Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért érdemes személyi edzővel edzeni? fórum

Miért érdemes személyi edzővel edzeni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért érdemes személyi edzővel edzeni?

1 2
59. f758a7200f (válaszként erre: 58. - Stulika)
2010. okt. 22. 19:42

Ez egy óriási feladat egy szülőnek!!! Erőmet meghaladja, mert ha én is rögeszmés vagyok az ápolásban, étkezésben, és a külsőmet illetően is (divatmajom azért nem, de rögeszmés nem kis mértékben) addig hogy magyarázzam el nekik, hogy mindez másodlagos dolog??? Mert én már tudom tapasztalatból, de egy rögeszmén nagyon nehéz változtatni, és amíg nem tudok példával előttük járni addig nem fogják elhinni:OOOO


Ezen kívül létezik egy olyan kategória is, hogy kívül fényes...és belül is:DDD Legalábbis nagyon remélem, nem hinném hogy a világon csak szép és buták meg csúnya okosak vannak.


Pont ez van változóban, hogy a szépek egyre szebbek legyenek, és két okos közül is a szebbik okos fog nyerni (legalábbis a lejtő amin elindultunk, ide vezet, a tökéletesség hajszolásához, ahogy elképzelem a gyerekeim felnőttkorát)

58. stulika (válaszként erre: 55. - F758a7200f)
2010. okt. 22. 19:24
Lehet, hogy nekünk szülőknek ez a nagy feladatunk, hogy a gyermekeinket megtanítsuk a kirakat mögé látni, hogy ne csak a felszínt lássák, hanem ássanak mélyebbre is. Hogy Ők ne essenek bele a "kívül fényes, belül férges" kategóriába, és az idejüket, energiájukat inkább az értelmi, érzelmi, mentális, semmint a tricepsz fejlesztésre fordítsák. Táplálkozzanak egészségesen, sportoljanak (mértékkel), de sose felejtsék el, a legfontosabb, hogy elfogadják és szeressék önmagukat, mert csak így képesek más, tőlük különböző embert is elfogadni és szeretni. Legyenek ápoltak, jól öltözöttek, lehetőleg sportosak, de ne legyenek divatmajmok az élet semelyik területén sem. Hiszen ettől sosem lesznek boldogok.
57. f758a7200f (válaszként erre: 56. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 22. 15:16

Nem, arra értettem, hogy hitelesebbnek tartod-e ha valaki jól is néz ki (de mondjuk, lehet, hogy neked nincsenek olyan adottságaid, szóval akkor sem leszel olyan mint ő, ha úgy edzel mint ő).


Viszont valaki aki lehet, hogy nem nyert versenyeket, és nem is néz ki jól, mégis ki tudná hozni belőled a maximumot. Ettől válik hitelessé előtted, de kockáztatni is kell, mert csak utána jössz rá, hogy nálad pont az ő módszere működik.


Ja, és az fontos szempont hogy szimpi is legyen, de ha fabatkát sem ér, csak szimpi...pénzkidobás


Más: van akinek a hajcsárok jönnek ám be:)))))

56. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 54. - F758a7200f)
2010. okt. 22. 13:39

Nem biztos, hogy csak azt nézném, hogy a potenciális edző, hogy néz ki (már, ha edzésről van szó). Igazából az is a kérdés, hogy akiket edz, azok, hogy néznek ki, mennyire vannak megelégedve, mennyire haladnak.


Aztán nem árt, ha az illető szimpatikus és könnyen szót tud vele érteni az ember. Mert, ami bejön másoknak, nem biztos, hogy bejön nekem.


Úgyhogy ez több tényezős.

55. f758a7200f (válaszként erre: 32. - Stulika)
2010. okt. 22. 12:57

NEm akarlak letörni, Stulika, de szerintem 10 év múlva a helyzet ennél is rosszabb lesz...Mármint ami a külsőt illeti, elindultunk egy lejtőn és mindenki a tökéletességet keresi, a gyerekeink már agyonphotoshoppolt képeken nőnek fel, ha már az én generációm is ekkora ügyet csinál a külsőből (és jómagamat is beleszámítva) akkor a gyerekeimért ha lehet, még jobban aggódom.


MErt őket már most bombázzák ezekkel a követelményekkel, engem meg mondjuk csak olyan 15 éve

54. f758a7200f (válaszként erre: 51. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 22. 12:46

De miért, Svarci, ha valaki odaáll eléd és bazijó teste van, de lehet, hogy ebben sok a genetika is, és nemcsak edzés, hanem hosszabbak a csontjai, jobban reagál a diétára, jobban tapadnak az izmai, és lehet, hogy emiatt még versenyzett is, jobban hiszel neki, hogy jobb személyi edző lesz számodra, mint egy kicsit rosszabb kinézetű, de 2 lábon járó lexikon?


Szerintem a hitelességét elsősorban az általa elért eredményeim (is) fogják inkább meghatározni. Persze tény, hogy ugye mind jobban hiszünk egy nagyon jól kinéző fiatal csajszinak, aki azt mondja, hogy ha velem edzel, ilyen leszel:) VAgy egy jól kinéző edzősrácnak, mert jó társaság. De nem biztos, hogy aztán a végén a pénzünkért azt kapjuk, amit akarunk.

53. 78826dc958 (válaszként erre: 30. - 088158464e)
2010. okt. 22. 07:19
és mikor dolgoznak??vagy ők eltartottak??
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 00591572c3)
2010. okt. 22. 01:16

Szia nem semmi amennyit edzel naponta,gratulálok! Lehet egy kérdésem?... nem pimaszságból,csak másoknak ötletként, hogyan tudod az idődet beosztani, mikor pihensz?

Én két gyerek mellett hatkor keltem, rendbe kaptam magam, reggeli a gyerekeknek, nyolcig oviba, isibe juttatás. Majd kezdődött a 8-8,5 órás munka. Ötre-hatra hazaestünk, ha éppen nem volt valamelyiknek edzés,tanulás, vacsora, beszélgetés, játék, nyáron séta,játszó,fürdés . Gyerekek kilencre ágyba, majd főzni is kellett másnapra. Nem beszélve ott volt még a férj. 23-24-kor kerültem ágyba.

Ebbe nekem 6-7 óra edzés nem fért volna bele. Ezért csigázott fel, hogy három gyerek mellett, hogy tudsz szinte egy munka időnyit edzeni? Enissa

51. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 49. - E974230abd)
2010. okt. 21. 22:50

Tudom, hogy hogyan működik általában egy terem. Ezért volt furcsa az átalány díjas személyi edző.


Találkoztam már jó edző versenyzővel, de tényleg nem szükséges (ex)versenyzőnek lennie egy edzőnek. Persze, a hitelesség sosem árt, viszont azt el lehet érni máshogy is...

2010. okt. 21. 21:02

Sziasztok!

Örülök, hogy felkeltette az érdeklődéseteket a cikk és hogy sok hozzászólás érkezett mindenféle szemszögből megvilágítva a témát :-). Mielőtt nagyon felhergelnétek magatokat, figyelmetekbe ajánlanám az írásom címét: "Miért ÉRDEMES személyi edzővel edzeni?" A cikk lényege az volt, hogy felsorolja azokat az előnyöket, amelyek miatt hasznos lehet szakember segítségét igénybe venni, főleg ha valaki speciális célcsoportba (pl. állapotos, senior, szülés után lévő anyuka, egészségügyi problémákkal rendelkező személy, stb.) tartozik. Mert bizony, ahogy a lányok is írták lentebb, sokszor többet árt magának az, aki "fejvesztetten", tudás és metodika nélkül kezd mozogni. Nem egyszer látok edzőtermekben vadul tréningezni emberkéket és szinte fizikai fájdalmat érzek attól, amit okoznak maguknak. A helyes gyakorlat-végrehajtási technika hiánya legfőképpen az ízületeket károsítja, amelyek "eredménye" néha csak évek múltával jelentkezik, viszont sokszor nem visszafordítható; másrészről a hatékonyságot csökkenti. Tehát, ha valaki biztos akar lenni a dolgában és valóban szeretné megőrizni az egészségét, nem baj, ha először szakember segítségét kéri. De természetesen ez nem kötelező!

Tudom, hogy az anyagiak minden esetben fájó pontot jelentenek. De én nem azt ajánlom senkinek, hogy éveken keresztül legyen összekötve az edzőjével (bár aki megengedheti magának, miért nem tegye?). Sajátítsa el az alapokat és a személyiségétől, pénztárcájától függően tudja csökkenteni a közös edzések számát. Az eredmény pedig nem marad el. Természetes, hogy a személyi edzőnek nem csak arra a pár órára kell, hogy befolyása legyen, amit együtt tölt a vendégével. A szolgáltatás része az életmód- és a táplálkozási tanácsadás is. Az pedig nyilvánvalóan nem fog változni, aki ezeket nem tartja be, de azt hiszem akkor a problémát nem a trénerben kell keresni...

A pénzügyekre visszatérve egyébként: nem feltétlenül kell puccos edzőtermekbe járni. Kezdetben teljesen megfelelőek a szinte már minden sarkon található kis stúdiók, vagy pár ügyes eszközzel otthon is megoldható a tréningezés, ha már van edzéstervünk. A szabadtéri edzések pedig végképp nem kerülnek semmibe, csak egy jó edzőcipőre van hozzájuk szükség. De akkor is érdemes megtanulni, hogyan kell jól bemelegíteni, pl. mi a helyes futótechnika, vagy hogy hogy kell szakszerűen befejezni az edzést, ahhoz hogy ne sérüljünk le. Ajándéknak is kiváló egy ilyen utalvány mellesleg.

Az idő kérdésére pedig csak azt tudom mondani, hogy az arra van, amire szánunk. Manapság a rohanásról szól az élet, ami hozza magával a különböző problémákat. Sok ember nem érti meg, hogy ha hetente pl. csak 2-3 órát magára szán, mondjuk testedzés formájában (legyen az önállóan, csoportban, vagy edzővel), azzal nem időt fog elvenni a családjától, munkájától stb., hanem épp ellenkezőleg! Levezeti a stresszt, javítja az ellenálló-képességét a betegségekkel szemben és még sorolhatnám. Minőségi életet, frissességet kap cserébe azért a pár óráért. Ami egyébként rendszerré válva teljesen természetes és alapszintű szükséglet lesz. És ez lenne a normális.

Tehát lányok, fiúk, nekem igazából mindegy, hogy kivel, mikor, hogyan, csak mozogjatok minél többen! :-) És ha mi edzők, ebben a segítségetekre lehetünk, akkor én ennek csak örülök.

49. e974230abd (válaszként erre: 47. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 19:56

Ezt úgy képzeld el ,hogy adott egy terem,eddig okés és adott egy vagy több tréner szerződéssel,teremfüggetlenül,ill. teremhez kötötten százalékra..

Igen van terem amihez jár edző,de az nem személyi edző ,hanem teremedző..aki rád is figyel és néhány jó tanáccsal ellát.De az nem a te testedre,és fizikai állapotodra ,hanem a gépek használatára ,és általános testépési tippekre vonatkozik..

Ha önmagadra akarsz,a saját fizikális és testi állapotodra,,a magad fejlődési ritmusára edzástervet íratni ,azt a teremedző nem írja meg neked...

ja és még valami fontos!A jó edzőnek nem kell jó eredményt elérő versenyzőnek lennie,sőt általában a jó játékosokból nem lesznek kiemelkedő edzők egyik sportágban sem,bár az egyik nem zárja ki a másikat...A jó edző inkább nagy elméleti tudással és empatikus készséggel rendelkezik,míg a jó versenyző inkább jó "robot"..de a kiégés után nem tudja átadni a tudást..és most hívnám föl a figyelmet ismét,hogy ez persze nem tuti,és élsportolóból is válhat jó edző!!De általában nem kritériuma a dolognak!!!

48. 00591572c3 (válaszként erre: 47. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 12:06
szia én már itthon csinálom megtanultam ami kell hoz hogy jó testépítővé váljak
47. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 45. - Bichi)
2010. okt. 21. 12:02

Ezt úgy tudom elképzelni, hogy adott egy terem és egy bizonyos tréner csapat, akik kapnak valami minimumot azért, hogy alapból ott vannak. Mellette van egy ilyen szolgáltatás, hogy ha x forinttal többet fizetsz, akkor külön segítik a munkádat.


Normál esetben, akkor mennek oda hozzád, ha valami veszélyeset művelsz. Ha kéred a plusz szolgáltatást, akkor ellátnak pár tanáccsal és figyelik a mozgásodat.


De ez csak az én elképzelésem. Ilyennel már találkoztam, de nem volt köztük komolyabb eredményt elért valaki. Nem akarok ezzel senkit lebecsülni, mert mindenkinek el kell kezdeni valahol, valahogy. Mondjuk nem is értenék azzal egyet, hogy valaki, akinek csak egy tanfolyama, némi termi talapasztalata van, ugyanannyit kérjen el a tanácsaiért, mint komoly versenyeket megjárt, eredényt elért edzők.


Bár, ez megint viszonylagos, mert nem feltétlenül lesz egy jó versenyzőből jó ezdő...


Ezért szép ez a dolog, hogy lehet válogatni! :)

46. 00591572c3 (válaszként erre: 45. - Bichi)
2010. okt. 21. 11:53
nem szoktam hazudozni nem kenyerem
45. Bichi (válaszként erre: 40. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 11:43
Én azt sem értem, hogy a havi az ugye korlátlan. Mehet akár naponta ennyiért? Ezt még ha én mondanám sem hinném el :o)
44. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 43. - 00591572c3)
2010. okt. 21. 11:19
Ok, értem.
43. 00591572c3 (válaszként erre: 40. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 11:13
meg van dumálva hogy mikor melyik nap tud jönni és hány óra körül
2010. okt. 21. 11:10
bocs, nem kérdőjel akart lenni...
41. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 39. - 00591572c3)
2010. okt. 21. 11:10

Ez még messze van a vitatkozástól?


Puszta érdeklődés, max. értetlenkedés :)

40. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 38. - 00591572c3)
2010. okt. 21. 11:09

Csak azért értetlenkedem, mert ha átalányban dolgozol, akkor eleve ütközhetnek az időpontok, mert az emberek nem jelentkeznek be előre, csak lejárnak edzeni. Akkor viszonyt előfordulhat, hogy 2-3-4 emberre is oda kell figyelni, mert mind akkor esik be a terembe. Nem tudsz egy teljes edzést csak egy emberrel eltölteni.


Vagy rosszul gondolom?

2010. okt. 21. 10:51
nem nagyon akarok vitázni senkivel nem kenyerem tapasztalatot írtam le ennyi
38. 00591572c3 (válaszként erre: 36. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 10:50

pedig sokan dolgoznak úgy

én is úgy fogok dolgozni sokkal jobban szeretik

2010. okt. 21. 10:45
Ne érts félre, eszkimókkal se találkoztam még sose. De elhiszem, hogy léteznek...
36. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 35. - 00591572c3)
2010. okt. 21. 10:45

Aki csak veled foglalkozott egy teljes edzésen át? Hány alkalommal egy hónapban?


Sose találkoztam még személyi edzővel "havi átalányban".


Ez valami edzőtermi plusz szolgáltatás volt?

35. 00591572c3 (válaszként erre: 33. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 21. 10:40
szia nem írtam el ennyiért volt edzőm
34. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 29. - Gummy)
2010. okt. 21. 10:35
A cikkeknek van egy átfutási idejük és Hoxáék teszik fel, amikor rákerül a sor. Nem tudsz csak úgy, bármikor megjelentetni cikket a portálon. Ezért nem ellentmondásos, az amit felfedeztél.
33. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 21. - Bichi)
2010. okt. 21. 10:30
Szerintem valamit nagyon elírt. Amit én találtam a neten és élőben, az 2 ezer forinttól vidéken és 3000-3500 forinttól Budapesten és környékén.
32. stulika (válaszként erre: 23. - 1397c45af7)
2010. okt. 21. 10:16

Pedig véleményem szerint ez az egész egy jelenleg felkapott divat, ami nem jelenti azt, hogy 10 év múlva nem lesz személyi edző, de addigra már lehet, hogy éppen az 56-ik sokkal eredményesebb (és divatosabb) dolgot propagálják. Pedig (még egyszer leírom, hogy mindenki megértse) az egészséges életmódhoz nem kell személyi edző, elég, ha egészségesen táplálkozunk, hetente 3-4-szer gyaloglunk, és szerintem még a pozitív életszemlélet kell. Ez persze nem zárja ki azt, hogy aki úgy gondolja, és anyagilag teheti, ne fogadjon személyi edzőt. Úgy tudom, hogy konditermekben is lehet segítséget kérni a hatásos gyakorlatokhoz, ha mástól nem, hát 10 év után a mellettem izzadó "izomagy" sorstárstól :)

Azért remélem, hogy 10 év múlva már nem ez a "csak az lehet jó és sikeres, aki tökéletes alakkal rendelkezik" nézet uralkodik a világon, hanem felismerik, hogy a mentális fejlettség legalább annyira fontos, vagy még fontosabb, mint az izom aránya a testen. Ahhoz legalább is sokkal több segítséget ad, hogy jobban tolerálhassuk a másként kinéző, élő, gondolkodó, stb. embertársainkat, és ha más véleményen van, annak hangot is ad (normálisan), akkor ne mindjárt irígynek, hülyének nézzük :P

2010. okt. 21. 10:12
sziasztok én napi 6-7 órát edzek sulyokkal mindent meg vetem otthonra így olcsóbb Edzőséget kitanultam szóval mindent meg lehet oldani csak akarni kell.De általában az emberek szeretnek kifogásokat kreálni három gyermekem van és nem kerestem kifogást hanem tetem amit akartam
30. 088158464e (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 21. 09:26

Na hát ez a tipikus baromság.


Az, hogy az orvosok tundnak bármit is nonszensz, nem hogy táplálkozni.:D


Az, hogy kinek mire jut ideje, az az ő dolga, de legalább ez jó kifogás.


Amúgy akik jól néznek ki egész nap a személyi edzővel edzenek, reggel 6-tól este 10-ig..., és mindennap...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook