Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
23763. 2e0923665c
2013. nov. 29. 11:04
Igen en is ezt erzem..nem mert candidam van nem cukrom.elsavasodott a szervezetem..de nem is erzem hogy lenne savam csak szervezetem van sztem total elsavasodva es attol vaok folyton ehes...annyira kiakaszto.tegnap ita candida dieta es gyogyszerek..
23762. Cicabubi
2013. nov. 29. 10:59
És dietetikushoz jársz valahová? Nekem van, hogy úgy felgyűlik a savam, hogy szédelgek, émelygek, ami evés után meg is szűnik.
23761. 2e0923665c
2013. nov. 29. 10:58
Nalam ugy nez ki hogy reggel ehesen kelek akk eszek aztan 10korul megint jon az ehseg aztan ebed es delutan meg 2szer eszem de este ehesen fekszem le...es hirtelen jon aze ehseg nem ugy h jajj akk rendelek egy pizzat..jon es enni kell kulonben remegek v szarul vaok.hat sztem ugy 2honapja eleinte azt hittem terhes vaok azert nem mentem orvoshoz..
23760. Cicabubi (válaszként erre: 23759. - 2e0923665c)
2013. nov. 29. 10:47
Neked mióta van candidád? Te miket eszel két főétkezés között?
23759. 2e0923665c (válaszként erre: 23758. - Cicabubi)
2013. nov. 29. 10:44
Igen nekem is reggel mar mardos az ehseg de en 1ig nem.birom ki....ez is lehet savtol candidatol meg irtol is..mobdjuk igaz a tuneteid lehetnek ir is
23758. Cicabubi (válaszként erre: 23757. - 2e0923665c)
2013. nov. 29. 10:14
IR-fórumon írták a csajok, hogy a leletem alapján nekem is enyhe IR-em van, megyek majd endokrinológushoz. Éhségről annyit, hogy reggel már felkelés után marja a gyomrom (van savam is), 8-kor reggeli, majd kb 1 körül ebédelek, de akkor már kopog a szemem erősen.
23757. 2e0923665c (válaszként erre: 23756. - Cicabubi)
2013. nov. 29. 10:09
Nem biztso hogy a huvelyedben van vegyel Candida5 tesztet az vermintabol mutatja ki.en is azt csinaltam.illetve voltam biorezonancia vizsgalaton.ehsegeddel nincs gond?egyebkent igen ezek a tunetek nekem is megvannak kiveve a barnazast
23756. Cicabubi (válaszként erre: 23755. - 2e0923665c)
2013. nov. 29. 10:02

-hajhullás

-pattanásos bőr

-állandó fáradtság

-koncentráció-, memóriazavar

-hasmenés-székrekedés váltakozása

-gyakori fejfájás

-alkar-kéz zsibbadása

-lábujj érzéketlenség

-fokozott szomjúság

-mensi előtti barnázás

-émelygés

23755. 2e0923665c (válaszként erre: 23754. - Cicabubi)
2013. nov. 29. 09:59
Milyen tuneteid vannak?
23754. Cicabubi
2013. nov. 29. 09:33

Kedves Mindenki!


szeretnélek Titeket megkérdezni, hogy volt-e valaki esetleg közületek, aki tesztelte magát a patikai intim candidateszttel, negatív lett, aztán végül vérvétel alapján kiderült, hogy mégis candidás? Azért kérdem, mert tegnap én csináltam egy ilyen negatív tesztet, de a candida tünetei közül nagyon sok igaz rám sajnos.

23753. 2e0923665c
2013. nov. 29. 09:17

Irna Nekem privatban valaki akinek kinzo ehsegerzetet okozott a candida?


Koszi

23752. 2e0923665c (válaszként erre: 23749. - Warj)
2013. nov. 27. 12:27
Csinaltam tesztet pozitiv lett.mar masra nem tudok gondolni...eloszor csokit zabaltam allandoan aztan korpasodott a hajam aztan panik depi idegesseg aztan pedig a masfel orankent jelentkezo ehseg..volt h remegtem az ehsegtol.a cukrom tokeletes.csak candidara tudok gondolni de annyian mondjak h kamu az egesz....rendeltem meg egy tesztet a biztonsag kedveert.ugy varom mint a messiast ma meg nem jott meg...
23751. 5d3893b3a4
2013. nov. 26. 21:11

Köszi, igen azt szedhetek.


A joghurtnak meg a tejnek magas a tejcukor tartalma, és ugye ez is cukor, ezért kell hanyagolni. De hát minden diéta más....:D csak hogy ne legyen egyszerű az élet

23750. warj (válaszként erre: 23747. - 5d3893b3a4)
2013. nov. 26. 17:49

a fáradságra tudom ajánlani a Q 10 et kb két hét szedése után érződik majd a hatás, de egyeztesd légyszi a dokival az inzulinrezisztencia miatt.


A natur joghurt témát nem értem, hiszen csak cukormenteset lehet fogyasztani, akkor miért van magas cukortartalma a natur joghurtnak. De ha azt mondták hanyagold akkor hanyagold.

23749. warj (válaszként erre: 23748. - 2e0923665c)
2013. nov. 26. 17:48
a tünetek beleférnek a candida tüneteibe, de mielőtt belekezdesz a diétába előtte nézesd meg hogy valóban candida gomba túlszaporodás okozza e a tüneteket. A diéta menetét néhány beszólással előbb bemásoltam. Sajni ritákán jövök fel kb egy héten egyszer de segítek ahogy tudok.
23748. 2e0923665c
2013. nov. 26. 16:04

Sziasztok



Ugy nez ki candidam van...allando ehseg idegi peoblemak panik idegesseg korpas haj...millio vizsgalat eddig eredmenytelenul....volt valakinek hasonlo tunete?ez az ehseg kikeszit..

23747. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23743. - Warj)
2013. nov. 24. 11:14

Igen tudom, hogy segít a diéta. Nekem sincs már haspuffadásom, mindenképpen jó hatással volt rám ez a pár hónap. Viszont nagyon gyenge lettem mostanában, állandóan aludhatnékom volt, és ezért is akartam ennek a végére pontot tenni, és felkerestem több orvost. Sajnos nekem idő közben kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, hasonlóak a tünetek ennél is, és szerencsére nem ártottam azzal hogy nem ettem cukrot. Még a gasztroenterológus is vizsgál, most már végig megyek az egész procedúrán. Alapjaiban tartanom kell egyébként a candida diétát, a cukor és a fehérliszt miatt. Viszont a natúr joghurtnak iszonyatosan nagy a cukor tartalma, azonnal megnyomja a cércukor szintet, nekem ezt hanyagolnom kell.


Kitartást Mindenkinek!

23746. warj (válaszként erre: 23736. - RoyBoy)
2013. nov. 22. 08:08

szia az a terápia amit javaslunk kicsit más mint ahogy te csinálod. Javaslom olvad át, és ennek alapján kezdjél bele a diétába.


Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

*  barnarizs,

*  búzacsíra,

*  retekcsíra,

*  hagymacsíra,

*  köles,

*  zab

*  rozs

*  hántolt árpa

*  hajdina

*  korpatermékek

*  kusz-k usz

*  bulgur

*  vöröslencse

*  lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

*  durumliszt,

*  rozsliszt,

*  rizsliszt,

*  teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

*  tönkölybúza,

*  Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*  durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

*  alma,

*  málna,

*  áfonya,

*  csipkebogyó,

*  eper,

*  szeder,

*  ananász,

*  kivi,

*  citrusfélék,

*  gránátalma,

*  csonthéjasok (pl dió)

*  fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

*  aludttej

*  natúr joghurt,

*  sovány túró (lehetőleg házi)

*  feta,

*  mozarella,

*  gomolya

*  kecskesajt,

*  juhsajt (brindza),

*  svájci cheddar,

*  rizstej,

*  zabtej,

*  szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).

23745. warj (válaszként erre: 23740. - 5d3893b3a4)
2013. nov. 22. 08:02
Nem tudom, hogy van e jelenleg, de a fórum amikor elindult nagyon sokáig velünk volt Cszsuka, akinek természetgyógyász segített a candidából kilábalni. Ezt a nézetett osztotta itt meg, és azóta is ezt javasoljuk. Nyilván a saját tapasztalatokkal kibővítve. Itt nem a diéta alapjainak megváltoztatására gondolok, hanem arra, hogy kire mi milyen hatással volt, hogy mi mindenre jó pl a grappe csepp, stb.
23744. warj (válaszként erre: 23739. - Timmy77)
2013. nov. 22. 07:59
Nagyon egyszerű nem az ő szakterületük és az orvosok általában a természetes gyógymód helyet, a kenőcs, tableta stb-ben bíznak.
23743. warj (válaszként erre: 23738. - 5d3893b3a4)
2013. nov. 22. 07:58
szia mindig vannak olyan orvosok akik így közelítik meg a problémát. A bélben alapból van candida gomba hisz szimbiózisban él a szervezettel és segíti az emésztési folyamatot normál esetben. Ez az ami a szervezet elsavasodása miatt viszont túl tud szaporodni. Kérdem én hogy miért él ez a fórum már évek óta, és miért van az, hogy végső elkeseredés után, ki tudja hány orvost végigjárva, mégis a candida terápia hozta meg a gyógyulást.
23742. warj (válaszként erre: 23737. - Timmy77)
2013. nov. 22. 07:56
szia, érdemes megvárni a gyógyszert, bár most nézem a dátumot már lehet meg is kaptad.
23741. Hapcibenő (válaszként erre: 23740. - 5d3893b3a4)
2013. nov. 21. 13:42
Engem eddig mindenki elhajtott... Gasztros kimosolygott, háziorvosom is csak legyintett. Magamnak csináltattam meg a vérvételt, amit orvos nélkül, itt a lányok segítettek diagnosztizálni. A nőgyógyász is csak akkor ad gombaölőt, ha a kenet nem okés, de az nem a tápcsatorna betegségekre vonatkozó gombaölő.
23740. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23739. - Timmy77)
2013. nov. 20. 18:53

Igen a nődokim nekem is jegelte a témát, nézett rám meglepődve...


De kicsit azért el is bizonytalanodtam, mert azt elhiszem, hogy vannak nézetbeli különbségek orvosok között, de ezt abszolút elutasítják....Egy természetgyógyász-belgyógyászt ismerek, aki elfogadja és szépen meg is él belőle, mindenkire rásóz egy csomó vitamint.


persze nem tudhatom, hogy mi az igazság, de közel sem vagyok olyan lelkes a diétát tekintve, mint korábban.. Egyébként nekem most nincs is panaszom, csak mostanra kaptam időpontot az orvoshoz, így úgy voltam vele, hogy ne menjen kárba.


Van olyan köztetek akinek "rendes" orvos kezeli a candidáját?

23739. timmy77 (válaszként erre: 23738. - 5d3893b3a4)
2013. nov. 20. 10:51
Én is rákérdeztem a nőgyógyásznál hogy csináljam e a diétát,mert szívesen ha segít, anyit mondott hogy maximum csinosabb lesz tőle de nem attól van a gondom..De minden orvosnál ebbe futok bele..Nem értem..
23738. 5d3893b3a4
2013. nov. 19. 16:02

Szaisztok!


Tegnap jártam gasztroenterológusnál és azt mondta, hogy a candida a természetgyógyászok kuruzslása, és hogy a bélben nincs gomba. Meg azt említette, hogy napi szinten tükröznek, de semmi ilyet még nem észleltek, és sajnálja hogy az orvos társadalom nem lép fel ez ellen.


Hát nem tudom őszintén már mit gondoljak, amúgy aranyos volt a főorvos és nem kiokítóan mondta ezt, csak elmondta az ezzel kapcsolatos aggályait..


Mindenestre érdekes volt, amúgy elküldött vérvételre, és majdnem mindent nézni fog a haspuffadásom miatt (laktóz, liszt érzékenység stb.)


Nektek volt ilyen tapasztalatotok? hogy az orvos kijelentette hogy ez nem létező betegség?

23737. timmy77
2013. nov. 15. 19:50

Sziasztok!


Ismét itt:-)Jártam a fórumon még tavasszal,állandó viszketés és hüvelygyulladás folyás a tünetem sajnos egy orvos sem foglalkozott velem, max. nyugodjon meg használjon grapefruitmag olajat és passz,ezért mindenfelé járkáltam a több mint 1 éve meglévő bajommal,ugyanis a leleteim negatívak egy bőrgyógyászt is felkerestem lévén nemigyógyász is hátha mond okosat hát megcsinált egy rakás pénzért rengeteg szűrést eredmény minden negatív,közölte egészséges vagyok:-)))igen csak akkor mitől kaparom a falat úgy hogy még éjjel sem tudok aludni a viszketéstől?Akkor megcsináltattam a Prolaboros candida vértesztet 3,7 értékkel negatív.Akkor már elkezdtem a diétát de annyira állítota mindenki, hogy ez nem gomba, hogy nem tartottam ahogy kéne,és elmentünk az allergia írányába új bugyikat vettem mosószódával mostam kézzel többször öblítve,semmit nem használtam wc-papír csere stb..A tüneteim újra fellángoltak minden összefüggés nélkül,DE szerencsére eljutottam egy olyan nődokihoz aki VÉGRE foglalkozott a problémámmal első ránézésre és ph teszt alapján is súlyos gyulladást látott krónikus gombás fertőzés gyanúval ja és méhszájsebbel amit eddig nem értem de senki nem látott ez egyébként indokolta hogy régóta nem "szabadulok".2 hét múlva lesz kész az újabb tenyésztés eredménye valami speckó tenyésztés,de ha negatív már akkor is biztos vagyok hogy gomba mert végre hat valami méghozzá a boraxos krém.Eddig semmi nem hatott...szóval a diétát is újra szeretném kezdeni szerintetek várjak míg kapok gombaölő gyógyszert 2 hét múlva?Addig tehetek valamit?Azért írtam le egyébként ilyen részletesen mert ilyen is van hátha valakinek hasznára válik..ja és szerintetek használni fog így a diéta hogy többedszerrre futok neki?

23736. RoyBoy
2013. nov. 6. 21:13
Sziasztok! Új vagyok nem olyan rég találtam erre az oldalra remélem itt segítséget kapok. Candidára gyanakszom sok olyan tünetem van. Lepedékes a nyelvem a torkom néha tompán fáj de nem úgy mint mikor megvagyok fázva levert vagyok, sokszor voltam felpuffadva viszket a bőröm meg a nemi szervemen piros pöttyök jelentek meg égett fájt. canestennel kezeltem addig eljutottam, hogy nem fáj nem ég de olyan furcsa még és néha pár pötty megjelenik a húgycsőnyílásnál. Édességről leálltam bár amúgy is jó ideje alig eszem. vettem grapefruitmagcseppet annyit elértem vele hogy nemvagyok felpuffadva. Kérdésem volna az, hogy hallottam hogy a szűsz kókuszolaj jó erre. Nem szeretnék antibiotikumot szedni sem szteroidos kenőcsöt használni mert nem szeretném legyengíteni jobban a szervezetem. Multivitamint, c-vitamint szedek. Ha tisztítást szeretnék mit javasoltok? Bár úgy olvastam a kókuszolajnak is van hashajtó hatása. Probiotikumot milyet vegyek? Grapefruitmagcseppet vagy kókuszolajat meddig használjak és melyik a jobb, illetve a bőrőmre nemi szervemre mit tudnék használni? Teavaolaj, grape csepp vagy más? Olyat amit nemi szervre is lehet. Bocsánat a sok kérdésért csak kicsit el vagyok keseredve. A választ előre is köszönöm!
23735. nonó66 (válaszként erre: 23733. - Warj)
2013. nov. 4. 19:02
Szia Warj! Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.Igazából teljesen bizonytalan vagyok a helyzetemet illetően. A tavasszal voltam gyomortükrözésen, ott nem találtak semmit.(gyakran fáj a gyomrom,és jobb oldalon és nehéznek érzem). A nyáron a nőgyógyász is gombára adott gyógyszert, bár én semmilyen tünetet nem tapasztaltam. A nyelvem eléggé lepedékes. Nagyon erős tüneteim nincsenek,de 8 éve sem voltak, amikor biorezonanciával kimutatták. Sajnos Pro labor erre nincs, a GY-M-S megyei mikrobiológiai laborban végzett vizsgálat csak annyit írt vissza a vértesztre negatív, így nem tudom, hogy ez elfogadható-e. A diétát június óta tartom, bár az utóbbi időben ettem néhány tilos dolgot,de tényleg csak egy-egy falatot. Tegnap egy kis rántott karfiolt, és azóta érzem ezt az érzést a gyomromban. Most is keresgetek egy megbízható embert aki megnéz biorezonanciával(talán sikerül).
23734. warj (válaszként erre: 23731. - Nonó66)
2013. nov. 4. 11:39
olvasd el kérlek a 23670-wa hozzáazólásomat, az eleje nem neked szól, de az általános leírás a terápiáról és a fogyasztható ételekről igen.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook