Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikumdiéta - a bőrödre megy a játék fórum

Kozmetikumdiéta - a bőrödre megy a játék (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kozmetikumdiéta - a bőrödre megy a játék

1 2
35. Veronika27 (válaszként erre: 34. - Mmmmmmm)
2011. aug. 23. 13:57
Szívesen!
2011. aug. 23. 12:10
köszönöm Veronika:) ki fogom probálni!
33. Veronika27 (válaszként erre: 32. - Mmmmmmm)
2011. aug. 23. 11:08

Előszöris ki kellene deríteni, hogy mi okozza nálad az aknékat, mert az nem normális folyamat. Talán egy vérkép sokat segítene. Addigis kipróbálhatod a teafaolajat, ami természetes, de csak hígítva szabad használni. Élesztőből és tejből tudsz arcradírt készíteni, utána pedig karikázz fel egy paradicsomot, majd tedd fel az arcodra és pihenj vele legalább 15 percig fekvő helyzetben :)

Ekcémára próbáld ki az extra szűz olivaolajat.

2011. aug. 22. 23:02
kérdezném! nekem ronda aknés és pattanásos a bőrőm és zsíros, arra esetleg valami praktika? (persze természetes) és a barátomnak meg mindig előjön az ekcémája arra esetleg valami?
31. Veronika27 (válaszként erre: 22. - Margitnéni)
2008. szept. 17. 20:55
Kedves Margit neni, en tudok ra hatasos kencet! Ha erdekel, priviben megirom.
30. c20c593f1c (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2008. szept. 17. 19:43

Hogyan keletkezik urea?

Az urea a humán fehérjelebontási folyamat végterméke és megtalálható szinte minden testnedvben. A bőr szarurétegébe verejtékezés során kerül és ott, mint természetes hidratáló faktor fejti ki hatását. A kozmetikumokban található ureát szervetlen anyagokból, kálium-cianátból és ammonium-szulfátból állítják elő.

2008. szept. 2. 09:47

Jah persze... A dedmamam 99 eves volt, szerinteted biokozmetikumokat hasznalt? O ugyan nem nezte, hogy mit ken magara, megis majdnem 100 evig elt.

Lehet hinni benne... De abszolut egyeni, hogy majd ki miben hal meg. Hiaba kened magad biocuccokkal, ha mellette szetesz az ideg es kapsz egy infarktust...

28. kedike
2008. júl. 8. 12:20
Az Antal Vali blogja rengeteg hasznos dologról ír, a sok hozzászólás is érdekes. Én nem vagyok megrögzött "biomániás", de azért kozmetikumban és ételben csak olyat veszek ami 100%-ban természetes összetevőkből áll. Minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy pl vegyszeres sampont öntsek magamra brrr.
27. szeri8
2008. márc. 22. 18:36
Nem akarok reklámozni, csak engem mostanában ez a téma érdekel és gondoltam Téged is érdekelnek a vegyszermentes kozmetikumok, én a lent említett oldalon találtam segítséget, hogy melyik termékek ezek. Sőt nagyon sok jó cikket is olvastam ott.
26. 984ff08d0b (válaszként erre: 25. - Szeri8)
2008. márc. 21. 15:51

Írtam, hogy csak a strandra...mivel egy évben kb. 2x járok, hát szerintem kevesebbet ártok a bőrömnek, mint aki elszív 3 szál cigit az éves bulik összességében...

Ha reklámozni akarsz akkor kicsit feljebb találsz egy linket...

25. szeri8
2008. márc. 21. 13:45

Kedves Futrinka!


Írtad, hogy fényvédőt használsz az arcodra, a kérdés csak az, hogy abban milyen vegyszerek vannak. Az alábbiakat Antal Vali oldalán olvastam: "Elhitte a reklámoknak és a propagandának, hogy a napsugárzás káros hatásai ellen csak a „faktorok” védenek meg minket, és minden napozáshoz naptejet, vagy olajat használt. Pedig a legújabb kutatások már bebizonyították, hogy a mellrák kialakulásáért nagy részben felelős egy Octyl Methoxycinnamate nevű vegyület, amely egy kémiai fényszűrő, igaz, hogy önmagában nem rákkeltő, csak UV sugárzás hatására sejt toxikus karcinogén anyaggá módosul a vegyület. Magyarul: ha napra mész vele, nagy az esélye, hogy rákos leszel! (Ezt a pontot én, Antal Vali fűztem hozzá)"

Kérdés nincs-e a krémedben Octyl Methoxycinnamate?

Ha egészséges és természetes kozmetikumokat akarsz használni és érdekel ez a téma, akkor nézegessed a www.antalvali.hu oldalt.

24. vronie (válaszként erre: 18. - D'or)
2008. jan. 15. 10:35

Szia d'or!

Érdekes, amit írtál erről a sós fürdőzésről; viszont ahogy belegondoltam, hogy hogyan is tudnám kivitelezni, rögtön el kezdtem vakarózni... vagyis a kérdésem az lenne, hogy a só nem szárítja ki a bőröd? Nem irritál? Utána azért lemosod magadról a sós vizet? Vagy hagyod, hogy rád száradjon?

23. Kékforrás (válaszként erre: 22. - Margitnéni)
2007. aug. 28. 04:48
Létezik erre már lézeres kezelés, arról hallottál már?
22. Margitnéni (válaszként erre: 19. - Kékforrás)
2007. aug. 24. 23:16
Nincs allergiám, a pajzsmirigy alulműködés okozza szerintem az összes bajomat. A hormon ingadozástól rosaceás lett az arcom, ez egy el nem múló szörnyű dolog. Kaptam már rá rengeteg antibiotikumot, és persze mindenféle kencét,amik tényleg tönkreteszik a bőrt. Eddig még nem találtam megoldást.
21. Vica30
2007. aug. 24. 23:15
Mit csináljak akkor ha az arcbőrömön csak a fagyos hideg levegő segít? Jégkockázzam?
20. Margitnéni (válaszként erre: 18. - D'or)
2007. aug. 24. 23:09
Megfogadom a tanácsodat,amint tehetem hozzákezdek!
19. Kékforrás (válaszként erre: 17. - Margitnéni)
2007. aug. 24. 10:04

Margitnéni!


Nincs valamilyen allergiád? A bőrproblémád és az ödéma miatt kérdezem, mert az is okozhatja. Milyen jellegű bőrproblémáról van szó pontosan?

18. d'or (válaszként erre: 17. - Margitnéni)
2007. aug. 24. 09:14
szio ,akkor eleg persze 2kg so is..a meregtelenitest eszre kell ,hogy vedd mikor sokat jartsz WCre.. pisilni..stb ,+nekem a boromon is szokott latszani szépen...probald ki, es biztosan ,hogy az odeman is segiteni ki, kihajtja a sok plusz vizet a labadbol + ha ra akarsz meg segiteni ,igyal hozza csalanteat,DMbe leeht kapni, leforrazni es 1litert siman megihatsz naponta kb 1-2heten keresztul..nagoyn jol meregtlenit+vizhajto hatasa van..
17. Margitnéni (válaszként erre: 16. - D'or)
2007. aug. 23. 23:45

Nekem picike kádam van, csak én vagyok nagy benne. Akkor abba nem kell olyan sok. Szerencse, mert a napi bevásárláson kívül én nem bírok még + 3-4 kg-ot hazacipelni, messze van a bolt és nincs jármű, csak lábam.

Miből lehet észrevenni, hogy méregtelenít? Én még ha böjtölök sem veszem észre, hogy méregtelenednék!

16. d'or (válaszként erre: 15. - 984ff08d0b)
2007. aug. 23. 15:07

szio nekem is nagy sarok jacuzzis sarok kadam van,en ha van othon tengeri akkor abbol 1kg teszek bele,ha nincs akkor 3kg sima asztali sot,min 30perc kadba jobb tobb is..es utana jo kis testapolo v. mandulaolaj..

tejes furdeshez pedig 2-3liter tej,kis levendula illoolaj..es kb 30perc ebben is, de utana nem kennem be magam hagyom lelegezni+tej jo kis puhava teszi..

2007. aug. 23. 14:57

Hmm én 3 csészényit szoktam, azaz egy olyan 1,5 dl-es bögréből 1et, másfelet. De nekünk nagy sarokkádunk van...azonkívül ne a háztartási sót használd, hanem az igazi tengerit. Ezt el tudod olvasni a dobozán.

Ha nagyon száraz bőröd tehetsz bele egy fél liter 3,5ös tejet, meg valamennyi mandulaolajat.

d'or, te hogy szoktad?

14. d'or (válaszként erre: 13. - Margitnéni)
2007. aug. 23. 14:57

szio,igen 3-4kg szoktam betenni a kadba es min.30percig benne is maradok,erosen meregteletni..feszesit..stb es szerintem az odemadra biztosan jo hatassal lesz,mert mivel rendesen meregtelenit igy jo vithajto hatasa is van..Probald csak ki..kibirod azt a 3-4kg asztali sot..a legjobb persze tengeri so lenne, ade az eleg huzos arba..es utana olvastam a sima ngyszemu asztlai so is megteszi hatasat.

Szoktam neha 1 havonta algaban is furodni, ez epedig szép ,barosonyossa teszi az ember boret,nagyon jo borregenalo..

Leht persze tejben is furodni...az is szép bort csinal..?

13. Margitnéni (válaszként erre: 11. - D'or)
2007. aug. 23. 14:36

Érdekes, amit írsz, a sós vízben fürdés. Hogy működik, egy kádnyi vízbe beleraksz mennyi sót, remélem nem a 3-4 kg-t, mert annyit nem győzök hazacipelni! Én tiszta ödéma vagyok, lehet, hogy még azon is segítene!

Szerencsére nekem testápolót nem kell használni, csak télen, nyáron legalább azt megspórolom. A narancsbőr és én már úgy megszoktuk egymást, hogy azon úgysem segít semmi!

12. Margitnéni (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 23. 14:32
Dehogy akarom én kenni! A legboldogabb akkor lennék, ha nem kellene, de sajnos muszáj. Ezt akartam valahogy eddig is kinyögni, hogy akinek vannak problémái, annak muszáj kenni valamivel, sőt újabbakat kipróbálni. Az általad javasoltak nekem pl. az ég világon semmire nem lennének jók. De sajnos eddig még nem találtam meg azt sem, ami igazán jó lenne, szerintem olyan nincs. Most a Rosacea-care termékeit próbálgatom, nagyon borsos az ára, nagyon régóta kuporgatok rá. Az ártalmasat épp a bőrgyógyász írta fel, hogy ezek ártalmasak-e azt nem tudom, fel van sorolva, hogy miből áll, de nem értek hozzá, a lényeg, hogy steroid nincs bennük.
11. d'or
2007. aug. 23. 11:48

igen,mindenki minden hulyeseget magara ken..mert vagy divat+jo reklam v. eliszi ,hogy hasznalnak..

en gyogymasszorvagyok min,termeket hasznalok es csak ha lehet megoldom termeszetes anyagokkal, arcomra este E-VITAMINos biokremet haszalok ,reggel pedi kenderbol keszul uj arckremet,testre pedi vagy mandulaolaj,+van egy Silver nevu ceg ggyokremes testapolojat..ennnyi,sokat iszom zoldtea ,japan kristaly-folyadek,asvanyaviz.

Hetente 1x 3-4kg sos vizben furdok ,+minden este atmasszirozom labam,comb,derek kb 20-25perc kremmel v.olajjal..efeszesiti+meregteleniti is!!Foleg a sosvizben furdes..MEREGTELENIT!!

10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2007. aug. 23. 01:03

Miert nem hasznalsz akkor olyan keszitmenyeket, amik valoban nem artalmasak. A futrinka altal irt mandulaolaj peldaul nagyon jo termeszetes bororegedesgatlo. En meg az oliva olajat is szeretem (bar az illata nem tul kellemes, de itthonra erdemes csak hasznalni), sot meg napozasra is jo. Smink ala is tokeletes a shea vaj, soot, a leheto legjobb borapolo szerek egyike.

Ha mar ennyire kenni akarod, legalabb azzal kend, ami nem teszi tonkre. Az megiscsak jelent valamit, hogy ugy erzed, egyre kenned kell.

9. Margitnéni (válaszként erre: 7. - 0d32c1589e)
2007. aug. 22. 21:24

Szia Erzsike!

Olyan szépeket írsz, és teljes mértékben egyetértek veled is, és a cikk írójával is. Szerintém is vigyázni kell a sok kencével, és pihentetni a bőrünket.

Csak az a baj, hogy egyszerűen kennem kell valamivel, sőt többel is, most éppen ilyet próbálok ki, sőt ha az utcára megyek még alapozó és púder is kell, de nem is akármilyen, hanem ami jól fed. Én annyira utálom ezt, és visszagondolok a régi évekre, amikor semmit nem kellett használnom, esetleg este egy hidratálót. A bőr nagyon problémás és kényes dolog, és sajnos a bőrgyógyászok is csak sötétben tapogatóznak, ha tényleg baj van. Írt már fel bőrgyógyász olyan krémet, amiről itt a neten olvastam, ilyet, mármint steroid tartalmút ne használjunk, mert sokat árthat.

Igazságszerint olyan probléma lehet a bőr állapota, legalábbis nekem, hogy még az utcára sem szeretek menni, nehogy valakivel találkozzak.

2007. aug. 22. 09:03

Sziasztok, örülök, hogy tetszik a cikk. Inspirált, hogy több barátnőm fürdőjében tonnányi kencét láttam, és beszélgetéseink fele -ha nagy volt a csajtársaság- úgy zajlott: -Te kipróbáltad már ezt meg azt? A ... új kréme olyan jó illatú/ bársonyos lett tőle a bőröm/ annyira ránctalanít, mint egy vasaló...

Nem értettem, bár én is árultam ilyen termékeket és magamon is tapasztaltam, hogy amiből csinálják az szárítja a bőrömet, így kialakul az igénye, hogy újra és újra bekenjem vele magam :( ez üzlet, nem több, Margitnéni a látvány lehet, hogy szép, de amint írtad sok pénz és idő...és a későbbi hatásokról senki nem beszél. Igazad van Antea, csak a rövid távú káros hatásokat vizsgálják...

7. 0d32c1589e (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2007. aug. 22. 08:49

Kedves Margitka!

Bizony mi nők hajlamosak vagyunk néha túlzásba esni.A krémek fontos a börápolására, de a sok az már mint a cikk irolya is irta az ártalmas!Most 40-éves vagyok persze énis használok krémeket.Viszont eltudok néha feledkezni róluk.Ami szerinzem nem is baj.Amit magadról irtál az már káros.Igenis próbáld néha pihentetni a böröd.Ne akarj görcsösen megfelelni az utca emberének.Mint ahogy gondolom a belsö kisugárzás szerintem fontosabb mint az álarc.Margitka szerintem te egy kedves hölgy lehetsz,és az már szép is.

2007. aug. 21. 21:34
Én is rengeteg mindent magamra kenek, de azért mert úgy érzem,hogy kell. Ha jön egy újabb dolog, kipróbálom, ahogy a pénzem enegedi, hátha az jó lesz. Most éppen ott tartok, hogy minden nap reggel és este egymás után legalább 4 félét kenek magamra, ha el kell mennem itthonról, akkor még további kettőt. Ez szörnyű, arról nem beszélve, hogy mibe kerül!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook