Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gyártják ilyen rövid zsinórral az elektromos készülékeket? :-) fórum

Miért gyártják ilyen rövid zsinórral az elektromos készülékeket? :-) (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. márc. 14. 15:53

:))

Mert csak!

Mert nem praktikus.

Mert hosszabbítóba kell dugni.

38. fiore (válaszként erre: 37. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 14. 06:25
Sokszor nem bánnám,ha inkább sokkal több helyet foglalna:) Most vettem egy robotgépet,talán még egy méteres sincs a zsinórja.:(
2016. márc. 13. 15:18
hogy kevesebb helyet foglaljon.:)
2016. márc. 10. 19:11
Szerződésük van a hosszabbító gyárral.
35. Adani_
2014. júl. 31. 11:23
A gyártó olcsójánossága lehet csak az ok, így megspórol pár fillért.
34. simple (válaszként erre: 33. - Adani_)
2014. ápr. 22. 20:28
Ez így teljesen érthető, de arra nem írtál semmit, hogy akkor miért nem lehetnek eleve hosszabbak ezek a zsinórok?
33. Adani_
2014. ápr. 22. 19:58

Jó is az mikor nyúlfarknyi vezetékkel jön a hűtőgép, mosógép stb. és még bele is írják a leírásba, hogy tilos hosszabbítót használni. De ez csak elővigyázatosságból van ott, ezzel védi magát a gyártó. A baj akkor lehet ebből, ha a hosszabbító gagyi kivitel vagy túlterhelik. Ugye egy mosógép, hűtőgép, fagyasztóláda stb. nagyteljesítményű fogyasztó, sok áramot zabálnak. Ha pedig a hosszabbító gagyi és ezt nem tudja huzamosabb ideig, mert pl. pici kínai aki óccón adta spórolt a vezetéken és vékonyat csinált, akkor a terhelést nem bírja, melegszik a drót, megolvasztja a szigetelést, összeér a fázis meg a nulla, zárlatot okoz, tűz és életveszélyes. Ugyanez a veszély akkor is ha az ominózus gép mellett, aminek rövid a madzagja még a fél lakás is azt az elosztót használja, vagyis a konyhában lévő fagyasztóládához elviszed hosszabbítóval, aztán bedugod mellé a villanytűzhelyet, klímát, kávéfőzőt, mosogatógépet, mikrósütőt stb. Könnyen túlterhelheted. A másik meg, hogy vannak Darwin-díjra hajazó sufnituning szerelések is pl. mosogatószifon alá rakott hosszabbító, a szifonból meg békésen csöpög bele a víz, akár az orosz rulett, mert ugye ott is lehet, hogy 100x is kipróbáltad és még élsz, de majd a 101. próbálkozásnál ott lesz a golyó, ahová pörgetted a revolvert. Mint mikor azt mondja a vénasszony mikor a gázszerelő szóvá tette a gázszagot mikor a konvektorát elelnőrizték, hogy hát az már 10 éve mióta itt lakok ereszt és érzem a gázszagot ,de hát nem robbantam fel mint látja. Néhány villanyszerelő ismerős is mesélt már olyanokat, hogy ihaj, egyesek mindenre képesek és kész csoda, hogy megúszták áramütés meg tűz nélkül.


A kedvenc, amiről képet láttam a neten mint elrettentő példa ment körbe sok helyen. Egy tűzhely (remélhetőleg gáz és csak a sütőlámpa meg a piezo ment árammal, valszeg azért is úszhatták meg eddig) úgy bekötve, egy egy régi tv szalagantenna (kéteres) kábel mindkét végére konnektorbe dugható villásdugót szerelve, egyik vége bele a konnektorba a másik pedig egy T-elosztóba (3 konnektor rajta meg a villásdugó, amivbel bedugható a konnektorba) az elosztó másik végébe meg bedugva a tűzhely. Legalább a villásdugót leszigetelte szigszalaggal. Földelés ugye nuku, a szalagantenna kábel nem erre való, (bár pl. telefonzsinóron vezetett 220-at én is láttam egy régi épületben ráadásul a falban ment).


A hagyományos mindkét végén villásdugós vezeték már önmagában is sok áldozatot szedett, főleg fűnyíróknál, házi barkács, hogy a fűnyíróra rászerel az istenbarma egy konnektort, majd egy hosszú kábel mindkét végére villásdugót egyiket a fűnyírón lévő konnektorba másikat egy másikba. És ha van olyan barom, hogy előbb a fűnyíróból húzza ki akkor elég ha véletlenül hozzáér a dugó villáihoz, ami feszültség alatt van.

32. Regin_a (válaszként erre: 23. - Dodi44)
2014. márc. 20. 17:16

Manapsag a nulla helyett van a foldeles"

motorokat neha dupla szigetelessel latjak el, de azert egy foldelest is tartalmazo harmadik kabelt is hasznalnak a konektorba valo extra biztonsagi okokbol."


Ne terjeszd mert nem igy van, sőt kettős szigetelést tilos földelni, nulla az mais nulla nem helyette van a föld hanem pluszban

31. Regin_a (válaszként erre: 26. - C27c71e957)
2014. márc. 20. 17:13

Ha nem fixen bekötött a nyomtatózsinór, és nem az szok lenni, akkor kapni hosszabbat, egér USB/PS2 toldó zsinórt is

Nálam mindkettő vagy 2m

30. 3d787b167a (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2014. márc. 20. 15:06
Akár. :)
2012. febr. 8. 21:33
Azért, hogy fogyjon a hosszabbító is.
28. c27c71e957 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2010. okt. 22. 08:48
Panel betonjában még variálni sem lehet :(
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - C27c71e957)
2010. okt. 22. 08:44
Ez is lehet, meg az is, hogy a konektorok nem felelnek meg a szabány szerinti elhelyezésnek.
2010. okt. 22. 08:36

Ez valóban fura. Vasalni csak hosszabbítóval tudok. A nyomtatót nem lehet felrakni az asztalra, az egérzsinór annyira feszül, pedig az asztal jobb oldalán van, és jobbról van a szgép is. A hűtőt hosszabbítóval lehet beüzemelni, kb. 1,5 méteres a zsinórja. A kávédarálóé annyira rövid, ha konnektor előtt darálok valamit, még akkor is fel kell emelni, az előtte lévő pultig nem ér le.

Bezzeg a telefontöltőé legalább 5 méter, ami tisztára felesleges.

Véleményem szerint ezeket a tárgyakat olyan emberek szabadalmaztatják, gyártják, akik sosem használnak háztartási gépeket.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Dodi44)
2010. okt. 22. 06:40
Óóóóó, hát én szakemberrel szoktam az ilyet megvitatni:) Most is mint mindig villanyszerelő barátunk mindent kialakitott a gépeinknek, ha kell konektor áthelyezéssel:) A vasalómon is mindig kicseréli a madzagot, főleg ha látja, hogy kirojtoztam:) Ha minden igaz hétvégén beszélek vele, akkor majd megkérdezem az ő véleményét erről:).
24. Dodi44 (válaszként erre: 20. - Simple)
2010. okt. 22. 03:50

Sok ezer gep gyartasanal mar sok kicsi sokra megy!

Ne feledd el, ha szep fenyeset de rovid ideig tarto iparcikket gyartanak, akkor a csicsassagaert egyszer sok embert be lehet csapni.

Hallottam egy mondast ;

ha valaki egyszer becsap, Szegyelje magat!

Ha masodszorra is becsap, akkor szegyeljem en magam! (Okos ember mas karan tanul.)

23. Dodi44 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. okt. 22. 03:42

Kedves Kek Iris

a gepekben dolgozo motorokat neha dupla szigetelessel latjak el, de azert egy foldelest is tartalmazo harmadik kabelt is hasznalnak a konektorba valo extra biztonsagi okokbol. Ha esetleg valahogy megis viz (ami vezeto) neadj Isten a motorban levo feszultseget a kulso fem burkolathoz vezetne, mert ekkor "csip" ha hozzaernek a kulso femreszehez. A mai elektromossag vezetesehez az egyik vezetek a "Fazis" a masik a foldeles. Regebben a masodik kabel volt az ugynevezett "Nulla". Manapsag a nulla helyett van a foldeles, es meg ehhez hozza adnak egy extra foldelest is biztonsagi okokbol. Emlited, hogy a toldo zsinorban nincs foldeles (a harmadik beepitett kabel) ami reszben igaz, mert vannak harom erintkezos toldok zsinorok, amelyen a harmadik erintkezo a foldeles. De amit itt fontebb leirtam az csak informaciobol irtam le.

Kerlek, egy vizsgazott villanyszerelovel beszeld meg a kerdeseidet, amikor a megoldasra szukseged fog lenni. Sosem lehetunk eleg elovigyazatosak! Csak egy eletunk van, kar volna az elovigyazat elhanyagolasaval elveszitenunk!

2010. okt. 22. 00:58
Azert,hogy vegyuk meg me'g kulon pe'nze'rt a hosszabi'to't.
21. 9e8664b644 (válaszként erre: 20. - Simple)
2010. okt. 21. 23:42
Ha tényleg a spórolás, és nem az átgondolatlan mérnöki munka vagy az említett biztonsági tényező, akkor számításba kell venni, hogy Te megveszel 1 db-ot, de a gyár borzasztó sokat legyárt hatalmas lépték váltás van, mi mennyit spórol. Magyarországon különösen igaz, hogy sokszor 20 Ft győz még tartós folyasztási cikkeknél is. Amit megsórol a zsinron, azt elkülti marketingre, és máris nő a profit.
20. simple
2010. okt. 21. 23:37
Tehát eddig a spórolás vezet, mint indok, ahogyan én is gondoltam. De tényleg ilyen drága lenne ez a zsinór?!
2010. okt. 21. 23:37
a megfejtés: a föld túlnépesedik, és az alapterület sem nő (ha felmelegszik a golyóbis, akkor még csökken is). Ezért a gondos tervezők számolva a szűkülő élettérrel csak optimalizálni próbálnak :)
18. mamcili (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2010. okt. 21. 23:33
na ugye :DDDDDDDDDDD
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2010. okt. 21. 23:26
Nekem 20 éves a kávéfőzőm és benne van a hátába a zsinór, mert legalább 2 méter:)
2010. okt. 21. 23:24

biztos a cégeknek nem futja többre:)

régen még a kávéfőző aljába is be lehetett tuszkolni a kábeleket :D

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Malkata)
2010. okt. 21. 23:16
A porszivóval nekem sincs gondom, az elég hosszú, és van visszahúzója is. De a vasaló az nagyon bosszant.
2010. okt. 21. 23:12
A legnagyobb baj az, hogy valami elcseszett köztes méretre kalibrálják. Se a műveletet rendesen elvégezni nem tudom, se rendesen felkötni magam vele mérgemben.
13. malkata (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. okt. 21. 23:11
Megkérdeztem a házi villamosmérnökömet, azt mondta simán lehet mindent hosszabbítóval használni. De azt ő se tudja miért rövidek a kábelek. Mondjuk nálunk ilyen probléma nincs, vasaló a földön lévő hosszabbítóba van dugva és simán vasalok vele a jó magasra állított deszkán, porszívónak pedig kb. 10 m hosszú kábele van, igaz megüt a guta mikor fel kell tekerni, mivel visszahúzója nincs:)
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Dodi44)
2010. okt. 21. 23:03

Hát nem tudom. Én eddig úgy tudtam, hogy a mosógép, hűtő, vasaló és még sorolhatnám olyan háztartási eszköz, amit a földelés miatt nem ajánlott hosszabbitóval használni. Ezeknek az eszközöknek közvetlenül a földelt dugaljba kell csatlakozniuk. Azzal, hogy rövidre csinálják a zsinórt, az alapvető biztonsági előirásokat nem biztositják.

Rosszul gondolom?

pl. Mosógép rosszul van csatlakoztatva, vagy nem földelt dugaljba, akkor csiphet, sőt.

11. 9e8664b644 (válaszként erre: 5. - Simple)
2010. okt. 21. 22:44
Ipari porszívóval a lakás minden szegletébe elér az ember dugdosás nélkül :) De ami nekem is itthon van, azzal szintén lehetetlen kivitelezni :P
10. Dodi44
2010. okt. 21. 22:40

Rovidebb a drot= olcsobb az ara.

Vekonyabb atmerojut lehet hasznalni, mert ha rovid akkor nem melegszik fel nagyon. Ergo vekonyabb=olcsobb. majd veszel hozza vastagabb toldot, ha akarsz, mert az mar neked kerul penzedbe...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook