Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
23793. Juli2014
2014. febr. 4. 10:52

Sziasztok!


Én is jártam vérvételen és egy laboros ismerőstől megtudtam, hogy nem mindig megbízható, mert ha sok a candidát, az eredmény negatív lesz..:(

Hülyén van beállítva náluk a tól-ig érték..

23792. Juli2014 (válaszként erre: 23774. - Tesike)
2014. febr. 3. 15:10

Szia Tesike!


Igen, tudok segíteni.

Írj privát üzenetet és elküldöm a lehtőséget! :)

23791. Juli2014
2014. febr. 3. 15:06

Sziasztok!


Azoknak szeretnék segíteni, akiknek Candidára utaló panaszaik vannak.

Ha szeretnéd megtudni, hogy van-e Candidád és kezeltetnéd is, akkor fordulj hozzám bátran.

Adok elérhetőséget privátban.

23790. nyna1985
2014. febr. 2. 11:01

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, h. fogyaszthatok-e a diéta alatt lecsót? Termeszetesen csirkehússal :-)

23789. warj
2014. jan. 28. 10:15

biorezonenciás teszt: nem a legmegbízhatóbb szerintem. Sokszor együtt jár termék ajánlással is több ezer forintos kiadással.


Én még mindig azt javaslom, hogy aki teheti a prolaboros vérvételre menjen el.

23788. warj
2014. jan. 28. 10:13

Egy kis segítség az újjaknak:



Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* barnarizs,

* búzacsíra,

* retekcsíra,

* hagymacsíra,

* köles,

* zab

* rozs

* hántolt árpa

* hajdina

* korpatermékek

* kusz-k usz

* bulgur

* vöröslencse

* lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* durumliszt,

* rozsliszt,

* rizsliszt,

* teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* tönkölybúza,

* Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* alma,

* málna,

* áfonya,

* csipkebogyó,

* eper,

* szeder,

* ananász,

* kivi,

* citrusfélék,

* gránátalma,

* csonthéjasok (pl dió)

* fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* aludttej

* natúr joghurt,

* sovány túró (lehetőleg házi)

* feta,

* mozarella,

* gomolya

* kecskesajt,

* juhsajt (brindza),

* svájci cheddar,

* rizstej,

* zabtej,

* szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).

23787. warj (válaszként erre: 23775. - 2e0923665c)
2014. jan. 28. 10:12
beleillik a canida tüneteibe, a köpettesztben én nem bízok, de lehet van alapja.
23786. warj (válaszként erre: 23758. - Cicabubi)
2014. jan. 28. 10:08
tudom javasolni, hogy 2-3 óránként egyél, a fiam is állandóan éhes volt amikor csináltuk a candida diétát. Legyen nálad valami ami a diétába belefér, pl puffasztott rizs, alma (második időszaktól lehet gyümölcsöt enni), készíts saját kenyeredből szendvicset.
23785. warj (válaszként erre: 23754. - Cicabubi)
2014. jan. 28. 10:05
szia elméletben és gyakorlatban is előfordulhat. Mivel a vérvétel során a szervezetben lévő candida gomba elleni ellenanyagszintet vizsgálják, legyen az bármely területen. Lehet, hogy jelenleg a hüvelyedben normális a helyzet, de a beleknél van túlszaporodás, így a hüvelyi teszt negatív lehet, de te ettől még candidás lehetsz.
23784. warj (válaszként erre: 23753. - 2e0923665c)
2014. jan. 28. 10:03
szia a felsorolt tünetek mind beleillenek a candida túlszaporodás tünetébe.
23783. warj (válaszként erre: 23751. - 5d3893b3a4)
2014. jan. 28. 10:02

a candida gomba az egyedüli cukor amivel nem tud mit kezdeni az a tejcukor. A natur cukormentes joghurt ehető, sőt kell is mert segít a bélflórát helyrehozni.


A tej ennek ellenére nem iható, azért nem mert a tej emésztése során viszont olyan anyagok keletkeznek, amelyek már tápanyagul szolgálnak a gombának.

23782. Orkida
2014. jan. 24. 16:35
Tuneteim meg ezek is voltak:tavaly magas majenzim ertek,jobb oldali tompa hasi fajdalom,es a tarkomon van egy piros ,hamlo,viszketo folt.Na azt hiszem ennyi:))
23781. Orkida
2014. jan. 24. 16:35

Sziasztok:)

Nemreg jartam egy termeszetgyogyasznal,aki biorezonancias vizsgalat utan azt mondta candidas vagyok.Tuneteim a kovetkezok voltak,amire semmifele orvosi vizsgalat nem talalt okot:masfel eve allergias orrfolyas,ami neha felulfertozodott,es szinte arcuregbe ment at,non-stop orrdugulas,es kb.4-5 honapja zavaros a fejem,neha ajulaserzetem van,nem tudok koncentralni es egyfolyataba aludnek.Sokaig arra fogtam hogy tenleg ki vagyok merulve(3 kicsi gyerekkel itthon,eleg gyorsan jottek egymas utan,a legnagyobb 3 eves a legkisebb 9 honapos:) ),de mar sok volt ez a mulni nem karo fej tunet.Kopony ct-tol elkezdve mindent megcsinaltam,minden labor eredmenyem jo:)

Tegnap ota probalok raallni a candida dietara,+valami termeszetes szereket ajanlottak szedni,tisztitasra,gombaolo stb...

Kerdesem a kovetkezo volna:valakinek hasonlo tunete volt-e?Nem faj a fejem csak zavaros.es vajon akkor tenleg candida-e szerintetek?Orrvaladekbol neztek,nem jott ki.Koszonom elore is valaszaitokat:)Esetleg valami jo kaja otlet?

23780. 2e0923665c (válaszként erre: 23770. - Szonihuni)
2014. jan. 18. 15:22
na szia kderült már azota?azt irtad sos irtam levelet nem válazsoltál rá.segiteni akartam!
23779. nonó66 (válaszként erre: 23776. - 2e0923665c)
2014. jan. 17. 13:11

Erre én is kiváncsi lennék, hogy ki mit mond.

Én is kipróbáltam, lesüllyedtek, nyúlványok lettek.

A múlt héten voltam Scio biorezonanciás teszten, ott viszont azt mondták nem vagyok candidás.

23778. warj (válaszként erre: 23756. - Cicabubi)
2014. jan. 15. 17:51
A tünetek alapján lehet candida, a prolaboros vérvételi tesztet javasolnám.
23777. warj (válaszként erre: 23751. - 5d3893b3a4)
2014. jan. 15. 17:48
a tejcukrot a candida nem tudja lebontani, csak natur cukormentes legyen a joghurt, amit fogyasztasz
23776. 2e0923665c
2014. jan. 4. 18:35
ja,ismeritek a köpet tesztet?h beleköptök egy pohár vízbe és lemennek ilyen nyúlányok,akkor candida...próbálta valaki?én kétszer...mind kétszer pozitiv lett
23775. 2e0923665c
2014. jan. 4. 14:40

na szóval

1-2 óránként éhes vagyok

pánikolok

ideges vagyok

korpásdik a hajam

depis vagyok

nagy wc után éhes vagyok


Candida?

23774. tesike
2014. jan. 2. 13:17
Tud valaki olyan orvost ajánlani, aki foglalkozik candida gomba kezeléssel? Előre is köszönöm.
23773. szonihuni (válaszként erre: 23772. - Gabrella)
2014. jan. 2. 09:42
köszi, jelenleg ízlelgetem, agyon nem egyszerű az átállás, főleg télen, mikor semmi ötletem nincs kajára , mert nincs zöldségválaszték :(
23772. gabrella (válaszként erre: 23770. - Szonihuni)
2013. dec. 31. 19:10
23746-os bekezdésnél olvashatsz ezekről.
23771. gabrella (válaszként erre: 23770. - Szonihuni)
2013. dec. 31. 19:07

Szia!

Azt javaslom neked, hogy olvasgasd a fórumot,keresgess, mert itt Warj sok hasznos tanáccsal látott el bennünket. Mindent leírt lépésről lépésre, mivel kell kezdened, és mi az amiket lehet enni, és mit nem. Sok sikert!

23770. szonihuni
2013. dec. 30. 22:52

Sziasztok

SOS kérdésem lenni, eddig arra gyanakodtam hogy pajzsmirigy alulműködésem van, de a doki szerint (volt vérvétel) határeset, de inkább jó mint rossz, így elkezdtem agyalni mi is lehetne még a bajom, és a candidánál kötöttem ki.

Gyors kérdések:

Jól olvastam DM-be kapható gyorsteszt? Jó az amíg nem jutok el dokihoz?

Hogy fogjak neki? Miket cseréljek le? tej, vaj milyen lehet?

Hirtelen kb ennyi, de majd jönnék a folyamatos kérdésekkel.

23769. Akvamarin (válaszként erre: 23756. - Cicabubi)
2013. dec. 28. 17:23
Ezek a pcos,pajzsmirigy alulműködés és progeszteron hiány tünetei. Ezek általában együtt járnak,diétával,gyógyszerrel,hoemonpótlással kezelhető,és fontos a sok mozgás is.
23768. 2e0923665c
2013. dec. 28. 14:09
Candidásők,nektek magasabb volt az inzulin szintetek?
2013. dec. 4. 15:57
Bocsi az elírásét, természetesen Candida akart lenni.
2013. dec. 4. 15:56
Olvaslak Benneteket, s nagyon meglepő, amit pl. Tengericsillag14 írt, ami szerint az orvosa nem fogadja el, hogy a cancica létezik. Hát, ez olyan mérvű pimaszság, hogy felháborító. Már nem dolgozom, de pathológián dolgozta, s már a 2000-es évek elején találkoztunk olyan beteggel, akinél a boncolásnál derült ki, hogy teljesen tele volt Cancica gombával, s az volt a halál oka. Akkor miről beszélünk? Még a 1990-es években hallgattam egy előadást, amiben már akkor elhangzott, hogy a kétezres évek népbetegsége lesz ez, s ez mind a sok "szemét" kajától van, amit eszünk. Bocsi a hozzászólásért, de ma találtam ezt a fórumot, s nem tudtam megállni szó nélkül.
23765. 2e0923665c
2013. nov. 29. 12:06
Nem.Szenhidtrat eleszto es ecet megvonasa.
23764. Cicabubi
2013. nov. 29. 11:15
És miből áll a diétád? Testmozgás?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook