Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
24003. Cszsuka (válaszként erre: 24002. - Solyaaa)
2014. nov. 14. 23:14
Ha jössz haza, én adok neked egy telefonszámot privátban. A doktornőhöz candida szűrésre el tudsz menni, meg a legfontosabb, hogy tudsz vele konzultálni. Utána (de még előtte is) segítek neked e-mail-ben, de érdemes elolvasnod a fórum elejét, ameddig csak van türelmed. Sok dologra választ kapsz.
24002. solyaaa
2014. nov. 14. 13:17

Hello!


En kb 15 eve vagyok candidas es eddig sose sikerult kigyogyulni belole.Hol visszajon hol kicsit jobb a helyzet

Hozzatennem 3 honapnal hosszabb ideig sose dietaztam,de szedtem mindenfele termeszetgyogyaszi bogyokat, gyogyszert erre a problemara.

Allando haspuffadas all fenn, ha tobb szenhidratot eszek, nogyogyaszati problemak.Regen a gombara jellemzo turosabb allagu volt, mostmar egy ket eve inkabb az eges jellemzo meg neha urul ki valami belole.

En Angliaban elek, tehat itt nem konnyu se orvost talalni se termeszetgyogyaszt, vagy ha vannak is iszonyat dragak.

Nemreg baratnom kuldott orungalt, mert mar annyira egett h nem birtam.Ezt szedtem ket hetig mellette diataztam es az ego erzes elmult.

Sajnos visszatertem a normalis szenhidatdus etelekhez es vissszajott:(

Sajnos tudom h a kitartasommal van baj mert dietaznom kellene folyamatosan de ettol a gyogyszertol legalabb elmult az eges ami neha borzaszto.

Lehet lelki alapon van ez az egesz nekem.


A kerdesem az lenne h tud e valaki olyan szakembert pesten aki mondjuk orvos termeszetgyogyasz es megmondana h meddig csinaljam a dietat h csinaljam meddig szedjem a gyogyszert stb? Eletem vegeig nem akarok ebben benne lenni meg azert gyereket is akarok szulni.(Most vagyok 31)

Januarban megyek haza, es jo volna mostmar talalni egy vegleges megoldast erre.

Koszonom!

Orsi

24001. ezsezs
2014. nov. 11. 11:49

Udv,


hatha segit valakinek, Candida dietas oldal:


[link]

24000. warj (válaszként erre: 23997. - Tavasz007)
2014. nov. 7. 10:27
Ja amúgy az öklendezés lehet lazán attól, hogy normális kaját nem eszel rendszeresen és emiatt a gyomor kikészül. Vagy lehet stresztől is. Nekem pl volt ilyen, hogy a melóhelyen ezer volt a meló és egész nap nem tudtam enni, max este valamennyit és egy hét után reggelente hányingerem volt, öklendeztem. Helyreállt a dolog miután odafigyeltem az étkezésemre.
23999. warj (válaszként erre: 23997. - Tavasz007)
2014. nov. 7. 10:25

Szia az öklendezést még nem hallottam candida tünetei között, viszont az összes többi amit felsoroltál okozhatja a candida.


Több lehetőség is van. Javaslom a prolabor kft-nél a vérvételt (keress rá a googleben, hogy van e ilyen a közeledben).

Lehet kérni gombára széklettenyésztést a körzeti dokitól.

Lehet kapni gyógyszertárban gyorstesztet.

Természetgyógyász is fel tudja mérni.

23998. warj (válaszként erre: 23996. - Messi4)
2014. nov. 7. 10:22
igen lehet
23997. tavasz007
2014. nov. 6. 00:34

sziasztok


lehet egy kérdésem?

ekcémám van évek óta, egyre rosszabb. Puffadok, most már nagyon. Édességet bármennyit tudok enni, rendes kaját úgy erőltetek magamba 1x egy nap.


Néhány hete elkezdtem öklendezni, most már egyre gyakrabban. Lehet ez Candida?



Öklendezés lehet Candidától?


Hogyan lehet megtudni, h Candidám van?


Köszönöm

23996. messi4 (válaszként erre: 23988. - Warj)
2014. nov. 5. 10:01
Szia! Ez alapján mar az elso időszakban lehet bulgur vagy kuszkuszt enni ? Akkor mégsem?
23995. warj (válaszként erre: 23977. - RIdikó53)
2014. nov. 4. 12:18
Ja a bőrproblémára ha nincs a gyereknek citrus allergiája, akkor a graepfuit cseppel lehetne kenni, a gombás körömre is jó.
23994. warj (válaszként erre: 23977. - RIdikó53)
2014. nov. 4. 12:16

Azt írtad, hogy tabletát sem tud a lányod lenyelni, pedig van béltisztító tabletta. Mi lenne ha a tabletát összetörnéd két kanál között porrá és az ételbe keverve jutattnád a gyerek szervezetébe.

Az almaecetet felejsd el, mert etetti a gombákat, de a fokhagyma mehet nyugodtan.

23993. warj (válaszként erre: 23959. - Mézessüti)
2014. nov. 4. 12:14
Nagyon nagyon sok tünete van a candidának, és akár a meddőség is bele tartozhat. Érdemes lehet egy candidára kiterjedő vizsgálat. Hogy kizárjátok ezt mint problémát.
23992. warj (válaszként erre: 23956. - 85ae52a27b)
2014. nov. 4. 12:12
Az édesség utáni vágyad is a candida egyik tünete. Az első időszakban épp ezért még édesítő szert sem szabad használni, egyébként később nem is fogod kivánni, csak az a baj, hogy nem tudod végig csinálni, mert mindig visszatérsz a rossz étkezéshez. Csak és kizárólag te tudsz segíteni magadon. Neked kell elhatároznod, hogy mit szeretnél. Javaslom a Mit főztél ma? Receptek candidásoknak fórumot olvasgasd, mert szinte nincs olyan étel amit ne lehetne elkészíteni, csak más alapanyagokból. Szánd el magad, ez a gyógyuláshoz vezető út.
23991. warj (válaszként erre: 23978. - RIdikó53)
2014. nov. 4. 12:06
Mindenképpen azt javasolnám, hogy orvosi segítséggel állítsátok össze a terápiát. Inkább természetgyógyásznál kellene próbálkozni.
23990. warj (válaszként erre: 23982. - Lelita23)
2014. nov. 4. 12:02
a diéta alatt semmilyen belsőséget nem lehet enni
23989. warj (válaszként erre: 23986. - Messi4)
2014. nov. 4. 12:02
Ehető mind a második időszaktól :-)
23988. warj
2014. nov. 4. 12:01

Egy kis segítség az újaknak :-)



Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

* A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.

*

* A javasolt terápia két szakaszra osztható.

*

* Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.

*

* Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.

*

* Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

* A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

* Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

* Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

* Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

* Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

* Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.

*

* Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.

*

* Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.

*

* Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb. ), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

* Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.

*

* A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.

*

* Első időszak

*

* Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

* Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.

* Gabona félék és csíráik:

*

* barnarizs,

* búzacsíra,

* retekcsíra,

* hagymacsíra,

* köles,

* zab

* rozs

* hántolt árpa

* hajdina

* korpatermékek

* kusz-k usz

* bulgur

* vöröslencse

* lencse

* &# 8226; sárgaborsó

*

*

* Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető

* Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).

* Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.

* Tejtermékek: aludttej, joghurt,

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: halat

* Kenyér és tészta:

* durumliszt,

* rozsliszt,

* rizsliszt,

* teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,

* tönkölybúza,

* Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

* durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)

*

*

*

* Második időszak

*

* Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).

*

* alma,

* málna,

* áfonya,

* csipkebogyó,

* eper,

* szeder,

* ananász,

* kivi,

* citrusfélék,

* gránátalma,

* csonthéjasok (pl dió)

* fenyőfélék

*

*

* Tejtermékek:

* aludttej

* natúr joghurt,

* sovány túró (lehetőleg házi)

* feta,

* mozarella,

* gomolya

* kecskesajt,

* juhsajt (brindza),

* svájci cheddar,

* rizstej,

* zabtej,

* szója tej

*

* Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.

* Fűszerek.

* Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.

* Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.

* Tojás (heti 1-2 alkalommal).


"Nőgyógyászati panaszok esetén


A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. A nőgyógyászati candida elszaporodásának megelőzése céljából strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre és természetesen ebben az esetben a fürdő használata sem megengedett.

A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak, akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:

Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet. Citrus alleriga esetén nem használható.

Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Fémallergia esetén nem használható, és citrusérzékenyek ne tegyenek bele grappe cseppet. Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni. Fémallergia esetén nem használható.

Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok, akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.

Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.

Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.

A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.

Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsónemű szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.

Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).

Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni."

23987. eduarda (válaszként erre: 23986. - Messi4)
2014. okt. 30. 18:48
Tojást nem ajánlom,mert savasító és így a gombák is csak szaporodnak.
23986. messi4
2014. okt. 30. 18:33

Sziasztok!


Dieta alatt ehető bulgur, kuszkusz? Tojás?


Koszonom!

23985. Adóka
2014. okt. 29. 14:01

Sziasztok!


megosztom veletek a tapasztalataimat.

Nekem is voltak Candida problémáim, leginkább nőgyógyászati tüneteim voltak. Hosszú évekig tartó kínlódás után megelégeltem és erőt vettem magamon, elkezdtem a Candida diétát. Teljes cukor kizárás 3-4 étig, aztán szépne fokozatosan jöhetnek vissza az ételek de csak mértékkel. Őrületes volt a változás amiken átmentem. Mindemellé én a grapefruit cseppet is használtam, illetve a nőgyógyászom is írt fel Vagilcat illetve NN kúpot , ezek együtt használata teljesen tünetmentessé tett, mindennek már 1,5 éve. Erős akarat és kitartás kell hozzá, de lehet segíteni a problémán :) Hajráááá

23984. Betsabé (válaszként erre: 23983. - C4bcfb8cf8)
2014. okt. 29. 11:11

Kívánom, hogy hamar meggyógyulj!

Hol vetted a tesztet? Milyen tüneteid vannak?

23983. c4bcfb8cf8
2014. okt. 28. 18:08

Sziasztok,


Most végeztem el egy tesztet, amely a vérből mutatja ki a candida jelenlétét a szervezetben. Pozitív lett sajnos. Most próbálok okosodni meg nézelődni.

Csütörtökön délután rendel a házidokim, majd elmegyek hozzá aztán megbeszélem hogyan tovább.

23982. lelita23
2014. okt. 26. 19:29
Candida diéta alatt lehet csirkemájat enni? Egyik oldalon azt írják lehet, másikon nem. :/
23981. Borsóleves (válaszként erre: 23869. - Drianna)
2014. okt. 22. 13:42
Protexin Candida plus, próbáltad már, évek óta szenvedtem hasonló tünetektől, folyás, viszketés, stb. Csupán két hét diétával és egy doboz kapszulával, ami nem orvosság helyrejöttem, azóta semmi bajom!
23980. eduarda (válaszként erre: 23979. - RIdikó53)
2014. okt. 21. 11:34

Szia !

Bétisztításra én éhgyomorra keserűsós vizet ajánlok(hunyadi gyógyvizet)nem tudom meginná-e a lányod,mert kesernyés,de segítene a székrekedésén is.

23979. RIdikó53
2014. okt. 21. 09:11

Kár, hogy nem lehet a hozzászólást szerkeszteni.

Kifelejtettem a tüneteket közül a székrekedést, valamint azt, hogy édesítésként kókuszvirág cukrot használunk a tápszeres kakaóhoz, másfél liter kakaóba kerül 1 teás kanál, valamint kanálhegynyi édes csicsóka iváskor.

Olvastam a béltisztítást, igen, ez is fontos lenne, de ittam már az ajánlott útifűmaghéjat, egészen biztos, hogy nem tudnám vele megitatni :(

23978. RIdikó53
2014. okt. 21. 08:59

Annyit még hozzáfűznék, hogy végig olvastam a warj által leírt tanácsokat, de mindjárt az elején a diagnosztizálásnál elakadtam. Hová, merre forduljak, ahol foglalkoznának is velünk.

A két hetes szigorú diéta (bár mi is szinte ezt csináljuk), ha annyira legyengíti, azt sem szeretném, mert ha legyengül nagyon nehéz megfelelő fizikai állapotba visszahozni.

(Úgy 10 évvel ezelőtt 40 napig nem ivott és 3 hónapig nem evett .... semmit.)

23977. RIdikó53
2014. okt. 21. 08:45

Szervusztok!

Tegnap este találtam erre a fórumra, őszintén megörültem.

35 éves, súlyosan értelmi fogyatékos kislány édesanyjaként kérdezek.

Vannak bőrgyógyászati tünetei, (gombás kiütések, gombás körmök) hangulatingadozások, torokfájás,köszörülés, s most utoljára megjelent a hüvelygomba is :(

Hüvelygombára megkaptuk a szokásos "együttest", ez időlegesen használt, de a gomba visszatért. Ja és igyunk lúgos vizet. Hangulati problémákra antidepresszánst kaptunk.

Iszonyúan nehéz, mert sajnos a beszédközpontja is sérült, tehát nem tud beszélni. (szófoszlányokkal értekezünk, de ez egy betegséghez való kikérdezéshez kevés). Tehát abból tudok csak kiindulni, amit látok.

Orvosok velünk nem foglalkoznak, "anyuka ezt a gyereket csak maga tudja meggyógyítani". Ennyi :( Persze lehet, jobb is így, lásd antidepresszáns.

Nyelőcsőszűkület miatt csak turmixolt ételt eszik. Gyógyszert még soha nem nyelt le.

(Az antidepresszánst egy eléggé közismert tápszerben, kevés kakaóval issza meg.)

Az étrendjében köles, barna rizs, bulgur, zöld leveles zöldségek, karfiol párolva, turmixolva, joghurt és a tápszeres kakaó szerepel.

Eddig néha kapott túrót és burgonyát is, de most láttam itt, hogy ezeket nem lehet, így egyelőre elhagyom.

1/2 liter Lapacho teát iszik meg egy nap. Ezt most 1 literre emeltem. Homoktövis velőt higítok vízzel, ebből kb. 1 liter fogy.

2 hete beiktattam a szintén ismert probiotukumot, amely grapefruitmagot és fokhagymát is tartalmaz. Ezen kívül 5 napig almaecetben áztatott fokhagymát kap (nyersen csíp, így nem hajlandó megenni).

Az lenne a kérdésem, hogy milyen tanácsokat, ötleteket tudnátok még nekem adni, amivel elősegíthetném a gyógyulását.

Minden tanácsot szívesen, hálás szeretettel és köszönettel fogadok.

23976. eduarda (válaszként erre: 23974. - Betsabé)
2014. okt. 19. 20:48

Probiotikumot majd ha abba hagytál mindenféle gomba,baciírtót ,előtte nincs értelme ,kipucolná őt is a gombaírtó.

Én Caliv. -nál vettem erre alkalmas 100db-os tablettát,elég húzós volt az ára.

A diéta óta nincs panaszom nőgyógyászatilag,de én sajnos fogékony vagyok a gombák elszaporodására mert 2.-es típusú cukorbeteg vagyok(IR),így ez is hajlamosít sajnos.

Milyen korpás keksz??,írd márd meg privibe,mert én nem tudok natúr korpás kekszet.köszi

23975. lelita23 (válaszként erre: 23972. - Betsabé)
2014. okt. 17. 22:25
Még nem szedek grapefruit cseppet, majd csak hétfőn tudok beszerezni lapacho teával együtt, gyógynövényboltból. De szerencsére a hasmenésem javult, ma már csak 1x voltam, hátha kezdek javulni :)
23974. Betsabé (válaszként erre: 23973. - Eduarda)
2014. okt. 17. 18:23

Majd írok, ha találok!


Te jól vagy mostmár? A szigorú diéta alatt milyen bogyót szedtél?


Probiotikumot mikor kezdted el? Mert az elején a gombaírtók azt is kiírtják. Nem?


A korpás kekszben nincs hozzáadott cukor. Nagyon szépen köszünjük, hogy válaszoltál!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook