Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
24093. Bomi (válaszként erre: 24052. - Fulopnoemi)
2014. dec. 9. 21:13
Szia!!!! A candida diéta nem könnyű, de nem is olyan borzasztóan nehéz. Én állandóan úton vagyok, így naponta egyszer szinte mindig menüt eszem valahol, ez sem okoz problémát. Mindent megeszem ami nem liszt vagy cukros. Húsok, rizs, zöldségek, krumpli, néha még főzeléket is ha nem /-áll meg benne a kanál/_ a sok liszttől. Otthon pedig rizslisztel sűrítek.A leg jobb a főzelékekhez. Este vagy reggel Isteni finom pur-pur, vagy teljes kiőrlésű kenyeret, fincsi házi sonkával, vagy jó minőségű kolbásszal, sok sok zöldséggel, nyersen. Fincsi teák, és szinte minden hétvégén sütök egy paleó sütit. Nagyon finomak, és pillanatok alatt elkészíthetőek.
24092. Bomi (válaszként erre: 24073. - Risticke)
2014. dec. 9. 20:51

Sziasztok. Mindenkinek aki kérdezett. A candidából nem kell kigyógyulni hiszen nélkülük nincs egészséges életünk sem. A candida abban az esetben szaporodik el, ha legyengül az immunrendszerünk,és vagy elsavasodott a szervezetünk. A folyamat kialakulása lassú, így a rendszer helyreállításához is idő kell. Jómagam nem vagyok híve a brutális szerek alkalmazásának, Csak természetes szereket alkalmazok a gyógyításra.Ezek pedig az alábbiak

melyeket ajánlok.


1,- útifű maghéj,- reggel és este is 2 teáskanál kb fél pohár hideg vízben oldva idd meg, majd utána egy hatalmas pohár tiszta vizet ismét.


[link]



2, grapefruit mag csepp, fokozatosan emeld az adagot, először naponta kétszer 6-8 csepp 4-5 napig, majd 8-10 csepp 4-5 napig egészen 15 cseppig Én belecsepegetem az útifű maghéj koktélomba, egész jó.


[link]


3,-Alga, fokozatosan emelni az adagot, Kezdés napi 2x1 egy héti, aztán 2x2 ezt is ajánlatos legalább három hónapig szedni. CSODA HATÉKONY SZER


[link]


4,Kaukázusi kefír, belekaparva 1-2 gerezd foghagymával. Isteni, de csak este eszem mert büdös leszek tőle. Ha te bírod akkor a foghagymát le is nyelheted mint a gyógyszert, nekem bántja a gyomromat úgy. Légyeg hogy a foghagymát is egyed.


Amit nem ajánlatos enni a tisztítás ideje alatt, cukor, liszt, semmi tejtermék. Én ezt nagyon komolyan veszem,ajánlom neked is.


Alternatív liszt rengeteg féle van, természetes cukor nyírfacukor,xilit, csak ezt használd édesítésre.


Kávé, sajnos tiltó listán van, lehet kapni gabona kávét, és azt használom egyenlőre felesben a rendes kávéval, hogy leszoktassam magam. Nagyon finom!!!!!


Semmi előre gyártott, vagy konzerv kaja, semmi amiben tartósítószer van.


Amit szabad: minden ami zöld, sok alma, grapefruit, citrusfélék, magok, és lehetőleg glutén mentes kenyér, / ez k….drága/ vagy paleó kenyér ami nem gabonalisztből készül, de legalább teljes kiőrlésű kenyér /pur-pur/ isteni jó.


Ui: [link]


NAGYON FONTOS!!!! 1 HÓNAP GRAPEFRUT CSEPP HASZNÁLAT UTÁN 2 HÉT SZÜNET. EKKOR ÉPÍTJÜK VISSZA A BÉLFLÓRÁT, MAJD ISMÉT 1 HÓNAP /IRTÁS/ ÉS MEGINT 2 HÉT ÉPÍTÉS.Ez sajna 6 hónapig!!!!!! Az építés 2 hete alatt Lactiv Plus Balance napi 1.a következő alkalommal tejsavósav por koncentrátum, lényeg hogy probiotikum legyen amivel vissza építjük a bélflórát.

24091. risticke
2014. dec. 8. 21:53
És a kandida elleni teákról van tapasztalat? :)gyógyszertárakban, bioboltban is árulnak, éppen ma láttam. :)
24090. zsanna54 (válaszként erre: 24089. - Rendelekk)
2014. dec. 8. 19:33
Szia! Én is sok mindenre érzékeny vagyok.Nem tudni mióta, és miért.A bélrendszer valami oknál fogva legyengült,ezzel kezdődik a gond.Én már idősebb vagyok, de komolyan veszem és igyekszem tartani a diétát.Lehet javulni, csak hosszabb idő kell hozzá.Meg sok-sok türelem.
24089. rendelekk (válaszként erre: 24088. - Zsanna54)
2014. dec. 8. 19:17
Hát igen mindenkinek lehet érzékenysége. Nekem a doki nem tudta (én sem) hogy a Gyno pevarilra allergiás vagyok hát kínok kínját álltam ki három napig mert azt hittem ez így hat :) váltottam gynophilusra aztán nem volt gond de ezt azért örökre megjegyeztem.Azóta megannyi ételallergiám van (laktózérzékenység, szója és glutén) szóval nehéz az élet...:)
24088. zsanna54 (válaszként erre: 24085. - Cszsuka)
2014. dec. 8. 18:13
Szia! Ha citrusérzékeny, akkor lehet gond. Én az vagyok, sajna. De sok ismerősömnek ajánlottam ,és használt nekik.Üdv.
24087. zsanna54 (válaszként erre: 24081. - Emi1206)
2014. dec. 8. 18:03
Köszönöm, kis módosításokkal kipróbálom.Én is Pesten lakom.Üdv.Itt tényleg nagyon klóros a víz.Szerintem a sima szűrésnek nincs sok értelme.Én teszek egy kancsóba vizet, félig letakarom a tetejét egy kis terítővel, legalább a klór egy része elpárolog.Ásványvizet is iszunk./Mizseit/Üdv.
24086. Cszsuka (válaszként erre: 24081. - Emi1206)
2014. dec. 8. 08:54
Ez a pogi klassz :)
24085. Cszsuka (válaszként erre: 24083. - Emi1206)
2014. dec. 8. 08:53
Hát, én 12 éve olyat fogyasztok, ami nem keserű és nem alkoholos. Az soha nem okozott ilyen gondot. Másoktól sem hallottam ilyet. Ráadásul töményen is simán szoktuk alkalmazni, külsőleg, belsőleg egyaránt. És miért pont a veséd? Mire odaér, csak nyomok vannak belőle a szervezetben... Bár nem vagyok orvos...
24084. Cszsuka (válaszként erre: 24082. - Emi1206)
2014. dec. 8. 08:51

Ja, így már értem. Hát, a tk. búzaliszt valóban olcsóbb, mint a tk. tönkölyliszt. A diéta elejére ajánlatos inkább tönkölyt használni, de aztán, amikor már a durumlisztet is ehetetd, akkor a tk. búzalisztet miért ne?

Valóban vannak drága dolgok, de annyi mindent el kell hagyni, hogy azok árából vásárolva már nem is olyan drága :D ... persze, azért ez nem állja a helyét, ha egy egész családot kell ellátnod és csak te eszel ilyen ételeket. Nagyon jó, ha szép lassan "bekúsztatod" a családi ebédekbe és vacsorákba őket, legalább valamilyen szinten ők is egészségesen fognak étkezni, neked meg nem lesz annyi munkád...

Nagyon fárasztó, amikor olyan sokfelé kell főzni.

Varga Sándor: VÉtkezés című könyvét ajánlom figyelmetekbe. Nem a candidáról szól, de sokat segít.

24083. emi1206
2014. dec. 8. 02:23
Lenne megint egy kérdésem. Tegnap vettem grapefruit mag kivonatot. 2*10 csepp az ajánlott adag. Én tegnap csak 1*10 cseppet ittam (higítva), ma már csak 1*5 cseppet, mert fáj tőle a vesém. Vagy legalábbis az a tájék. Tegnap az első bevétel után a fejem is nagyon megfájdult és nagyon legyengültem. Más is tapasztalt ilyesmit? Ez vajon a természetes méregtelenítési folyamat vagy inkább hagyjam abba a csepp szedését?
24082. emi1206 (válaszként erre: 24078. - Cszsuka)
2014. dec. 8. 02:18
Köszi a választ. A risticke által írt hajdina lisztet találtam kacifántosnak. Meg a rizsliszt, kókuszliszt és társai. Legfőképp azért kérdeztem rá, mert sokan írják, hogy drága ez a diéta. Szerintem meg nem és elbizonytalanodtam, hogy akkor biztos rosszul tudok valamit, ha nekem nem kerül többe így az étkezésem.
24081. emi1206 (válaszként erre: 24077. - Zsanna54)
2014. dec. 8. 02:14

Szia!


A hozzávalók:

300 gramm teljes kiőrlésű búzaliszt

100 gramm vaj

1 tojás

7 gramm sütőpor (na én ezt csak úgy ránézésre szórtam, mert egy tasak sütőpor 12 gramm)

1 kis doboz natúr joghurt

10 gramm só

bors

napraforgómag, szezámmag


Összekeverjük a hozzávalókat, hatszor nyújtjuk és hajtogatjuk, bevágjuk a tetejét, kiszaggatjuk, tojással bekenjük és 180 fokos sütőben aranybarnára sütjük.

Pesti vagyok egyébként. :)

24080. Cszsuka (válaszként erre: 24073. - Risticke)
2014. dec. 7. 21:40

Szia :)

Sajnos feleslegesen győzködnélek, hogy igenis meg kell oldanod dolgokat, a saját érdekedben, stb..

Inkább ajánlom, hogy próbáld meg könyvként alkalmazni a fórumot és ess neki az elejétől szép lassan, aztán vedd ki belőle, ami neked szól. Ugyanis mások példáján keresztül lehet legjobban rátalálni a saját megoldásodra. Ráadásul olyan beszélgetések is vannak itt, amik aranyat érnek, de visszaismételve már nem ugyanaz, vagy nem is jutna eszembe, hogy pont megemlítsem neked.

24079. Cszsuka (válaszként erre: 24076. - Risticke)
2014. dec. 7. 21:37
Szerintem ez jó ötlet, bár nem muszáj. Az is elég, ha kihagyod az élesztőt, s nem azonnal váltasz teljes őrlésűre, hanem kevered a búza finomliszttel, s mindig nagyobb arányban kevered bele a tk. lisztet. Akkor nem viseli úgy meg az emésztőrendszer a váltást.
24078. Cszsuka (válaszként erre: 24074. - Emi1206)
2014. dec. 7. 21:35
Igen. Milyen kacifántosra gondolsz? Már a teljes őrlésű is eléggé az :)
24077. zsanna54 (válaszként erre: 24071. - Emi1206)
2014. dec. 7. 12:32
Szia! Megírnád az élesztő nélküli pogácsa receptjét. Jó lenne kipróbálni.Sajna, búzaérzékeny vagyok, megpróbálnám rozsliszttel.Próbáltam élesztő nélkül, szódabikarbonával sütni kenyeret, de nyers maradt.Már annyi mindent próbáltam, sikertelenül.Pesti vagy, vagy vidéki, a víz miatt kérdezem? Üdv.
24076. risticke
2014. dec. 6. 13:00
Úgy tudom, hogy szabad, de először csak kis mennyiségben. Én hajdinás kenyeret veszek és azt eszem. De ha diéta kezdetén vagy, akkor szerintem hagyd ki a lisztes dolgokat 1-2 hétig és a zöldségekre koncentrálj. :)
24075. fulopnoemi
2014. dec. 5. 22:44

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Nistatin-ról? Gombaölésnek az megfelel?


Köszönöm előre is a választ!

24074. emi1206 (válaszként erre: 24073. - Risticke)
2014. dec. 5. 22:03
Teljes kiőrlésű lisztet szabad használni a diéta alatt? Vagy muszáj valami kacifántosat? :)
24073. risticke (válaszként erre: 24072. - Bomi)
2014. dec. 5. 16:07
Szia! Engem érdekel,hogy hogyan gyógyultál meg. Én 3 hete diétázom, gyógyszereket nem kaptam gomba ellen, csak probiotikumot szedtem 1 hétig, most csak a diétám maradt. Rengeteget teázom, eszem a zöldségeket, hajdina lisztes dolgokat, néha halat, csirkehúst, meg néha menzán is megeszem a főzelékeket és ezeket a húsokat, mert egyébként nem túl változatos az étrendem, nincs időm főzni magamnak normális kaját az egyetem mellett, meg anyagilag is szűkösen tudom megvenni a megengedetteket, olyan drágák. Mostanában sokat fáj a fejem, meg kába vagyok egésznap, lassú a felfogásom, fáradtnak érzem magam, de este meg nem birok aludni. 3-4 óra alvás után felébredek, hogy kialudtam magam. A kezdetekkor mellkasi fájdalmaim voltak, a bal oldalam, hasam állandóan fájt, görcsölt. Egyfolytában böfögtem, és erőltetnem is kellett a böfögést, mert másképp begörcsölt a mellkasom és meg se tudtam mozdulni. Sokféle gyógyszert kaptam akkor a gyomromra, a legutóbbit kb. 1 hónapig szedtem (Famotidin, fekély és reflux ellen), orvoshoz még nem jutottam vissza, de abbahagytam a szedését. Ezek a tünetek már elmúltak, gondolom a diéta segített, nem a gyógyszer.
24072. Bomi
2014. dec. 5. 09:21

Sziasztok. Én új vagyok itt még itt, de talán valamelyest már tapasztalt ebben a témában. Ha valakit érdekel akkor leírom hogy több próbálkozás után nekem mivel sikerült meggyógyulnom az alábbiaktól. / reflux, fejfájás, brutális gyomorsav problémák, IBS, általános fáradtság, nőgyógyászati panaszok, száraz bőr, alvásprobléma stb/ mid emögött,- a candida gyilkos lassú munkálódása bennem/

Sajnos ez valóban egy hosszú folyamat amely kitartást igényel, minimum 6 hónap vagy még több. Csak akkor érdemes elkezdeni ha tényleg komolyan veszi az ember. Ezt is tapasztalatból tudom. Üdv: Bomi

24071. emi1206 (válaszként erre: 24069. - Zsanna54)
2014. dec. 4. 19:04

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Én nem eszek egyébként sok cukrosat, nálam szerintem akkor szokott jobban előjönni a fogfájás is, amikor nem kapnak kaját a gombák. Tegnap pl. csináltam magamnak teljes kiőrlésű lisztből, élesztő nélküli pogácsát és egész nap azt ettem. Hát majd becsináltam, úgy fájt a fogam és ezt már máskor is tapasztaltam, hogy ha nem eszek semmi cukrosat, akkor jobban fájnak. Pedig egyébként kibírnám cukor nélkül simán, inni meg csak vizet szoktam. Azt is úgy, hogy felforralom, kihűtöm, üvegbe töltöm, állni hagyom pár órát és utána is sima teaszűrőn átszűröm még.

No mindegy, azt hiszem akkor nem tudom elkerülni az orvost, hátha majd ha írnak fel gombaölőt, akkor nem lesz annyira gáz a helyzet cukor nélkül sem. Úgy látszik nagyon nagy bennük az élni akarás. :)

24070. zsanna54 (válaszként erre: 24067. - Cszsuka)
2014. dec. 4. 11:16
Köszönöm, aranyos vagy.A paleo fórumról eltanácsoltak, mert hogy sokat okoskodok.Azt írta a "főnök" legyek "Megfigyelő".Azon a fórumon is sok jót lehet tanulni,és én már tudom, hogy holtig tanul az ember.Kellemes Szép Napot Neked!Üdv.
24069. zsanna54
2014. dec. 4. 11:10
Szia! Szerintem okozhat fogfájást.A télen szanatóriumban voltam, és fájtak nagyon a fogaim. A hidegre fogtam.Nekem a nyelvem fehér volt, a főnövér szerint emésztési zavarom van, mondta. Akkor nem esett le a tantusz, mert ő azt mondta gombás fertőzésnél nagyon fájhatnak a fogak.Igaziból, most jövök rá, hogy nekem már akkor kezdtek esetleg a gombák szaporodni.Hiszen később is fájtak a fogaim, főleg hideg vízre. Vannak olyan ismerőseim, akiknek meglazultak, illetve kiestek, vagy ki kellett húzni a fogaikat.Szerintem ezek között biztosan vannak candidások.Sok édességet, és üdítőt fogyasztanak.Az utóbbi 1-2 hétben, csak párszor fájt a foga. Remélem ez már a javulás jele.Kitartás!! Én a candia5 tesztet csináltam meg, de az egyik előhívó folyadékból egy része kifolyhatott, talán azért jó volt az eredmény.Most már inkább a vérvételes vizsgálatot csináltatnám meg.Székletből is meglehet nézni.Üdv.
24068. emi1206
2014. dec. 4. 06:25

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. Autoimmun pajzsmirigy betegségem van illetve egy ebből eredő hematológiai problémám is. Szedtem a pajzsmirigyre is gyógyszert és mellette szteroidot is kaptam, kb. egy évig szedtem ezeket, de abbahagytam. A gyógyszerek szedése mellett jött elő emésztési problémám. Először olyan volt, mintha nem emésztene a gyomrom, bármilyen étrendet követtem. 2-3 naponta tudtam wc-re menni és nagyon rosszul voltam. Elviselhetetlenül fájt a fejem és úgy éreztem, hogy az egész testem meg van feszülve, sokszor már majdnem bekómáltam, annyira rosszul voltam, tele voltam méreggel. A húst, a gyümölcsöket elhagytam, mert úgy vettem észre azoktól mindig rosszul lettem. Aztán szerencsére ezek a tünetek elmúltak, viszont azóta is folyamatosan fel vagyok puffadva, meg evés után állandóan hányingerem van. Pedig nem eszek sokat. De még a vízivástól is felpuffadok. Cukrosat jó darabig nem ettem, viszont szép lassan visszaszoktam rá és az indította be igazán az emésztésem.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes-e kivizsgáltatnom magam candidara? Illetve érdemes-e belevágnom a diétába?

Ja és még egy. Hogy a fogaim nagyon gyors ütemben mentek tönkre (túl vagyok egy csomó tömésen, húzáson, cisztás fogam is volt) és gyakran iszonyatosan belehasít a fájdalom. Nincs gyulladásban az ínyem, nincs lepedék, több fogorvosnál is jártam (hetekig hajtottam őket), de mindegyik azt mondta, hogy nem lát problémát. Ilyet okozhat a candida vagy valamilyen gyomorprobléma? Már megőrülök a fogfájástól, meg a sok fájdalomcsillapítótól, amit nem mellesleg a hematológiai problémám miatt nem is szedhetnék, de másképp meg nem bírom ki.

Előre is köszi a segítséget. :-) És bocsi, hogy hosszú voltam. :S

24067. Cszsuka (válaszként erre: 24064. - Zsanna54)
2014. dec. 3. 12:35

Szia :)

Tetszik a hozzáállásod! Remélem, sokáig itt maradsz köztünk, úgy látom sok jó tanáccsal tudnál segíteni!

24066. Cszsuka (válaszként erre: 24059. - Risticke)
2014. dec. 3. 12:32
Hát, pl. az, hogy sokkal jobban vagy. Elmúlóban vannak a tüneteid, stb. Amikor elkezd pusztulni a gomba, akkor rosszabodik az ember állapota, mert a gomba próbál harcolni a túlélésért, de aztán javulsz és egyre jobban leszel. Ekkor nem szabad idő előtt abbahagyni, ilyenkor szoktak visszaesni, mert azt gondolják, hogy ennyi elég volt.
24065. Cszsuka (válaszként erre: 24056. - Zsanna54)
2014. dec. 3. 12:25

Ha egyébként jó a vércukor szinted és vizsgálatok szerint nem vagy cukorbeteg, akkor nem gond a szédülés a cukorhiány miatt. A gombák próbálkoznak és meg is kapják tőled ezek szerint, amit akarnak. Amíg a tiltott dolgokat nem hagyod el, addig kár pénzt pazarolnod bármilyen gombaölőre és táplálékkiegészítőre. A szédülés, rosszullét pár nap után elmúlik, ha kitartó vagy.

Ha még azelőtt soha nem szedtél olajfát, az is okozhat tüneteket, de egy hét után javul a helyzet. Az olajfától nem kell félned, nincs köze a gyógyszerekhez.

24064. zsanna54 (válaszként erre: 24061. - Fulopnoemi)
2014. dec. 3. 09:53
Szia! Én Pesti vagyok.Most, első helyen a candida áll.Autoimmun jellegű ízületi betegségre, szteroidot szedek, nemrég meg antibiotikumot kaptam egy fertőzésre, nehogy tüdőgyulladásom legyen.Szerintem ez fokozhatta a candida elszaporodását.Én próbálom a diétát tartani,4 napja szedem az olajfalevél kapszulát is. Iszom sok vízet, reggel egy pohárral úgy hogy a fele Hunyadi víz./ éhgyomorra, hogy legyen széklet./Kitartás kell, pár nap után nem várhatunk eredményt.Üdv.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook