyagokból nyilván kicsit új ízt kapsz így, de jó ízeket.



Ír szódás kenyér candidásoknak

Receptek candidásoknak


25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)

Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.

Elkészítési idő: 50 perc

23640. warj (válaszként erre: 23605. - Kisbogyo)
2013. okt. 1. 12:25

Szia, bocs hogy most reagálok csak, de időhiányban szenvedek.


Nem tudom, hogy megtaláltad e a terápia teljes menetét, de ez lenne a lényege. Ezt minden új lánynak ajánlom.


Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* • barnarizs,

* • búzacsíra,

* • retekcsíra,

* • hagymacsíra,

* • köles,

* • zab

* • rozs

* • hántolt árpa

* • hajdina

* • korpatermékek

* • kusz-k usz

* • bulgur

* • vöröslencse

* • lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* • durumliszt,

* • rozsliszt,

* • rizsliszt,

* • teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* • tönkölybúza,

* • Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* • durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* • alma,

* • málna,

* • áfonya,

* • csipkebogyó,

* • eper,

* • szeder,

* • ananász,

* • kivi,

* • citrusfélék,

* • gránátalma,

* • csonthéjasok (pl dió)

* • fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* • aludttej

* • natúr joghurt,

* • sovány túró (lehetőleg házi)

* • feta,

* • mozarella,

* • gomolya

* • kecskesajt,

* • juhsajt (brindza),

* • svájci cheddar,

* • rizstej,

* • zabtej,

* • szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).


"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23639. 664794cd29
2013. szept. 27. 18:46

Sziasztok,


Házidoki:

Nemhogy nem írt fel gyógyszert (gombaölőt), még ki is készítette a családomat, tudatlannak nevezte, mert nem tudtuk megmondani, hogy milyen gyógyszert szeretnénk... Ő a belgyógyász, miért nem tudja ő, hogy mit kell ilyenkor szedni?

Ti kivel intéztétek ezt?? Komolyan ez az egészségügy?? :(

23638. Hapcibenő (válaszként erre: 23636. - Gabrella)
2013. szept. 27. 09:37

Sajnos laktózérzékeny vagyok, így nem ehetek joghurtot. A laktózmentes joghurtokban van cukor :(

Szerinted baj, ha ezt kihagyom? Gondolom fontos lenne.

Így a főzelékek habarása is gondot okoz, ha van valakinek ötlete szívesen veszem.

23637. Hapcibenő (válaszként erre: 23632. - Gabrella)
2013. szept. 27. 09:34

Köszönöm Gabrella!

Elolvastam warj hozzászólását, így fogom csinálni!

Egy kérdés még, írtad a béltisztítást, hogy 2-3 hétig tarthat, és jó a mustármag is. De abban tudsz, vagy tud valaki segíteni, hogy naponta kell, vagy heti hányszor fogyasztani, hogy tutira hasson a program? (most a tényleges méregteneítésre gondolok)

23636. gabrella (válaszként erre: 23618. - Hapcibenő)
2013. szept. 27. 00:12

Szia!

Ha szeretnél mindent megtudni olvasd el légyszi a 23288.as bejegyzést Warj-tól, pontosan leírja a candida diéta menetét, mikor mit kell enned, és mit kell csinálni. Ettől a módszertől sokan meggyógyultak, és ha Te is szeretnél kövesd az ő tanácsait! Nem nehéz betartani őket! Az első időszakban semmilyen édesítővel nem lehet ízesíteni, és fahéjas csigát sem ehetsz! A táplálékod 80 százalékban zöldségekből állhat, illetve magokból, és napi 4-szer (legalább) élőflórás natúr joghurtot kell enni.

23635. gabrella (válaszként erre: 23627. - Hapcibenő)
2013. szept. 26. 23:58
Bocsi, természetesen citromot lehet inni, sőt jó is az első időszakban ez az egyetlen gyümölcs, ami fogyasztható!
23634. gabrella (válaszként erre: 23629. - Kisbogyo)
2013. szept. 26. 23:56

Ha Te elhiszed, és alkalmazod az ő módszereit megteheted, de itt nem kell reklámozni!

Itt olyan emberek adnak tanácsot akik egy bizonyos módszerrel meggyógyultak, és a saját tapasztalataikat mondják el, és segíteni szeretnének más embereken. A Te diétád más, és ne vezess félre embereket, vagy akinek szántad írd le privát üzenetben!!!

23633. gabrella (válaszként erre: 23627. - Hapcibenő)
2013. szept. 26. 23:50
Igen, bocsánat ezt nem Neked szántam!!!
23632. gabrella (válaszként erre: 23631. - Hapcibenő)
2013. szept. 26. 23:48

Szia!

A béltisztási időszak amelyben a útifű maghéjat is használhatod kb: 2-3 hét kell hogy legyen, maximum 4 hétnél nem tarthat tovább. Tudom ajánlani a mustármagot is, talán ez a legolcsóbb, és hatásos is. Minden béltisztítónál bő folyadékot kell inni, mert csak így lesz bármelyik is hatásos.

23631. Hapcibenő
2013. szept. 26. 17:52
Tudja valaki, hogy az útifű maghéjat hányszor ajánlatos használni egy héten béltisztításra? Vagy, ha nem is ezt, más terméket, a cél ugyanaz..
23630. edike78 (válaszként erre: 23628. - Kisbogyo)
2013. szept. 26. 13:08
Szia! Köszönöm! A doki ezt írta fel, amikor beveszem akkor kicsit kiüt :), de igazából a gomba rosszallásának fogom fel amit akkor érzek.
23629. kisbogyo (válaszként erre: 23624. - Gabrella)
2013. szept. 25. 18:45
Szerintem egy olyan ember akinek ez a végzettsége kicsit jobban ért a dolgokhoz. De élesztőt azért én se eszek. A többi meg oké :) és még erőm is kezd lenni mióta sok zöldséget eszek.
23628. kisbogyo (válaszként erre: 23626. - Edike78)
2013. szept. 25. 18:44
Szia én használtam nagyon erős.nekem komoly rosszul létet okozott, és még a szemem is besárgult. Ha gombaölőt akarsz használni inkább a Nystatin ajánlom. Persze minden ember más, lehet neked nem okoz panaszt
23627. Hapcibenő (válaszként erre: 23624. - Gabrella)
2013. szept. 25. 16:02

Gabrella, szerintem összekevertél vmit, én nem voltam dietetikusnál. :)

csak kérdeztem, h a citrom miért nem jó?

Két hete tartom a diétát, és teába beleteszek fél citromot naponta.

23626. edike78
2013. szept. 25. 14:24
Sziasztok! Használta valaki a Nizoral 200mg-os tablettát?
23625. gabrella (válaszként erre: 23623. - Gpeter74)
2013. szept. 25. 13:31
23288. Warj bejegyzésében olvashatsz hasznos tanácsokról, ez alapján kezd el a diétát! A többi hülyeséget meg felejtsd el!
23624. gabrella (válaszként erre: 23622. - Hapcibenő)
2013. szept. 25. 12:53

Szia Hapcibenő!

Addig nem is lesz semmi változás, amíg olyanokat eszel, amit a dietetikusod ajánlott. Ha belekezdesz egy diétába nézd vissza a hozzászólásokat amelyben pontosan le van írva, mikor mit kell tenni, és milyen időszakokban mit lehet enni. Ha nem teszed meg mindig küzdeni fogsz ezzel a problémával. A candida viszont nem játék, mert kezeletlen esetben akár halálhoz is vezethet!

23623. gpeter74 (válaszként erre: 23621. - Kisbogyo)
2013. szept. 25. 03:09
És miből gondolod, hogy az az egy diatetikus akinél jártál nem beszélt hülyeséget? Ez a felvágott, élesztő, akármilyen hús pl. az. De nyilván annak hiszel, akinek akarsz.
23622. Hapcibenő (válaszként erre: 23621. - Kisbogyo)
2013. szept. 23. 20:59

Köszönjük! :)

A citrom eddig benne volt a listában, hiszen lúgosít sőt az első időszakban is fogyasztható,nem?

Az élesztőt nem hamizzák a gombák? Ezek szerint lehet azt is? A többit egyébként betartom.. hozzáteszem javulás még nincs.

23621. kisbogyo
2013. szept. 23. 19:00
sziasztok Ma voltam egy dietetikusnál... Nagyon jó volt hogy elmentem,mivel neten annyi hülyeséget írnak, hogy mit lehet és mit nem. Mindeninek ajánlom hogy mennyen el. Alig van pár dolog amit nem lehet, de viszont ami lényges hogy meg van adva hogy napi miből mennyit lehet enni, a diétának ez a lényege. Egy kis segítség lehet enni akármilyen húst, felvágottakat, halat, joghurtot de csak natúrt, túrót, lisztből csak teljeskiörlésüt, rizset, főzelékeket, nagyon sok zöldséget, tojást is lehet, na meg persze a kenyér... az a lényeg hogy teljes kiörlésű lisztből legyen, élesztőt és kovászt is lehet enni. gyömölcsöt is csak mértékkel. van pár gyümölcs amit nem lehet.. pl :banán,szőlő, aszalt gyümölcs, citrom,narancs,mandarin. És ami még fontos napi 2-3 liter folyadék.
23620. kisbogyo (válaszként erre: 23618. - Hapcibenő)
2013. szept. 18. 19:03
A hashajtó teák nem tudom mennyire jók, mivel nem tudom h minden méreganyagot annyira összeszed e mit a béltisztító. De a por amit lehet kapni a gyógyszertárban is hashajtó úgymond, 2liter vízben feloldod és óránként megiszol 2dl. Igaz kicsit keserü de leküzdhető. JA és még annyi h mivel édességet nem lehet enni én kikésérleteztem egy úgymond "édességet" natur joghurtba tegyél egy kis stíviát(édesítő amit lehet enni) és szórj bele fahéjat :) szerintem fini és ami fontos hogy érzel valami édeset. AJánlom még az anticandida teát. Azt is bioboltban lehet venni. És meglepően jó íze van, reggel este igyál. Szerintem ha ezeket betartod nem kell félévig vagy évekig csinálni a diétát. Lekopogom én két hónapja csinálom és már szemmel látható a siker :) minden a küzdéstől és kitartástól függ.
23619. kisbogyo (válaszként erre: 23618. - Hapcibenő)
2013. szept. 18. 18:59

Hát én már 2 hónapja csinálom a diétát. Semmit nem eszek amit nem lehet. legalább 2 hónapig próbáld meg szerintem a gyümölcsöt is keverülni. Igen irass ki a dokiddal valami gomba ölő szert( Nytatint például) reggel, este szedd minden nap. Én m

ár a 4. dobozzal szedem ezt is legalább 2-3 hónapig kell szedni(nyugi nem antibiotikum). Első egy-két héten elég nehéz, de utána már megszokod és annyira nem kívánod őket. A gyümölcs veszélyes mert sok a gyömülcs cukor benne, száritott gyümölcsöt se lehet enni. Ha gondolod és édesre vágysz van egy bevált fahéjas csiga receptem én heti 2x csinálom mert nagyon finom leírom szivesen.

23618. Hapcibenő (válaszként erre: 23615. - Kisbogyo)
2013. szept. 16. 19:14

Ma vettem élesztőmentes kenyeret :) Igazad volt Kisbogyó, 600 felett volt.

Ahogy visszaolvastam a fórumot, akkor ha jól értem az első két hétben kellene béltisztítást csinálni, szigorúan étkezni, esetleg gyógyszert bevenni? Béltisztítást még nem csináltam, ezek a hashajtó teák (pl mályva) nem jó?

Nyugtassatok meg, hogy gyümit csak az első 2 hétben nem lehet enni, mert nekem az nagyon hiányozna..

23617. Linda_24 (válaszként erre: 23616. - Kisbogyo)
2013. szept. 14. 14:10
Köszönöm a választ! :) Nekem az arcom lett tele apró pattanásszerű kiütésekkel,ami tapintásra olyan,mintha hámlana a bőröm.Kicsit feszít is,néha enyhén csíp... de nem viszket.Akkor ez valami más lehet. :/
23616. kisbogyo (válaszként erre: 23611. - Linda_24)
2013. szept. 14. 12:10
A candida a bőrőn általában kiütés formában jelenik meg ami nagyon viszket és nehezen múlik el. Pl a körmön is kijöhet gomba formájában.
23615. kisbogyo (válaszként erre: 23612. - Hapcibenő)
2013. szept. 14. 12:08

Hapcibenő!!!

Szóval a teljes kiörlésű kenyér nem elég. a lényeg hogy ne legyen benne búzaliszt, élesztő se kovász. az a baj h a boltokba a teljes kiörlésű kenyerekbe vagy élesztő vagy kovász van amit pedig nagyon szeret a gomba. A bioboltban van direkt candida kenyér ami mondjuk drága mert egy fél kiló 600 FT. De én magamnak szoktam sütni. KEress rá neten hogy candida kenyér. Amit kerülnöd kell de nagyon: A gyümölcsök, gomba, búzaliszt, élesztő, cukor, kukorica, bab, tejföl,tej,tojás,tésztát is csak olyat ehetsz ami teljes kiörlésű. krumplit se mivel a keményítő átalakul a szervezetben cukorrá. Egyél sok főzeléket és inkább fehér húsokat egyél (csirke, hal) Nagyon sok zöldséget. Vajkrémeket, sonkákat , szalámikat ilyeneket kerülni kell mivel cukor van nagyon sokban. Pl: az aldiba lehet olyan sonkát venni a laktóz mentes.. ilyeeneket keress amibe se liszt se cukor nincs. Igyál nagyon sok folyadékot mert az mossa a szervezeted és a hüvelyi panaszok is javulnak tőle. BÉLTISZTÍTÁS nagyon FONTOS!!!4 Mivel az elhalt gombák nem tudnak kijönni a szervezetből és méreganyagot bocsátanak ki a szervezetben. A gyógyszertárban lehet kapni béltisztító port. Két liter vízhet elég egy napos kúra és óránként 2 dl kell meginni. meghajt de viszont kitakarít nagyon. És pár száz forint egy zacskó. Én ezt ajánlom mert vannak béltisztító kapszulák amik viszont 4-5 ezer ftok de több hetes kúra. És a bio boltban lehet kapni betétet ami nagyon jó... Intimea Lactoprobiotik a neve.. Tejsavat tartalmaz és vissza állítja a hüvely ph ját. 9 db 900 Ft de nagyon jó :) meg kell szenvedni vele.. de hidd el ha mindent betartasz egyre jobb lesz. Én amúgy is vékony vagyok, a diéta elkezdésekor fogytam 3 kgot. De megszoktam és azótanagyon sokat eszek abból amit lehet. Remélem idővel hízni is fogok. Ha még valami eszembe jut írok. Kitartást és jobbulást !!!

23614. edike78
2013. szept. 14. 11:12
Bocsánat nem jól írtam, elkeseredettség csak volt, haj viszont még egyenlőre tényleg nem sok, de majd lesz az is! :) Arra viszont szedek még pluszba lucerna kapszulát!
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook