Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
24483. MilanS
2023. aug. 12. 12:18

Candida és Sibo diéta egyszerre

(sajnos tapasztalati alapon kikísérletezve)


Tilos:

Cukor (répa, nád, barna, stb)

Méz

Édesítők (egyik sem!)

Aszalt gyümölcsök

Lekvárok

Befőttek

Édes gyümölcsök (banán, füge, mazsola, szőlő, mangó)

Fehér lisztek (búza, árpa, rozs, kukorica)

Fehér rizs

Élesztő

Keményítős zöldségek (krumpli, bab, borsó, lencse, cékla, torma)

Sütőtök

Hagyma

Ecet

Tej, tejszín, krémsajt, kefír, penészes sajtok

Kagyló, tonhal, ponty

Felvágottak

Sertészsír (nagy mennyiségben)

Napraforgó olaj

Margarin



Nem tilos:


Zöldségek:

Sárgarépa

Zeller

Paradicsom

Paprika

Uborka

Retek

Cukkini

Brokkoli

Tökfélék (főzőtök, patiszon)

Leveles saláták (tyúkhúr is)

Spenót

Spárga

Avokádó


Gabonák, lisztek:

Hajdina (pohánka)

Köles

Barnarizs

Quinoa

Zab (ne túl sokat)


Olajak, zsírok:

Kókusztej és olaj

(Kókuszporból tejet forróvízzel olcsóbb)

Hidegen sajtolt olívaolaj (repce, len)

Libazsír, kacsazsír

Igazi vaj (keveset)

Mangalica zsír (keveset)

Avokádó olaj


Tejtermékek (kis mennyiségben):

Kemény sajtok

Élő, natúr joghurt (greek)

Igazi vaj (keveset)


Fűszerek:

Bors

Gyömbér

Almaecet (normál ecet tilos!)

Kurkuma

(Őrölt) kömény

Fahéj

Kakaópor (kevés)


Húsok, fehérjék:

Tojás

Hal (lazac - de tenyésztett, tavi halak nem!)

Csirke, pulyka (nem felvágottként!)


Gyümölcs:

Citrom

Lime

Mandula

Kókusz

Dió

Tökmag

Avokádó


Később (2-4 hét után, de ne sokat):

Eper

Málna

Szeder

Grapefruit

Ananász

Mandarin

Zöldbab

Zöldborsó (zsenge!)

Savanyú káposzta (de csak a sóval és nem az ecettel erjesztett, és csakis a nem pasztőrözött!)

Bő vízben főtt, azonnal leszűrt és lehűtött krumpli sülve - minimális mennyiségben!

Durumbúza tészták (kevés!)


Természetes gyógyszer:

Grapefruitmag olaj

Borsmenta olaj

Kókuszolaj

Olívaolaj

Kaprilsav

Indiai borbolya

Oregano olaj

Almaecet

Lapacho (pau d'arco, tabebuia)

Szegfűszeg

Fahéj

Fokhagyma

Kakukkfű


Gombaölő gyógyszerek:

Nystatin

Fluconazole

24482. Teqqi
2023. júl. 11. 02:53
Volt más is akinek a fitotree kapszulatol erősödtek a tünetek? ( Alhasi fájdalom) Mitől lehet ?
24481. Teqqi
2023. júl. 11. 02:10
Hüvelyflora rendbetételére mit ajánlotok, amikor már nem használ a betadin, micovag, gyntima, dotterra, energy kúp sem ???
24480. health79 (válaszként erre: 24450. - Kelandi)
2023. jún. 27. 13:22

Kedves Kelandi,eslődleges problémám,hogy nem bírok semmit lenyelni,minden kapszulát szétszedek,de nem tudom,hogy ez mennyire csökkenti a hatékonyságukat.Utána néztem valamennyi kapszulának amit írtál.

Mellettük kemikáliát -pl.Flukonazol vagy egyéb ,szedtél?Köszönettel:Melitta

24479. Cszsuka (válaszként erre: 24473. - Rókanő)
2023. máj. 18. 08:28

Teljesen jól gondolod. A diéta önmagában semmit sem ér. A candida gomba képes átalakulni telepesből fonalassá és ha nem talál egyik helyen táplálékot, akkor talál a másik helyen. Ezért tud kialakulni az a helyzet, hogy találnak a hólyagban is, vagy a vérben, stb..

Amikor már olyan tünetek vannak, amiktől nem tudunk egyszerűen megszabadulni, az egy jelzés, hogy nagyon felborult a szervezet egyensúlya és nem csupán a gomba túlszaporodása a probléma, hanem tápanyaghiányos a szervezet. Ez azt jelenti, hogy azok a baktériumok, amik segíteni tudnának az egyensúlyt visszaállítani, nem jutnak táplálékhoz. Tehát nem elég a gombát nem etetni - el kell kezdeni szisztémásan kipucolni a szervezetből és közben a jóbaktériumokat elszaporítani (ezt nevezzük bélflóra rendezésnek).

Nagyon nagyban játszik itt az, hogy mi a háttér ok. Ezt kell kideríteni és felszámolni. Sokan keresik az egyvalamit, amit ki lehet nyírni, de ez nem ilyen egyszerű.

24478. Cszsuka (válaszként erre: 24470. - Jucuska0)
2023. máj. 18. 08:22
Igen, abszolut. A gomba túlszaporodásával azok a baktériumok szorulnak ki, amik az idegrendszert támogató vitaminokat és más anyagokat termelnek.
24477. health79 (válaszként erre: 24445. - Kelandi)
2023. ápr. 2. 19:50
Szia,akkor kérlek srgíts🙏🏻S.o.s
24476. health79
2023. márc. 30. 16:03

Sziasztok!Látom pokoli sok a hozzászólás.újonnan diagnosztizált beteg volnék.Candida Parapsilosis,ami elég szépen elterjedt.Valami mocskot kapok rá,aminek rettenet mellékhatásai vannak.És állítólag egész Ausztriában nincs másik gyógyszer."Ha rosszabbul leszek menjek kórházba".

De egyedülálló anya vagyok,ha "lóg a belem is dolgoznom kell.

Kérem akinek türelme van,szíveskedjen leírni,hogy mit ehetek és mit nem.A cukor és az élesztő elhagyása világos.A többit illetően az egyik weboldal ezt írja a másik azt.Kérlek segítsetek!Köszönettel:Melitta

24475. Brigitta0401 (válaszként erre: 24467. - Vanvelsen)
2022. szept. 1. 12:17
Szia..mi lenne ez a termék? Én már hosszú évek óta küzdök vele. Nagyon sok mindent próbálta..semmi nem segít😢😢
24474. libikóka (válaszként erre: 24473. - Rókanő)
2022. júl. 28. 11:27
Nem tapasztalat,,,mégis azt írom hogy egy étrend válltás ,,ha nem is egészen a nagyon szigorú candida diéta,,és gyógynövény kúra együtt (György tea) sokat segíthetne:))
24473. rókanő
2022. júl. 28. 11:10
Sziasztok! Egy éve küldök gombával. Már lassan kúp és antibiotikum szakértő vagyok. Semmi sem használ, csak mint "tesztelő", úgy érzem magam. És a pénzemet dobom ki az ablakon. A diétát nem próbáltam még, utána olvasva valaki szerint semmit nem ér. Persze mások vagyunk stb... Ebben kérnék segítséget, van e valami hatékony /természetes leginkább. pl: csepp, almaecet...stb/ módszer. Akik ezzel küzdöttek, hogy érintette a szexuális életüket? Mit szabad és mit nem? Kívánom a páromat nagyon, de ez mindig eszembe jut. Akik sikeresen kigyógyultak, attól szeretnék hasznos tippeket kérni. Köszönöm
24472. medizona (válaszként erre: 24460. - Yxc2)
2022. júl. 26. 21:21
Nekem is mindig rosszabb volt és a tejsavas kuptol is
24471. Jucuska0 (válaszként erre: 24468. - Cszsuka)
2022. máj. 13. 14:23

Várnám a segítséget!


Köszönöm!

Idegesség halálfèlelem pánik szorongás étel intoleranciák és ma derült ki a candida.. valóban mind ez miatt van ?!

24470. Jucuska0
2022. máj. 13. 14:22

Sziasztok

Ma derült ki hogy van candida!

Emiatt valóban lehet idegessèg, pánik, szorongás???

24469. Cszsuka (válaszként erre: 24459. - Yxc2)
2022. ápr. 10. 13:13
Ha még itt vagy, érdekelne, hogy hova jutottál.
24468. Cszsuka
2022. ápr. 10. 13:06
Azt vettem észre, hogy a candida téma az utóbbi években még durvább méreteket ölt, mint azelőtt. Anno, mikor helyre jöttem, sokat írtam ebbe a fórumba, de aztán igencsak leült. Sajnos ez nem azt jelenti, hogy mindenki egyre jobban van. Továbbiakban is szívesen segítek, ha ideírjátok és a tudásom határaiba belefér. Segítsünk minél több embernek a tapasztalatainkkal. MIt szóltok?
24467. vanvelsen
2021. szept. 28. 16:44

[link]


10 éve voltak ilyen problémáim ez a termék mindent helyzetet

Candida,gomba és meg a bélflorát is helyreteszi

24466. gubacsi (válaszként erre: 24465. - Kelandi)
2021. máj. 28. 18:22
Jajj de örülök, hogy valaszoltál! Mar azt hittem nem tudlak elérni. Azért szerettem volna privát üzenetben, mert konkrétumokat szerettem volna kérdezni a gyógyulásodról. Én is László Mária doktornőhöz jarok lassan 8 hónapja. Bekeményítenék kicsit a gombákkal szemben, mert most úgy érzem nem haladok. Ha itt is jó neked...
24465. kelandi (válaszként erre: 24464. - Gubacsi)
2021. máj. 27. 20:57
Nagyon szívesen segítek amiben tudok itt!
24464. gubacsi (válaszként erre: 24456. - Kelandi)
2021. máj. 24. 21:14
Kedves Kelandi! Fel tudom venni veled privát a kapcsolatot?
24463. zsanna54
2021. ápr. 22. 11:19
Nekem évekkel ez előtt volt.Attalól tartok,hogy kiújult.
24462. zsanna54
2021. ápr. 22. 11:17
A cukrot mindenképpen csökkentsd.
24461. zsanna54 (válaszként erre: 24460. - Yxc2)
2021. ápr. 22. 11:15
Szerintem, próbáld elhagyni,négy öt napra,és meglátod. szerintemlehet,hogy iyg jo lesz..Üdv
24460. Yxc2
2021. ápr. 3. 19:20
Az normális, ha a probiotikumtól felerősödtek a tüneteim?
24459. Yxc2
2021. febr. 19. 17:56
Akkor levaltom a lisztemet koles lisztre, hatha akkor javulast erek el. Koszonom a tanacsokat, ha valami meg eszembe jut, visszanezek.
24458. kelandi
2021. febr. 19. 17:45
Nem vagyom gluténérzékeny csak mindent betartottam hónapokig es nem javultam. Váltottam szafi reformra es nem jött ki. Én nagyon szeretem a köleslisztet, abbol szoktam magamnak kekszet csinalni. Hajdina ízét én nem kedvelem
24457. Yxc2
2021. febr. 19. 17:35
Rendeltem ma gynoxyn kupot, a jovo heten itt is lesz. Gluten erzekeny vagy talan, vagy egyaltalan nem jo a tk tonkoly liszt sem, vagy egyentol fugg? Ha ez kell, elhagyom ezt is. Hajdina lisztet is szoktam neha hasznalni, az sem jo? Te hasznaltal probiotikumokat?
24456. kelandi
2021. febr. 19. 16:03
Voltam én Dr. László Máriánál is ő azt mondta hogy"tudja hogy ez egy életre szól" es igen. Másodjára múlt el. Első alkalom ut@n mindig ettem egy kis olyat amit nem lenne szabad,apránként adtam nekik enni es visszajött.A tönköly liszttől nem javultam, csak gluténmentes es szénhidrátcsöklentett ételekwt eszem, ez bevált.
24455. Yxc2 (válaszként erre: 24453. - Kelandi)
2021. febr. 19. 13:00
En is mindig azon gondolkodom, hogy az elso szakaszt csinalom vegig. Akkor te mar meggyogyultal es meg mindig tartod a dietat? Amugy szerintem en sem fogok tobbet visszaterni a regi egeszsegtelen etrendemhez. Ha vegre kigyogyulok ebbol, halat adok es tartom az egeszseges etrendet. Eselyt sem adok ennek a kis kellemetlenkedonek tobbet.
24454. Yxc2
2021. febr. 19. 12:52
Csak reform boltban vasarolok, onnan eszek. Kenyeret magamnak sutom tk tonkolylisztbol, natur joghurtbol, szodabikarbonabol. Reggelire fahejas natur joghurt egy kis kenyerrel. Szedtem grape kapszulat is, de sokan irjak, hogy a kapszulakba raknak szinezeket meg cukrot neha, ezert abbahagytam. A grapecseppel az volt a baj, hogy glicerines es a glicerint nem ajanljak candidara. Vagy grape olajjal keverve nem gond? Mar nem merek semmit hasznalni, amiben nem vagyok 100%-ban biztos, nehogy elrontsak valamit. Gyogynovenyeket eddig is ittam(gyomber, cickafark, menta, lapacsho), de akkor beszerzem azokat is, amiket te ajanlottal. Ma megjott a dida tabletta. Elvileg ugyanaz, mint a nodia, remelem segiteni fog. Koszonom a valaszod. En kulfoldon elek az egesz csaladdal es otthonrol szoktam kuldetni unokanoveremmel borax glicerint, azt szoktam felkenni. Valamit segit, de nem mulassza el a nogyogyaszati problemam. Eddig az orvosok altal felirtak meg csak nem is enyhitettek a panaszaim, de a boraxos glicerin egy picit igen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook