Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apai kapcsolattartás jog és az életszerűség fórum

Apai kapcsolattartás jog és az életszerűség (beszélgetős fórum)

30. encifinci (válaszként erre: 29. - NyZy)
2010. nov. 7. 17:31
ajaj mitörtént?
29. NyZy (válaszként erre: 28. - Encifinci)
2010. nov. 6. 22:04
Feladtam.Most a hétvégén pontot tettem a végére.
2010. nov. 3. 09:01
Ez azért így nagyon gáz,sztem nem kicsi pelusosok így a busz olcsóbb és kivitelezhető lenne én tuti mennék az igazamért.
27. NyZy (válaszként erre: 26. - Encifinci)
2010. nov. 3. 08:52

Tudod ezek a dolgok nem akkor jönnek elő hanem az életszerűség a gyakorlat hozza elő a törvényeket.

Ott mindenki megígér mindent de a gyakorlatban derül ki hogy tudja e az egyezséget tartani vagy sem.Amennyiben az egyik fél nem tartja magát az egyezséghez na akkor kerülnek ki azok a §-ok a sötétből.Kezdi megismerni ezeket az ember és visszaél a törvény adta lehetőségekkel amit valamikor valaki rosszul ítélt meg.

Nálunk az anya vállalta hogy a kapcsolattartásról elviszi a gyerekeket.Azért született meg ez az egyezség mert 120 km-re elvitte a gyerekeket.Ezt vállalta.Egyezséget kötöttek.Az életszerűség meg a gyakorlat részéről ellehetetlenítette a kapcsolat tartást mert a bíróságot a gyámügyet átverve(hivatal meg nem végzett alapos munkát)hivatkozott a munkanélküliségére ,ami nem volt igaz mert a mai napig annál a cégnél dolgozik,ezért nem vállalja a gyerekek visszavitelét.Tehát az apának kell a visszautat is megoldani mivel a kapcsolattartót viseli ez a terhet a törvény szerint.Ami egy hétvégén 8 óra utat és 480 km jelent.Péntek 16 tól vasárnap 18-ig.A kapcsolattartás fenntartása nem jogodban áll hanem kötelesség.A GYt is kötelesség fizetni.A gyerekek nem kicsik 13 15 évesek mondtuk a buszt is megoldásként de nem egyezik bele.Akkor mi ez ha nem rosszindulat?

26. encifinci (válaszként erre: 25. - NyZy)
2010. nov. 2. 16:25
Nekem sem látogatja ex a gyereket 2 hetente de a gyerekelhelhelyezési peren és a végzésban szó sem volt iylenről.
25. NyZy (válaszként erre: 24. - Encifinci)
2010. nov. 1. 21:25

Ez a gondozó szülőn múlik.Ha nem jelenti a gyámügynek hogy a kapcsolattartó nem teljesíti a kapcsolattartást sosem derül ki.De ha igen akkor felelősségre vonják mert veszélyezteti a gyermeket a lelki fejlődésben.Amennyiben a gyermek nem akar menni a kapcsolattartóval akkor a gondozó szülőt vonják felelősségre mert nem tudja a gyermekét nevelni terelni arra hogy a kapcsolattartóval létesítsen kapcsolatot.Még a jogaitól is megfoszthatják.Mi pont azért félünk ettől a határozattól mert jelen esetben nálunk az anya a gondozó és keresztbe tud tenni.

Általában a gondozó szülő örül ha nincs kapcsolattartó de nálunk nem így van.Elvárja hogy hozzuk vigyük a gyerekeket kéthetente legalább nincs rájuk gondja.

24. encifinci (válaszként erre: 22. - NyZy)
2010. nov. 1. 08:52
És mi van azokkal akik évekig nem néznek agyerek felé?Nem hallotta olyanrol aki emiatt büntetést kap....járjatok utánna
23. bared (válaszként erre: 12. - NyZy)
2010. okt. 31. 21:41
a gyámügyhöz kell fordulni, és ők segítenek!
22. NyZy
2010. okt. 31. 21:18

Ezt hogy értitek?A törvény nem csak ránk vonatkozik.

Szerintem megkapjuk a bírósági ítéletet a héten és abban a § amire hivatkoznak benne lesz.Ami biztos ha nincs egyezség akkor a kapcsolattartó viseli a költségeket anyagi helyzetétől függetlenül és neki a KÖTELESSÉGE fenntartani a kapcsolatot abban a formában amit a bíróság kiszab.Még akkor sem nézik a kapcsolattartó életkörülményeit ha a gondozó szülő anyagi nehézségekre hivatkozik.Itt most nem az anyáról és apáról van szó hanem a gondozó szülő és a kapcsolattartóról.Lehet éppen fordítva is az apa a gondozó szülő az anya a kapcsolattartó.Itt a törvény az ami nem elfogadható és módosítani kellene.De egy fecske nem csinál nyarat.

21. 240309c047 (válaszként erre: 20. - Encifinci)
2010. okt. 23. 13:55
nekem is.
2010. okt. 23. 13:40
Sok válásrol hallottam de iylet még nem.Sztem neten vagy ilyen tanácsadáson ami neten is van kérj tanácsot nekem oylan átverésérzés az egész:(
19. NyZy (válaszként erre: 18. - 240309c047)
2010. okt. 21. 14:29

Sajnos van.Pont nekünk.Most is apás hétvége van ha nem indokoljuk miért nem hozzuk el a gyerekeket, vizsgálatot indíthat el anyuka, már csak kiszúrásból is és keményen megbírságolnak.Háztól házig.Mi pestiek vagyunk ők elköltöztek Kalocsa mellé.Az anya diktált és vizsgálat nélkül meghozták a határozatot.

Kéthetente kapcsolattartás ami kötelesség.Kötelesség mulasztása bünti mert veszélyezteti a fejlődését a hiánya.Egy hétvége 8ó utazás és 480 km.Eddig megoszlott a költség mert egyezség született.Anyuka munkanélküliségre hivatkozva kérte az újraszabályozást,ránk hárítva minden költséget. Megvezette a gyámhivatalt a bíróságot.A mai napig annál a cégnél dolgozik 2006 óta.Valoszínű valami kapcsolata lehet a gyámhivatalnál(sőt a gyerekek amlítették)ami miatt nem vizsgálták meg az apát és körülményeit.

18. 240309c047 (válaszként erre: 15. - Encifinci)
2010. okt. 21. 12:56
Szerintem nincs ilyen végzés,de lehet,hogy rosszul tudom.
17. encifinci (válaszként erre: 16. - NyZy)
2010. okt. 21. 12:41
sztem ebben a korban agyerek vélemény is döntő nem?
16. NyZy
2010. okt. 21. 08:26
Miért panaszkodik a gyerek az anyára amikor nálunk van?
15. encifinci (válaszként erre: 12. - NyZy)
2010. okt. 20. 10:32
Nem kevés pénz,de felfoghatatlan hogy iylen végzés születik,komoylan mondom nem hiszem el...tényleg létezik olyan ha az apa nem látogatja a gyerekeket akkor bütetés jár..áááá
14. 240309c047 (válaszként erre: 13. - NyZy)
2010. okt. 19. 19:58

Akkor jó úton haladtok. :)

Kár,hogy nem fogja fel a nő,hogy a gyerekek sínylik meg ezt az egészet a legjobban.

13. NyZy (válaszként erre: 11. - 240309c047)
2010. okt. 19. 19:56
Igen ebben igazad van.Valójában minden kapcsolattartás hiánypótlásról szól.De rájöttünk arra ha ezt tovább folytatjuk akkor rászokik az anya,hogy a gyerektartást nem a gyerekekre költi hanem magára.Ezt pedig a srácok mesélik el.Mi meg megsajnáljuk őket.Vagyis már tudjuk kezelni és megtanultunk nemet mondani
12. NyZy (válaszként erre: 10. - Encifinci)
2010. okt. 19. 19:52

szia

igen ez a helyzet.Ha nem tudunk menni a gyerekekért azt minden egyes alkalommal meg kell indokolni később bizonyítható módon.Pl.:sms levél email formájában.A bíróság nem vizsgálta az apa jövedelmét

illetve azt sem vizsgálta meg hogy tudja e a kötelességét teljesíteni abban a formában amit az anya kitalált és amit a törvény előír. Úgy hozott határozatot hogy csak az egyik felet hallgatta meg.Még azt is szerette volna hogy,karácsony húsvét másnapja illesse meg az apát 8-18h-ig.Meglátásom szerint a kapcsolattartás ellehetetlenítése volt a cél ebben a gyámhivatal is partner volt.Az ügyvédi ktg 40 ft volt és az állami ktg 30 ft.Az ügyvédünk azt tanácsolta kérjünk újabb kapcsolattartási szabályozást azért hogy megvédjük magunkat.Viszont ha azt nézem mekkora gyerekekről van szó nem hiszem minden második hétvége apuciról szól.Ebben az esetben meg nem éri meg megint kifizetni 70 ft.tanácstalanok vagyunk.Még valami!Megtörtént a tárgyalás másnap msn-en közölte velünk, ha látni szeretnénk őket nekünk kell menni értük és haza vinni.

11. 240309c047 (válaszként erre: 9. - NyZy)
2010. okt. 19. 12:07

Kedves Nyzy!

Most kettőnk közt szólva :D őszintén kérdezem,és nem rosszindulatból,hanem mert az én páromnak az első házasságából is van egy 17 éves fiu aki eléggé anya párti,és én azt is megmerem kockáztatni,hogy utálja az apját csak kihasználja. Szóval én nem erőltetem annyira ,hogy hozzánk jöjjön, mert mindig balhézik a kiskölyök. Ráadásul nekünk is van 2 gyermek. Te miért nem szarod,le ha már az anyja ilyen köcsög? Nyílvánvaló,hogy utál benneteket és ellenetek neveli a gyerekeket,akkor meg mit erőltetitek? Ugyis felnőnek és akkor majd rájönnek ,hogy szeretitek őket.

2010. okt. 19. 11:33
"A törvény kötelez a kapcsolattartásra, ennek megszegése büntető eljárást von maga után."Én még iylet nem hallottam miaz ha nem tudod őket látni akkor megbüntetnek?Ha nincs miből? Meg ha anya sem partner?Én tuti tovább mennék az ügyben ..a bíróságnak azt is figyelembe kell venni hogy az apának még van ygereke és az anyagi helyzetet is nem?
9. NyZy (válaszként erre: 8. - Sicike)
2010. okt. 19. 10:55

Az anya nem partner ebben a helyzetben.Anyagi okokra hivatkozva kérte a bíróságot a változtatásra.Áthárítva az összes költséget az apára.Sajnos nekünk is nehéz az üzemanyagot kiszorítani és a minden kéthetente a 8 óra utazás sok.A távolság amit kéthetente meg kell tenni az 480 km.összesen.Mi rendszeresen tartottuk a gyerekekkel a kapcsolatot kivéve ha valami program akadt nekik pont apás hétvégére.Arról nem is beszélve hogy mindig van tetőtől talpig van valami hiányuk.A programokról nem is beszélve.De ez így nagyon nehéz lesz betartani minden téren.Ami a szomorú,hogy tele van jó indulattal az anya és a törvény adta lehetőséggel vissza élhet ha úgy tartja kedve amit a gyakorlat számtalanszor bebizonyított.

Amúgy én is elvált vagyok két lányom van és nálunk is működik a normális kapcsolattartás de nincs ekkora távolság a lányaim és az apjuk között.Be sincs szabályozva a kapcsolattartás.Ők 14 17 évesek.5 éve váltam el.

Történetesen 4 gyermeket nevelünk.Tudom ehhez semmi köze nincs az anyának "mi vállaltuk"de az élet hozta így.

2010. okt. 18. 21:28

Egyébként nálunk is úgy van papíron,hogy apa viszi és apa hozza,adott időben,páratlan hétvégéken és szünetek és ünnepek felében,háztól házig.

De ez már aligha van így.

Lassan már mi visszük és szólunk,ugye azért meghozzák,de van hogy hozzuk is.

De az én fiam még csak 10 éves.Csak?

És jobban szeretem ha mi visszük,vagy párom viszi,mert akkor nem ácsorog a buszmegállóban (ha papa bejönne érte busszal) és nem térnének be minden kocsmába...... sajna ilyen is volt,mostanában ez már nem jellemző.

Na,de a Ti témátok:ha már nagyok a gyerkőcök:13 és 15 és diákjuk is van,mért ne ülhetnének időnként buszra,ha meg lehetne oldani.

Anya mit mond erre?

7. Sicike (válaszként erre: 1. - NyZy)
2010. okt. 18. 21:16

Igen,ez általában így szokott lenni.

De és van az a de.

Hogy a 2 fél mit tud tenni a gyerekéért.

Képesek-e megbeszélni a dolgokat vagy marad a papír.

Sajnos,mi válás után nem igazán jutottunk dűlőre.

Érdemi dolgok nálunk most sem történnek,mert a fiamat az apja negyed évente látogatja,munkájából adódóan.De mi tartjuk a két hetente hétvégéket,mert papa meg ragaszkodik,azaz látni szeretné.

Mi engedtünk,nem vitázunk és hangsúlyozom,ha tud,bármikor jöhet,más hogy nem jön.

A gáz,hogy lépünk a kiskamaszkorba és már most vannak zűrök,tetézzük-zi apuka- ezt,hogy apját alig látja a fiam.

De hosszú és nehéz történet ez mindenkinek.

6. encifinci (válaszként erre: 1. - NyZy)
2010. okt. 18. 20:58

Szia!

Ez nem egyszerű,igaz én anya vagyok és én nevlem a kisfiam.Nem tudom Nálatok hogy van de nekünk ugy van a szünet fele jár az apának de mégis ugyvan hogy a páros ünnep egyik napja beleessen,igy pl 25 apánál 26 anyánál vagy fordítva.Sztem nevetséges hogy ha az anyja 13,15 éves gyereket nem engedi hogy busszal menjen az apjához ha akar.Ha ezen múlik akkor menj tuvább hisz ebben a korban ugy tudom a gyerekeknek is van beleszólásuk.

5. 240309c047 (válaszként erre: 4. - NyZy)
2010. okt. 18. 20:56
Húúú! Mire ebből lesz valami, addigra már nagykoruak lesznek. Na jó nem,de én hagynám. Nem engedném,hogy az orromnál fogva vezessen az a nő.
4. NyZy
2010. okt. 18. 20:51
Mi is javasoltuk az édesanyának a buszt de hallani sem akar róla.Kötelez minket a törvényen keresztül arra hogy a háza külső bejáratánál vegyük őket fel és vigyük vissza.Hozzáteszem a gyerekek az iskolába napi szinten buszoznak 20-20km.Nagyon sokat vannak egyedül mert az anya Budapesten dolgozik a lakhelyüktől 120 km-re.Akkor ez csupán a "jó"indulat.Szerintetek forduljunk tovább a magasabb hatóságokhoz.Illetve kérjük a kapcsolattartás újra szabályozását?Érdemes ekkora gyerekeknél?
2010. okt. 18. 19:45
Az én fiam 10 évesen ült fel először egyedül buszra,hogy az apjához menjen. 20 km-re lakik vidéken, és kb 200 forintba kerül a buszjegy. A mai napig igy közlekedik és ez már 3 éve. Gondol egyet és megy. Szerintem egy 13-15 éves gyereket simán fellehet tenni vonatra,buszra. Én is szóltam a sofőrnek mikor először ment,hogy figyeljen rá, és a megállóban már várta az apja.
2. 7a23ed9179 (válaszként erre: 1. - NyZy)
2010. okt. 18. 19:44
Nálunk úgy van, hogy férjem 7 éves kisfia az anyával ide majd 300 km-re lakik. Évekig hol egyikünk, hol másikunk volt munka nélkül, és ha akartunk volna, sem tudunk menni látogatni a kisfiút. Sajnos, van ilyen :((
1. NyZy
2010. okt. 18. 19:39

sziasztok

Nálunk a távolság nehezíti meg a kapcsolattartást a párom gyermekeivel.Nem elég megküzdeni az anyai zsarnoksággal,még a távolság is akadály.

Sőt a jog,a hatalmat is a gondviselő kezébe adta, abszolút nem nézve a gyermek érdekeit,fejlődését.

A távolság miatt a bíróság egyezség alapján hozott egy igazságos láthatást illetve kapcsolattartást.

Páros, páratlan hétre évre beosztva igazságosan a szüneteket is beleértve.A páros ünnepek is páros illetve páratlan évre osztva.Letelt a két év anyuka kitalálta,hogy nem tudja a visszaszállítást vállalni sőt az általános szabályozást kérte a törvény alapján amit 1952-ben írták.A gyerekek 120km-re laknak az édesapától és az anya költözött el vidékre ,újra említem vállalva az egyezséget.

Most úgy áll a kapcsolattartás szabályozása,hogy minden páros héten péntek 16h-tól vasárnap 18h-ig.

nekünk kell menni a gyerekekért és visszavinni őket.Ez nem kevés idő és anyagi teher.A szünetek második fele illeti meg az édesapát,ami azt jelenti hogy sem egy karácsony sem egy húsvét nem illeti meg az édesapát.Még valami 13 és 15 éves gyerekekről van szó.A törvény kötelez a kapcsolattartásra,ennek megszegése büntető eljárást von maga után.Ezt a határozatot az egyik gyámhivatal hozta meg az apa megvizsgálása nélkül ezt megfellebbezve a bíróság a törvény alapján életszerűséget nem nézve.

Mi a véleményetek menjünk tovább vagy valami tanács illetve tapasztalat érdekelne minket.

Várom mindenki válaszát aki érdekelt illetve számára érdekes téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook