Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeri valaki a "Játsszunk beszédet" c. könyvet? Mi a vélemény róla? Hasznos? fórum

Ismeri valaki a "Játsszunk beszédet" c. könyvet? Mi a vélemény róla? Hasznos? (tudásbázis kérdés)


9. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 19. 16:28

inkább az Én is tudok beszélni 1-et vedd meg neki, ha már ennyire könyvből akarod....


de sokkal jobbak a mondókák, versikék, énekek, főleg, a mozgással kísért játékok

8. bf5264a5b9 (válaszként erre: 7. - Csucsumucsu)
2010. okt. 19. 15:33

Szia!


Mi bébiételeket adunk a gyereknek (a korának megfelelőt), de minden héten minimum egyszer kap halasat is. Azért a gyerekorvosnál rákérdezek erre, hogy kaphatja-e, milyen formában és mennyiségben ennyi idősen :)


Köszi a tippet :)

2010. okt. 19. 14:38

Szia!


Ezt a könyvet nem ismerem, de gondolom a beszédfejlődés miatt idegeskedsz.

Az én kiscsajom 29 hónaposan kb. 30 szót mondott. Meséltünk, énekeltünk, mondókáztunk de semmi nem használt.

Babaúszáson bszélgettem erről egy ismerős anyukával, aki gyermekpszihológus. Azt javasolta, hogy szedjen Omega-3 zsírsavat.

Elkezdtük, és láss csodát a gyerkőc egy hónap múlva beszélni kezdett. Azóta be nem áll a szája. Lehet, hogy nincs összefüggés, lehet, hogy már magától is elkezdett volna beszélni, de én ennek tudom be a dolgot.

Tény, hogy a családban nem igazán eszünk halat, mert nem szeretjük. A gyerekeknek idegrendszerének viszont szükségük van ezekre a tápanyagokra is.

Visszatekintve én is sok hasonló témájú könyvet megvettem, de nem volt sok értelmük (ha csak a célt nézzük). Üdv.: Enikő

6. tündér74 (válaszként erre: 5. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 18. 16:37

Én akkor is azt mondom, hogy elég, ha sok verset és mesét olvasol neki, mert ezáltal bővül a szókincse és a nyelvtani szerkezetek gyakorlását is segíted. Viszont a beszédet nem szabad erőltetni, siettetni.

Lényeg, hogy tisztán és érthetően beszélj hozzá /ami biztos, hogy így van:)/, a babanyelvet pedig majd idővel felváltja a rendes beszéd. De addig is kitartás és sok türelem.:)

2010. okt. 18. 14:14
A képeskönyvek megvannak, millió darab, ha mondok egy szót, mutatja az állatot, tárgyat. Szóval tudja mi micsoda, vannak saját szavai is tárgyakra, és teljesen jól kifejezi magát mit szeretne, csak éppen nem mondja ki. Ettől frusztrált, mert nem tudja elmondani pontosan mit szeretne, és zavarja, ha nem tudom, ill. elég hisztis is. Ezért gondoltam, hogy vannak gyakorlatok, amik közvetetten (is) hatnak a beszédfejlődésre/fejlesztésre.
2010. okt. 18. 13:41
Szerintem is, inkább mesélj neki sokat, énekeljetek, beszélgess vele, stb. Ennyi elég. Lassan, de biztosan szépen megtanul beszélni így is.:)
2010. okt. 18. 13:14

A könyv leírásában azt írják, hogy óvodás és kisiskolás gyerekeknek készült.


Inkább képes könyvet vegyél, jó sok képpel, amit együtt nézegettek,és mondod neki mi micsoda. Verselj és énekelj neki sokat.

2010. okt. 18. 13:05

Fehérné Kovács Zsuzsa - Sósné Pintye Mária:

Játsszunk beszédet!


Sanoma Budapest Kiadói Rt., 2010


Erről a könyvről lenne szó.


Kisfiam 21 hónapos, babanyelven beszél, de játékos formában szeretnénk elősegíteni a beszédfejlődését. Ez a könyv alkalmas rá?

2010. okt. 18. 13:03
Ismeri valaki a "Játsszunk beszédet" c. könyvet? Mi a vélemény róla? Hasznos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook