Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A színház varázslata fórum

A színház varázslata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A színház varázslata

2010. okt. 20. 09:34

Kedves 3.hozzászóló ma már a színházak modernebbek és valamikor még elég sok témában, vagy a régi színdarabok szerzőinek műveit játszották nagy sikerrel ezt én a Hogy volt című műsorban hallottam, de főleg a régi időkbe kalauzolt vissza volt az egy jól megírt dráma, vigjáték, tragikomédia, ahogy mondod operett, kabaréműfaj és nehéz ma már megtalálni az ízlésünknek megfelelőt. Remélem jól összehoztad és remekült sikerült a dolgozatod. Egyetértek veled. Abban az időszakban olcsóbbak voltak a jegyek a közönség is megtudta fizetni. A szép díszletek engemet is lenyügőztek, mert aki tervezte az jól melyik előadáshoz milyen kell.

Szívélyes üdv.Ágnes

2010. okt. 20. 09:17

Nahát, én az "alapgondolatról" írtam még anno egy terjedelmesebb dolgozatot középiskolában. :D


Egyébként én is nagyon szeretek színházba járni, de ahogy az előttem szóló említette, úgy én is találkoztam már borzalmas előadással.


Én egyébként a kortárs darabokat és a drámákat preferálom, a "tinglitangli" musicaleket és operetteket már jóval kevésbé. Ma már annyira szinte csak ez a két műfaj az "eladható", hogy csömöröm lett tőle.


Azt elismerem, hogy nehéz műfaj mindkettő, mert amilyen könnyednek tűnik, annyira qrvanehéz volt megvalósítani a színpadon, de ma már tényleg többre tudok értékelni valami jó drámát vagy kortárs előadást, szatírát, ésatöbbi.

2010. okt. 20. 08:16
Én is nagyon szeretek színházba járni!:) Én viszont elmondhatom,hogy voltam már pocsék előadáson..:D Egyszerűen szörnyű volt és unalmas...az Operában a Rózsa lovag...a díszlettervező se tervezte meg azt a díszletet...egyedül a jelmezek voltak szépek!:)De kell a rossz előadás is mert aból tanul az ember!:)
2010. okt. 19. 21:08
„Színház - az álmok színhelye.” A néző és a szakma elképzelései egyazon helyen találkoznak, és mindkét fél életébe boldogság költözik. Szerintem ezt jelenti Bertold Brecht örökérvényű állítása.

Ugrás a teljes írásra: A színház varázslata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook