Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
24153. Cszsuka (válaszként erre: 24152. - Szilvi525)
2015. márc. 19. 10:10

Szia Szilvi!

Lehet, hogy idegesítőnek tűnik a válaszom, de javaslom, hogy kezdd el olvasni a fórumot az elejétől! Rengeteg információt kapsz arról, hogy hol kezdd, mit csinálj, kihez fordulj, milyen lépéseket tegyél. Ha megvennéd az összes könyvet, ami erről szól, akkor sem lenne ennyi infód!

Közben nyugodtan jöhetsz kérdezni is... :)

24152. Szilvi525
2015. márc. 18. 19:29

Sziasztok!S.O.S

Körülbelül 15 éves korom óta vannak próblémáim,fixre 19 éves koromra volt papírom is a hüvelyben - mandulán létező candidáról.

Most 25 éves vagyok és már bőrproblémáim is vannak.

Elegem van az orvosok leszarom stílusából meg a drága tüneti megoldásokból....

Segitséget szeretnék kérni abban h hogyan érdemes elkezdeni megszabadulni a Candidától. Vagy mien orvoshoz érdemes stb. .....

S.O.S

24151. Eliza82
2015. márc. 18. 14:41

Pontosan ez a bajom.. Candida a hüvelyben.. :(

Es azt szeretnem elkerulni h ha komolyodik a dolog, kozben meg mondjuk en gyógyulnek ki belole, elhagyjuk a gumit es kezdhetek mindent előlről!

24150. Cszsuka (válaszként erre: 24147. - Eb2e06a614)
2015. márc. 17. 13:02

Egészséges immunrendszerű és egészségesen táplálkozó férfit nem lehet megfertőzni. ez nem egy fertőző betegség, hanem a helytelen életmód következménye. Igaz, időlegesen átkerülhet a candida a partnerre, de ha jó immunrendszerrel rendelkezik, akkor nem okoz gondot. Ez a gomba mindenkiben benne van. Ha a saját immunrendszeredet úgy támogatod, hogy a test-lélek-szellem egyensúlyod helyreálljon, akkor gyógyulhatsz meg te magad is.

A nehézfémeket algával és zöldteával, sporttal, masszázsokkal és esetleg szaunával tudod kivezetni.

Az egyedüli veszélyeztetett egy párkapcsolatban te magad vagy, ugyanis a diétával egyidejűleg eleinte tovább gyengül az imm. rendszer és nagyobb a veszélye az állapot romlásának. Ebben az időszakban a szexuális élet akkor veszélyes, ha hüvelybenis van candida, mert teremthetsz egy ping-pong effektust. A partnernek semmi baja, viszont te nem tudsz "kimászni" a nőgyógyászati problémákból.

24149. Eliza82
2015. márc. 17. 10:59

Koszonom szepen a valaszt! Elmentem egy termeszet gyógyászhoz, aki rakötött egy gepre (ami szamitógephez volt csatlakoztatva). Ha jól tudom akupresszuras pontok alapjan megneztunk h melyik szervem müködik túl vagy alul, es vhogy ezekkel deritette ki a termeszetgyógyasz. De vissza gondolva, ha bizsut raktam a fülembe, mar egy perc múlva égett a fülem uh azt tudtam h fémérzékeny vagyok, csak h ilyen mértekben, azt nem.. :(

Ez egy nagyon jó hir lenne!

Czsuka véleményét is szivesen kikérném!

24148. zsanna54
2015. márc. 17. 10:48
Szia!Megírnád nekem, hogy a nehézfém terhelésed,hogyan derült ki? Kérd ki Czsuka véleményét. Szerintem, az első rész diéta után gumival mehet a dolog.Molnár Vali blogján, olvasshatsz kiegészítő dolgokat./grapefruit kiv./Ne hogy emiatt elkeseredj. Kezd minnél előbb a kúrákat. A nehézfémre mit ajánlottak? Üdv
24147. eb2e06a614
2015. márc. 16. 15:58

Sziasztok. Lenne egy kerdesem. Mi van ha kiderul a candida, illetve mèg tovabb menve, az derul ki h nehèzfèm mèrgezèsem van es attòl lett a candida..

Igy nem elèg h ket evig diètàn lesze minimum, mèg par hónapig a nehèz fèmekkel is bajlòdni fogok elötte.

Engem az èrdekelne, h ha jonne egy pasi az èletembe, akkor arról îgy le kell h mondjak? Mert ugye az óvszer nem ad teljes vedelmet, legalabbis ezt olvastam candida eseteben mert a nedvek lejjebb is mennek mint az òvszer vèdene. Mikortòl leszek egeszseges illetve mikortól nem fogok fertözni? Nem szeretnek megfertözni senkit, de azert tavasz van...

24146. cseel (válaszként erre: 24145. - Cszsuka)
2015. márc. 15. 22:33

Szia!


Igen,refluxos vagyok a terhességeim óta.

Szedtem gyomorsav ellenálló tablettát,utána egy évig tünetmentes voltam.

Pár hónapja újra kínoz ez a betegség.

Kivizsgáltatom magam,köszi az infókat!

24145. Cszsuka (válaszként erre: 24139. - Cseel)
2015. márc. 15. 16:12

Szia!

Minden olyan tünet, amit orvossal kivizsgáltattál és nem találtak mögötte valódi betegséget, utalhat candidára.

Egyébként erősen tápanyaghiányos lehetsz és esetleg refluxos, amennyiben megfelelő étrendi változtatás mellett is van a szájszagod, érdemes megcsinálni egy "mini" candida kúrát, ugyanis a Grapefruitmag kivonat és az olajfalevél kivonat segítenek a gyomor működési egyensúlyának helyreállításában. Ez azonban egy összetett dolog. Ha nem vagy candidás, akkor lehet, hogy elég lesz az, amiket fentebb írtam Korall calciummal, omega 3-al, lecitinnel és C vitaminnal megspékelve. Ha azonban candidás vagy, akkor azt egyénre szabottan kell csinálni és sokkal több dologban kell változtatni.

A sajtot pedig tedd félre egy időre, s majd meglátod.

24144. Cszsuka (válaszként erre: 24136. - Olive)
2015. márc. 15. 16:06
Szia! :) Igen!
24143. Cszsuka (válaszként erre: 24134. - Eb2e06a614)
2015. márc. 15. 16:03

Szia!

Teljesen megfelelnek. Én a zöldséglevesbe amúgy sem szoktam lisztet tenni, s ha te sem, akkor jó :)

Amit meg muszáj sűríteni, azt rizsliszttel tedd, vagy zabliszttel.

24142. cseel (válaszként erre: 24141. - Zsanna54)
2015. márc. 13. 20:07

Szia!

Értem.Akkor felkeresem a bőrgyógyászomat!

Köszi a választ.

24141. zsanna54 (válaszként erre: 24139. - Cseel)
2015. márc. 13. 20:02
Szia! Először ki kell deríteni mi a bajod.A bőrgyógyász csináltathat, ételtesztet/pl.tejallergia/. A candida is kimutatható,széklet, vagy vérvizsgálattal / más módon is/.Az biztos, hogy a cukor, és a fehér liszt elhagyása csak használhat.A cseppet hígitva kell fogyasztani.Citrusérzékenyeknek nem szabad.Üdv.
24140. zsanna54 (válaszként erre: 24138. - Kanada)
2015. márc. 13. 18:42
A prolaborban csinálnak, úgy tudom. Az Angyalföldön van. Én is oda megyek majd kontrollra. Próbáld meg.Üdv.
24139. cseel
2015. márc. 13. 14:48

Sziasztok!


Több,mint egy éve napi rendszerességgel fogyasztok sajtot,nem kevés mennyiséget.


Hónapok óta erősen hullani kezdett a hajam,viszket a bőröm,helyenként pirosas színű.

Pár napja a szám szeglete is kisebesedett,nagyon fájt.

Kellemetlen szájszag is van elég régóta.


Ezen tünetek utalhatnak candidára?


Három napja elkezdtem a diétát.

Van-e esetleg valamilyen gyógytea,vagy más készítmény,amit ajánlatos fogyasztani?

A graphefruit cseppet iszom.

24138. kanada
2015. márc. 9. 20:35

Sziasztok!


Remélem nem szabálytalankodok!


Segítséget szeretnék kérni! Ha valaki tud olyan helyet ahol vérből szűrik a candidát és nem nagyon drága megírná priviben? A neten másfél órája keresek ilyen helyet, de vagy nagyon drága vagy "felveszik velem a kapcsolatot". Budapest, XIII. ker. környéke lenne jó!


Nagyon köszönöm!

24137. zsanna54 (válaszként erre: 24136. - Olive)
2015. márc. 8. 18:52
Szia! Olvasd el a második rész ajánlott étrendjét.Én nem ennék.Pár nap múlva, én is a második szakaszba lépek.Én búzaérzékeny vagyok,1 éve tudom ezt, és bizony nem könnyű elkerülni.Tönköly, és durum búza mehet a lányok szerint.De én azt is elhagyom. Egyéni eltéréseket figyelembe kell venni.Kitartás! És jobban vagy?Üdv.
24136. Olive
2015. márc. 8. 18:43
Búzahúst (szejtánt) lehet enni a második szakaszban?
24135. zsanna54 (válaszként erre: 24134. - Eb2e06a614)
2015. márc. 7. 11:58
Szia! Szerintem ezeket eheted, de én kezdő vagyok a témában. Én a cukor teljes elhagyása miatt fogytam, de már kezdem visszahízni.Az egyéni sajátosságokat is figyelembe kell venni. Jók a receptek, azok küzül válassz.Üdv.
24134. eb2e06a614
2015. márc. 7. 05:00

Sziasztok

El akarom kezdeni a diètat, de mar a tervezèsnèl elakadtam. Az elsö idöszakban amikor csak zöldseget lehet enni, akkor mondjuk a zöldseglevessel es a parolt zöldsègekkel mi a helyzet?

24133. warj
2015. márc. 2. 11:42

Kenyérsütésről. Sajnos a kenyérsütő gépben nem igazán lehet jó kenyeret sütni ebben az esetben. De itt egy recept ami nekünk nagyon bevállt.


Ír szódás kenyér candidásoknak

Kategória: Receptek candidásoknak

Hozzávalók: 25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)

Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.

24132. zsanna54
2015. febr. 21. 16:00
Szia! Nekem nincs gépem, azt tudom, hogy élesztőt nem ajánlatos használni. Sütőporral vagy szódabikarbónával kell készíteni.Olvass vissza, biztos találsz ötletet.
24131. 7db74a3578
2015. febr. 21. 10:08
Sziasztok! Segitsetek kérlek. Kenyérsütő gáppel szoktatok sütni kenyeret? Milyen receptet haználtok?
24130. Olive
2015. febr. 19. 11:37
Az útifűmaghéjat meddig kell szedni? A diéta végéig, vagy csak az első szigorú szakaszban?
24129. Cszsuka (válaszként erre: 24127. - Hapcibenő)
2015. febr. 10. 13:54

Szia! Azért ajánlottam a face-t, mert ott sütőporos kenyérreceptet is találsz! :)

Egyébként jól emlékszel!

24128. zsanna54 (válaszként erre: 24127. - Hapcibenő)
2015. febr. 9. 18:08
Nekem a kenyérvásárlás és sütés, még nem megoldott.Igen a tk. tönkölylisztet ajánlják.Én búzaérzékeny vagyok.Én néha puffasztott rizs szeletre teszek valamit.Igen, élesztőt nem.Szódabikarbónátot is használnak.Üdv.
24127. Hapcibenő (válaszként erre: 24126. - Zsanna54)
2015. febr. 8. 17:58

Barnarizs, koles jo IRben is, koszi. Csak en reggel este szendvicset szoktam enni es ugy emlekszem tk lisztet lehetett, csak elesztot nem. Bar meg nem ettem sutoporos kenyeret.

mennyi zoldseget kell enned?

24126. zsanna54 (válaszként erre: 24125. - Hapcibenő)
2015. febr. 8. 12:19
Szia!Én más betegség miatt próbálom emelni a zöldséget, de nekem sem elég. Kétszer kellene enni egy nap nagyobb mennyiségű zöldséget.Én nem értek, az IR-hez.A barna rizs biztos, hogy mehet, szerintem. Én eszem kölest is, főzve, levesbetétnek, esetleg köretnek.Gyümölcsökből a savanyúakat egyed egyelőre.Citrom, grapefruit,kivi,savanyúalma.Üdv.
24125. Hapcibenő
2015. febr. 8. 08:56

Sziasztok,


ket ev utan ujra kijott a candida. Pedig cukor es feherliszt mentesen etkezem...

viszont IRes is vagyok igy tartanom kell a napi 150 ch-s etkezest.

Segitsetek lszi, hogy ugye tk kenyer mehet eleszto nelkul, illetve tk sajat kekszek? A ch-t muszaj vhogy fedezni csak zoldseggel keptelenseg...


koszi!!

24124. Cszsuka (válaszként erre: 24119. - Ibalint70)
2015. jan. 13. 20:13
Köszi! :)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook