Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha kevés az elhatározás fórum

Ha kevés az elhatározás (beszélgetős fórum)


14. b4c2d9392f (válaszként erre: 13. - 566c9379cf)
2010. okt. 20. 05:52
Sajos tudom, miről beszélsz. Ezért sem szabad éhezni, mert estére elfogy a lelkierő, és jön a zabálás. De ha egész nap normálisan eszel, ennek is csökken az esélye.
13. 566c9379cf (válaszként erre: 12. - B4c2d9392f)
2010. okt. 19. 19:12
Az evészavartól félek. Hajlamos vagyok a túlevésre. Napközben egész rendesen kajálok, normális főt kaját, ami talán még jónak is nevezhető. Nem eszek egész adagot, csak mondjuk egy felet. De este 6-7 körül rárontok a hűtőre......Olyan mint valami függőség. Tudom, hogy nem kéne de mégis eszek.Valószínű lelki okai vannak.
12. b4c2d9392f (válaszként erre: 9. - Egyezrelek)
2010. okt. 19. 14:46
ráadásul az éhezéssel jó kis evészavarokat is be lehet szerezni, lásd falásrohamok...
11. b4c2d9392f (válaszként erre: 8. - 566c9379cf)
2010. okt. 19. 14:42

Az teljesen jó.

Pl. R: 100 g zsírszegény túró (150 kcal)

1 dl natúr joghurt (60 kcal)

édesítő, esetleg gyümölcs bele (kb +30 kcal)

T: 1 alma (70 kcal)

E: 300 székely káposzta sovány hússal, tejföl nélkül, rántás nélkül (így is isteni:) 200 kcal

U: 1 dl 1,5% tej 50 g zabpehellyel be a mikróba, tetjére ízlés szerint fahéj, kakaó (nem cukros!), vagy bele bogyós gyümölcs,(+30 kcal) (200 kcal)

V: tökfőzelék önmagával sűrítve (vagy keményítővel, de nem rántással) (200 kcal) 2 főtt tojással (140 kcal)

Ez eddig 1080, tehát még kevesebb is 220-al, mint 1300!

10. b4c2d9392f (válaszként erre: 9. - Egyezrelek)
2010. okt. 19. 14:26

Semmi gond, de szerintem meg nekem van igazam :DDD


1200 kalória egy hamburger és 1 nagy szelet pizza, VAGY ugyanígy 1200 kalória 10 deka túró, 2 deci joghurt, édesítő, 3 alma, egy adag rakott, csőben sült zöldség, egy adag székely káposzta rántás és tejföl nélkül csirkemell hússal. Ha ezt elosztod egy napra, nem mondom, hogy meg se bírsz mozdulni a jóllakottságtól, de az éhezéstől baromi messze van, ellenben ha a hambit és a pizzát megeszed (kb 11re, ha magamból indulok ki), utána már egész nap valóban éhezel.

A fogyás lényege az, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz, de az éhség elkerülhető, vagy mérsékelhető, ha ügyesen válogatod meg a kajákat. Pl. a zabpehely jó nagy térfogatú, és kevés kcal, megduzzad a gyomorban, sokáig teltség érzetet ad, amiatt nem termelődik az éhségért felelős hormon. De az éhséget a vércukor szint is nagyban befolyásolja, amit megintcsak ügyesen szinten lehet tartani kevés kalóriából is.


Bocs az okoskodásért, vagy ha nem egyezik a véleményünk, de szerintem fontos, h minnél többen tudják, a hosszú távú fogyásra az éhezés a legrosszabb módszer. Ha jojózni akarsz, tökéletes.

9. egyezrelek (válaszként erre: 7. - B4c2d9392f)
2010. okt. 19. 14:00
Mar bocsi de nem ertek egyet. Fogyni kizarolag ugy lehet ha kevesebbet eszunk mint amennyire a szervezetnek szuksege van . . .Ez pedig ehezest jelent. De ha valakinek sikerul attorni az ehsegfalat akkor nyert ugye van. Negy nap alatt negy kilo korul tudtam en leadni mikor szukseg volt ra. Jo egeszseget mindenkinek es varom a privat uzit ezzel kaocsokatban ha erdekli valakit.
8. 566c9379cf (válaszként erre: 7. - B4c2d9392f)
2010. okt. 19. 13:53
A mozgással nincs bajom, azt szeretem. Persze nem vagyok egy maratonista kitartású, de azért heti 2-3 alkalom jólesik. Sajnos a kaja a nagy ellenségem. Nem foglalkoztam még a kalória számolással. 1300? Ebbe mi fér bele?
2010. okt. 19. 08:15
Szerintem úgy kell fogyózni / életmódot váltani, hogy ne kelljen éhezni, mert az minden életörömöt kiöl az emberből. Ráadásul úgysem bírja sokáig az ember, , és nagyon önbizalom romboló, ha feladod. Inkább keress olyan módszert, amivel ehetsz, és mégis fogyni hogsz lassan, és egész életen át tartható. 1300 kalóriából én már meg tudom oldani, hogy ne éhezzek egyáltalán, csak ügyesen kell összeválogatni a kajákat. Ha emellé még mozogsz is, tuti, hogy fogyni fogsz. Talán nem gyorsan, de nem is szenvedve.
2010. okt. 18. 18:59

Az eredményért pedig meg kell küzdeni!!!


DE te már fogytál 10kg-t!!Gratula neked!!

Tehát megy az csak akarni kell!

5. 566c9379cf (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2010. okt. 18. 18:54
Köszönöm a biztatást. Néha én nyerek, de sajnos legtöbbször az éhség. Sajnos én is a türelmetlenek közé tartozom. Az ösztönöz, ha minél hamarabb van eredmény.
4. 566c9379cf (válaszként erre: 2. - Bambína1216)
2010. okt. 18. 18:52
SZia! Én is így vagyok. Első napon megingathatatlan vagyok mint a Mount Blanc, aztán a szervezetem érzi a megvonást és csak arra tudok gondolni mit nem lehet. És ha eltérek a tervtől, abba is hagyom. Inkább arra kéne törekedni, hogy a kezdeti kihágásokat csökkentsem a nullára.
2010. okt. 18. 18:45
Én azt mondom ésszel és megfontoltan tegye azt, hogy fogyókurába kezd, mert a szervezetet könnyen megviseli és az étvágy győzedelmeskedik akkor sokkal nehezebb megtenni. Kívánok szilárd elhatározást hozzá. Üdv.Ágnes
2010. okt. 18. 18:42

Szio!!


Én is fogyizom, kicsivel több mint egy hónapja és nekem is az elhatározással voltak/vannak gondjaim.

Nehéz,mert a elején még élvezed hogy változtathatsz, aztán viszont már ennél..és elfogy az erő.Én igy szoktam járni, viszont soha nem adom fel!:))

2010. okt. 18. 18:38

Mióta az eszemet tudom elégedetlen voltam a súlyommal. Most már rájöttem, hogy korábban nem volt vele nagy baj, de a folyamatos elégedetlenség meghozta az eredményét. Egy évvel ezelőtt elértem a mélypontot:98 kg. Azóta fogytam 10 kg-ot, de hullámzó a kitartásom. Valaki azt mondta, hogy csak elhatározás kell. Én elhatároztam, hogy fogynom kell még 20 kg-ot, mivel nem vagyok kibékülve a súlyommal, de ez kevésnek bizonyul. Ti, hogy vagytok ezzel? Van aki hasonlóan érez? Erősíthetnénk egymás elhatározását!

A kiindulás: 2010.10.18. 89 kg, has:110 cm, csípő:120 cm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook