Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül nálatok az iskolakezdés? fórum

Mennyibe kerül nálatok az iskolakezdés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Ec63a7fc29)
2007. aug. 10. 20:39
Én is aug. 23, után forintosítok.
2007. aug. 10. 20:34

Mi már évek óta úgy látjuk, hogy az olcsóbb a drágább.


Egyik évben az egyik kapott táskát, a másikban a másik. A nagyoknak Samson...e van, a kicsinek Bud... Mindegyik sok évig bírja, mind olyan most is, mint új korában. 5 évet is kibír.

Mindenkinek feladata leírni, mit akar venni, egészen pontosan. Így akár ha nyaralás közben látunk meg valami álmot, akkor vesszük meg.


Pontosan nem tudom mennyi lesz, de két hét múlva megosztom.

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - 854d84b78c)
2007. aug. 10. 20:07
Nekem is!
6. 854d84b78c (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 18:14
Ezt nagyon jó ötletnek tartom, hogy minden gyereknek egyforma lesz! Nem fog fájni senkinek a szíve, hogy az ő füzete miért nem micimackós. Ez tetszik! :)
2007. aug. 9. 14:24
Nos, még nem tudom, hogy lesz, de megpróbálok mindenből jót, közepes áron venni. Nálunk segítség, hogy a tanító nénik megveszik a torna kivételével a tanszert, így minden gyereknek egyforma lesz, nagytételben olcsóbb is, így jól járunk, nem lesz felvágás a tanszerek miatt. Legalábbis remélem. Mi is ingyen kapjuk a könyveket 3 kivételével, ami +5 e ft. Ruhákat most nézem át, cipőket vettem előre olcsón, több párat, és a férjem külföldről hoz jó minbőségű, olcsóbb ruhákat. Ennyi a spórolás. Ha a táskája nem megy tönkre 1 év alatt, akkor jövőre azt nem veszek.
2007. aug. 9. 12:44

Mi évek óta sulisok vagyunk,úgyhogy van tapasztalatom ezen a téren.

Nekünk ingyenes a tankönyv,amúgy most pótom 30ezret kellene kiperkálnom a 2 fiúnak:(Nagyon durva árak vannak!Ami bosszant,hogy vannak olyan könyvek amiket meg vetetnek az emberrel,de egész évben ha kétszer elővették akkor sokat mondok.Én mivel ingyenes vagyok befogom a szám,de mit szóljon az a szülő aki ki is fizette érte a lovét??

Nálunk is vannak igények,de azt veszem meg amire éppen futja.Márkás cuccokat eddig nem kértek és ha kérnének is(pl.drágább füzeteket)nem venném meg és biztos vagyok benne,hogy nem az én gyerekem lenne az egyedüli az osztályban akinek nem vennék meg a füzetet.Tapasztalatból mondom,hogy tökéletes a 30 Ft-os füzet is,úgyis úgy dobja be a táskájába hazafele jövet,hogy összegyűrődik,ha radíroznak az is bemocskolódhat,stb...Tehát tőlem ne kérjenek drágább füzeteket amikor ugyanúgy megteszi az olcsóbb is!

Én idén szeptemberben veszek nekik füzetet,radírt,cerkát,stb...Mi is kapunk egy listát,aztán elindulok bevásárolni.De extra igények szerencsére nem szoktak lenni,a lista meg jó dolog,nem kell találgatnom,hogy mit is kell megvegyek?!

Ruhaneműket bizti vennem kell,de ezen már nem lepődöm meg,majdnem minden hóban kapnak vmi új cuccot,a sulit is így kezdjük.Persze ami még jó rájuk és jó állapotban maradt,azt is fogják hordani.

Ami még nem olcsó mulatság se az oviban,se a suliban az a csoportpénz,osztálypénzek,nálunk vinni kell minden hóban wc.papírt,zsebit,stb...

Az oviban gyümölcsöt is kell vinni egy hóban eccer,ezen felül vannak a mozi,színház bérletek,amik ugyan nem kötelezőek,de ezek is azért olyan programok amiket a gyerköim szeretnek,tehát beszoktam fizetni nekik.

És akkor év közben ha ide-oda mennek akkor vagy veszel bérletet,vagy küldözgeted be a van,hogy 8 db BKV jegyet.És ez elég gyakran előfordul,főleg év vége felé.

Van az erdei suli is,sztem baromi drága,sok szülő nem is fizeti be a gyerekét a pénz miatt,nekem eddig még sikerült,de csak egy gyerkönek kellett.Jövő májusban már kettőnek kell.Érdekes lesz!

2007. aug. 9. 12:18

még én sem tudom,most kezdjük majd az elsőt,jövő héten vásárolok majd,akkor okosabb leszek...itt a suliból a listát a helyi nyomtatványboltnak adják csak ki,aki nem ott akar vásárolni találgathat,majd ha megmondják az első héten mi kell még,s o sben beszerezni...

egyelőre odáig értem,hogy átválogattam a ruhákat,szóval ruha-cipő van,sulisnak,ovisnak,iskolakezdésre minimális kell,úgyhogy úgy döntöttem,első a sulibavaló,bőven elég az is,majd következő hóban vásárolok ruhanemüt...

2. emagdi (válaszként erre: 1. - 854d84b78c)
2007. aug. 9. 12:15

hű, ez nagyon durva, hogy a füzet márkáját előírják! (a vízfesték meg zsírkréta még elképzelhető, mert ott teljesen másképp funcionálhat egy jó és egy rossz minőségű).

de füzetnél nem értem, a papír az papír.

szerintem beszélni kellene a tanítókkal, biztos nem minden szülő engedheti meg magának hogy a legdrágább, márkás füzeteket vegye.

2007. aug. 9. 12:10

Sziasztok!


Bár az én gyermekem még nem iskoláskorú, a családunkban több iskolás gyermek is van. Sajnos évről-évre drágábbak a tankönyvek és egyéb iskolai felszerelések. Van, ahol még azt is megszabják, milyen márkájú legyen a vízfesték, a tempera, a ceruzák..stb. A sógornőm panaszolta, hogy most már azt is közölték a szülőin, hogy Herlitz füzeteket kérnek.

Kíváncsi vagyok, más családoknál ez hogy működik. Minden évben vesztek mindenből újat? Hiszen lehet hogy a tavalyi tornacipő már kicsi, és ilyenkor nemcsak a tanszerek, írószerek kerülnek sokba, hanem kell új farmer, új cipő őszre-hogy a gyermek ne a régi tavalyi kopott cuccokban kezdje a sulit.

Írjatok, miként lehet "olcsón" megúszni egy iskolakezdést!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook