Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lecsökkent tejmennyiséget fejéssel fent lehet tartani vagy csak tovább fog apadni? fórum

Lecsökkent tejmennyiséget fejéssel fent lehet tartani vagy csak tovább fog apadni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. pritta (válaszként erre: 37. - Kriszpoz)
2010. okt. 19. 19:44
köszönjük szépen :)
2010. okt. 19. 14:46
Márti! Szabolcska is nagyon édes és olyan sajtkukac lehet, mint az én lányom :D
2010. okt. 19. 14:43
Hát Rita! Nagyon szép a babád!!! Gyönyörű szemei vannak!!!!
36. kriszpoz (válaszként erre: 35. - Pritta)
2010. okt. 19. 14:40
Egy egyszerű kis mezei bababoltba itt Szekszárdon. És még csak nem is a legolcsóbb, csak a barátnőm akkor még ott dolgozott-most már ő is babázik :D
35. pritta (válaszként erre: 28. - Kriszpoz)
2010. okt. 19. 13:24

Lehet köv. babakor beruházok rá, de szerintem most már nem érdemes csak Tomi miatt. Lassan enni fog, hiszen már almalevezik.



hol vetted amúgy?

34. pritta (válaszként erre: 33. - Márti86)
2010. okt. 19. 12:14
dede :) nő mint a gomba.
33. Márti86 (válaszként erre: 31. - Pritta)
2010. okt. 19. 12:09

Nem te írtál véletlenül két cikket is?

Nézetem a képeket mekkora nagy már a fiacskád! :)))

2010. okt. 19. 12:07
Az enyém 9 hónapos és még mindig fejek neki. Igaz lassan leszoktatóban van.
31. pritta (válaszként erre: 24. - Kriszpoz)
2010. okt. 19. 11:57
hú. az elég sok idő... a fejőt elraktam amikor mérges lettem rá, de akkor előveszem és próbálkozok megint.
30. pritta (válaszként erre: 25. - Mevi)
2010. okt. 19. 11:55
Kipróbálom, hátha beválik. 2 féle volt hozzá az egyik lapos korong a másik hosszúkás és a hosszúkás alapból nem volt jó. nem vitte a tejet, de megnézem hátha van másik a korongból
2010. okt. 19. 11:15
Ja, és tartozik hozzá egy orrszívó rész és a kettő egyben volt csak 12000ft. Szerintem nagyon megérte! (bocs, nem reklám akart lenni)
28. kriszpoz (válaszként erre: 26. - Márti86)
2010. okt. 19. 11:14
Pesztonkám van! Nagyon szeretem :S, már amennyire egy mellszívót szeretni lehet :D
27. Márti86 (válaszként erre: 25. - Mevi)
2010. okt. 19. 10:08
Ez így van, meg volt hogy a membrán is elszakadt és semmi vákum nem volt.
26. Márti86 (válaszként erre: 24. - Kriszpoz)
2010. okt. 19. 10:07
Nekem kézi van, Avent Isis és én is volt hogy lefejtem fél litert egyszerre, de nagyon sokszor örültem volna ha gépi van, ezzel elég fárasztó még akkor is ha hamar lejön. Leírnád hogy neked milyen van? Ha mást nem priviben, legközelebb tuti nem kézi lesz, csak ezt kaptam és nem akartam venni ha már van.
25. mevi (válaszként erre: 11. - Pritta)
2010. okt. 19. 09:36

Szia!

Nekem is volt, hogy kipattant a tömítés, de az nem azért van, mert kevés a tejed, hanem mert elhasználódott a tömítés. Próbáld meg, hogy raksz bele másikat.

24. kriszpoz (válaszként erre: 23. - Márti86)
2010. okt. 19. 07:17

Én is egyetértek ezzel! Sajnos van, hogy a baba egyszerűen nem hajlandó szopizni. Az én lányom is ilyen :(

Lassan nyolc hónapja csak fejem neki. Én eddig tejserkentésképpen a több pihenést "használtam". Három és öt hónapos korában tényleg sokkal többet evett, mint előtte-utána.

Fent lehet tartani a mennyiséget, sőt növelni lehet, ha kell.

Kitartás!!! Mondjuk nekem gépem van, én erre esküszöm, de nekem volt, hogy több mint fél liter jött le, azt nehéz lett volna kézzel. És nekem így tart -tehát géppel- a fejés 20 percet (két mellből), de most már csak 300ml-et fejek napi kétszer.

2010. okt. 18. 22:46
Egyébként vannak nagyon jó előnyei is annak hogy lefejt tejet kapott, így utólag, akkor nehéz volt, hogy nem szopik,.
2010. okt. 18. 22:44
Én fejtem végig a fiamnak és jutott belőle az anyatejeseknek is plusz egy örökbefogadott kisfiúnak is és persze a sajátomnak, szóval nem gondolom hogy gond lehet a fejéssel. Ha valamiért elapad akkor biztosan nem azért lesz mert fejned kellett.
2010. okt. 18. 22:43

szia

igyál sokat és fejd nyugodtan-(ne idegeskedj!!)-azzal nem ártasz,sőt biztos hogy több tejed fog termelődni,hisz olyan mint ha nagyobb lenne a baba táplálék igénye és ahhoz igazodik a szervezeted tejtermelése

2010. okt. 18. 22:42

Tedd minél többet mellre, mert csak a fejés hamarosan kevés lesz, és a baba sokkal hatékonyabb bármilyen fejésnél, viszont az biztos, hogy a fejés sokat segít. Segíthet visszahozni a mennyiséget.

A nagyobbik lányom 20, a kicsi 25 hónapig szopott. A picur, most múlt 6 hós és esze ágában sincs abbahagyni :)


És főként ne görcsölj rá, mert az viszont árt. Ha sikerül az jó, de ha nem, nem te leszel az egyetlen és attól még ugyanolyan jó anya leszel

19. 8993d1a374 (válaszként erre: 11. - Pritta)
2010. okt. 18. 22:39
Szia. Nézd meg a fehér kis korongot, mert lehet el van szakadva, és azért pattan ki, tegyél bele újat, volt a csomagban, ha nem lehet rendelni, de nekem isvan egy pár db használatlan. Ezt azért írom, mert a fiamnál nekem is csinált ilyet a fejőm, és akkor vettem észre, hogy elvan szakadva, és mikor kicseréltem újból jó volt, nem pattant ki.
18. hemos
2010. okt. 18. 22:19
Szerencsére nekem nincs ilyen gondom, szóval csak bátorítanálak Téged és mindenkit, akinél gond van a szopizás körül, mert nagyon elkeserítő lehet, de nem szabad csüggedni és görcsölni!
17. Kocska
2010. okt. 18. 22:15

Csak fejjél, én is mindent bevetettem.Többször csökkent,apadt a tejem, de végül 15 hónapig szoptattam.Én minden apadásnál egyszerre vetettem be mindent.

-több folyadék,

-homeós tejserkentő bogyó,

-madártej,

-rántott leves,

-tejserkentő tea(bár nekem azt Oli nem bírta, de tejem lett tőle több, csak sírt a gyerek, de van akinek az jön be)

-melegvizes cici tusoltatás körbe masszírozással

Hirtelen ennyi jutott eszembe,de tény ha többet fejsz több tej lesz,azt mondják

Ajánlom vess be mindent:)

16. pritta
2010. okt. 18. 22:11
hány percig érdemes fejni?
15. Fulopke33 (válaszként erre: 5. - Anyuccci)
2010. okt. 18. 22:11

nekem is :)

én homeoztam is a fejés és szopizás mellett. Uritca Urens CH 5 (patikában kapható) vagy More Milk Plus kapszula.

És így is csak 8 hónapos koráig szopizott :(

14. azure_ (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2010. okt. 18. 22:09
Bőven elég a három óránkénti fejés. Én is úgy fejtem, mintha szopi-idő lenne. Így is elment a napom a fejés-etetés-altás trióban, de ez egy ilyen időszak volt. :)
13. azure_ (válaszként erre: 2. - Pritta)
2010. okt. 18. 22:07
Fenntartható fejéssel is. Én fél éves koráig fejtem és csak anyatejet kapott. Utána is fejtem, de folyamatosan apadt már. Ha szopizik tedd gyakran mellre és egyél, igyál sokat.
2010. okt. 18. 22:06

Szia Rita!

Szerintem elég az a 3óránkénti fejés, különben kikészül a melled. Meg a kezed is. Meg Tomi is, mert folyton fejsz, rá meg nem jut időd.

Esetleg megpróbálhatod úgy is, hogy először kézzel kifejed a tejet, és mikor már nem jön több, akkor veszed elő a pumpásat, mert azzal szerintem jobban lehet stimulálni, hisz érzésben mégiscsak jobban hasonlít a szopáshoz...

De javítsatok ki, ha tévedek!!!

11. pritta (válaszként erre: 5. - Anyuccci)
2010. okt. 18. 22:01

ez a fejőm van, eleinte bejött nagyon amíg sok tejem volt, de mostanában folyton kipattan a belső kis fehér korong a nyomás miatt és szerelhetem szét akár 3szor alkalmaként és minden tejes lesz... ezért rászoktam h magamtól próbálom inkább. van h jön 80 a kettőből, de van h csak 30-40

kérdés h mennyi ideig érdemes fejni?

10. pritta (válaszként erre: 5. - Anyuccci)
2010. okt. 18. 21:58

szedtem a bogyót és teát is ittam, de szerintem önmagában nem elég

a szopihoz nincs mindig kedve,mert tudja h jön majd az üveg... ált. félig szopja ki ha akarja, mert aztán már nincs türelme hozzá.

milyen gyakran érdemes fejni? 3 óránként mint az etetés? vagy gyakrabban is lehet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook