Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? fórum

Ha Down-kóros babát várnál, megszakítanád a terhességet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. aug. 22. 13:43

Sziasztok,

Hátha valaki olyan olvassa aki hasonló cipőben jár, mint én. Lejjebb olvasható, hogy 2014.08.01-én a 20. Héten megszültem 20 hetes down kóros babámat. Nagyon nehéz volt, de 2016.01.13-án megszületett egészségesen az én drága kisfiam, aki most már lassan 8 hónapos nagylegény.üzenem neked aki ezt a fórumot azért olvasod, mert sajnos érintett vagy a témában, hogy ne add fel, minden rendbe jön. Persze az első babát nem lehet vb elfelejteni, de idővel könnyebb lesz

2014. szept. 9. 17:45

A bűntudat nálam is nagyon erősen jelen van. Mi is megbeszéltük a párommal, hogyha beteg, nem kockáztatunk, de más erről csak beszélni, és megint más átélni. Amikor elindították a vetélést egy injekcióval, mikor beadta az orvos, némán folytak a könnyeim az arcomon, és arra gondoltam, most már nincs visszaút. :( De most így három hét után nagyon-nagyon rossz, teljesen magam alatt vagyok, és én is úgy érzem jelenleg, hogy nem biztos, hogy meg akarom újra próbálni. Úgy látszik, ez normális reakció ilyenkor.

A lelked talán egy kicsit nyugodtabb lesz, amikor megtudod majd, hogy egészséges babát hordasz a szíved alatt, de addig az út biztos tele lesz aggódással és félelemmel.

Nekünk fél évet mondott az orvos, de hozzátette, hogy az 5. hónapban is lehet már próbálkozni. Viszont nekem sajnos benn maradt egy kis lepénydarab a méhembe, és háromszor műtöttek meg, talán most már nem kell több kaparás. Bízom benne, hogy nem okozott maradandó sérülést a három műtét a méhemnek, a dokik szerint minden rendben lesz, de a félsz bennem van.

335. Kriszta780915 (válaszként erre: 334. - Judyka01)
2014. szept. 2. 17:58
Szia Judyka! Én is sűrűn gondolok arra, hogy vajon jól döntöttem-e. Meg persze a bűntadut, mert hát ez mégiscsak az én döntésem volt. De már a magzatvíz vételnél megbeszéltük, hogy nem akarjuk hogy szenvedjen a gyerekünk ( mert hát azt nem lehet tudni, hogy milyen súlyos lesz a down szindróma, és még esetleg milyen betegségek társulnak hozzá). De ez egy kegyetlen döntés, és nem kívánom senkinek, hogy átélje. És a legrosszabb az első időkben az volt, mikor mindenki azzal próbált vígasztalni, hogy majd a következő egészséges lesz. Már úgy éreztem, ha ezt mégegyszer valaki elmondja ( akinek fogalma sincs arról, hogy mi játszódik le bennem), azt fejbe vágom (bocsi :). Meg az első időkben teljesen elhatárolódtam attól, hogy lesz még egy kisbabám, nekem ugyan nem mert ezt én mégegyszer nem élem túl, ehhez képest, most telt el 1 hónap és már azt várom, hogy mikor lehet megint próbálkozni, mert igenis kisbabát szeretnék. De hogy mikor lesz az, hogy megnyugszik a lelkem azt sajnos nem tudom.
334. judyka01 (válaszként erre: 333. - Kriszta780915)
2014. szept. 2. 09:21
Szia Kriszta! Nagyon sajnálom, és együtt érzek Veled! :( Szörnyű, amin keresztül kellett mennünk. Nagyon hiányzik a kisbabám, abban sem vagyok és szerintem nem is leszek sohasem biztos, hogy jól döntöttem. Ha akarsz beszélgetni, nyugodtan keress meg privátban. Vagy akár itt a fórumon is. Talán egy picit segíthetünk egymásnak.
2014. szept. 2. 09:14
Sziasztok. Sajnos én is pont azon mentem át mint Judika01. 1:25 arány jött ki down korra. 17. héten csinálták a magzatvíz mintavételt. Sokan mondták meg olvastam is, hogy ha gond van akkor 2 héten belül szólnak. Már teljesen megnyugodtam mikor 3 hét után megcsörrent a telefon. Soha nem felejtem, "nagyon sajnálom beigazolodott a down". Egy világdőlt össze bennem. Első kkisbaba, kislány. A 20. héten meginditották a szülést, vetélést. 2 nap allatt szültem meg augusztus 1-én.
2014. aug. 21. 17:33
Köszönöm mindegyikőtöknek, sokat jelent ez nekem. Nagy feladatot kaptam az élettől, és meg kell oldanom, fel kell dolgoznom ezt a tragédiát. Ha egy dolgot kívánhatnék a jóistentől, az az lenne, hogy minden beteg baba még a terhesség elején "menjen el", ne kelljen egyetlen édesanyának se ilyen borzasztó döntést hozni.
331. epervirág (válaszként erre: 329. - Judyka01)
2014. aug. 21. 13:27
Szia judyka!Nagyon sajnálom ami veletek történt,nagyon biztam benne,hogy jó eredményt kaptok.Biztos ídővel enyhülni fog a lelki fájdalom.Arra gondolj,hogy neki jobb volt igy.Mielöbbi gyógyulást kívánok és legyél nagyon erős.
330. Derya (válaszként erre: 329. - Judyka01)
2014. aug. 20. 19:13
nagyon sajnalom, mielobbi gyogyulast kivanok!
2014. aug. 20. 19:10

Sziasztok!

Sajnos a korionboholy vizsgálat eredménye igazolta a down-szindrómát, úgyhogy hétfőn délben beindították a vetélést, kedden éjfél körül zajlott le normál hüvelyi szüléssel. A mai nap délután már haza is engedtek.

A lelki fájdalmam kibírhatatlan. :'( Bízom benne, hogy idővel majd könnyebb lesz.

Epervirág, kedves tőled, hogy szorítottál, és örülök, hogy a Te kislányod egészséges.

Majd egyszer, mikor eljön az ideje, szeretnék újra babát várni, de előbb meg kell gyászolnom a kis angyalkámat, el kell Őt engednem... :'(

328. epervirág (válaszként erre: 326. - Judyka01)
2014. aug. 18. 09:02
Sziasztok!Judyka olvastam a történeted nagyon szoritok értetek remélem minden rendeben lesz.Nekem tavaly down korra jött ki 1:3-ra és szerencsére egészséges kislányom született aki most 8 hónapos.Remélem kis erőt adtam,hogy van remény.
327. Derya (válaszként erre: 326. - Judyka01)
2014. aug. 15. 10:43

magadnak higgyel. :-)

ugy lehet, hogy a mehlepeny magzati szovet.

ha a minta jo, amit vbettek,. akar rogton is elkezdhetik vizsgalni.

ird majd meg feltetlenul, jo?

a magzatvizben csak vannak magzati sejtek, azt tenyeszteni kell, azert tart az tobb hetig.

elso baba igen. :-)

2014. aug. 15. 10:17

Szerdán csinálták, állítólag ma délutánra meglesz, bár nem tudom, hogy ilyen gyorsan hogy lehet elvégezni.

Ha nem lesz meg hétfőig, akkor nem engedem elindítani, hanem megvárom, és csak utána. 0,2% esély van, hogy a prenateszt tévedett. Vagyis szinte biztos, hogy beteg a kislányom. :'(

Örülök neki, hogy nálatok minden rendben volt! A kislányod első baba?

Nekem most a 11 éves nagyfiam ad erőt, érte kell kibírnom.

És az is biztos, hogy még egyszer nem hagyom magam rábeszélni ilyen drága vérvizsgálatra. De kinek higgyen az ember, ha nem az osztályvezető főorvos úrnak? :(

325. Derya (válaszként erre: 324. - Derya)
2014. aug. 15. 10:10

judyka, eredmeny nelkul semmikeppen se hagyd megcsinaltatni a vetelest.

a korionbiopszia eredmenye keszen lehet 4-5 napon belul.

nem akarok benned esetleg feleslegesen remenyt kelteni de az a biztos eredmeny.

324. Derya (válaszként erre: 322. - Judyka01)
2014. aug. 15. 09:57
mikor csinaltak a mintavetelt?
323. Derya (válaszként erre: 322. - Judyka01)
2014. aug. 15. 09:53

en magam kertem, de a korom miatt egyebkent is ajanlottak volna. :-)

igen, szerencsesen. :-)

hamarosan 2 eves lesz a kislanyom. :-)

mikorra lesz meg az eredmenyed?

2014. aug. 15. 09:42

Győrben csinálták a Petz Aladár megyei kórházban. A korionboholyból is vettek mintát, és a magzatvízből is a biztonság kedvéért. Kétszer szúrtak meg.

Nem indult be a vetélés. Ha ezt három héttel ezelőtt tudtam volna, nem fizetem ki a vérvizsgálatra azt a rengeteg pénzt.

Hétfőn kell majd befeküdnöm, és akkor megindítják. Még nem tudni, hogy engedik-e a szülést vagy közben műtenek, mert a méhlepény helyzete határeset, pont a méhszáj mellett.

Derya, neked miért kellett a korionboholy mintavétel? Remélem, szerencsésen végződött!

321. d1d0eece08 (válaszként erre: 317. - Judyka01)
2014. aug. 12. 21:18
Sajnálatos, de még időben értesültél,meggondolandó,hogy vállalod-e a gyermeket, részben az ő jövőjét figyelembe véve, másrészt a te életedet is.Bocsánat az őszinteségért. Szerencsés döntést!
2014. aug. 12. 19:28
Ha beteg lenne elvetetnem. Sajnalom, hogy nalad ez van.... :(
2014. aug. 12. 19:23
Szerintem igen.
318. Derya (válaszként erre: 317. - Judyka01)
2014. aug. 12. 18:36

ezt en nem ertem, hogy mondhatjak ezt egy vervetelre biztosan.... :-(

a kromoszomavizsgalat mondja meg majd a valosagot.

hol csinaljak?

2014. aug. 12. 13:56
Sajnos beteg a kisbabám, ma tudtam meg: down-kóros. Holnap magzatvíz-mintavétel, és az eredmény ha visszajön, akkor... :'(
316. judyka01 (válaszként erre: 315. - Derya)
2014. aug. 10. 19:55
Köszönöm szépen, amint lesz eredmény, megosztom Veletek!
315. Derya (válaszként erre: 314. - Judyka01)
2014. aug. 10. 19:37

jol van, ezt te tudod, akarhogy is dontesz, a te felelosseged es te viseled a kovetkezmenyeit.

minden jot kivanok, remelem, jol alakulnak a dolgok.

2014. aug. 10. 19:22
Igaz, hogy nem száz százalék, hanem csak 99,8, de én elfogadom majd az eredményt, bármelyik legyen is. Sajnos a korionbiopsziának is van vetélési kockázata, nem merem bevállalni. Amúgy ha "normál" terhességem lenne (nem lett volna fenyegető vetélésem 14 hetesen), és nem görcsölnék meg keményednék, én is az amniót, vagy a korionbiopsziát választottam volna.
313. Derya (válaszként erre: 311. - Judyka01)
2014. aug. 10. 15:40

igen, tudom, de sajnos akkor sem biztosak. :-(

en nem tudnek bizonytalansagban lenni 20 hetig, de ezt neked kell tudnod...

es mi lesz, ha megis beteg a vervizsgalat ellenere?

en bevallalnam a korionbiopsziat a helyedben.

es ne mondja senki, hogy azt ebben a korban mar nem lehet, mert lehet, nekem 19. hetesen csinaltak.

2014. aug. 10. 15:30
Lemaradt az előbb, hogy a 18. hétben járunk.
311. judyka01 (válaszként erre: 310. - Derya)
2014. aug. 10. 15:28

Én sem tudom pontosan, hogy lehetséges ez, de ez a menete, hogy az anyai vért analizálják. MI a Prena-test-et választottuk. Én sem szívesen mentem bele, már elő is jegyeztek magzatvízvételre , de gyakorlatilag a történések függvényében nem volt más választásunk, nem akartam kockáztatni a baba elvesztését, mielőtt még kiderül, hogy van-e baj.

Ezek a vérvizsgálatok nem olyan régóta vannak, a világban három-négy cég csinál ilyet, azért is ilyen borsos az áruk.

310. Derya (válaszként erre: 309. - Judyka01)
2014. aug. 10. 11:09

hmmm.

en azt gondoltam a hsz-edbol, amire reagaltam eloszor, hogy magzatvizvetel vagy korion biopszia eredmenyre varsz... :-o

az anyai ver tudomasom szerint nem keveredik a magzat verevel. hogyan is keveredhetne, hiszen akkor pl az rh elteresi problemakat nem lehetne kezelni...

csak a magzati mintavetel ad pontos eredmenyt, semmilyen anyai vervizsgalat nem adhat. :-(

huh, hat igy nagyon nehez helyzetben vagy. :-(

hanyadik hetes vagy?

drukkolok, hogy valahogy megis jol vegzodjon. :-)

2014. aug. 10. 09:09

Köszönöm, hogy szorítotok értünk!

A genetikán azt mondták, hogy ez pozitív teszt, ami felveti a down és a többi lehetőségét, ami miatt magzatvíz-mintavétel szükséges. Viszont mégse csinálták meg, mert fenyegető vetéléssel kórházba kerültem, és nálunk a mintavétel utáni vetélés kockázata emiatt többszöröse lett volna az átlag 1-2% -nak. Volt egy lehetőség egy dns-alapú vérvizsgálatra (az anyai vérből kiszűrik a baba dns-eit), ami szintén nagy biztonsággal (99,8%) mondja meg, van-e bármilyen kromoszóma eltérés a babánál. Nagyon drágák ezek a vizsgálatok, mert a OEP nem támogatja: 200.000 Ft-nál kezdődnek. Családi segítséggel bevállaltuk. Most annak az eredményére várunk. Ha negatív, akkor a baba kromoszómái rendben vannak, ha pozitív, akkor sajnos gond van. Ahhoz, hogy kérni lehessen a rossz eredmény után a terhesség megszakítását, meg kell csinálni a magzatvíz-mintavételt, mert Mo-n, csak ezt, ill. a méhlepényből történő mintavételt fogadják el hivatalosan.

308. Derya (válaszként erre: 305. - Judyka01)
2014. aug. 9. 21:27

hm, ertem.

drukkolok, hogy mindezek ellenere megis jo legyen az eredmeny.

egyelore ne gondolj arra, hogy rossz lehet.

a genetikain mit mondtak egyebkent az eredmenyre?

mert altalaban veve ezek a vertesztek nem jok semmire...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook