Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakinek miomája, van, akkor annak mik a tünetei? fórum

Ha valakinek miomája, van, akkor annak mik a tünetei? (tudásbázis kérdés)

29. töprengő (válaszként erre: 19. - 1d8984f9f3)
2018. febr. 24. 08:32
" fogamzásgátlóra " nem fogható, sose szedtem...
28. Dócy
2014. okt. 24. 00:01
Úgy tudom, hogy magas az ösztrogénszintje akinek miómája van.Nekem is volt,kiműtötték.
2014. okt. 23. 21:52
Nagy alvadt vér darabok menzeszkor, nyers máj kinézetű. Én Esmya gyógyszert kaptam rá.
26. P64 (válaszként erre: 24. - 36a26f5226)
2013. nov. 28. 09:42

Nálam ugyanez volt. Egyszer a doki közölte velem, én meg még jó, hogy feküdtem, mert előtte is hozzá jártem, és mellékesen megkérdezte, hogy mondták-e már, hogy miómám van, és tudom-e hogy ezen csak a kés segít?

Aztán elmentem ultrahangra, és ott a másik orvos megnyugtatott, hogyha nem nő, akkor semmi gáz, majd a változókorral zsugorodik a méh, és vele együtt ez is,és hormonális spirált kaptam a brutális vérzésre, mivel fogamzásgátlót már nem szedhetek. Azóta jól vagyok, kopp-kopp, lekopogom, és már a második spirálomat nyűvöm, ez 6 éve volt.

De mindenki egyedi eset, a nővéremnek nőtt, neki csonkolni kellett a méhét, szintén terhességre gyanakodtak, a barátnőmnek meg adtak egy gyógyszert, amitől zsugorodott a mióma. A helyi gyakorlat is sokat számít szerintem.

Szép napot nektek!

25. a78c2ff918 (válaszként erre: 20. - 4192ad3017)
2013. febr. 15. 14:06
Mi lett veled végülis?
2012. szept. 6. 18:28
Nekem anno... nem volt semmilyen tünetem... Hasi UH-ra küldtek, és ott derült ki teljesen véletlenül, ott mondta a rad.főorvosnő, hogy van egy mioma a méhemben, és kérdezte, tudok-e róla, mondtam, hogy most már igen...
23. kata69 (válaszként erre: 21. - Fancsika1)
2012. szept. 6. 18:04
Nekem most először, jött meg időn kívül, a menszeszem 14. napra.(Általában nem volt vele gondom, bár kb. másfél éve darabos a vérzésem, a doki akihez járok nem mond erre semmit. Minden évben megyek rákszűrésre, az idén májusban hüvely uh-n is voltam, minden ok. Akkor mitől vérzek most és miért vagyok gyenge? Egy helyi nőgyógyi szerint, -akihez ijedtemben elmentem- nem lehet mióma, de még változó kor sem (42 éves vagyok), valami kis hormonzavar szerinte. Pedig én is azonnal miómára gondoltam. Ki kell várnom, hogy mi jön ezután....
22. 298b15dfdd (válaszként erre: 21. - Fancsika1)
2012. jún. 21. 04:59
Mielőbbi gyógyulást!
21. fancsika1 (válaszként erre: 1. - Venezuela)
2012. jún. 20. 22:49
Egy idő után az erős, darabos, akár elhúzódó vérzés a tünete, de az erősen nagyon erőset gondolj. Nekem jövő 7-en szedik ki, 9 éve van, azt mondják, hogy amikor már elmúlik a menses, általában ugye nem okoz problémát, hát nálam nem így volt, mert évente egyszer megvéreztetett, és ezért veszik ki a méhemet, mindennel együtt, de én már 57 éves vagyok.Kevés az az ember, akinek egy idő után nem okoz problémát, vagy nem nől. Több szem többet lát, én mindenkinek azt ajánlom, ha miomája van, menjen több orvoshoz el.
2011. nov. 14. 15:36

én egy 25 éves lány vagyok 1 hónapja begörcsöltem nagyon.4 cm -es cisztát találtak a petefészkembe.pénteken 2 szeri is pozitív lett a terhességi tesztem. erre ma elmegyek a nőgyógyra és közlik hogy nem terhesség hanem mioma!!!!!!

kérdezem a dokit mi az, erre azt mondja nem kell vele foglalkozni.egyébként szilva nagyságú.és a petefészek cisztára voltaren végbélkúpot kaptam.és elküldött. hm...........???????????? ehez mit szoltok????????

19. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 16. - 864c5534c9)
2010. okt. 23. 14:35
Ez igy van,nálam se tudják a mai napig, hogy egy 55 kilós nőben hogy nőhetett egy több,mint 4 kilós mióma.Ez a mióma dolog egy rejtély...Még a fogamzásgátlókra is fogták,de ez sem lett bizonyitott.B.
2010. okt. 20. 08:40
:):)Ma voltam dokinál,nemrég értem haza:)Szerencsére semmi bajom,mindent normálisnak talált:)
17. Venezuela (válaszként erre: 13. - Maszatt)
2010. okt. 19. 11:35
Sok sikert a műtéthez!:):)
16. 864c5534c9 (válaszként erre: 15. - Zsu-boszi)
2010. okt. 19. 09:34

Nálam szerintem attól alakult ki a mióma, hogy jópár kilót felszedtem az elmúlt években...

Csak mert olvastam róla, s ez úgy passzolt rám okként.


De mikor a dokitól kérdeztem, azt mondta, hogy igazából nem lehet pontosan tudni, hogy mitől alakul ki egyénenként, de sok nőben alakulnak ki miómák.

Van, aki nagyon sokáig nem veszi észre, de van akinek nagyon kellemetlen mellékhatásai vannak tőle...

2010. okt. 19. 08:36
Lányok! Nálam is találtak, de csak 8 mm-et, fél év múlva kontroll, de ha a vérzésem erősödik, vagy hosszabbodik, akkor eü.-i kaparásra kell mennem. Nekem különös tünettel indult, egy hónapja erős menstruációs görcs kíséretében babamozgást éreztem. Ez a mozgás néhány nap alatt állandósult: nőgyógyász nem vagyok terhes, háziorvos parazita vizsgálat negatív, nőgyógyászai UH myóma, meg valami tömlő vastagodás. érdekes, mert a mocorgás elmúlt, de szerintem valami ideget nyomhatott. Sokakat ismerek, akiknek így kezdődött, aztán méheltávolítás lett a vége. Utána nézett már valaki, hogy mi lehet a leki oka ennek a betegségnek? Zsu boszi
14. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 12. - Nedin)
2010. okt. 18. 18:33
Menjel,nem veszitesz. Látod,én hogy jártam...Hozzá kell tegyem,a 4 kiló 10 dekás mióma kb.1 hónap alatt nőtt ekkorára...A mostani műtétem előtt 2 héttel meg még csak a rosszindulatú daganatról tudtam,és egy kontroll-ultrahang mutatta ki,h jobb oldalon 1 alma nagyságú,vizes ciszta nőtt...64 lityi levegőt fújt belém a doki bácsi,3 órát műtött,annyi volt az összenövés a pocakomban.Mindenki menjen évente,mert ezt komolyan kell venni,sajna...Szép estét mindenkinek!!! B.
2010. okt. 18. 17:41
Épp holnap megyek a 3. műtétre (2x hiszteroszkópos volt nem vették ki)most a császárom helyét nyitják meg....kb. fél éve van és kezdettől tüneteket okoz(2 cm):erős görcsök,rendszertelen, darabos, sok vérzés,kismedencei kisugárzás...mellesleg 20 kilót híztam (persze ettem is)
12. nedin (válaszként erre: 10. - 1d8984f9f3)
2010. okt. 18. 15:36
Hú ez nagyon durva én májusban voltam akkor 20mm volt most szeptem..40mm és megint mennem kell márciusban ellenörzésre kicsit félek hogy nöni fog azt mondta a doki majd meg látjuk mig jó indulatu addig nem bántják de én azért aggodom
2010. okt. 18. 15:35
Héten megyek dokihoz,remélem nem ez lesz a baj!!:)
2010. okt. 18. 15:32
Sziasztok.Nekem 9 éve egy több, mint 4 kilósat vettek ki, a méhem ráment.Én csak azt észleltem, h hízok, de nem tudok enni, mégis az a 4 kiló ott volt.Felnyomta a vérnyomásomat, rosszul éreztem magam.1 hetem volt, h felkészüljek a műtétre.Idén meg 1 rossz-,és 1 jóindulatú daganat mindkét petefészkemen,ismét irány a kórház. Én itt is megéreztem, h nem okés vmi.B.
9. nedin (válaszként erre: 6. - Venezuela)
2010. okt. 18. 15:28
anyosomnak már 30 éve ott van de semmi gondja nincs csak neki is fél évente járni kell ellenöriztettni
2010. okt. 18. 15:25

Nekem volt miómám. Méhfalamon.

Akkor vették észre, mikor az első UH-ra mentem várandósan.

Én egyáltalán nem vettem észre semmit.

Ahogy nőtt bennem a baba, úgy nőtt a miómám is.


Mivel császárral szültem, a dokim a miómámat is rögtön kivette.


Amúgy, ha nem lett volna császárom, akkor még mindig bennem lenne.

S csak akkor vennék ki, ha már gondot okoz (pl. erős gyakori vérzések).

2010. okt. 18. 15:24

Szisztok lányok!!

van egy olyan beszélgetős hogy:

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?


itt ugyan már olyanok vannak akik méh eltávolításra várnak vagy már régen tul vannak rajta, itt sok tanácsot kaphattok.

2010. okt. 18. 15:21
Szóval,akkor ezt nem lehet olyan könnyen észrevenni?!
2010. okt. 18. 15:19

Nekem is van, több is a méhemben. Első időben nincs jele. UH-on tudja a doki észrevenni. Későbbiekben pedig az erős vagy rendszertelen vérzés is erre utalo jel lehet.

a dokim azt mondja elöregszik a méh izmzata és a mioma alakul ki belőle. Általában jóindulatu elváltozás.

2010. okt. 18. 15:18

Nekem 3 myomám van, és semmi tünete nem volt. Nem is tudtam, hogy van, pedig nagyok.

De az évek során kezdenek előjönni a tünetek, bár, nekem még lájtosan.

amúgy a sűrű, és bő vérzés a jellemző.

Hogy mitől alakul ki, azt nem tudom, de izomdaganat, és ha rossz helyen van, és sok a panasz, ki szokták venni a méhet.

Nekem ez lesz.

2010. okt. 18. 15:17
szia, tünete nincs ,én is ebben a cipőben járok most fél évente controll ,keress rá Google-ban általában jó indulatu daganat én most megyek 3-szora vizsgálatra .azt meg látjuk mi lesz
2010. okt. 18. 15:11
Ja,és mitöl alakul ez ki??
2010. okt. 18. 15:10
Ha valakinek miomája, van, akkor annak mik a tünetei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook