Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
23823. warj (válaszként erre: 23821. - Regregreg)
2014. márc. 14. 11:24

Itt jó helyen jársz, hidd el. A fiam amikor candidás volt 168 cm és 38 kg volt. A megfelelő diétával, max 1-2 kg fogyás várható, utána szépen lassan hízni fogsz.

A terápia úgy van összeállítva, hogy megfelelő mennyiségben és minőségben kerüljün minden a szervezetedbe.

A lisztet valószínű nem jó helyen kerested. bioboltban tudsz szinte mindent megvásárolni.

A burgonya tilos a diéta alatt, legalább is az elején. Azért nem lehet enni, mert magas keményítő tartalma miatt, mert cukorrá bomlik a szervezetben, de a haladó candidásoknál (kb 3 hónap diéta után már havi 1-2 alkalommal ehető)

Tojás a második időszaktól fogyasztható, túlzásba nyilván nem kell esni, de nincs limitálva.


A szigorú diéta nem azt jelenti, hogy semmi nem lehet enni. Csak elsőre érzi így mindenki bele kell jönni és kreatívnak kell lenni.


A növényi tejeket is bioboltban kapod meg, és van natur változatuk is.

Ha ilyet olvasol, hogy cukortartalom 0%, de a szénhidráttartalomnál ott van, hogy ebből valamennyi % cukor, az nem azt jelenti, hogy cukrot tartalmaz a termék, így fogyasztható második időszaktól. Bár az én fiam nem ivott ilyet, nem jött be neki, így a tejet mi kizártuk a diéta alatt teljesen.


A kenyeret célszerű magadnak készíteni. Mindjárt rakok fel néhány kaja ötletet is.

23822. warj
2014. márc. 14. 11:17

Ír szódás kenyér candidásoknak


Hozzávalók:


25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)

Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.

Elkészítési idő: 50 perc

23821. regregreg (válaszként erre: 23818. - Warj)
2014. márc. 14. 09:32

Köszi, ezt mind végigolvastam már.


A probléma csak az, hogy az utóbbi hetekben végigolvastam egy rakás honlapot, fórumot, blogot a diétával kapcsolatban, és mindenhol mást írnak (pl. van ahol megengedett a krumpli, tojás, akár naponta, van ahol szigorúan tiltott; van, ahol megengedett a máj és vadas hús is, van ahol egyáltalán nem; van, ahol a nem édes gyümölcsök megengedhetőek már a diéta legelejétől kezdve, van ahol csak a második szakaszban, van ahol még akkor sem; ésatöbbi...)


Végeredményben arra a következtetésre jutottam, hogy aki tartani akarná a szigorú diétát, az végeredményben SEMMIT nem ehetne és oxigénből kéne táplálkoznia!


Csak néhány dolog:

Minden diéta azt írja, hogy a teljes kiörlésű dolgokból készült kenyér ehető. Viszont a boltokban található összes teljes kiörlésű kenyérben van fehérliszt és élesztő is! Gondoltam, majd sütök magamnak, de lisztet sem tudok hozzá venni! Van ahol azt írták, hogy a graham liszt jó, van ahol azt hogy nem. Megnéztem a boltban, mi ez a graham liszt, ott azt írja "graham búzaliszt", tehát az fehérliszt akkor lényegében, az meg nem jó. Viszont olyan lisztet nem találtam sehol ami jó lenne. :(


A rizstej, szójatej, egyéb nem állati eredetű tejek is megengedettek elvileg, de néztem őket a boltokban és az összes cukrozott! Szóval akkor végül az sem jó...


De cukor igazából még a natúr kölesgolyóban is van cukor, pedig az egy ritka ízetlen valami! Cukor tehát MINDENBEN van. Elkerülhetetlen.


Arról nem is beszélve, hogy az addig jól hangzik, hogy a gomba cukorral, szénhidráttal táblálkozik, vonjuk ezt meg tőle és akkor majd kordában tudjuk tartani. Csakhogy nem csak a gomba táplákozik ezekből, hanem az ember is!


Pl. az emberi agy elsődleges energiaforrása a gyümölcscukor! Ha nem jut az agyad elég cukorhoz, komoly bajok lehetnek, hiszen az agy a központi szerv, az irányít mindent a szervezetedben. Ha az agy nem tud megfelelően működni, az összes többi szerveddel is előbb-utóbb gondok lesznek.


Az emberi energia legalább felét a bevitt szénhidrátok adják. A szénhidrát-szegény diétával csak azt éri al az ember, hogy a maradék energiája is eltűnik.


Úgy érzem, mégha be is lehetne valahogy tartani ezt a diétát, nem lenne ez a sok ellentmondás benne, akkor is csak annyit érnék el vele, hogy még jobban legyengülne a szervezetem. Pedig már most is úgy érzem, fél lábbal a sírban vagyok.

23820. warj (válaszként erre: 23817. - Regregreg)
2014. márc. 14. 09:12

"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Fémallergia esetén nem használható, és citrusérzékenyek ne tegyenek bele grappe cseppet. Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nem nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23819. warj (válaszként erre: 23817. - Regregreg)
2014. márc. 14. 09:08

Nem szabad feladni, van megoldás a problémádra. Ha az orvosod nem ír fel gombaölőt akkor is vannak olyan készítmények, amellyekkel meg tudsz gyógyulni, bár anyagilag megterhelőbbek. Tudom javasolni az ökonet candcell gombaölőjét, van természetesen béltisztítója is (BWL-3, Bowel cleaner - Béltisztító), ezen kívül a graepfuit csepp a diéta 5-dik napjától nap 3X5 majd egy hét alatt felnövelve 3X10 és végül 3X 15 cseppre. (citrusallergia esetén nem használható) Nagyon tudom még ajánlani az olajfa kapszulájukat is. Az előbb leírtam neked a terápia menetét.


Az első időszak után lehet a vitaminokat, probiotikumot ásványi anyagokat bevinni.


A Mit főztél ma? Receptek candidásoknak oldalon rengeteg recept ötletet találsz.


Nem szabad letargiába esni, egyébként ez is egyik tünete a candidának.

23818. warj (válaszként erre: 23817. - Regregreg)
2014. márc. 14. 08:59

Egy kis segítség az újjaknak:



Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* barnarizs,

* búzacsíra,

* retekcsíra,

* hagymacsíra,

* köles,

* zab

* rozs

* hántolt árpa

* hajdina

* korpatermékek

* kusz-k usz

* bulgur

* vöröslencse

* lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* durumliszt,

* rozsliszt,

* rizsliszt,

* teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* tönkölybúza,

* Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* alma,

* málna,

* áfonya,

* csipkebogyó,

* eper,

* szeder,

* ananász,

* kivi,

* citrusfélék,

* gránátalma,

* csonthéjasok (pl dió)

* fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* aludttej

* natúr joghurt,

* sovány túró (lehetőleg házi)

* feta,

* mozarella,

* gomolya

* kecskesajt,

* juhsajt (brindza),

* svájci cheddar,

* rizstej,

* zabtej,

* szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).

23817. regregreg
2014. márc. 14. 07:42

Sziasztok!


Új vagyok itt. Teljesen el vagyok keseredve, már semmi életkedvem, életenergiám nincs. Már eljutottam arra a szintre, hogy csak az öngyilkosságot látom ésszerű ötletnek.


Nálam egy antibiotikum kúra hatására szaporodtak el a gombák túlzottan, ráadásul úgy tűnik a teljes emésztőrendszeremben: száj, garat, gyomor, belek, és a bőrömön intim tájon + hüvelyben. Szeretném őket visszaszorítani, ha ezt még lehet egyáltalán, de sajnos az orvos kizárólag tüneti kezelést írt fel (kenőcsöt, ecsetelőt) a külső problémáimra, a belsővel nem foglalkozik! Gyógyszert kéne íratnom, de ha ő nem hajlandó felírni, én nem bírom rávenni erőszakkal. Ráadásul azt sem tudom, milyen gombaölő gyógyszer lenne a legjobb ennyire elterjedt gombára, ami szinte a teljes testben megtalálható. :(


A helyzetet rontja, hogy alultáplált is vagyok (42kg 160cm), vitaminhiányos és nagyon gyenge az immunrendszerem. Sajnos amióta olvastam róla, hogy a gomba milyen ételekből táplálkozik, azóta még annyira sem merek enni semmit mint előtte, szinte csak zöldségeket eszek. Emiatt viszont még jobban fogyok, borzasztóan legyengyültem. Remegek egész nap, szédülök, összecsuklik a lábam, már járni alig bírok. Néha előfordul, hogy a vécéig is alig bírom magam kivonszolni. Tegnap 20 percig tartott, mire az ágyamból eljutottam a fürdőszobáig. Összecsuklottam és szó szerint a földön kellett elvonszolnom magam a fürdőszobáig és időnként le kellett feküdnöm a földre pihenni, mert annyira kifáradtam. :(


Tisztában vagyok vele, hogy mindenképpen szüksége lenne a szervezetemnek elég energiára, rendesen kéne ennem mindenfélét meg hízni legalább 5 kilót, hogy az immunrendszerem erősödjön és jobban tudjon harcolni a gomba ellen. Viszont ha normálisan étkezek, akkor a gombákat is etetem, nemcsak magamat!


Mit ajánlotok, mit csináljak? :(

Először hízlaljam, erősítsem fel magam, utána keressek másik dogit aki felír gyógyszert és kezdjek neki a diétának? Attól tartok, hogy ha jelen állapotban kezdek neki, abba biztos belehalok.

23816. Juli2014
2014. márc. 13. 14:44

Sziasztok!


Új infóval jöttem! :)

Van akciós candida szűrés orvosi kiértékeléssel az Arthro Gyógyk.pont honlapján...

Akit érdekel, menjen fel az oldalukra...

23815. warj (válaszként erre: 23812. - Cszsuka)
2014. márc. 12. 15:40
:-)))))) téged is látni.
23814. nyna1985
2014. márc. 10. 07:30
Sziasztok! Hántolt tönkölybúza fogyasztható-e?
23813. kiscukorka
2014. márc. 6. 11:17
Ismeritek a Candida5 tesztet?Megbízható?
23812. Cszsuka (válaszként erre: 23788. - Warj)
2014. márc. 5. 22:46
Kár, hogy itt nem lehet lájkolni...
23811. Cszsuka (válaszként erre: 23791. - Juli2014)
2014. márc. 5. 22:46
Ha tényleg segíteni akarsz, akkor jó helyen jársz, de ne titkolózz, légyszi. Mi a megoldás szerinted?
23810. Cszsuka (válaszként erre: 23794. - Btimar)
2014. márc. 5. 22:44

Szia! Semmi gond, ha nem kapod meg. Vannak még más könyvek is a témában. Ajánlom figyelmedbe Boldog Gizella könyveit. Ezen felül Dr. László Mária Candidiasis c. könyvét és van még egy könyv, aminek nem tudom az íróját, de a címe: Betegnek érzem magam és nem tudom miért?

Egyébként ezen a fórumon sok segítséget kaphatsz. Ha a kislányod candidás, az csakis úgy lehet, hogy ti is azok vagytok, úgyhogy jó döntés, ha mindenki vele csinálja. A rossz hír azonban az, hogy önmagában a diéta kevés. Volt szájpenésze is? Milyen tünetei vannak még?

23809. Cszsuka (válaszként erre: 23795. - Nyna1985)
2014. márc. 5. 22:39
Létezik natúr, de a rizstej finomabb - szerintem.
23808. Cszsuka (válaszként erre: 23799. - Orkida)
2014. márc. 5. 22:38
Búvárpóknak igaza van. Ezért érdemes a vérvétel eredményével elmenned egy olyanhoz, aki már régóta foglalkozik vele és megbízható. Ha sokan mennek hozzá ebben a témában és siker koronázza az ajánlott kúrát, akkor ő a te embered. Akár orvos, akár természetgyógyász.
23807. Cszsuka (válaszként erre: 23804. - Warj)
2014. márc. 5. 22:36
Igen :) Szia :)
23806. Cszsuka (válaszként erre: 23800. - Búvárpók)
2014. márc. 5. 22:35
Ha már elég tapasztalt valaki, akihez elmész, nem is kell vérvizsgálat, ránézésből megmondja, hogy Candidás vagy-e. A hátránya csak az, hogy nem biztos, hogy hiszel neki, mert a mai világban sok az, aki mindenben a pénzt látja..
23805. Cszsuka (válaszként erre: 23801. - Juli2014)
2014. márc. 5. 22:34
Ezt hogy érted? Bocsi, ha kérdést ismétlek (nem olvastam előzményeket), de megköszönném, ha leírnád, hogy akkor szerinted mi ad megbízható eredményt! :)
23804. warj (válaszként erre: 23803. - Nyna1985)
2014. febr. 26. 09:37
szerintem eheted nyugodtan a rukkolát, legalább is amit olvastam róla aszerint a diétát nem befolyásolja
23803. nyna1985
2014. febr. 20. 20:23
Rukkolát szabad-e fogyasztani???
23802. csakfigyel
2014. febr. 15. 09:33

És ez a Candida5 teszt?Mi megcsiáltuk,megjelent az alsó csík!Tüneteim millió.Már bejelentkeztem egy helyre mait itt egy Tag ajánlott de még várnom kell!

Tünetek:mindig éhes vagyok,ha wczek utána is éhes leszek,idegesség,viszketés,megőrülök az édességért,sok nagy wc...

23801. Juli2014 (válaszként erre: 23800. - Búvárpók)
2014. febr. 13. 11:48
Én is azt írtam, hogy a vérvizsgálat nem ad megbízható eredményt..
23800. Búvárpók (válaszként erre: 23799. - Orkida)
2014. febr. 12. 15:42

A vérvizsgálat az ellenanyag szintjét méri, de ha legyengült az immunrendszered, nem termel ellenanyagot akkor sem ha tele vagy gombával. Így a vérvizsgálat nem minden esetben ad reális eredményt.

Én is így voltam, a rengeteg tünetem mellet sem mutatta ki, ezért elmentem biorezonanciás mérésre egy ezzel foglalkozó orvoshoz, és ő mondta, hogy magas a candidám.

23799. Orkida
2014. febr. 10. 13:45

Sziasztok.

Szerintetek a candida megallapitasa verbol mennyire biztos?

Nekem nem jott,de a termeszetgyogyasz szerint biztos az.Mar nem tudom kinek higyjek.

23798. warj (válaszként erre: 23795. - Nyna1985)
2014. febr. 10. 10:53
de baj, nem szabad ilyet inni. Csak cukormenteset. Az én fiam pl nem ivott a diéta alatt (9 hónapig) egyáltalán tejet, mert én pl rizstejet vettem, de az ízvilága nem jött be neki. Így egyszerűen nem ivott tejet.
23797. warj (válaszként erre: 23794. - Btimar)
2014. febr. 10. 10:51

mivel ilyen pici babáról van szó, mindenképp javasolnám, hogy kérj segítséget egy természetgyógyásztól pl. A könyvről hallottam már, de vannak benne olyanok amik ellentétes információk lesznek a neten található dolgokkal.


Ez az étrend és diéta menet amit mi itt ajánlunk egy candida specialista természetgyógyász dolgozta ki, ezt egészítjük ki a napi tapasztalatokkal. Olvasgasd el, hátha segít.

23796. warj (válaszként erre: 23790. - Nyna1985)
2014. febr. 10. 10:48
Igen már az első időszakban is tudod enni, barna rizzsel, csikerhús nélkül. Második időszaktól ha már visszavezeted a csirkehúst akkor azzal is, vagy tojásosan (ezt is előbb vissza kell vezetni).
23795. nyna1985
2014. febr. 6. 17:19
Sziasztok! Vettem ma szójatejet, de abban is van cukor, az nem baj???
23794. btimar
2014. febr. 6. 08:10

Sziasztok!


Beleolvastam a fórumba, de olyan sok bejegyzés van, hogy nem volt lelkierőm most végig olvasni. Majd bepótolom, mert nagyon érdekes és hasznos. Kicsit sokkolódva vagyok most hirtelen, lehet, hogy olyan kérdést teszek fel, ami már elhangzott - ez esetben bocsánat. Most derült ki, hogy a 15 hónapos kislányom candidás. Moszkvában élünk, és itt nem nagyon törődnek ezzel, felírnak egy krémet, és kész. Ez átmenetileg javít a helyzeten, de nem oldja meg az emésztési-, alvási- viselkedési problémákat. Ezért úgy döntöttem, a magam kezébe veszem az ügyet. Nagyon sok dolgot olvastam már, egy hete diétázik az egész család vele együtt, és az már látszik, hogy a mindig hatalmasra puffadt pocakja lement, és múlnak a kiütések is a nunija körül. Nagyon szeretném kiképezni magam a témában, és rátaláltam Papp B. János Candida - Igazságok és tévhitek cimű könyvére. Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol lehet megvenni, stb. Már mindent körbejártam , de sehol nem lehet megrendelni.

Előre is köszönöm,

Barbara

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook