Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohány füst fórum

Dohány füst (beszélgetős fórum)


24. Szelavi (válaszként erre: 15. - Zsikee)
2010. szept. 1. 12:57

"az ilyeneket kár is gyógyítani"


Ez azért durva volt...

23. cissy
2010. szept. 1. 12:47

tudom .. van egy post-ból egy eladó itt van egy link a termék reklámozására.

[link]

Ez a hely található Kínában .. nincs probléma a cég, amennyire én tudom, más, mint az értékesítés az olcsó ugyanazon az áron, mint a megfelelő változatok.

22. kerjan
2010. márc. 28. 11:06
Undorító.Én már leszoktam 25 éve.
2009. szept. 24. 17:42
Engem is nagyon zavar a dohányfüst. A lakásunkban tilos rágyújtani, a párom is lemegy cigizni. Csak sajnos sokan a lépcsőházban gyújtanak rá amit nagyon utálok, mert bejön a lakásba a füst.
2009. szept. 2. 12:44

Én nem dohányzom és nem tudom elviselni a cigarettafüstöt, kifejezetten rosszul vagyok tőle.Sajnos a dohányosok nagy része nincs tekintettel a nem dohányzókra. Volt rá példa, hogy a buszmegállóban körülöttem hárman dohányoztak, odébb kellett állnom 5 méterrel.

Az erkélyen való dohányzással az a gondom, hogy a nyitott ablakon az összes füst bejön hozzám, merthogy a panelekben annyira egymás mellett vannak a lakások, hogyha kinyújtanám a kezem, kezet tudnék fogni a szomszédommal - anélkül, hogy kiesnék az ablakon. Márpedig ők négyen vannak, s mind a négyen dohányoznak kora reggeltől késő estig.

2008. febr. 9. 12:15
Mi az az elektromos cigaretta?En is dohanyos vagyok,erdekelne ez a dolog.Probaltam mar leszokni,de igazabol nem a nikotin hianyzott a legjobban,hanem a dohanyzas "muvelete".En mindig probalok masokat nem zavarni a rossz szokasommal.Ha nemdohanyzo van mellettem,inkabb en se gyujtok ra.
2008. febr. 9. 12:15
Mi az az elektromos cigaretta?En is dohanyos vagyok,erdekelne ez a dolog.Probaltam mar leszokni,de igazabol nem a nikotin hianyzott a legjobban,hanem a dohanyzas "muvelete".En mindig probalok masokat nem zavarni a rossz szokasommal.Ha nemdohanyzo van mellettem,inkabb en se gyujtok ra.
2008. jan. 7. 07:17
Nekem nagyon bevállt az "elektromos cigaretta".A normál cigiből már napi két és fél doboz volt a fejadagom,de négy napja csak ezt szívom.Nincsennek nikotinmegvonási tünetek,de abszolút szagtalan és a kibocsájtott füst mentes a káros anyagoktól.Próbáld rábeszélni az anyukádat erre.Mindketten jól jártok.:)
16. LoLiNa
2007. dec. 4. 03:55
lakásba nem jó a szag semlegesítő? nem használatam még olyat.. de valami ilyen volt a reklámba (bár... mi hiteles?!). Hátha az segítene. gyújts anyuka nyakár egy füstölőt, már ha te szereted.. :)
15. Zsikee
2007. dec. 3. 21:56
Én csak azt tudom hogy a dohányos mellett azt szivom be ami másból már egyszer kijött , s ez undorító. Haragszom a dohányosokra ha a személyes szférámat sértik. Hogy magát mérgezi az az ő baja , az ilyeneket kár is gyógyítani.
14. Nikice
2007. dec. 3. 09:02

Még emelett, de előre leszögezem, ismét tisztelet a kivételnek, bosszant:

- ha valaki tömegben (pl buszmegállóban a kör közepén) rágyújt

- ha az utcán csapatba verődnek a kölkök, a teljes utcaszélességet kihasználva, el nem férsz mellettük, de még kifelé tartva a cigarettát, a kabátot, vagy épp az ovisod arcát húzgálod el a parázsló bagó elől

- ha nyáron dög melegben leülnél meginni egy üdítőt, ennél egy lángost, és lépten nyomon a képedbefújják a füstöt (ált. németül szólalnak meg..érdekes)

- ha beül az ember egy kávézóba dihányfüstmentes napon, és aznap sem tartják be


Az ilyen figyelmetlen, neveletlen emberek miatt van annyi előítélet a dohányosokkal szemben. Sajnos a többség nem figyel másra. Sajnálom azt a párat, aki igen, és mégis ezt hallgatja.

13. Nikice (válaszként erre: 11. - 031d5c7fc0)
2007. dec. 3. 08:54

Sziasztok!


Bántani senkit nem szeretnék, de ez a "menjen ki" is egy olyan dolog, ami lehet, hogy éppen megint mást zavar, igaz nem az illető saját családját. Nálunk van egy pasi, aki rendszeresen lejár a 3.-ról (nekik erkély is van, és legfelül laknak), és a mi ablakunk alatt gyújt rá. Ott kórzózik fel alá, nekem meg kb az a reggeli 10 perc lenne szellőztetésre, mert előtte még nagy a köd, utána pedig elindulok dolgozni. Nyáron még rosszabb, akkor nem csak a reggeli dohányzása szökik be a lakásba. Mire az ember észreveszi, már tele van vele a nappali, meg a gyerekszoba. Nagyon bosszantó. elhiszem, hogy nagyon nehéz annak, aki mindenkire figyelni szeretne, és ezért becsülöm is azt, aki mégis képes rá. Ismerek olyat,aki figyelmesebb.


Az alapelvem az, hogy én sem okozok neki kellemetlenséget, így ezt fordítva is elvárom.

2007. okt. 21. 16:42

sajnos a szag ellen nem lehet semmit tenni,és ez a legszörnyübb benne.

Én is dohányoztam 10 évig,de már 8 éve nem,és nem is megyek olyan közegbe,ahol cigiznek.

A dohányfüst akkor is nagyon zavar,mikor jómagam cigiztem ,és most is ugyanúgy.

A legjobb tényleg az lenne,ha Anyu lemondana,de ezt csak akkor tudja megtenni,ha ö is akarja.

Az én anyum mindennap legalább 5-ször elmondta,hogy le kellene szonom,de amíg én magam nem akartam ezt-mondhatott bárki-bármit.

Én is azt utáltam a legjobban,hogy büdös volt a ruhám,hiába volt frissen mosva....

Szerintem ne mondj neki semmit,veszekedéssel csak magadat húznád fel,és oldódna meg.

Néha azért célozgathatsz arra,hogy jó lenne,ha elhagyná,magáért,vagy értetek,mert utálod,hogy büdös ruhával kell a barátaid közé menjél,de ettöl még pont úgy fog dohányozni.

2007. szept. 12. 09:48

Nem akarok ítélkezni, de én is dohányzom, és megtisztelek másokat azzal, hogy csak én dohányozzak. Tudom, hogy nincs mindenkinek erkélye, de azért is előnyös kijárni (akár lemenni az utcára elszívni azt a cigit) mert így nem gyújt rá egyikről a másikra.

Tőlem lehet nagy vihar, -25°C, a párom mondja (ő nem dohányzik), hogy szívjam el a konyhában nyitott ablaknál, de úgy nem is esne jól, hogy tudom, ők is szívják.

Ha a gyerekeim felnőtt ként még itthon laknának, akkor sem érezném úgy, hogy "költözz el, ha nem tetszik, ez az én lakásom" csak hogy nekem kényelmes legyen.

Nekem ez érthetetlen, mert ha nincs is erkély, még mindig jobb, ha zárt szobában kilóg az ablakon arra a 3 percre.

Esetleg kérted már ezt tőle?

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Daroki)
2007. aug. 10. 20:25
Tökéletesen egytértek.
2007. aug. 10. 10:03
Engem nagyon zavar.
8. daroki (válaszként erre: 7. - 754c7e07c3)
2007. aug. 9. 19:40

Hát szar dolog ez az biztos:(Nekem is dohányzik az öcsém,ha nálunk van 1-2 hétre,de általában ki áll az ablakba,vagy ha nem akkor ki küld minket:)A szobában lehet érezni a füstöt,de az előszobában,a mi szobánkban nem.Csak akkor érzem a bagószagot,ha bemegyek az ő szobájába.

Esetleg vmi illatosítót kéne a ruhásszekrénybe tenni,de nekem nagyon fura egy anyától,hogy ennyire ne legyen tekintettel a gyerekére:(((((((

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Daroki)
2007. aug. 9. 19:35
Persze, erre én is, de azt írta,. hogy ajtót becsukja, de az anyuja mindenhol rágyújt. Ha már mindenhol, akkor nem hiszem, hogy van erre megoldás. Mert, ha csak az erkélyen, akkor oké, de, ha bent a lakásban is szívja, a szag beissza magát. Sajnos.
6. daroki (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 9. 19:32
Olyasmire gondoltam,hogy beszélt-e az anyujával arról,hogy ne dohányozza tele a lakást,dohányozzon az ablakban,erkélyen,stb...Vagy a saját szoba ajtaját csukja be,sűrűn szelőztessen,stb...
2007. aug. 9. 19:28
A cigiszag, ellen egyebet nem tudom tehetsz-e.
2007. aug. 9. 19:20
Mit próbáltál eddig?
2007. aug. 9. 18:04
több mint 30éve dohányzik...szóval az a megoldás nem igazán jó,a másik..meg..megtenném,ha megtehetném ;)
2007. aug. 8. 22:00
Szokasd le anyukádat, vagy költözz el. Mást ez ellen nem tehetsz.
2007. aug. 8. 21:30
Sziasztok , szeretném a segítségeteket kérni. Anyukám nagyon aktiv dohányos, és a lakás bármely részén rágyújt. Én viszont nem igazán vagyok oda érte.Egyrészt azért mert egészségtelen, másrészről sztem nagyon büdös. A szoba ajtómat csukva tartom ,de a ruháim akarva akaratlan beveszi a dohány szagát.Hiába mosom a ruáimat napi szinten. Van vmi ötletetek hogyan tudnám megelözni, hogy ne úgy menjek el itthonról mint aki a kocsmából jött volna?Előre is köszönöm.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook