Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2014. júl. 22. 08:43
Sziasztok.Nem akarok okoskodni, de sajnos evekkel ezelott en is rengeteget kinlodtam a candidaval. Orvos, termeszetgyogyasz, stb Nem tudom ez zavaro e ezen a forumon csak segiteni szeretnek minden tarsamnak ebben!! Nekem a dieta es az Okonet termekei segitettek es a colon hydroterapia.
23942. dosza3
2014. júl. 21. 11:11

Sziasztok!


Megy még ez a fórum vagy már csak ritkán írtok ide?


Múlt héten tudtam meg egy természetgyógyásznál (nőgyógyászhoz ma megyek, reménykedem, hogy nem nevet ki ezzel), hogy a candida értékem jóval magasabb, mint amilyennek lennie kellene.

Babát szeretnék, de azt mondtá, így lehetetlen.

Bevállalom a diétát és bármit, csak annyi mindent nem tudok még erről az egészről.

Csak egy tünetem volt, a hüvelyfolyás. Semmi fájdalom, néha enyhe viszketés, ennyi.

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Hogyan kezdjem? Mindig kenyeret és péksütit reggeliztem, az a legegyszerűbb.

Nem ismerem a kölest, árpát, kuszkuszt....

Fogalmam sinca, merre induljak.

Segítsetek, kérlek!

23941. Cszsuka (válaszként erre: 23940. - Babóca01)
2014. júl. 17. 12:26
Hát, reméljük, hogy szerencséd van és vége a kínlódásnak! Majd teszek fel ide egy listát az egészséges élet rendtörvényéről (amit természetesen nem én találtam ki). Ha azon mindenki elgondolkozik és hajlandó is aszerint élni, az egyensúlyáért 70%-ban tett már valamit...
23940. Babóca01
2014. júl. 16. 17:26
Sziasztok, helyzetjelentés: kb 1 hónapja tettem le a fogamzásgátlót és ez idő alatt mindössze egyszer kellett canesten krémet használnom, míg előtte napi szinten....szóval diéta ide vagy oda (attól függetlenül továbbra is odafigyelek) úgy tűnik megvan a mumus. Szerintem nekem a hormonok miatt volt candidám, de azért még nem akarom elkiabálni..
23939. Babóca01
2014. júl. 7. 16:48
Köszi Cszsuka! Próbáltam már sok mindent, diétát betartom, valójában 1,5 éve nem eszem semmi cukrosat és fehér liszteset és az utóbbi időben pedig a candida diétát is csinálom, heti 5-6x sportolok (edzőteremben) rengeteg vizet és lúgosító teákat iszom, oda próbálok figyelni minden apró részletre, betartom azokat amiket varj írt...mégis időről időre visszajönnek ezek a fránya gombák, ezért döntöttem úgy hogy leteszem az antibébit, mert más ötletem tényleg nincs már hogy mitől újul ki újra és újra...az megint más kérdés hogy a tabletta abbahagyása valszeg más kellemetlen tüneteket fog okozni..de ki akarom próbálni. Ha van még ötleted hogyan állíthatnám vissza a mikrobiológiai egyensúlyomat szívesen fogadnám! Köszi! :)
23938. Cszsuka (válaszként erre: 23937. - Babóca01)
2014. júl. 4. 16:37

Ha a fogamzásgátló "tart egyben", akkor baj van... Teljesen milyen fogamzásgátlóról legyen is szó, ami beleszól a tested működésébe, az nem jó.

Azt kideríteni, hogy nálad pontosan mi okozza, ahhoz egyéni terápiára lenne szükség.

De,hogy konkrétan válaszoljak: persze, az is okozhatja... de kérdezhetnél bármit, mindenre igent mondanék...

Itt csupán a mikrobiológiai egyensúly felborulásáról van szó, amit segíteni kell helyreállítani.

23937. Babóca01
2014. júl. 4. 15:04
Lányok a fogamzásgátló abbahagyása megoldás lehet a candida problémára? Most ezzel a gondolattal játszom, viszont félek tőle nagyon mert legutóbbi kísérletem során (1 éves kihagyás) majdnem megkopaszodtam, ezért újra el kellett kezdenem szedni..Mik a tapasztalatok?
23936. matyi78
2014. júl. 3. 08:04
...és még valami, meddig tart ez a fellángolós időszak,amikor újra felerősödnek a tünetek?
23935. matyi78
2014. júl. 3. 07:16
...csajok,valakinek okoztak ezek a kis dögök szem problémákat? Egyik dzememmel egyre többet homályoskodok... :-(
23934. Cszsuka (válaszként erre: 23933. - Matyi78)
2014. júl. 1. 13:11
Érdemes megnézetni vérből a candida toxina ellen termelt ellenanyagszintet. Candida IgG és IgM. Országosan a Prolabor-ról tudok, akik foglalkoznak vele, nézz utána, nálatok hol vannak. Ha ez megvan, többet is tudunk tenni.
23933. matyi78
2014. júl. 1. 12:21
Császár alatt komplik.miatt kivették a méhem, foltozták a hólyagom...egy hétig áll.katéterem volt...plusz még egyéb csövek,transzfúzió, így ezerrel nyomatták belém iv, majd tabl.az Augmentint. Ennek,plusz a lelki traumámnak tudom be a telepeseim szaporulatát. Köszönöm a jótanácsokat :-) ! Kitartok. Most ugyan döngetnek megint bentről,de azzal erősítem magam,hogy diéta nélk. rosszabb lenne sokkal. Én egyenlőre grapef.cseppeket és ezüstkolloidot szedtem, de bővítek :-)
23932. Cszsuka
2014. júl. 1. 10:43
Ha "csak" azért szaporodott el benned a Candida, mert most az egyszer volt egy hosszantartó problémád, amit csak gyógyszeresen tudtál megoldani, akkor esélyed van arra, hogy gyorsan helyrejöjj és nem kell gyógyszer. Ilyenkor arról van szó, hogy az immunrendszer túl nagy pofonokat kapott és túl sokáig. Azzal segíthetsz neki a helyreállításban, ha vitaminokkal és diétával támogatod. Érdemes ebben az esetben alga tartalmú készítményeket szedni (spirulina és Chlorella pl.). Az alga megköti a nehézfémeket (elveszi a gomba munkáját), zöldteát inni, ami ugyanezeket kivezeti és sokféle probiotikumot szedni egymásután akár hónapokig. Ha bemész egy bioboltba, segítenek, hogy még milyen tea vagy kapszula jöhet szóba a vizelet, a hólyag tisztítása érdekében. C vitamint 1000 mg-os adagban, Korall calciumot, enzimkészítményeket szedjél és légy kitartó :)
23931. matyi78 (válaszként erre: 23930. - Cszsuka)
2014. jún. 30. 20:17
Vizelettenyésztésem volt bakteriológisi célzattal, de csak a "kishaverokat" találták :-( Dokinál ezügyben nem voltam ,infóimat innen onnan szedtem, és rákészülés után elkezdtem... a hatását már érzem, mégis kétségeim vannak néha,hogy nem kell e valami a medicinából is. Nekem szédülést, krónikzs gyengeséget,kedvetlenséget, xtra hajhullást, gyomor és bélfájdalmat, hasmenést, kortyogást, oltári gázos helyzetet és kínzó izületi fájdalmakat bírtak adni a telepeseim, ezért elszánt vagyok. Már nem fájok, javul a kedélyem és mínusz 5nél járok.
23930. Cszsuka (válaszként erre: 23929. - Matyi78)
2014. jún. 30. 15:14

Szia :)

Igen, van ilyen :)

Milyen labor szerint mennyire vagy candidás és mondta valaki, hogy mit csinálj, vagy csak mész a fejed után?

23929. matyi78
2014. jún. 30. 06:41
Sziasztok! Most sajnos nincs időm mindent végigolvani...majd aprànként. Két hónapja,makacs hólyaghurut utàn laborilag candidàs lettem...lassan 4 hete diétàzok, sokszor nem könnyű. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ti az életmódvàltàs mellett gyógyszert us szedtetek? Ki írta fel,ha igen? A màsik kérdésem...tényleg van olyan,hogy egy idő utàn felerősödnek újra a tünetek diéta mellett is? Most mintha ezt érezném...
23928. Cszsuka (válaszként erre: 23927. - Unik)
2014. jún. 29. 16:20
Akkor minden rendben, csak ne ijedj meg, amikor jönnek a mélypontok ezután is... Sajnos a gyógyulásnak rögös az útja, de ha kitartó vagy, akkor minden rendben lesz :)
23927. unik (válaszként erre: 23926. - Cszsuka)
2014. jún. 28. 23:07

Szia Csszuka!


köszönöm szépen a hozzászólásodat, szóval igen, az igazság az, hogy én is nagyon hasonlóan gondolkodom, ezért is változtattam az étrendemen túl elég sok mindenen, szóval én is hiszek abban, hogy minden mindennel összefügg... szóval, most kerestem- és találtam egy olyan munkát, ami sokkal közelebb áll hozzám, mint amit eddig csináltam, plusz tényleg elkezdtem úgy élni, ahogy igazából szeretnék, és ennek a táplálkozás csak egy része... na, szóval nem volt soha könnyű életem, amit látszólag mindig könnyen viseltem... szóval én is úgy gondolom, a test is olyan kicsit, mint az álmok:) hogy így saját magának üzen az ember a maga módján... szóval abszolút igazat adok neked, nagyon helytállóak a felvetéseid... meglátjuk... annyi pozitívum biztos van, hogy pattanásaim már egyáltalán nincsenek, és úgy "amblokk" jobban érzem magam- hát, idővel remélem még jobb lesz... :)

23926. Cszsuka (válaszként erre: 23913. - Unik)
2014. jún. 28. 16:28

Kedves Unik!

Igen, lehet candida, de a dolgok gyökere nem ott kezdődik. Át kellene gondolnod, hogy abban az időszakban, amikor először jöttek a tünetek, történt-e veled valami olyan, ami megnehezítette az életed - jobban, mint ami valamelyest elfogadható. Nem mindig közvetlenül akkor jön ki, de sokszor előfordul, hogy igen. Lehet ez egy hosszantartó folyamat közepe (de vége is), amelyből már nagyon eleged van és nem látod tisztán a megoldást. Olyan is lehet, hogy nem veszed észre, de a tudatalattid tudja, hogy nem azon az úton jársz, amire valójában megszülettél. Nem kell hinned ezekben a dolgokban, akkor is működnek.

Érdemes beszerezni egy-két könyvet, amelyek a betegségek lelki oldalát ecsetelik, hogy jobban közel kerülhess saját magadhoz.

Az emésztési problémák, a pattanások, a gomba nagyjából azt üzenik, hogy "punnyadtál" akkoriban (de lehet, hogy még most is?) valamiben, amit nem igazán tudsz elfogadni, de nem tettél ellene semmit, sőt, azt gondolod, hogy te vagy a hibás valamiben, ezért büntetést érdemelsz, úgy érzed, hogy nem szeretnek, de nem is kell, hogy szeressenek.... stb. Ha úgy gondolod, hogy ez túlzás, akkor bocsánat...

Szóval, csak azt szeretném neked mondani, hogy a megoldás benned van. Ettől függetlenül érdemes diétázni, de ez az egész ennél sokkal több. Csak az tud belőle kijönni, aki ezt megérti.

23925. Cszsuka (válaszként erre: 23924. - Olajfa100)
2014. jún. 28. 16:10
Nem árt neki, minden hidegen sajtolt olaj jót tesz a szervezetednek - amennyiben a "normál" alatt számodra ez elfogadható..
23924. Olajfa100
2014. jún. 27. 22:25
Szerintetek az első időszakban a salátákat lehet normál napraforgó olajjal locsolni vagy ez árt a diétának?
23923. Babóca01 (válaszként erre: 23922. - Warj)
2014. jún. 21. 10:01
Köszi szépen a tanácsot Warj! :) Akkor ezt jól elcsesztem, én egy tál cseresznyével kezdtem..:-)
23922. warj
2014. jún. 21. 09:00
egyébként a panaszok többször is vissza szoktak jönni, de egyre kisebb tüneteket okozva, a gombák így tiltakoznak az ellen, hogy éppen gyilkoljuk őket és még a kaját is elvesszük az orruk elől, tehát ez előfordul
23921. warj (válaszként erre: 23918. - Babóca01)
2014. jún. 21. 08:59
a második szakaszban óvatosan kell visszavezetni mindent nem azt jelenti, hogy innen ehetsz mindent. Szóval ha a cseresznyével akartál kezdeni, akkor első nap 1-2 szemet kellene enni, másnap ha nem volt panasz akkor 3-4 szemet, és ha nincs gond akkor 3 nap mehet 10 dkg és ez minden másra érvényes. Bár én inkább megyet javasolnék a cseresznye hellyett
23920. warj (válaszként erre: 23917. - Babóca01)
2014. jún. 21. 08:57
:-)
23919. warj (válaszként erre: 23916. - Unik)
2014. jún. 21. 08:57
sajnos nem ismerem ezt a gyógyszert amit a nőgyógyászod felírt, mert nekem a fiam volt candidás és hát neki nem kellett ilyen. De biztosan nagyon erős lehet, ha 2 szem elég. Az utifű maghéj elég az első időszakban tovább ne használd mert nem tud felszívódni a vitamin és az ásványi anyag. Egyébként a többi rendben van, ha a doki ezt írta fel, szerintem így próbáld meg először.
23918. Babóca01
2014. jún. 17. 09:54
Sziasztok! Járt valaki úgy hogy a szigorú szakasz elhagyása utána újra előjöttek a tünetek? Nálam sajnos ez történt, 3 hét szigorú szakasz alatt elmúltak a problémáim és tegnap kezdtem a második szakaszt, ettem egy kis cseresznyét, gondoltam bogyós gyümölcs belefér...estére már elő is jöttek a nőgyógyászati panaszaim és vele együtt a depim is...a francba, sose fogok megszabadulni ettől a nyavalyától! :(((
23917. Babóca01 (válaszként erre: 23915. - Warj)
2014. jún. 16. 15:07
Warj ez szuper ötlet, én ezt meg is csinálom ma! :)
23916. unik
2014. jún. 12. 20:24
warj, nagyon koszonom, igazabol megtalaltam mar ezt a forumon- amit hat keptelenseg vegigolvasni :) de azert updateltem/- em magam amennyire lehet, es el is kezdtem a dietat, ha tudsz segiteni olyan kerdesem lenne, h gombaolo gyanant eleg az, amit a nogyogyasz felirt (2 szem mycosyst gyno)? illetve szedem a grapefruit cseppet, fokhagymat napi rendszeresseggel, az utifu maghej az mar nekem regen megy...plusz nogyogyasz adott huvelykupot is. szoval ez rendben van igy az elejen?
23915. warj
2014. jún. 12. 09:58

Lányok második időszaktól fagyi helyett, natur joghurtba tegyél a megengedett gyümölcsökből és fagyaszd le, vagy turmixold bele a gyümölcsöt és így fagyaszd le és már ehető is.


Pl meggy és eper ami éppen aktuális gyümölcs

23914. warj (válaszként erre: 23913. - Unik)
2014. jún. 12. 09:54

Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* barnarizs,

* búzacsíra,

* retekcsíra,

* hagymacsíra,

* köles,

* zab

* rozs

* hántolt árpa

* hajdina

* korpatermékek

* kusz-k usz

* bulgur

* vöröslencse

* lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* durumliszt,

* rozsliszt,

* rizsliszt,

* teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* tönkölybúza,

* Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* alma,

* málna,

* áfonya,

* csipkebogyó,

* eper,

* szeder,

* ananász,

* kivi,

* citrusfélék,

* gránátalma,

* csonthéjasok (pl dió)

* fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* aludttej

* natúr joghurt,

* sovány túró (lehetőleg házi)

* feta,

* mozarella,

* gomolya

* kecskesajt,

* juhsajt (brindza),

* svájci cheddar,

* rizstej,

* zabtej,

* szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).


"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Fémallergia esetén nem használható, és citrusérzékenyek ne tegyenek bele grappe cseppet. Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook