Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
24183. Rika21 (válaszként erre: 24179. - Zsanna54)
2015. máj. 29. 11:25

Szia! Köszönöm a tanácsokat, a citromos vízzel próbálkozom egy ideje, de azt hiszem, már túlsavasodott a szervezetem, mert már korábban is előfordultak savproblémák, de nem ilyen hosszan tartó és erős tünetekkel. Ezért tippelek arra, hogy a gomba okozza. Bízom benne, hogy nem a csirke a probléma, kizárólag kölessel és zöldségekkel ugyanis nem bírnám ki a napot, két munkát is végzek, általában reggeltől estig dolgozom.

Üdv, Rika

24182. Cszsuka (válaszként erre: 24176. - Rika21)
2015. máj. 29. 09:24

Szia!

A fehér lepedék a natúr joghurttól van. Ha nem eszel többet és grapefruitmag kivonatot csepegtetsz naponta többször a nyelvedre, akkor el fog múlni.

Jó lenne tudni, hogy a doktornő miket szedet veled, akkor jobban tudok segíteni, válaszolni, hogy valószínűleg most hol tartasz és milyen tünet miért van épp..

A túró és más tejtermékek is lepedéket okoznak..

Egyél inkább olajos magvakat, akár folyamatosan is eheted, nasiként. Abban kalória is van és az esszenciális olajok hasznosak. Csak ne legyen sózott, arra figyelj.

Ha kibírnád, hogy nem eszel húst egy darabig, akkor az ízületeid is ki tudnának tisztulni.

Hány kg vagy?

Mit jelent, hogy nem csináltál szigorú böjtöt? Mit és hogyan csináltál? Ezeket jó lenne tudni..

24181. Cszsuka (válaszként erre: 24174. - Murva)
2015. máj. 29. 09:16

Szia!

Ha tényleg nincs mögötte más betegség, akkor akár ez is lehet! :)

24180. Cszsuka (válaszként erre: 24177. - DrSzasza)
2015. máj. 29. 09:13

Szia!

Minden tünetet először orvossal kell kivizsgáltatni, s ha mindenre negatív eredmény érkezik, akkor érdemes candidára gondolni.

Nem csoda, ha pszichológushoz küldtek, esetleg nem árt az ő tanácsait is megfogadni, ha nem az a fajta, aki mindjárt gyógyszerekkel töm.

Ez a fórum nem arra rendeltetik, hogy a tünetek alapján diagnosztizáljunk :)

Maga a candida terápia nem más, mint egy segítség a szervezet számára, hogy visszaálljon a mikrobiológiai egyensúly a lehető legoptimálisabb működésre.

Amikor az ember életében hosszabb stresszes időszak van, s hozzátársul mondjuk antibiotikum, kórházi ápolás, tápanyaghiányos táplálkozás, akkor ugye az idegrendszer, az immunrendszer elég sok "pofont" kap, nem csoda, ha lemerülsz és ilyen tüneteid vannak.

Persze, van egy sablon erre a terápiára, de azért mindenkinél egyénreszabott a dolog.

Vérvétel általában maszekon érhető el, de van néhány háziorvos, aki nyitott erre, próbáld meg..

24179. zsanna54 (válaszként erre: 24176. - Rika21)
2015. máj. 27. 11:50
Szia!Szerintem, próbálj enni egy kevés főtt kölest, hajdinát, vagy rizst.Nálam is jelentkeznek hasonló tünetek.Szerintem, érdemes lenne a biztonság kedvéért elmenned egy gasztroenterológiai vizsgálatra is.Egyél jóval több zöldséget, esetleg gyümölcsöt, hogy több legyen a kalória beviteled. Kitartás!! Én február óta csinálom szigorúbban,A gond, hogy sok ételre érzékeny vagyok.Voltam ételérzékenységi teszten is.A csirkehús, lehet, hogy nem jó neked./?/Reggel, igyál citromos vízet, Ahogy jónak érzi a gyomrod.Üdv.
24178. rendelekk
2015. máj. 25. 18:43
Sziasztok. Van egy új blog ami érdemes lehet az olvasásra probiotikum blog néven segíthet a candida témában is tájékozódni és sok szakmai cikk van remélhetőleg pártatlan termékügyileg. jó hogy már van ilyen mert régen amikor én is ezzel a szar betegséggel küzdöttem még nem voltak ilyenek.
24177. DrSzasza
2015. máj. 24. 16:25
Sziasztok! Januarban fog.gatlot.kellett szednem egeszsegugxi okokbok es kb ahoz kothetoen kezdodott a hasmenes emelyges rossz kozerzet stb. Utana mutet elott alltam rengeteget stressszeltem idegeskedtem akkor arra fogtam ezeket a tuneteket. Mutet utan egy ket hetig nornalizalodott a szekletem es az etvagyam azonban most ujra kezdodott. Eleinte azt gondoltam szorongas mert hirtelen szivdobogas is tarsult neha a hasmeneshez sot a haziorvos egybol pszichologushoz kuldott azonban egy ideje elkezdtem eszrevenni hogy nyalkas a szekletem es a hasmenes szekrekedes valtakozik. Frissen mosott hajjal is viszket a fejborom es nehany sose latott pattanas szeru ia kijott a boromon. Par napja konkret nyalka darabot lattam a wcben es kb halalra remultem. Akkor kezdtem el utana olvasnk mitol lehet es rengeteg tunetem passzolna a candidahoz. Huvelyi folyasom evek ota van hol jobban hol.kevesbe...volt hogy kezeltek vele volt hogy nem. Jellemzoen este es vagy reggel erzem magam rosszul es nincs etvagyam de ha megis eszek akkor elkezdek jobban lenni egyebkent fogytam is 5-6kg-t. Haziorvoshoz erdemes fordulni es ő beutal vervetelra vagy hogy mukodik ez? Szerintetek ez Candida? Koszonom a valaszokat! :)
24176. Rika21
2015. máj. 23. 17:58

Sziasztok! Elkezdtem olvasni a fórumot a végétől, de közben is igénybe venném a segítségeteket. Kb. két éve küzdök hüvelyi folyással, a nőgyógyászok pedig engem is tünetileg kezeltek, bár egyikük már másfél éve megállapította, hogy Candida albicans okozza. Két hónapja felkerestem dr. László Máriát, aki szintén megállapította, hogy a tüneteim hátterében a Candida áll. Másfél hónapja elkezdtem a diétát és szedem folyamatosan a doktornő által előírt természetes készítményeket és probiotikumokat. A diétát nagyrészt tudom tartani, szénhidrátot keveset eszek, tönkölylisztet, roszlisztet, grahamlisztet és riszliszetet, valamint cukor helyett eritritet használok. Nem csináltam az elején szigorú böjtöt, és grapefruitot, almát, valamint meggyet eszek a gyümölcsök közül. Rengeteg natúr joghurtot fogyasztok és hetente kb. 3x húst (többnyire csirkemell vagy termelői kolbász), mert B vércsoportú vagyok, s a szervezetem nagyon igényli a húst. Az első egy hónap viszonylag könnyű volt, az elmúlt egy hét során viszont nagyon rosszul éreztem magam. Allandó fáradékonyság, aluszékonyság, szédülés, vércukor-ingadozás, fájnak az ízületeim és folyamatosan szomjas vagyok napi 2-3 l víz mellett is. Ráadásul a nyelvemen fehér lepedék kezd kialakulni. Nem tudom, hogy mindez azt jelzi-e, hogy a gomba pusztul, vagy valamit rosszul csinálok. A doktornőhöz jövő hónapban kellene visszamennem, de lehet hogy le kell mondanom, mivel a kontrollvizsgálatok díja is magas.

Kb. másfél hete elképesztően elsavasodott a gyomrom, folyton éhes vagyok. Tudtok valamit ajánlani arra, hogyan kezeljem a savat? A nyers vagy párolt zöldségek nem elégítenek ki, olyan érzésem van, mintha a sejtjeim vagy a szövetek éheznének. Ilyenkor kénytelen vagyok egy kis szénhidrátot is enni vagy túrót joghurttal, mert másképp nem bírom végigdolgozni a napot.

Várom visszajelzéseteket, köszönöm.

24175. zsanna54
2015. máj. 14. 14:27
Szerintem, lehet ettől.Lehetséges hogy egyéb tüneteid is vannak?Ha esteleg túl sok savad van, az is okozhat ilyen tünetet.Miért gondolsz, épp kandidára?Üdv.
24174. murva
2015. máj. 1. 19:05
Sziasztok,szeretném kérdezni a tapasztaltaktól,hogy a végbél viszketés lehet e candidától?Évek óta megvan éshiába mentem sebesz,bőrhyógyász,proktológushoz nem tudom mitől van'nem vagyok bélférges tehát kizárásos alapon erre gondolgtam.Van olyan akinek ilyenpanaszt okozott a candida?Mivel bizonyosodhatom meg,hogy az okozza?
24173. zsanna54 (válaszként erre: 24161. - Tünkány)
2015. máj. 1. 16:02
Szia! Én a Hoxa fórumra gondoltam. A fb.-t nem ismerem, de lehet, hogy az itteni jobb. Próbálkozz, meglátod melyik jön be jobban Neked.Üdv.
24172. Ildicko
2015. ápr. 23. 10:24

Köszönöm a válaszokat.Majd próbálkozom az olvasgatással a fórumon. Csontkovácshoz holnap megyek ötödszörre,de sajnos így sem tökéletes a nyakam.

Holnap lesz tenyésztési eredményem, majd az alapján meglátom hogy tovább kell-e mennem ezen a területen, mert már én is meguntam hogy össze-vissza kezelnek az orvosok, meg egy -két kúptól várják a gyógyulást.

24171. Cszsuka (válaszként erre: 24165. - Ildicko)
2015. ápr. 21. 09:15

Kedves Ildikó!


Ha nem tudsz sokat gép előtt ülni, akkor tűzz ki célul napi egy oldalt a fórum olvasására. Sok infó ismétlődik és amúgy sem lehet az egészet egyszerre megemészteni :)

A nyakadra ajánlom a csontkovácsot és ha valóba ízületi eredetű, akkor melegíteni kell minden lehetséges technikával! :)

Természetes, hogy a diéta önmagában kevés!

24170. tünkány (válaszként erre: 24167. - Cszsuka)
2015. ápr. 20. 20:34
Köszönöm! :)
24169. sárkánytűz (válaszként erre: 24165. - Ildicko)
2015. ápr. 20. 07:19

Sopronban a Mora Intézetben dr. Balázsi Péter.

Az kezelés ára elég húzós, de rövidebb mint az egyéb, általában 1 éves diéták, az eredmény biztos és mellette más problémáidat is rendbe teszi.

Ha messze laksz Soprontól, Budapesten is van megfelelője. Keress rá a Mora terápiára.

24168. rendelekk (válaszként erre: 24165. - Ildicko)
2015. ápr. 20. 07:14
Szia! Én szívből ajánlom a Szent Imréből Bencsik Andrást nekem ő segített és aztán a lányomat is nála szültem. Előtte vagy 6 orvosnál voltam akik össze-vissza kezeltek. A diéta mellé szerintem ennél a fórumnál jobbat nem találhatsz ha tapasztalatokról van szó, cikkekből a legtöbb a témában pedig szerintem az intimflórán van. Kitartást kívánok, mert meg lehet gyógyulni!!! :)
24167. Cszsuka (válaszként erre: 24164. - Tünkány)
2015. ápr. 17. 14:01
A sütőpor annyira apróság, hogy elvész a sok között. Egyébként van valaiféle gyógyszertári sütőpor is, azt favorizálják általában, de az élesztővel szemben mindenképp jobb. Ha nem teszel bele semmit, akkor simán olyan állagú ételt kapsz, mint a pirog, úgyhogy felesleges ezen gondolkozni. Vagyis: használd és kész.. én is használtam és itt vagyok :)
24166. vilmi74
2015. ápr. 14. 16:15

Érdeklődnék, hogy milyen csokoládét lehet enni? Xilitest csak? vagy lehet enni maltitol-ost is?

Szerintetek elég megnézni, hogy mennyi benne a cukortartalom? És ha az nagyon kevés vagy nulla, akkor lehet?

24165. Ildicko
2015. ápr. 14. 13:21

Sziasztok! Új vagyok a fórumon.Tudna valaki esetleg olyan orvost, természetgyógyászt ajánlani, aki gyógyszert is ír fel a diéta mellé? Nálam csak a diéta nem segít.A neten keresgetve Dr. László Máriát találtam, ha róla lenne véleményetek azt is szívesen olvasnám.

Sajnos nem tudom visszanézni ezt a sok oldalt a fórumon, mert nyaki ízületi problémák miatt nagyon kevés időt tudok a gép előtt tölteni. Valószínű ezt is a Candida okozza.

Nálam hosszú évek óta tartó nőgyógyászati, urológia panaszokat, rossz májfunkciós értékeket, fülzúgást, pattanásokat, ízületi, hasi panaszokat,szédülést okoz a betegség.

Természetesen végigjártam én is az orvosok hosszú sorát, de mint sokuknál, nem túl nagy eredménnyel.A diéta sokat javított az állapotomon, azt mindenkinek érdemes csinálni, én már évek óta nem eszem cukrot, élesztőt , fehér lisztet.

De csak a diéta nálam kevésnek bizonyul a teljes gyógyuláshoz.

Segítségetek előre is köszönöm!Remélem mindannyiunknak sikerül kigyógyulni a Candidából!

Örülök ,hogy ezen a fórumon ennyire összetartanak a sorstársak és segítik egymást.

24164. tünkány (válaszként erre: 24163. - Cszsuka)
2015. ápr. 13. 19:56

(Igen, ott is vagyok, találtam sok hasznosat.)

Xyéit van itthon, de a hashajtó hatás nálunk nagyon dolgozik.

Találtam már olyan egyszerű receptet, ami majdnem édes mindenféle édesítő nélkül. Majd csak átvészeljük ezt az időszakot. Köszönöm szépen.

Viszont a sütőporos kérdésemre még sehol nam kaptam választ. Van, aki azt mondja, tilos, mások az ellenkezőjét... Kinek higgyek?

24163. Cszsuka (válaszként erre: 24158. - Tünkány)
2015. ápr. 10. 20:58
Polisweet helyett inkább xyllitet használj, ha meg tudod venni. Egyébként az első szakaszban egyáltalán nem ajánlott az édes ízt alkalmazni. A természetes cukor gondolom, a zab és a rizs szénhidrát tartalmát takarja. Az nem baj.
24162. Cszsuka (válaszként erre: 24161. - Tünkány)
2015. ápr. 10. 20:49
Akkor már ott is vagy? Az jó! :)
24161. tünkány (válaszként erre: 24159. - Zsanna54)
2015. ápr. 3. 21:52

Megtaláltam, köszönöm!

A fb-on is megtaláltam a csoportot, várom, hogy bevegyetek! :) Kellemes ünnepeket!

24160. tünkány (válaszként erre: 24159. - Zsanna54)
2015. ápr. 3. 17:34
Köszönöm szépen! Mi a helyzet asütőporral? Egy csomó candidásoknak szóló receptben látok...
24159. zsanna54 (válaszként erre: 24158. - Tünkány)
2015. ápr. 3. 15:28
Szia! Innen lapozz vissza, mig meg nem találod Warj részletes leírását, az első, illetve második időszakról.Azt célszerű betartani.Ez bevált terápia.Ki, hogyan teszi, saját döntése.A szacharin nem jó, az biztos.Egyénenként is előfordulhat, hogy változtatni kell valamit.Én csináltam az első részt, majd utána kell néznem a másodiknak.A rizskrémet ismerem, az első időszakban nem használnám.üdv.
24158. tünkány
2015. ápr. 3. 09:24

Sziasztok!Új vagyok itt, elkezdtem olvasni elölről, még hátra van 800 oldal... :)

Most viszont sürgősen szeretném tudni, hogy a

Polisweet (ciklamát és szaharin van benne) folyékony édesítőszer használható-e az első szakaszban, vagy egyáltalán. Meg a zabkrém és a rizskrém (tejszínhelyettesítők). Mindkettőre az van írva, hogy természetes cukrokat tartalmaz (hozzáadottat nem). Köszönöm előre, ha válaszoltok!

24157. zsanna54 (válaszként erre: 24156. - Szeder9)
2015. márc. 23. 20:53
Szia! Olvass vissza a fórumon.A lányok részletesen írnak a hüvelyfertőzésről is.A kezeléséről is.A diétát hosszú ideig kell tartani.Meg lehet ezt szokni, ha néha nehéznek is tűnik.Meg,kellene nézni milyen erősségű a fertőzés, ha gyengébb növényi hatóanyagokkal is gyógyulhatsz.Ha erősebb, valószínű, hogy 1-2 tabletta nem elég. Komolyabb gyógyszer kúrával is lehet próbálkozni.A paleonál is sok jó ötlet van.Üdv.
24156. szeder9 (válaszként erre: 24151. - Eliza82)
2015. márc. 23. 15:20
Eliza, én másfél hónapja tartottam a diétát, kaptam gombaölőt, kúpot, helyreállítót, majd egy együttlét után újra kijött :( pedig a párom is bevett egy gombaölőt, és krémet is használt. egyértelmű ping-pong effektus. nem tudom még mit tehetnénk. :(
24155. Szilvi525
2015. márc. 19. 18:16

Köszönöm!!!

Már kezdem is az olvasást...

24154. zsanna54 (válaszként erre: 24152. - Szilvi525)
2015. márc. 19. 14:14
Szia! Olvass vissza, én is azt teszem. Pedig,koromnál,és egyebek miatt is elég sok ismeretem van.Ne keseredj el, biztos vagyok benne, hogy ha veszed a fáradságot, és kellő időt szánsz rá sokkal jobban leszel.A diétát szerintem már kezdheted. Nézd vissza, hogyan kell.Warj írta le.Kérdezz, bár mikor, valaki biztos válaszol.Még ha egy kicsit várnod is kell.Üdv.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook