Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
23853. Babóca01 (válaszként erre: 23851. - Eduarda)
2014. márc. 30. 16:08
Régebben én is így voltam a sporttal..:) Csakhogy most van egy nagyszerű motivációm a párom. Ő személyi edző és fitness modell, úgyhogy muszáj volt összecsípnem magam nekem is :) Így sokkal könnyebb hogy együtt csináljuk és amikor én feladnám akkor ő ott van hogy ösztönözzön és fordítva. :)
23852. eduarda (válaszként erre: 23850. - Babóca01)
2014. márc. 29. 18:39

De követheted ám a candida diétát,de én hetekig nem tudtam volna még betartani,már a lelkem sérült esküszöm.

Kitartást hozzá:))

23851. eduarda (válaszként erre: 23850. - Babóca01)
2014. márc. 29. 18:34

Szívesen!!Drága ezeket együtt kellene,párom velem csinálta,bár kicsit nyügösen:)Hát azt sajnos tudom,hogy eddig csak olyan fehérjeport gyártanak,amiben van valamilyen édesítőszer!!de minek?!!!ezért nem iszok,pedig szeretnék felszedni pár kilót,és máskor is csak ezzel sikerült:(46 kiló vagyok 168 cm-hez

De azért te próbáld betartani,amennyire csak tudod és mellette lúgosíts:)

Jó is nektek,aki így szereti a spotot,én túl nyügös vagyok,a bicalyozást szeretem,néha fellendülésből elkezdem itthon más testmozgást(úgyanis vidékiek vagyunk)aztán pár hétmúlva abbahagyom:(

23850. Babóca01 (válaszként erre: 23849. - Eduarda)
2014. márc. 29. 16:31
Köszi a tippeket! :) Teafaolaj engem is irritál, de ezt a levendula illóolajat kipróbálom. A cukrot elhagyni 3 hétig teljesen tehát se stevia se xillit nehéz lesz, mert nyáron versenyre készülünk (fitness) és az összes fehérjeport és néhány tápkieg amit szedni kell verseny előtt cukros (vagy stevia, vagy eritiriolt tartalmaznak). De ha én még el is hagyom egy időre ezeket a párom tuti nem fogja és nem tudom hogy ez elég -e ha csak én csinálom.
23849. eduarda (válaszként erre: 23847. - Babóca01)
2014. márc. 29. 13:15

Szia Babóca!


Hát sajnos akkor étkezés kilőve,gondolom sportolók lévén gyümit,zöldséget fogyasztatok,tudjátok pl gyümit mikor jó enni.

Még nagy gond az élesztős dolgok ,de nekem a szódabikarbónás kenyér már bocsánat alig ehető:((több változatot kipróbáltam,de az izlelőbimbóim utálják.

Ajánlom ami nekem még segít intimrész mosása, ,levendulaillós vízzel ,ha érzem a viszketést,és segyít .Picit erős az illata de segít,vagy a teafaolajos(de engem az irritál).

Greafruitosból jó minőségűt használj(ha megteheted),mert sok nagyon gyenge,és legalább 3 hetes kúrát csinálj mindennap,probiotikus kúrát a 3 hónapig ajánlják(már a szájon át szedhetőt).

Próbáljatok 2-3 hétig ,teljesen kihagyni a cukrot,tudom nehéz,mi is csináltuk 3 hétig ,rossz volt.

Én öblítésre csak almaecetet használok ,illókkal.

23848. Babóca01
2014. márc. 29. 10:04
És még hozzáteszem hogy nekem a gombaellenes krém mindig ott van a táskámban és otthon is van, hogyha érzem hogy kezdődik vagy egy kicsit is viszketek akkor már kenem is be, ez sajnos elég gyakran van, ilyenkor ha még szeretkezünk a párommal akkor rosszabb lesz, de ha betartanám hogy ilyenkor NO érintkezés, akkor sose szexelnénk, vagy nagyon ritkán. :(
23847. Babóca01 (válaszként erre: 23845. - Eduarda)
2014. márc. 29. 09:59

Szia Eduarda,


Köszi szépen a tanácsokat! Étkezésemmel nincs gond, évek óta nem eszek lisztet, finomított élelmiszereket, nem eszem cukrot csak steviat vagy xillitet, egészségesen élünk mind ketten a párommal, mert sportolók vagyunk. A páromat is kezelte a doki, szájon át szedhető gyógyszer is kaptunk amit fél évig kellett szedni, először heti majd havi 1x, ettől pár hónapra elmúlt, de megint visszajött. Erről a körömvirág szappanról még nem hallottam, ez jó lehet kipróbáljuk, Tejsavas irrigálás nekem nem jött be és az intim mosakódokat is elhagytam. Azt észre vettem ha szedek probiotikumot és minden este megeszek egy grefruitot akkor jobb, de amint abba hagyom azonnal előjön, ill. a nyár szokott még katasztrófa lenni. Most váltottam babáknak való mosószerre és öblítőre hátha az is segít.

23846. Cszsuka (válaszként erre: 23834. - Regregreg)
2014. márc. 28. 21:32

Szia! Nem tudom, mennyire mersz nyúlni kicsit alternatívabb dolgokhoz..

Menses előtt és után 6 napig: 1. nap hüvelyirrigálás gyógyszertárban kapható tabletta feloldásával, amibe még (nem alkoholos) grapefruitmag cseppet csepegtess, plusz egy kapszula olajfalevél kivonat. Második nap natúr joghurtba probiotikumot tegyél, azt rátenni tamponra és felrakni éjszakára. Aztán köv. este irrigálás, köv. este tampon... utolsó este lehet feltenni valamilyen probiotikumot, tampon nélkül.

23845. eduarda (válaszként erre: 23843. - Babóca01)
2014. márc. 28. 20:41

Szia!

Nekem is állandó gonjaim vannak évek óta,hol gomba ,hol baci.Volt hogy tünetmentes lettem 1 évre,de azért néha visszajön,nekem sajnos kiderült az is közrejátszik,hogy inzulinrezisztenciás vagyok,ugye a cukor ingadozás miatt,fogékonyabb vagyok ezekre.

Próbáld a fehér lisztet kiiktatni étkezéseidből,finomított dolgokat,cukros ételeket,süteményeket,helyettesítsd xilittel ,egyéb édesítőszerrel kávédat,teádat.Lúgosíts ,valószínű a te esetedben is savasodásfelé húz a szervezeted,így a gombák,bacik könnyen elszaporodnak.

Hetente 2 szer irrigálj tejsavas oldattal ,vagy pezsgőtabival a hüvelyi ph fenntartásához egy kezelés után.

Párodat is kezelte a dokid?

Jó volna setleg ha ő is esetleg körömvirágszappannnal mosná a nemiszervvét.

Próbálj változtazni étkezéseid összetételéné ,ha eddig esetleg nem tetted meg,már ez is sokat segít.

23844. Babóca01
2014. márc. 28. 20:03
Ezt persze mindenkinek akartam írni, nem csak warj-nak! :)
23843. Babóca01 (válaszként erre: 23818. - Warj)
2014. márc. 28. 20:00

Sziasztok!


új vagyok ezen a fórumon. :) Évek óra küzdök visszatérő hüvelygombával és puffadással szinte állandóan fel vagyok fújódva és kb 2 havonta jelentkezik nálam a viszketés folyás, ilyenkor gyógyszertárban vény nélkül kapható kúpokkal krémekkel kezelem, mert már feleslegesnek tartom hogy nőgyógyászhoz menjek. Voltak tünetmentes időszakaim, kb. fél évekre eltűnt aztán újra visszajött mint a bumeráng, úgy érzem örök hűséget fogadott nekem ez a dög. :) Pedig nagyon szívesen szabadulnék tőle mert a szexuális életemet is megkeseríti.

23842. kiscukorka (válaszként erre: 23841. - Regregreg)
2014. márc. 28. 13:23

meg ez annyira egyénenként változó, ha valaki lisztérzékeny másképp kell diétázni vagy ha cukros akkor is másképp kell diétázni!

Én ugy tudom a krumpli totál tilos, a rizs nagy ritkán megengedett de az is már a vége felé sztem, de én nem értek hozzá, se dietetikus se orvos nem vagyok

23841. regregreg (válaszként erre: 23838. - Csakfigyel)
2014. márc. 27. 19:38

Elolvastam az alapdiétát, de az elején ezt írja:


"A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára."


Ez eddig oké, csakhogy utána a fogyasztható élelmiszerek közt ott van, hogy:


"Első időszak [...] barnarizs"


A rizs köztudottan szintén magas keményítőtartalmú élelmiszer, ezért nem értem, hogy ha a krumpli tiltott, a rizs miért nem. Ezért aztán utána is néztem ennek és azt találtam, hogy:


Egy közepes méretű krumpli keményítőtartalma:

25 gr (nyersen)

29 gr (krumplipüré)

34 gr (fagyasztott, olajban sütött)


A barna rizs keményítő tartalma:

42,5 gr (ez egy kispohárnyi adagra vonatkozik, ami kb. egy krumpli méretével megegyező)


A krumpli szénhidrátjainak 85%-a, míg a barna rizs szénhidrátjainak 92%-a keményítő.


Szóval hogy lehet, hogy a barna rizsben több a keményítő, mégis megengedett, a burgonya meg nem?


Az tény, hogy a barna rizsben lévő keményítő lasabban szívódik fel mint a krumpliban lévő, ezért a vércukor szintben nem okoz olyan nagy mértékű ingadozást, inkább egyenletesen látja el cukorral a szervezetet. Ez mondjuk a cukorbetegek diétájánál fontos lehet, de a candida gombára ez nem hiszem, hogy hatással van, mert az így is-úgy is hozzájut a bevitt keményítőhöz, akár klumplival, akár rizzsel viszed be.


Na látod ezért mondtam, hogy nem látom a logikát ezekben a diétákban. Ha szám szerint utána nézel a dolgoknak rengeteg sok ellentmondás van bennük.

23840. csakfigyel (válaszként erre: 23837. - Regregreg)
2014. márc. 26. 18:42

[link]


gyere ide!

23839. csakfigyel
2014. márc. 26. 18:28
Jó ez a recept kenyérre amit Cukorka irt!
23838. csakfigyel
2014. márc. 26. 18:28

Regregreg, itt warj tud szuper recepteket, ha visszagörgetsz pár odalnyit akkor megtalálod az alap diétát állítólag ez a legobb,mert ugye a burgonya nem ehető az totál ch!2 kisebb krumpliba 50gramm ch van.És egy nap kb 100gramm ch ajánlott Candida diétában!Szal ez a Warj féle nagyon jó szerintem!

Azért Neked durva a tünet amit irták meg h totál elgombásodva mág antibiotikukmot is kell majd még szedned.Aztán majd csodálkozol ha majd remegsz az éhségtől vagy bármi...pff..

23837. regregreg (válaszként erre: 23835. - Kiscukorka)
2014. márc. 26. 15:25

A bélből is kenetet vettek, ugyanúgy, mint a hüvelyből szokták, úgy nézték meg. 2 nap alatt lett eredménye a papír szerint, de velem csak 2 hét elteltével közölték az eredményt, mert akkorra voltam visszarendelve. A bélben azért nézték meg, mert nekem egyértelműen onnan indultak ki a problémáim. Az első antibiotikum kúra után hasmenésem volt, folyton korogtak a beleim és a végbél körül kezdett el piros lenni a bőr meg viszketett. Erre azt mondták, hogy biztos csak a vizes hasmenés miatt kimaródott ott a bőr, kenegessem Neogranormonnal, és pár nap alatt elmúlik. Hát nem múlt el, ugyanis gombás fertőzés volt, nem kimaródás. Napról napra egyre rosszabb lett, körkörösen terjedt a vörösség a bőrömön. Egy hét múlva már egy tenyérnyi területen voltam vörös, két hét múlva pedig jelentkezett a hüvelyi folyás is, először barna, utána fehér, gondolom addigra érte el a probléma a hüvelyt. Mellesleg ez a baktérium, ami most a hüvelyemben van, ez egy a bélben normál esetben meg található baci, tehát az is onnan került át, gondolom a gombával együtt.


A háziorvosomat sajnos nem érdekli a dolog. Már kétszer jártam nála: egyszer az emésztési gondokkal (hasmenés, véres széklet, hasfájás, has- és bélkorgás), azt mondta, ez antibiotikum kúra után normális, szedjek probiotikumot és majd elmúlik. Ez volt kb. 1 hónapja. A hasmenés és a véres széklet elmúlt, de a többi tünet (korgás és fájdalom) megvan a mai napig minden egyes étkezés után!

Másodjára akkor mentem hozzá, amikor már biztos volt, hogy gombás fertőzésem van, de csak annyit mondott rá, hogy a bőrgyógyász vagy a nőgyógyász majd ír fel rá valami krémet meg kúpot, és majd megszűnnek a tüneteim. Kérdeztem tőle többmindent a gombás fertőzésekkel kapcsolatban, mert nekem még soha nem volt ilyen, de semmire nem tudta a választ. Azt mondta, kérdeztem a bőr- vagy a nőgyógyászt. Szóval őhozzá nem nagyon lehet fordulni ilyen ügyben tanácsért vagy gyógyszerért.


Még a belgyógyászaton is jártam egyszer a véres széklet miatt, de ott sem vizsgáltak ki, csak elküldtek ugyanezzel a szöveggel, hogy antibiotikum kúra után ez előfordulhat, majd akkor menjek vissza, ha még hetekkel később is véres a székeltem és még mindig megy a hasam.


Szó szerint rettegek most belekezdeni egy újabb antibiotikum kúrába, mert hiszen még az előzőt sem heverte ki az emésztőrendszerem teljesen, de sajnos muszáj lesz, mert a hüvelyemből másképp nem lehet kiírtani a baktériumot. :(


Jövőhétig mindenképpen várnom kell a gyógyszerszedéssel, mert közben észrevettem, hogy a bőrgyógyász rossz receptet írt fel, és amúgy is azt mondta, hogy a nőgyógyásszal is egyeztessek, de a nőgyógyászom meg közben elment szabadságra. Mára rendelt vissza, de a kartonozóban mondta a hölgy, hogy a héten nincs is a doktorúr. Másfél órás gyaloglásra van a rendelő, feleslegesen mentem oda. Hát legalább megvolt a reggeli sétám. :/ Amilyen "szerencsés" vagyok, tuti hogy az elkövetkezendő egy hétben, amíg nem vagyok kezelve még felülfertőződöm valami újabb gombával vagy bacival is...


Köszi az ajánlást egyébként. Igen, azt az oldalt én is ismerem. Olvasgattam sokáig.


Sajnos ezzel a diéta dologgal még mindig úgy vagyok, hogy nem tudom melyiknek lehet hinni. Mert pl. az Antal Valis oldalon azt írja, hogy burgonya meg rizs ehető, meg egy rakás gyümölcs is fogyasztható. De más oldalakon meg szigorúan tiltanak mindenféle gyümölcsöt (kivéve a grapefruitot és a citromot), meg a rizst és a burgonyát is!


De a legviccesebb az, ahol azt írják, hogy a fehér rizs tiltott, mert sok benne a keményítő, de a barna rizs az engedélyezett. Szerintem ezek az emberek nincsenek tisztában vele, hogy a barna rizs meg a fehér rizs ugyanaz, csak a fehérről le van hántolva a barna felső réteg. Belül ugyanúgy "fehér rizs" mindkettő, ezért aztán pontosan ugyanannyi keményítő van a barna rizsben mint a fehérben is. Mindössze annyival egészségesebb a barna rizs a fehérnél, hogy a barna rétegben is vannak vitaminok, ezért jó azt megenni rizzsel együtt, nem pedig eltávolítani róla. De a diéta szempontjából ez nem sokat segít.

23836. kiscukorka
2014. márc. 25. 21:41

Ja,és sztem sima rozsliszt is jó szódabikarbónával sütve

45deka rozs vagy tk liszt

8 evőkanál olaj

1 kiskanál fahéj

1 kiskanál só

kb 4deci víz


összeturmixolod és beteszed 40percre sülni!

Én lisztrzékeny vagyok de ezt a kenyeret sütöm GM lisztből!

23835. kiscukorka (válaszként erre: 23834. - Regregreg)
2014. márc. 25. 21:39

Húúúúú...ezt szép,é akkor szedj még antibiotikumot...ez durva!!A belekben hogyhogy megnézték?Milyen tüneteid voltak?Mert azt ugye ritkán nézik...mennyi idő alatt lett meg az eredmény meg ezt hogyan tudták nézni?

KITARTÁS!!

Az ANTAL VALIS oldat ajánlom ott jól le van irva mi ehető mi nem, hiszen a belekből a aCandidát csak diétával meg gyógyszerrel tudod kiírtani.Szerintem menj el a diagnózissal héziorvoshoz és kérj gyógyszert.Főleg ha szedsz most antibiotikumot csak roszabb lesz...

23834. regregreg
2014. márc. 25. 17:45

Na most jövök az orvostól, megvan végre a tenyésztés eredménye: a bélben candida albicans, a hüvelyben candida glabrata. Elvileg ezt a glabratát még jóval nehezebb kiírtani, mint az albicanst. :/


De a legrosszabb az egészben, hogy ezenfelül a hüvelyben bakteriális fertőzésem is van, úgyhogy most újabb 2 hetes antibiotikum kúra következik. Pedig a jelenlegi gombás állapotomat is pont egy antibiotikum kúrának köszönhetem!!! Ha az előző antibiotikumos kúrát nem csinálom végig, most nem lenne gombás fertőzésem, teljesen egészséges lennék. (Mint utóbb kiderült azt úgy írták fel nekem, hogy nem is volt bakteriális fertőzésem, úgyhogy feleslegesen csináltam végig!)


Mondta is a doki, hogy készüljek fel rá, hogy az újabb antibiotikum kúra hatására még jobban el fognak szaporodni a gombák. Hát nem tudom, hogy ennél jobban már hova tudnának szaporodni?


Mindezek tetejébe a bélben lévő gombás fertőzés kezelésére nem írt fel semmit (gyógyszert), kizárólag a hüvelyire írt fel kúpot. Nem értem, miért gondolja, hogy a bélben lévő gombák majd eltűnnek maguktól???


Közben folyamatosan kutattam, hogy hol lehet tényleges bio élelmiszerekhez jutni, amiket lehetne enni diéta alatt, de kizárólag xylitet találtam meg, hogy hol lehet venni - persze azt is aranyárban mérik. Olyan lisztet ami candida diéta alatt fogyasztható még bio boltban sem találtam. Úgyhogy a kenyérnek alternatíváját azóta sem tudtam megoldani.


Ja és persze a doki egy szóval sem említette a diétát. Csak felírta a hüvelykúpot meg az antibiotikumot aztán viszont látásra, majd jöjjön vissza egy hónap múlva!

23833. kiscukorka
2014. márc. 19. 18:21

[link]



gyertek fbookra!!

23832. warj (válaszként erre: 23828. - Kiscukorka)
2014. márc. 18. 13:57

nem tudom hol laktok, de a google-ben keress rá a prolabor kft-re. Ezt a vérvételt érdemes megcsináltatni. Ha nincs a közelben akkor lehet kapni gyorstesztet candidára a gyógyszertárban. Vagy természetgyógyász is be tudja mérni.

Lehet kérni széklettenyésztést is a körzeti dokitól gombára.

23831. warj (válaszként erre: 23827. - Kiscukorka)
2014. márc. 18. 13:54
szénsavas ásványvíz iható nyugodtan
23830. warj (válaszként erre: 23826. - Kiscukorka)
2014. márc. 18. 13:54
Feltettem a Mit főztél ma? Receptek candidásoknak itt a hoxán
23829. kiscukorka
2014. márc. 17. 12:49

[link]


ezt nézzétek meg, anyumnak 38 igen válasza lett...

23828. kiscukorka
2014. márc. 15. 10:25
na leírom anyumnak milyen tünetei vannak, nem tudom Candida-e de már mindne vizsgálata negatív eddig: nagyon sokat eszik,sűrűn is és egyre többet, 1-2óránként enneie kell , regeli után mindjárt nagy wc utána ugyanugy korog a gyomra mintha nem is evett volna.Rengeteg édességet enne,minidg azt kívánja,estére olyan a hasa mintha terhes lenne, nyákos széklet, hízik megállás nélkül..már nem tudjuk mi lehte ez de idegileg kiborító, már nem tud normális életet élni emiatt, nem jár el sehova mert hamar éhes lesz és ennie kell.
23827. kiscukorka (válaszként erre: 23822. - Warj)
2014. márc. 14. 16:25
én szénsavmentessel csináltam,mert azt mondták candidások nem ihatnak szénsavasat!
23826. kiscukorka (válaszként erre: 23825. - Warj)
2014. márc. 14. 13:49
nekem is átküldenéd légyszi?köszönöm!!
23825. warj
2014. márc. 14. 12:37

Teszek fel a receptes oldalra egy kis összefoglalót.


Regregreg neked privátban is átküldtem.

23824. warj
2014. márc. 14. 11:30

Reggeli: natur joghurt natur műzlivel, vizbegríz, görög saláta (második időszaktól só helyett feta sajt), lecso (második időszaktól tojásosan is lehet)

Tízórai: tk kenyér teavajjal zölségekkel (mikor milyen pl paprika, ubi, paradicsom, hagyma), második időszaktól mozorellával (de lehet pl padlizsánkrémmel, második időszaktól körözöttel (saját készítésű házi túróval), növényi biokolbász, tojáskrém, bundáskenyér stb),

Második időszaktól: túrógombóc (lehet kapni tk grízt), lehet sütit is csinálni a második időszaktól ezeknek is fenn van a receptje a receptes oldalon (pl piskóta, palacsinta, almás süti stb)


Ebéd:

Levesek:

pl: brokkoli krémleves (fokhagyma krémleves, sütőtök krémleves, sárgarépa krémleves, második időszaktól pl: meggyleves, csirkemellből gyenge húsleves friss zöldségekkel stb)


Második fogás: első időszakban pl: barna rizs zöldségekkel sütőben összesütve (második időszakban lehet rá mozorellát tenni)

durum tészta paradicsomszósszal (második időszaktól mozorellával), paradicsomos rakott padlizsán (első időszakban is jó), rakott zöldségek (második időszaktól rántva is lehet pl karfiol, patiszon, padlizsán, hagyma), húsok (heti egyszer persze): csirkemellből kölessel (egy tojás is kell hozzá) főszerekkel lehet fasított készítni és hotplane-ben megsütni, csirkemellből tudsz rántani, darált husit csinálni ebből pöri és rá a paradicsomszósz + mozorella + durumtészta és kész a makaróni, csirkemellből lehet töltött káposztát készíteni barna rizzsel) stb.

Második időszakban durum tészta (én házilag készítettem tk lisztből és laskavágóval laskát csináltam belőle lehet mákos vagy diós, vagy túrós laskát (itt tejfel helyett natur joghurtot használtam) készíteni. Itt már a mákhoz vagy dióhoz tudsz nyírfacukrot tenni.


Ezek a receptek fenn vannak a receptes oldalon. Természetesen tartani kell, hogy heti egy alkalommal egyél húst.



Szóval mi a megengedett élelmiszerek segítségével próbáltuk a lehető legjobbat kihozni és fél év alatt gyógyultá vált a gyermek. Ezek mellett persze evett ő is fokhagymát naponta. És ez csak néhány példa, pl a kölesből rengeteg féle dolgott lehet csinálni édes és sós formában is.


Habarni natur joghurttal habartam mindent. Rántás esetén tk liszt.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook