Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
23883. warj (válaszként erre: 23882. - Nyna1985)
2014. ápr. 28. 16:35
hát gondolom, de nem tudom pontosan megmondani, csak a logika azt diktálja, ha gombaölőt szed az ember, akkor nyilván más eredmény születik mintha nem szedne semmit
23882. nyna1985 (válaszként erre: 23881. - Warj)
2014. ápr. 27. 09:38
iszom napi kétszer az ezüst kolloidot, az befolyásolhatja az eredményt?
23881. warj (válaszként erre: 23878. - Nyna1985)
2014. ápr. 26. 08:20

hát előfordulhat a negatív eredmény 3 hónap alatt is, bár az hogy tüneteid vannak az nem ezt igazolja igazán.

Két dolog lehetséges a tüneteket nem a candida okozza, vagy az imunrendszered annyira gyenge, hogy nem tud védekezni, antitesteket termelni és ezért negatív az eredmény. (a másodikat prolaboros vérvételre értem)

23880. warj (válaszként erre: 23877. - Nyna1985)
2014. ápr. 26. 08:18
privát üzenetben átkldtem az e-mail címemet oda tudsz képet küldeni
23879. eduarda (válaszként erre: 23863. - Nyna1985)
2014. ápr. 24. 14:23

Szia!

Én gullon teljeskiőrlésű kekszet fogyasztom néha,élesztőmentes és maltitollal édesített.

Inzulinrezisztenciában teljesen megfelelő,szerintem candidánál is néha.

23878. nyna1985
2014. ápr. 24. 14:05
Sziasztok! 3 hónap diéta után a laboreredményem negatív lett! Őszintén nem tudok neki örülni, mivel a tüneteim maradtak...kb. 2 hete megint hasi bélfajdalmaim vannak! Szerintetek valóban visszaszorítottam volna ennyi idő alatt a gombákat? De akkor mitől lehetnek a panaszok?
23877. nyna1985 (válaszként erre: 23872. - Warj)
2014. ápr. 24. 14:01
Én is arra gondolok, de az enyémen azt írja, hogy van :-( hogy tudnék neked fotót küldeni róla?
23876. warj
2014. ápr. 24. 12:35
Ja és még egy infó érdemes elolvasni a nyirfacukor.hu oldalon a leírást, szerintem ez lenne a jó az inzulinrezisztencia esetén a candida terápiában
23875. warj
2014. ápr. 24. 12:33

Utána olvastam a neten az inzulinrezisztenciának próbáltam összeszedni amit írnak erről és ehhez hozzárakni amit tudok a candidával kapcsolatban. Hátha segít, jelzem az inzulinrezisztenciát nem ismerem az infó a netről van.


Inzulinrezisztencia étrend:


• reggeli 7-8 óra: 30g CH (lassú)

• tízórai 9-10 óra: 20g CH (ebből 10g lehet gyors)

• ebéd 12-14 óra: 40-50g CH (fele lassú, fele gyors)

• uzsonna 16-17óra: 20g CH (gyors)

• vacsora 19-20 óra: 30g CH (ebből max 10g gyors)

• utóvacsora 21-22óra: 10g CH (csak lassú)

gyors felszívódású szénhidrátok helyett lehet lassút fogyasztani, azonban a lassú felszívódású szénhidrátok helyett tilos gyorsat!


6.) Melyek a lassú felszívódású CH-ok?


Teljes kiőrlésű liszt, graham liszt, abonett, wasa, pászka, zöldségek, barna rizs, vadrizs, basmati rizs, durum tészta, kuszkusz, bulgur, hajdina, tönköly dara, paradicsom, paprika, retek, uborka, karalábé, sárgarépa, brokkoli, kelbimbó, cukkini, káposzta, zöldbab, gomba, cékla, saláta, sóska, spenót, tök, padlizsán, hagyma, spárga, zeller, petrezselyemzöld. (candida diétába ami nem mehet ebből az a gomba, a vadrizs, basmati rizs. A wasa kenyérből ami a candida diétával összegyeztethető pl. wasa fibre és wasa delikatess. Az abonettnél oda kell figyelmi mit tartalmaz a pizzás és a kukoricás biztosan nem fér bele a candida diétába. )


7.) Melyek a gyors felszívódású CH-ok? (ezek tiltottak a candida terápiában, kivéve a natur cukormentes joghurtot)


Cukor, barnacukor, méz, gyümölcslevek, és az összes gyümölcs, aszalt gyümölcsök, lekvárok, édes üdítők, fehérlisztes péksütemények, tej, kefír, joghurt. Minden lisztté őrölt, pépesített, pürésített, levesített táplálék.

Tiltólistás gyors felszívódású CH-ok:


Cukor, méz, fehérlisztből készült pékáruk és tészták (dobos torta, gesztenye szív, kifli, kakós csiga, túrós batyu), fehér rizs, édes üdítőitalok, aszalt gyümölcsök.


Ezt én úgy oldottam meg, hogy keresgéltem minta étrendeket az interneten és az alapján raktam össze, saját ízlésem szerint. Például:

-Reggeli: 1-2 szelet (kis méretű) barna kenyér, vékony felvágott (candida diétában én a teljes kiőrlésű lisztből készült élesztőmentes kenyeret használnám felvágott nélkül zöldséggel pl)

-Tízórai: 4-5 db korpovit keksz (ebből a teljes kiőrlésűt válsztanám), light joghurt

-Ebéd: Csirkemell barna rizzsel vagy salátával

-Uzsonna: 2-3 féle gyümölcs vagy zöldség

-Vacsora: 1 szelet barna kenyér, felvágott (lásd a reggelinél)

-Utóvacsora: mivel éjszakáról van szó valami saláta félét készítenék a felsoroltakból

23874. eduarda (válaszként erre: 23869. - Drianna)
2014. ápr. 24. 11:59

Pisi,vér ph -ból kiderülhet,hogy elvagy-e savasodva.

Vegyél lakmuszpapírt,nézd a ph szintet .

Megtudod elvagy-e savasodva,és kell-e a lúgosítás.

Kívánom neked rendeződjön a gyógyszerrel az inzu cukor szinted,tarsd a diétát mindenképp.

Ir-rel ha most kezdted a diétát ,nehéz candida diétázni az biztos én 3 hétig csináltam.

Jaj ne keseredj el nekem van olyan ,hogy 1 évig nem volt panaszom,amikor évekkel ezelőtt diétáztam,akkor nem tudtam még az IR-t.

Fontos kerüld az édességet ,agyon élesztőzött dolgokat,túl sok cukrot tartalmazó gyümiket,ne egyél.

Immunrendszered erősítsd!!

KITARTÁS

23873. warj (válaszként erre: 23867. - Drianna)
2014. ápr. 24. 11:50

"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Fémallergia esetén nem használható, és citrusérzékenyek ne tegyenek bele grappe cseppet. Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23872. warj (válaszként erre: 23871. - Nyna1985)
2014. ápr. 24. 11:44

Győri Korpovit teljes kiőrlésű keksz 200 g


Erre gondolok ebben nincs élesztő

23871. nyna1985 (válaszként erre: 23864. - Warj)
2014. ápr. 23. 20:10
pedig azt írja a csomagoláson,hogy élesztőt tartalmaz :-( ez egy picit aggaszt...
23870. 5d3893b3a4 (válaszként erre: 23866. - Warj)
2014. ápr. 19. 19:46

Köszi a receptet varj, ma meg is csináltam.


Én még meggyet is tettem bele egy zacskóval, nagyon tuti lett!


Még jó hogy ma felnéztem, mert múltkor pont ez volt a bajom, hogy a háztartási kekszet mivel kellene helyettesíteni.


Kellemes ünnepeket Nektek!

23869. Drianna (válaszként erre: 23868. - Eduarda)
2014. ápr. 19. 19:40

Kedves Eduarda!


Most nagyon elkeserítettél. Sosem lehet helyrejönni ebből? Reméltem, hogy normalizálható azért valamivel a helyzet, mert így nem leht élni, hogy az embernek állandóan folyása és viszketése van. A párom már lassan megőrül és én is. Olyan sokan írták, hogy erre ráment a kapcsolatuk is. Én nem szeretném ezt. Vagy éljem le az életemet magányosan és akkor legalább a párom előtt nem kell szégyellnem magam?

A teát úgy ittam, hogy először tisztító teát kellett inni, aztán két teából keveréket, de pontosan nem emlékszem a nevére.Az IR-es étrendet kb. december közepén kezdetem el folyamatosan. A candida diétát nem próbáltam, mert nem tudom hogyan álljak neki az IR mellett. Külön lugosítást sem csináltam. Valami összetettebb dolog kéne, mert mindig próbálkoztam egy-egy dologgal, de így nem vált be.

23868. eduarda (válaszként erre: 23867. - Drianna)
2014. ápr. 19. 17:01

Szia!

Én is inzulinrezisztáncvagyok 1,5 éve,de hiába a diéta stb,néha előjönnek a bacik,gombák hüvelyi úton mégis:(

Sajnos a cukorszint ingadozik,így 100%-osan szerintem elkerülhetetlen a hüvelyi próblémák.

Meddig ittad a teát?cseppekből kúrát csináltál?

Lúgosítól? étrended?

23867. Drianna
2014. ápr. 19. 14:13
Sziasztok! Van végleges megoldás a candida megszüntetésére? Nekem már hosszú évek óta vannak nőgyógyászati panaszaim, de mára már állandó folyásom van, ami őrületes viszketéssel is jár. Sok nőgyógyásznál voltam, mindegyik írt valami gyógyszert és kúpot, de semmi sem használt. Az egyikük a candida diétát is hülyeségnek tartotta. Pár hónapja kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van, így 160gr-os diétát kell csinálnom, mellé Mercformin Xr-t szedek és D vitamint, Szelént, Jódot is! Kezdek beleőrülni ebbe az egészbe. Már 30 éves vagyok, két éve nem szedek fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk. persze az állandó folyás és egyéb panaszok miatt nem tudunk sokat együtt lenni a párommal és így nem tudom mi lesz. Kérlek segítsetek nekem, hogy merre induljak. A gyógyszerek, kúpok nem hatnak. Ittam már Gyuri bácsi candidára való teáját is, de az sem jött be. Próbáltam grapefruit cseppeket.
23866. warj (válaszként erre: 23864. - Warj)
2014. ápr. 19. 08:19

itt a repetje a kókuszgolyónak így teljes:-))))


Kókuszgolyó


1 csomag korpovit (vagy más, tk cukormentes keksz)

Ízlés szerinte karobpor,

Kb 5 dkg margarin/vaj,

Stevia vagy nyírfacukor,

Víz

Kókuszreszelék

Esetleg darált diót is keverhetünk bele. Vagy aki nem szereti a kókuszt, az darált dióba vagy mandulába is forgathatja.


(lehet beletenni még cukor nélküli lekvárt)


A kekszet le kell darálni, és a karobport ízlés szerint rászórom és színről ítélem meg, hogy mikor jó. Kb 5 dkg vajat megolvasztok és ebbe lehet a steviát csepegtetni. Annyi vizet teszek bele hogy gyúrhatóvá váljon.


Ha nyírfacukrot használsz, akkor édesebb ízű lesz.


Ha van otthol cukormentes lekvár abból is lehet belekeverni finom ízt ad neki.


A gombócot a kezedben nyomkodó mozgással lehet elérni, mert egyébként szétmorzsolódik. A végén kókuszreszelékbe forgatjuk. (de lehet dióba is, vagy mandulába)

23865. warj
2014. ápr. 19. 08:15
tettem fel néhány húsvéti recept ötletet a Mit főztél ma? Receptek candidásoknak kellemes ünnepet kívánok mindenkinek
23864. warj (válaszként erre: 23863. - Nyna1985)
2014. ápr. 19. 08:03
igen, én pl ebből készítettem a kókusz golyót, ledaráltam tettem hozzá nyírfacukrot, kakaóport, vizet és kókuszreszelékbe forgattam
23863. nyna1985
2014. ápr. 15. 20:26
Használhatok-e Korpovit kekszet???
23862. Szabi87
2014. ápr. 15. 20:23
Köszönöm a segítséget :)
23861. warj (válaszként erre: 23859. - Szabi87)
2014. ápr. 14. 09:55
olvasd el kérlek a 23818-as hozzászólást ez leírja a terápia menetét amit javaslunk
23860. warj (válaszként erre: 23859. - Szabi87)
2014. ápr. 14. 09:53

szia nyugodtan csipegethetsz oljos magvakat, első időszakban ehetsz halat is grillezve, vagy tenger gyümölcseit (de nem konzervet) pl paradicsom szósszal (saját készítésű) meg durum tésztával.

Nézelődjél itt a hoxán van egy olyan oldal, hogy Mit főztél ma? Receptek candidásoknak, ezt az oldalt is mi tápláljuk. Mindig érdemes a körülette lévő infókat is elolvasni, mert ha valamiért a recept nem jó azt mindig jeleztük.

23859. Szabi87
2014. ápr. 13. 19:00
Sziasztok!Még új vagyok az oldalon..sajnos nekem is candidám van :( nagyon sokat olvasgatok h mit lehet és mit nem..3 napja csak zöldségeken élek,és elég nehezen viselem már most..gondoltam csipegetek egy kis mandulát,tökmagot de nem tudom h szabad-e az első pár hétben?Kitartás minden társamnak :)
23858. warj (válaszként erre: 23856. - Nyna1985)
2014. ápr. 9. 14:51
második időszaktól ha cukormentes akkor igen
23857. warj (válaszként erre: 23855. - Pilvi)
2014. ápr. 9. 14:51
a legjobb a prolabor Kft általi vérvétel candidára, keress rá a neten hogy van e a közeledben. Lehet kapni candia tesztet a gyógyszertárban is, ami nem csak az intim területen mutatja ki a candidát. CanDia5 a neve ha jól emlékszem és kb 3-4000 ft körül mozog az ára. Kérhető még széklettenyésztés a háziorvostól, bár elég passzív a hozzáállás általában. Természetgyógyász tud biorezionális vizsgálatot csinálni. Kb ezek a módok vannak a kimutatására. A legmegbízhatób szerintem a prolabor
23856. nyna1985
2014. ápr. 4. 12:23
Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni,h. rizstejszínt szabad-e fogyasztani? Valamint a hántolt tönkölybúzáról is szeretnék infót kapni...Köszi :-)
23855. pilvi
2014. ápr. 1. 19:40

Sziasztok!


A múlt héten állapította meg nőgyógyász, hogy a hüvelyemben candida albicans van. Emellett ureaplasma urealyticumot és Streptococcus agalactiae-t is kimutattak. Dermyc-et és Zitrocint írt fel, valamint betadine hüvelykúp használatát javasolta. Rákérdeztem és ő is azt mondta, hogy a candida sajnos elképzelhető, hogy újra előjön. Az olvasottak alapján valószínűnek tartom és most az antibiotukum sem fog jót tenni. Olvastam, hogy ha a hüvelyben jelen van a candida akkor a bélben is. A számban majdnem minden hónapban szokott lenni afta.

Hol tudom kivizsgáltatni, hogy mennyire szaporodott el bennem a candida és mennyire súlyos?

Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy béltisztító használata szükséges, pontosan mit kell ez alatt érteni?

Köszönöm a segítséget!

23854. Babóca01 (válaszként erre: 23852. - Eduarda)
2014. márc. 30. 16:10
Elég kemény ez a diéta, volt már hogy neki álltam, de nem bírtam végig csinálni, nekem kell a szénhidrát és a fehérjeporok meg kellenek az edzéshez..ördögi kör ez. :) Köszi, Neked is kitartás kívánok! :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook