Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
23913. unik
2014. jún. 8. 15:23

sziasztok, bár én sajnos nem az "ex- candidások" csapatába tartozom ezt a fórumot találtam a legaktívabbnak, így gondoltam, én is veletek osztanám

meg közel 2 éve tartó kálváriámat, remélvén, hogy tudtok nekem tanácsolni valamit- illetve már annak is örülök, ha megoszhatom a problémáimat

valakikkel, akik nem néznek teljesen hülyének- mert a közvetlen környezetemben sajnos már itt tartunk.

szóval, (ja, amúgy 32 éves vagyok) az egész 2 éve egy szexuális együttléttel kezdődött (óvszerrel védekeztünk), és rögtön másnaptól kezdve enyhe puffadást észleltem a hasam

alsó részén (mintha egy fél labda lenne a köldököm alatt kb)- és ez azóta sem múlik egyáltalán. Akkor még nem gondoltam semmire, mert amúgy sem volt

soha tökéletes emésztésem, de aztán 2 szer egymás után a szokásos 30- 32 nap helyett (ami már vagy 15 éve így van!), olyan 20- 21 napra kezdtem el

menstruálni, ráadásul minden előjel, görcs nélkül- ami nálam mindig megvan. Szóval, rohantam a nőgyógyászhoz, megvizsgált, azt mondta, minden

a legnagyobb rendben, a puffadásom tuti gasztroenterológiai jellegű, sőt, szerinte biztosan IBS. Kicsit megnyugodtam, vártam, bár közben kezdtem magam

egyre kellemetlenebbül érezni, mert a puffadás mellett állandósult egy ilyen bélkorgás szerű is plusz szinte állandó székrekedés.

A menstruációm közben visszaállt a normálisra, pár hónap múlva teljesen más miatt mentem a háziorvosomhoz, és megemlítettem neki ezeket az állandósult

emésztési gondokat, mondta, hogy ne hagyjam annyiban, szóval, elmentem (magán) gasztroenterológushoz, aki gyakorlatilag kiröhögött, hogy ilyen

bagatell tünetekkel ideállítok, kb fél órán keresztül nyomogatott:) mondta, h minden tökéletes, ajánlotta, hogy csináltassak hasi UH-t ("nyugodtan a TB-re, ilyenért ne költse a pénzét magánrendelésekre"mondta...).

Plusz ajánlott vérvételt glutén- allergioa kiszűrésére.


Szóval vissza a háziorvoshoz, kaptam beutalót pár hónap múlva hasi UH-ra, csináltatott

általános vérképet, plusz hogy pár hétig tartsak gluténmentes diétát, minden eredményem tökéletesen negatív, gluténmentes táplálkozásnak semmi

hatása, viszont új borzalom, egyik napról a másikra szörnyű, kiütésszerű pattanások jelentek meg az arcomon (hasonlók ahhoz, mint mikor anno abbahagytam

a fogamzásgátló szedését), amik semmire nem akartak múlni. Jó, emiatt újra nőgyógyász (másik, magán), vizsgálat, kiröhögés, minden rendben, újra gasztroenterológiára

küldtek, mondták igyak sokat és ne idegeskedjek, éljek rendszeresen (hozzáteszem, váltott műszakban dolgozom, így ezt picit nehéz megavlósítani, de

sportolni rendszeresen sportoltam mindig is, és azért a lehetőségekhez képest mindig figyeltem, mikor és mit eszem).

Szóval újra gasztroenterológia (másik, magán), gyomortükrözés negatív (nincs sem heliobakter sem gluténérzékenység), kolonoszkópia szintén negatív

időközben kellett csinálnom normix kúrát, mindenféle puffadáscsökkentőt kipórbáltam, duspalatin, stb, semminek semmi hatása az ég egy világon (gasztroenterológus szerint is IBS gyanús a dolog).


Háziorvos ételallergiára gyanakszik, szóval probálgattam ezt azt (semmi eredmény), ismerőseim tanácsára elmentem egy természetgyógyászhoz is időközben,

ő mondta ezt a candida dolgot (amin a többi orvos röhög természetesen), megpróbáltam egy szigorú candida diétát, 2 hétig ment a kemény, 3. héten már

kicsit lazítottam, közben amúgy jól éreztem magam és elég sokat fogytam, de mivel 100% ig nem voltam ról ameggyőződve, h tényleg az a baj,

abbahagytam (nekem leginkább a társas érintkezéseimet gátolja, senkivel nem tudok semmit együtt enni/inni, plusz nagyon elegem lett a végtelen magyarázáskodásokból

, hogy miért csinálom ezt .......... amúgy maga a diéta nekem ok, az egyetlen nehézség a reggeli tejeskávé, ami életem egyetlen szenvedélye... de mondanom sem kell, a fogyáson kívül semmi eredmény.


nade, puffadás (mármint ez konkrétan azt jelenti, időnként akkora a hasam, mint egy dinnye kb... :s, bélkorgás időnként légszomj ugyanúgy jelen, pattanások hol

elborítják az arcom, hol semmi... plusz közben azt vettem észre, mikor ovuálok is kb úgy görcsölök, mintha megjönne, nekem ilyen korábban soha nem volt

szóval újra nőgyógyász (kb egy éve), újabb megaláztatás, medence/hüvely UH, negatív, viszont minimális gombás fluor. Kaptam rá kúpot, ennyi.

Közben kísérletezgettem rengeteget, de a helyzet az, a mai napig addig jutottam, a legjobb, ha semmit nem eszem, akkor szinte teljesen rendben van a

bélésem, viszont már egy joghurttól is kezdődik minden előről......... illetve amit még észrevettem, hogy minden ezerszer rosszabb, ha pl nem alszom ki magam........


na, aztán tavaly év végén az akkor még meglévő párommal óvszer nélkül voltunk együtt, és kijött rajta a gomba, szóval újra nőgyógyász, megerősítette, hogy van gombám,

erősebb kúp.......... más semmi változás, egy hónap múlva visszamentem kontrollra, minden negatív. Most az aktuális rákszűrésre mentem épp, gondoltam, mit nekem még egy kis megalázás, csak kértem a nőgyógyászom,

mondja már el, szerinte lehet- e, hogy "általános" candidám van, viszgálat közben mondta, h nem tudja, de a hüvelygombám durván kiújúlt újra (fura, hogy

én ebből soha semmit nem észlelek, úgy értem, nekem soha nem viszket semmi, időnként van folyásom, de az van kb mióta az eszemet tudom), csinált egy

hüvely ultrahnagot, amiből az jött ki, hogy van egy petefészekcisztám... gombára kaptam szisztematikus gombaölőt (mycosyst gyno) plusz

erősebb hüvelykúpot és a ciszta miatt visszahívott 2 hónap múlva kontrollra...


hát, jelenleg itt állok most, ja, azt kihagytam, hogy kineziológusnál is voltam, mert kivétel nélkül mindenkitől azt hallom, hogy pszichés, amit nem tagadok

hogy része lehet, meg már tényleg kis is készültem ettől az egésztől, mert nagyon kényelmetlen az egész, és senki nem mond semmit, szóval

teljesen tanácstalan vagyok, mintha egyik napról a másikra belémkerült volna valami, ami azóta így kering a szervezetemben... és nem tudom felvenni

a harcot ellene.........


a candidás dolgokat ovasva nagyon sok tünetet megtalálok magamnál, dehát olyan bizonytalan ez az egész, az orvosokkal már nagyon bizalmatlan vagyok,

pedig mind magán, nem kevés pénzt fizetek ki, és mégis mindenki "lepattint"... én meg nem tudom, hová vezet ez az egész, és túl azon, hogy

a szociális kapcsolataim is megsínylik ezt (ja, közben már nem vagyok együtt a barátommal sem), időről időre rámtör az is, hogy valami

komolyabb bajom lehet....


hát, ennyi.. bocsánat, hogy ilyen bő lére eresztettem, de tényleg kivagyok, és köszönöm, h elolvastátok, bármilyen véleménynek, hozzászólásnak, tanácsnak nagyon

örülök............szóval, hogy lehet ez candida? Érdemes lenne komolyan nekifeküdnöm a diétának?

Ja, közben fel is mondtam, és kerestem egy másik munkát (hogy ne váltott műszakban kelljen dolgoznom.....).... szóval tényleg el vagyok keseredve, mert teljesen ez határozza már meg az életemet...


na, köszönöm, szép napot mindenkinek!

23912. warj (válaszként erre: 23908. - Cactuska)
2014. jún. 6. 12:54

Van itt a fórumon egy Mit főztél ma? Receptek candidásoknak fórum is, érdemes innen ötletet meríteni.

Vannak sütemény receptek, főételek leves, második, saláták stb. Érdemes átnézni.

23911. warj (válaszként erre: 23908. - Cactuska)
2014. jún. 6. 12:50

Az én fiam ennek a terápiának köszönhetően gyógyult meg. Az a baj szerintem, hogy megíjedtek hogy mennyi mindent nem lehet és nem gondoltok bele, hogy a lehetőségeket hogyan lehet kihasználni. Az első 3 hét tényleg kemény, de utána ha visszavezete valaki az élelmiszereket a megengedett listáról szinte bármit el lehet készíteni, amit eddig is lehetet enni, csak más alapanyagokból és kissé szokatlan esetleg az elején az ízhatás, de ez 2-3 hét után természetessé válik.


Néhány példa, hogy mi mindent lehet enni, csak másképp kell elkészíteni.


Töltött káposzta: sovány fehér húsból (csirke mell) készítve fehér rizs helyett barna rizsből. Minden mást ugyanúgy készítesz.

Gyros: csirke vagy pulykamellből a zöldség mind ehető, hasábburgonyát már 2-3 hónap diéta után ehetsz (saját burgonyából készísd el) öntetnek natur joghurt, fokhagyma, fehér bors, kis citromlé, esetleg egy kis oliva olaj összekeverve lehűtve és a zöldségekre ráöntve.

Palacsintába töltött gyros: a gyros már írtam a palacsintát meg teljes kiőrlésű lisztből szódával tojással készíted, megsütöd beletöltöd a gyrost és ehető.

De ezen az alapon szinte bármi elkészíthető, ez csak néhány ötlet.


A nyelvedre javaslom az ökonetes graepfuit cseppet tegyél fültisztító pálcára és ezzel kenegesd le, vegyél ugyanit fogkrémet ez nyírfacukros ami gombaölő úgyszint.


Remélem adtam jó ötleteket

23910. warj (válaszként erre: 23907. - Olajfa100)
2014. jún. 6. 12:40
válaszoltam priviben is. Sajni én nem ismerem de utána néztem a neten és szerintem jó. A béltisztítás is jó, de 3 hétnél tovább nem kell csinálni. A kapszulát végig szedheted amíg el nem fogyik.
23909. warj (válaszként erre: 23902. - Babóca01)
2014. jún. 6. 12:37
Tulajdon képpen ugyanezt mondjuk mi is ami ebben a cikkben van, kivéve az élesztős kenyeret. A gyümölcsöknél a magas cukortartalmút és a savasító gyümölcsöket nem soroljuk a listára. A libazsír, kacsazsír és sertészsír is haladó candidásoknál mehet. Persze a mangalica sertészsír. Az összes többi megegyezik azzal amit mi itt javaslunk.
23908. Cactuska (válaszként erre: 23902. - Babóca01)
2014. jún. 6. 11:11

Sziasztok!

Azt nem tudom, hogy nekem Candidám van-e, de egy hosszadalmas antibiotikum kúra után lepedékes lett a nyelvem, amivel elmentem orvoshoz.

Tenyészetet vettek, melyben azt írták, hogy sarjadzó gomba kevés telep.

Kiírtak boraxos ecsetelőt, semmit nem használt. Visszamentem, akkor adtak egy Fluconer nevezetű 2 db-os kapszulát, nem használt.

visszamentem megint, most Klion tablettát írtak ki, persze ez sem használ.

Már vettem grapefruitmag kivonatot, azt iszom kb 4 napja, de igazából semmi eredményt nem látok.

Nagyon kezd elegem lenni már ebből az egészből!

Olvastam én is már ezer oldalt. Ahány oldal, annyi féle candida diétát ír.

Közben rátaláltam pár oldalra, ahol kifejezetten feleslegesnek tartják a diétát, mert hogy semmilyen tudományos vizsgálat nem támasztja alá és állítólag feleslegesen kínozzák az embereket ezzel, mert hogy olyan szigorú ez a diéta, hogy többet árt, mint használ. Ugyanis teljesen kimerül a szervezet tőle.

Az egyik oldal azt írja, hogy nem szabad rá gyógyszert szedni, hülyék az orvosok, a másik azt írja, hogy gyógyszer nélkül nem lehet kiírtani a gombát.

Most már nagyon elegem van az egészből és ott tartok, hogy már nem hiszek senkinek sem.

Nem érdekel kinek van igaza, de az biztos, hgoy én 3-6 vagy esetleg 1 évig tutira képtelen lennék egy ilyen diétát végig csinálni.

Olyat is olvastam, hogy valaki megcsinálta becsülettel, még sem javult semmit.

Engem csak az idegesít, hogy nem igaz, hogy senki nem tudja erre a megoldást!!

Ahány oldal, annyi félét ír.

Meg akarok gyógyulni végre, csak valaki mondja már meg mi a hatásos ez ellen!!!!

23907. Olajfa100
2014. jún. 3. 20:19

Sziastok, kérdezem, hogy ha nem orvos által felírt gombaölőt szedek hanem PARAKIL kapszulát, napi 3-at, szóval ez ugyanolyan hatékony-e mint az orvos által felírt gombaölő? Most kezdtem el a diétát nőgyógyászati problémák miatt és ha már csinálom, akkor szeretném ha eredményes lenne, ismeri vki tapasztalatból a PARAKIL hatását? Ha nem elég erős gombaölő akkor szeretnék minél hamarább váltani orvos által felírtra..

Továbbá a béltisztítást úgy csinálom, hogy minden reggel 1 ek. útifű maghéjat vízbe felkeverve megiszok, esetleg este is meg kellene ezt ismételnem vagy elég napi 1x reggel? Esetleg tud vki tanácsot adni? Szívből köszönöm.

23906. shirkan1234 (válaszként erre: 23905. - Babóca01)
2014. jún. 1. 15:47

Szia!


Én 2 hete kezdtem el a Candida diétát, mert nőgyógyászati tenyésztés kimutatta (már másodjára), és korábban mindig felírták a kúpot, tablettát stb., és idővel megint visszatértek a panaszok.

Már engem is kiakasztott, hogy ahány internetes oldal, annyi félét írt. Pl. én eszek krumplit, meg tojást is, és gyümölcsöt is. A napokban bukkantam én is arra az információra, hogy tök felesleges az élesztő nélküli kenyér (én nem is ettem két hete kenyeret, mert nem találtam élesztő nélkülit.

Az alábbi cikk még inkább elgondolkodtatott :

[link]

Úgyhogy szerintem én betartom azt, h nem eszek cukrosat (xilitet használok), meg fehér lisztet, meg ilyen mesterséges kajákat, és mihamarabb felkeresek egy orvost, és megkérdezem, h van-e ennek értelme. Igazából a cukrot, a műkajákat, meg a fehér lisztet amúgy is elhagyom, mert azóta sokkal jobb az emésztésem.

23905. Babóca01
2014. máj. 28. 08:09
Akác56 sztem a lényeg hogy ne fogyasszunk egyszerű szénhidrátokat és kerüljük azokat a cukrokat amelyeknek magas a glikémiás indexe, tehát a fruktózt is, stevia, nyírfacukor, eritriol megengedett. Továbbá ami még fontos hogy ne együnk génkezelt, antiniotikumozott, káros adalékanyagokat és hozzáadott színezékeket tartalmazó ételeket (próbálok húsokból is házit venni, zöldségeket szüleimtől hozom, akik saját maguk termelik meg) Most én erre álltam rá ezeket próbálom betartani, mellette csinálok egy béltisztító kúrát, szedem a grefruit mag cseppet és orvos által írt (hüvelyi) gombaölő szert. Ha vége a kúrának szedni fogok protexint candidára és visszaállítom a tejsav bázis egyensúlyomat a hüvelyemben. Igyekszem rostdúsan táplálkozni és sok-sok zöldséget enni. Tisztítás időszaka alatt nincs szex a párommal (őt is kezeljük közben), utána is csak óvszerrel. Ez a terv, bízom benne hogy ez segít, majd beszámolok az eredményről! :)
23904. akác56 (válaszként erre: 23903. - Burkuska)
2014. máj. 26. 23:27
A fenébe! - én meg már mióta sütőporos kenyeret sütök! - mondjuk lényegesen kevesebbet eszem belőle!
23903. Burkuska (válaszként erre: 23902. - Babóca01)
2014. máj. 26. 19:56
Egyetértek! Az élesztőgombák valóban elpusztulnak-cukrász tanulóként mondom:)
23902. Babóca01
2014. máj. 26. 19:45

Megelégeltem hogy ahányféle oldal annyi féle candida mentes diéta. Mindegyik mást ír, egyik másik szinte betarthatatlan és szerintem feleslegesen önsanyargató is. Persze ha valakinek az a célja hogy fogyjon, biztosan hatásos. Sportoló lévén én nem szeretnék fogyni, nekem tápanyag kell, erő hogy tudjak sportolni...1 hétig csináltam a szigorú diétát, de miután ma sikerült majdnem elájulnom a Sparban, úgy döntöttem nem csinálom ezt tovább...mert nem hiszem hogy ez a megoldás jó, ha ennyire szarul érzem magam tőle.Szóval elkezdtem mélyebben utána járni méghozzá diatetikusok véleményére voltam kiváncsi elsősorban nemzetközi oldalakon olvasgattam. Szinte mindegyik elvetette a szigorú diétát és az egészet hatalmas marketingnek gondolják. Tényleg létezik candida diéta, de merőben más mint amit a legtöbb oldal javasol...találtam egy magyar oldalt is a magyar dietetikusok szövetsége által íródottat ami összefoglalja azt ami az angol oldalakon is volt és mindenki számára érthető: [link]

Számomra ami a legmeglepőbb volt, az ez a mondat: " A kenyérkészítéshez lehet élesztőt használni, hiszen az élesztő- (sarjadzó-) gombák 55 °C felett néhány perc alatt elpusztulnak." :)

23901. Babyby (válaszként erre: 23895. - Babóca01)
2014. máj. 26. 13:46

Szia!

Nekem is ugyanez :( elég egy keksz...egy süti...egy cukor...és újra előjön. Amúgy én is elég édesszájú vagyok, úgyhogy nehéz kibírni, hogy ne egyek...de valamit valamiért :)

23900. Babóca01
2014. máj. 23. 15:33
Hááát én nemtudom ki hogy van vele...de én tuti nem tudom rávenni a páromat egy több hónapos szigorú diétára. Ráadásul sportoló, versenyre készül, szigorú szénhidrátdús grammra pontosan kiszámolt étrendje van...tehát kizárt hogy neki ez a diéta most menne. Az nem elég ha csak én diétázom és mellette persze csak óvszerrel szexelünk, közben őt külsőleg kezeljük? Mert ha nem elég, akkor abba is hagyom a diétát mert semmi értelme ha utána meg visszadja! Köszi!
23899. warj (válaszként erre: 23896. - Zsof33)
2014. máj. 23. 09:02

szia a kovászos kenyér sajni nem jó, az alkoholos grappe csepet se szed tovább. A maradékot el tudod használni pl a fehérnemű mosáshoz. A kovász ugyanúgy élesztőgombát tartalmaz mint az élesztős kenyér szóval ezzel eteted a gombáidat. Nem tudom a 3 hét alatt béltisztítót szedtél e, ez nem rémlik hogy írtad volna, ha igen akkor a megengedett élelmiszereket lassan lehet visszavezetni. A visszavezetés úgy történik, hogy pl első nap eszel egy negyed gerezd almát, ha nincs gond második nap egy felet, harmadik nap egy egészet. Ezzel a módszerrel hetente 2-3 új dolgott tudsz visszavezetni. A joghurt megfelelő mennyiségű.

Kecsketej nem iható az egész diéta alatt, csak növényi tej a második időszaktól.

Burgonya 2-3 hónapos diéta után az említett formában havi 1-2 alkalommal lehet. A kókuszchips nekem fura, kiváncsi lennék mi is van benne, hogy mennyire fér bele a diétába.

A kúra akkor lenne a leghatásosabb mivel nőgyógyászati gondjaid vannak ha a párod is végigcsinálná, mert az együttlétek során a gomba ide oda kerül egyik szervezetből a másikba. A férfiaknál legtöbb esetben nem okoz panaszt. A stevia és a nyírfacukor (xilit) használata is a második időszaktól mehet. (első időszak 2-3 hét).

Javasolnám neked a tojás visszavezetését, és akkor a szülinapodra tudsz sütni piskótát rizslisztből. Isteni finom.

Kakaópor helyett inkább a karobport javasoljuk, de ezt inkább a készítése során a kezelési eljárás miatt. Egyébként nem befolyásolja a diétát szerintem.

Hú remélem mindenre kitértem.

23898. Burkuska
2014. máj. 22. 20:54

sziasztok!

Gyerek projekt elött állunk a párommal és candida tesztet (is) csináltattunk.Az övé tökéletes,az enyém picit eltér a tartománytól.Valaki segítene megfejteni?Priviben elküldöm az adatokat,nagyon köszönöm:)

23897. Babóca01
2014. máj. 22. 19:29

Sziasztok!


Arra lennék kiváncsi hogy volt már olyan, vagy van itt olyan aki teljesen kigyógyult a candidából? Tehát hogy van remény? mert ha diétázol oké hogy nem jön vissza, de ezek után soha a büdös életbe nem ehetek majd meg egy szelet sütit? :-(((( Jajjj én má' rohadtul elvagyok keseredve emiatt, ráadás most nagyon kijött rajtam. Minden hónapban visszatér a "drága". Most elkezdtem megint a diétát, de már b..ul unom! szóval ha van valaki akinek sikerült, írja le hogy mit csinált! köszi!

23896. zsof33
2014. máj. 22. 14:30

Kedves Tapasztaltabb Candidások! :)

3. hete candida diétázom, egy tavaly novemberi antibiotikum kúra óta nem múló, minden ciklus közepén visszatérő nőgyógyászati panasz miatt. Egy három napos zöldség-zöldséglé tisztítókúrával kezdtem három hete, azóta nagyrészt peszka vega ételeket eszem, sok zöldség, gluténmentes gabona köret, kevés pirított kovászos tönköly kenyér és heti egyszer durum tészta, heti 2-3szor pedig halak, reggelire natúr joghurt, zabpehely, nasinak mandula, tökmag, kókuszchips, saját zabpehely keksz, gyümölcsből csak citrom (a grapefruit tudom, hogy jó, de nem annyira szeretem). Leálltam a fogamzásgátlóval már korábban (amúgy is babát tervezünk) és amióta tartom a diétát a kávét sem iszom. De még mindig van bennem jó adag bizonytalanság, mert annyira más információkat mondott az orvos, illetve a különféle honlapok, hogy mit mikor lehet, illetve mennyit. Illetve a nőgyógyászati panaszok is úgy érzem megint visszatérnek, bár tudom, hogy ez csak türelem kérdése, de nem akarom elrontani az eddigieket semmiképp, ugyanakkor több dolog is nagyon hiányzik azok közül, amikből mértékkel kell fogyasztani és morfondírozok, hogy hogyan tovább...

Szóval a kérdések:

- Szedek grapefuitmag cseppet, csak most azt is megtudtam, hogy sajnos alkolholosat szedtem eddig, ezt majd lecserélem grape vital-ra, szerintetek ez árthatott eddig a kúrának, ne szedjem már be a maradékot? (Szedek még olajfalevél kivonatot, meg ezüstkolloidot és probiotikumot, candida gyógytea keveréket. )

- Ami legjobban hiányzik, az a növényi és állati tejtermékek és a sajtok, illetve a gyümölcsök. A hús ételek nem annyira hiányoznak, amúgy sem vagyok húsos, de azt is gondoltam eszem párszor. Mikor ehetek szerintetek ilyeneket és hányszor? (első sorban ezekre gondoltam: mozzarella, feta, gomolya, kecsketej, illetve rizstej, mandula tej, kókusztej és ajánlott gyümölcsök, illetve csikrehús) Ja és burgonya!! :) nos egy jó sütőben héjában sült krumplit szintén hiányzik, azt szerintetek?

- Nálatok azt olvastam valahol, hogy az élőflórás joghurt mértékkel, máshol meg nagyon ajánlják, ezt sem nagyon tudom, hogy jól csinálom e, mert sajnos én imádom és minden nap eszem 1-2 pohár joghurtot, zabpehellyel, saját gyártású zabpelyhes kekszel, vagy magában. Ez nem túl sok?

-tönköly kenyeret eddig nem sütöttem, hanem vettem, ATA tönkölybúza paáros (kovászos) kenyér, állítólag anti candida. Ebből nem lehet gond szerintetek? Mindenképp a sütés a javasolt?

- A másik kérdés, hogy nektek mi a tapasztalat édesség fronton, mikor lehet xilites / steviás édességet is enni, jövő héten szülinapom lesz, egy egyszerű joghurttorta teljes kiőrlésű tönkölylisztből egy kis eperrel mondjuk belefér? Ide tartozik a tojás, 100% kakaó kérdése is, ezeket szerintetek lehet tenni picit sütibe? Világ életemben édesszájú voltam, de sose egészségtelen dolgokat ettem, szóval kevéssé hiszek abban, hogy a gombák kívánják csak az édességet. Jah és a saját készítésű kakaóvajas, kakaós, xilites csokiról mi a tapasztalat?

Hát nagyon köszönöm előre is, ha valaki egyáltalán elolvassa ezt a jó hosszút, illetve válaszol és elmondja, hogy ő hogy látja a fentieket. Mivel kisbabát szeretnénk, igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni, hogy egyensúlyba jöjjön a szervezetem, szóval minden véleményt köszönök!

Üdv: Zsófi

23895. Babóca01 (válaszként erre: 23887. - Babyby)
2014. máj. 18. 17:12

Szia Babyby,

Amióta menstruállok, kb. 20 éve küzdök vele és nekem is ez a tapasztalatom, mint Neked. Ha nem eszem szénhidrátot, cukrot (!) akkor semmi bajom. De elég egy szelet sütemény és vége, újra előjön..:( A fene egye meg, pedig nagyon édesszájú vagyok..:P

23894. warj (válaszként erre: 23893. - Eb2e06a614)
2014. máj. 15. 10:33

Ha az a gyógyszer amire gondolok akkor ez egy nagyon erős gombaölő, és ebből valahogy tényleg ennyit kell bevenni, viszont mivel ilyen erős a májat is megpiszkálhatja. Óvatosan vele.


Ha nem bízol ebben akkor vannak természetes készítmények mint az ezüst kolloid (fémérzékenyek, fémallergiások nem szedhetik). Bioboltban kapható.

Vagy a cancelld ökonetnél beszerezhető


A párod azért küldte el az urulógiára, mert általában nemi úton pin-pong effektus lép fel, ide oda kerül a gomba egyik szervezetből a másikba. A férfiak nagy része panaszmentes, de ettől még ott a lenti területen jelen van nála. Ezért javasoljuk hogy mindkét fél csinálja végig a terápiát.

23893. eb2e06a614
2014. máj. 14. 05:07

sziasztok.

az orvos candidat diagnosztizált :(

egy darab d. gyógyszert írt fel nekem, a barátomra pedig azt mondta, h menjen el ő meg az urológiára. Szerintetek elég egy db gyógyszer? Mert azt olvasom, h a diéta első időszakában kell folyamatosan szedni a gomba ölőt. Így hogyan, egy darabbal? Gondolom hetente egyet kellene szedni. Vagy? Nektek ez hogy volt felírva?

23892. Iban (válaszként erre: 23891. - Warj)
2014. máj. 12. 03:15
Köszönöm, a sütéssel nem is lenne gond, de csak egy hetet leszek Pesten, és nem lesz hol megsütni.
23891. warj (válaszként erre: 23890. - Iban)
2014. máj. 9. 11:38

Próbáld meg megcsinálni magadnak a kenyeret, én amikor a fiam candidás volt reggel keltem 17:15 kor 5 perc alatt összegyúrtam a kenyér alapanyagát, betettem sülni és mire a reggeli előkészület megvolt már a kenyér is elkészült. Itt a receptje és finom kenyér.


Ír szódás kenyér candidásoknak

Kategória: Receptek candidásoknak

Hozzávalók: 25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)

Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.

Érdemes a sütőbe egy kis tálkába, (tűzálló, lehet lábas is) kb 2 dl vizet betenni a sütéssel egy időben, és ez a sütés közben gőzt képez így még jobb a kenyér).


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.

Elkészítési idő: 50 perc

23890. Iban
2014. máj. 8. 01:41

Sziasztok!

Tudnátok mondani Budapesten olyan boltot, pékséget, ahol tudok venni élesztő nélküli kenyeret? Ha lehet, nem rozskenyeret, hanem tönkölyt vagy ilyesmit.

23889. warj (válaszként erre: 23885. - Birgi0411)
2014. máj. 5. 09:31
23818-ad hozzászólásomat olvasd át légyszi, ebben benne van a terápia menete és hogy mikor mi ehető
23888. warj (válaszként erre: 23886. - Pilvi)
2014. máj. 5. 09:03
Az IgG eredmény a három hónappal ezelőti eredményt mutatja, vagyis azt láthatod, hogy az elmúlt 3 hónapban volt candida túlszporodás a szervezetedben. Az IgM a jelenlegi állapotot mutatja, mai alapján jelenleg nincs túlszaporodás a szervezetben.
23887. Babyby
2014. máj. 4. 01:27

Sziasztok!

Sajnos elég tapasztalt vagyok a témában, éveken át küzdöttem ellene. Mindent kipróbáltam, mára már tudom hogy működik a szervezetem...tudom azt, hogy ha jön a karácsony vagy a húsvét és nem bírok ellenállni az édesség hegyeknek, akkor bizony azonnal előjön. Már tudom kezelni.

Szàmomra a hatékony módszer: sok folyadék (víz!!) és a lehető legkevesebb szénhidrát. Egy hét és semmi bajom :)

23886. pilvi (válaszként erre: 23857. - Warj)
2014. ápr. 29. 11:41

Szia!


Köszi szépen a tippet, el is mentem és már az eredményem is megvan.

Aki esetleg jobban ért hozzá tud nekem hozzá egy kis magyarázatot adni? Vagy vigyem el orvoshoz az eredményt? Íme:

Candida IgG antitest 32,7 NTU * 0,0 30,0

Candida IgM antitest 3,00 NTU 0,00 ­ 11,00


Magát a diétát már elkezdtem, a szigorú részt 4 hétig csináltam és most kezdem visszavezetni az ételeket. Remélem most már fogok hízni is, mert eléggé lefogytam ez idő alatt.


Köszönöm a segítséget előre is.

23885. birgi0411
2014. ápr. 28. 17:14
Sziasztok ! Szeretném elkezdeni a candida diétát, mert már nincs más lehetőségem (sajnos), viszont annyi az ellent mondás! Aki tud segítsen nekem abban hogy mit lehet és mit nem! Vagy hogy hol nézzem , melyik a megbízható! Egyébként egyenlőre úgy tűnik hogy ez betarthatatlan :( Előre is köszönöm!
23884. warj
2014. ápr. 28. 16:37
korpovit keksz: sajnos az új receptösszetételnek köszönhetően tartalmazz élesztőt, nagyon nézzétek meg az összetevőt mikor vásároltok, eddig nem tartalmazott, most már igen
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook