Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valami sütit tudnátok ajánlani? fórum

Valami sütit tudnátok ajánlani? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 12. 09:24
Most nem!:)
2010. nov. 22. 07:59

Most olvastam egy torta receptet, nem tűnik nehéznek:


Tejszines, barackos túrótorta


Hozzávalók:

A piskótához:

- 6 tojás,

- 6 evőkanál cukor,

- 6 evőkanál liszt,

- 1 csomag sütőpor.


A krémhez:

- 50 dkg tehéntúró (de nem a pergős!),

- ízlés szerint cukor,

- 2 csomag vaníliás cukor,

- 5 dl habtejszín, felezett őszibarack befőtt.


Elkészítés:

A tészta elkészítéséhez a tojásokat szétválasztom. A fehérjét egy mély tálba teszem és először lassú, majd gyorsabb fokozaton habbá verem. Ezután egyenként hozzákanalazom a cukrot, amivel addig verem, míg szép fényes lesz. Hozzáadom egyenként a tojássárgáját, és együtt még kb. 5-10 percig verem. Ha ez kész, félreteszem a gépet, és kanalanként hozzáadom a sütőporral elkevert lisztet. Óvatosan elkeverem, úgy, hogy ne törjön össze a tészta. Előmelegített sütőben kb. 180°C-on (villanytűzhely) 20-30 perc alatt szép világosra sütöm. Közben NEM NYITJUK KI A SÜTŐAJTÓT, mert a tészta össze fog esni! Én egy 3 literes lábasban szoktam sütni, melyet sütőpapírral bélelek ki. Ha kész, kiemelem a lábasból, leszedem róla a sütőpapírt, és hagyom kihűlni.


Krém: a tejszínt kemény habbá verem. A túrót egy tálban elkeverem a cukorral, a vaníliás cukorral, hozzáadok annyi felvert tejszínt, hogy egy lágyabb, de nem folyós krémet kapjak.


A tortakarikát 3 lapba vágom. Az alsó lapot megkenem a krémmel, és a felszeletelt őszibarackból körberakom a krém tetejét. Ezután ráhelyezem a 2. lapot, ezt is ugyanúgy megkenem krémmel és megrakom barackkal. Ráhelyezem a 3. lapot amelyet megkenek a krémmel, és a torta oldalát is ezzel vonom be. A tetejét őszibarackkal és a megmaradt tejszínhabbal díszítem. Néha szoktam még csokiforgácsot is szórni rá. Jó étvágyat!


Egy csodaszép karácsonyi tortának is megfelel.

2010. nov. 13. 10:45
Esetleg tudtok valami olyan tortát vagy sütit ajánlani, amibe van marcipán, de nem csak abból áll?
44. Csibebaby80 (válaszként erre: 40. - Csibebaby80)
2010. nov. 12. 09:20
én egy pici rumaromát is szoktam belerakni, megbolondítja a meggyet...
43. Csibebaby80 (válaszként erre: 40. - Csibebaby80)
2010. nov. 12. 09:19
ja és nem marad ki a tojás fehérje, mert ha a tepsibe kerül a tészta, azzal kell megkenni, fényesre sül a sütőben, és ropogós lesz.
42. Csibebaby80 (válaszként erre: 37. - Nikéla)
2010. nov. 11. 22:07

de a piskótatekercs is nagyon egyszerű és gyors, kb 20 perc alatt készül el.

hozzávalók:

- 4 tojás (külön felverni a fehérjét)

- 5 kanál cukor

- 5 kanál liszt

- 1 cs. vanilliáscukor

- meg lehet bolondítani egy kis reszelt citromhéjjal


összekeverni, sütőpapír a tepsibe, ráönteni a masszát, 8-10 perc alatt szépre sütni 220 fokon, majd ha kisült, 2 bevizezett (tiszta :)törlőruhával letakarni. Majd szépen lejön a sütőpapír, lehet kenni (mi lekvárral szeretjük) és feltekerni.

2010. nov. 11. 21:12

a másik banános süti volt:

25 dkg vaj kikeverve 20 dkg cukorral, 4 tojással (fehérjét felverni külön), 4 összetört banánnal, 2 vaníliás cukorral, hozzá kell rakni 30 deka lisztet és egy sütőport, 190 fokon kb 30 perc alatt megsült :)

2010. nov. 11. 21:03

Almás pite volt, a tésztát összegyúrtam műanyag tálban, szépen összeállt és már nem tapadt az edény oldalához, majd bénán de kinyújtottam. Viszont az a jó, hogy a tésztát lehet össze vissza ragasztgatni :)

Ha édesebb pitetésztát szeretnél, itt van egy másik recept, meggyes pite.

Hozzávalók:

- 50 dkg liszt,

- 25 dkg sütőmargarin),

- 20 dkg cukor,

- csipet só,

- 1 cs. sütőpor,

- 1 tojás+1 sárgája,

- pici tej, ha kemény a tészta


töltelék ízlés szerint:

- fahéj,

- (és még egy kicsi cukor a meggyhez.),

- 1 üveg meggybefőtt kicsöpögtetve,

- gríz (hogy ne áztassa el a meggy a tésztát)


Elkészítés:

Az alapanyagokat összegyúrjuk,(ha nem akar összeállni, pici tejjel lehet segíteni...)

2 részre osztjuk a tésztát, 1/2 óráig pihentetjük. Az egyiket belesimítjuk a tepsibe (alá lehet sütőpapír), ráöntjük a bekevert meggyes masszát. Kinyújtjuk a másik lapot rátesszük a meggyre, villával megszúrkodjuk. Kb.20 percig sütjük 190 fokon. A tepsiben össze lehet vágni,én még melegen ettem, tudom nem egészséges, de finom :)

39. Tücke
2010. nov. 11. 20:55

Bocs hsz-t elnéztem : szóval erről van szó


Almás pite



Hozzávalók: 40 dkg liszt, 25 dkg margarin, 1 csipetnyi só, 1 tojás sárgája, 1 egész tojás, 1 sütőpor, 2 evőkanál tejföl.


Mindezt összegyúrni, felét kisodorva tepsibe rakni, rá ízlés szerint: reszelt alma, cukor, fahéj, majd a tészta másik felét kisodorva rárakni. Tojásfehérjével lekenni. Előmelegített sütőben 200 fokon 15 percig sütni 30 x 25 cm-es tepsiben.

38. Tücke (válaszként erre: 37. - Nikéla)
2010. nov. 11. 20:53

Gyors almás süti


3db tojás

1 bögre cukor/3dl/

1 bögre liszt

1/2 cs. sütőpor

1/2 bögre olaj

1 dl tej

1-2 kanál darált dió

kevés fahéj


A tojásokat felverjük, hozzákeverjük a cukrot, a sütőporos lisztet, a diót /ez el is maradhat/ az olajat, végül a tejet.

Ízlés szerint szórhatunk bele mazsolát, csokidarabokat.

Közepes tepsibe sütőpapírra öntjük a masszát, a tetejére vékonyra szeletelt almát szórunk, meghintjük egy kis cukorral, fahéjjal.

Én szoktam egy kis baracklekvárt is csepegtetni az alma közé.

Gyorsan megvan és nagyon finom!



ezt csinálta meg és nem egy bonyolult dolog

37. Nikéla (válaszként erre: 33. - Csibebaby80)
2010. nov. 11. 20:28
Milyen süti ez? Hogy kell elkészíteni? Könnyű, vagy inkább a nehéz kategóriába tartozik? A másikat is leírod? Köszi.
36. Nikéla (válaszként erre: 13. - Szöszi23)
2010. nov. 6. 14:05
És meddig kell sütni?
2010. nov. 4. 23:26
Ki tud nagyon olcsón nagyon finomat, és nagyon egyszerűt?
34. Csibebaby80 (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 30. 13:59
mmmmmm, nagyon finom lett, alig tudtam megállni, hogy ne egyem meg az egész tepsivel... Már napok óta terveztem, hogy megsütöm. Köszi a receptet :)
33. Csibebaby80 (válaszként erre: 14. - Kisnejulcsi)
2010. okt. 21. 17:49
megsütöttem!!! :) nagyon finom lett, már nagyon kívántam és párom is támogatta az ötletet.Hamar meglett, a tészta nyújtását még gyakorolnom kell, dehát gyakorlat taszi a mestert :)
32. Tücke
2010. okt. 18. 14:13
de a megmaradt tojásfehérjéből megoldható még egy laza gyors süti csak 1-2 órát állnia kell fogyasztás előtt felverem kemény habbá a tojásokat , étkezési zselatint úgy 1 evőkanálnyit felolvasztok kb 0,5dl vízben , 4doboz joghurtot( natúr vagy gyümi ez mind1) elkeverek cukorral majd belekeverem a tojáshabot és a zselatint és beleöntöm egy folpakkos tepsibe, vagy őzgerincbe... bevágom a hűtőbe és 2 óra múlva egy tálcára kiborítva feldarabolom a joghurtot :D
31. Tücke
2010. okt. 18. 14:11

szalagos fánk: 50dkg liszt, 2dl tej, 4dkg élesztő , 5dkg porcukor, 6dkg olvasztott vaj 5db tojássárgája... a lisztet beleteszem egy nagyobb tálba elkeverem a porcukorral, közben az élesztőt felfuttatom, a lisztbe kis mélyedést csinálok beleteszem a vajat és a tojássárgáját majd a felfuttatott élesztőt jól egybegyúrom akár hólyagos is lehet a tészta de nem fontos 1 órára letakarom és meleg helyre teszem amíg megkel , olyan 2 cm vastagra nyújtom a tésztát és pogi szaggatóval kiszaggatom , a közepébe a hüvelyk ujjammal mélyedést nyomok, olajat annyit teszek egy lábasba serpenyőbe ki miben süti , hogy a fánkot ne lepje el kb a feléig érjen , jól felhevítem az olajat és mnind a 2 oldalát aranysárgára sütöm,


ilyenkor szoktam még 1 sütit csinálni a megmaradt tojásfehérjéből: ezt Bede Robitól lestem el: 20dkg vaj, 25dkg liszt, 1csomi sütőpor, 1db tojás, 15dkg porcukor 5-10dkg aszaltgyüm,ölcs apróra vága ( dió, mogyoró, mandula, barack, szilva, ananász stb stb) ezeket jól eldolgozom én fakanállal szoktam és a csavar a fánkból kimaradt 5 fehérje kemény habbá verve amivel lazíthatjuk a tésztát:) vajazott lisztezett tepsibe teszem és 170fokon 50 perc alatt megsül... tudom ajánlani hogy ha kihült tekerd bele folpakkba és csak másnap szeleteld nem lesz olyan száraz...

30. Tücke
2010. okt. 18. 13:59
oksa de aztán ne szídj :PPPPPPPPPP
29. seragirl (válaszként erre: 28. - Tücke)
2010. okt. 18. 13:52
Megpróbálom szívesen, szeretek sütni :)
28. Tücke
2010. okt. 18. 13:50
akk majd mindjárt írok még 1-2 félét hátha van hozzá kedve nem tudom a több lépcsős pepecselősökkel hogy állsz?
27. Tücke (válaszként erre: 25. - Seragirl)
2010. okt. 18. 13:49
1db
2010. okt. 18. 13:46
Köszönöm a recepteket! :) Ki is választottam kettőt, az almás pite + little_angel-től a linzer karikát. De még szívesen fogadok receptet, mert mindig csak ugyanazokat szoktam csinálni és nincs ötletem mostanában, hogy miket csináljak. :)
25. seragirl (válaszként erre: 18. - Tücke)
2010. okt. 18. 13:42
Mennyi tojás kell hozzá?
2010. okt. 18. 13:01

Szia !


Én szombaton csináltam egy isteni finom sütit . Egyszerűen nem lehet leállni róla . Ilyen finomat még sohasem ettem . A neve : gesztenyés -babapiskótás szelet . Itt találtam a receptet .


Hozzávalók:

Alap :

2 csomag gesztenyemassza

25 dkg darált keksz

rum vagy rumaroma

15 dkg porcukor


Ezeket jól összegyúrjuk kevés tejjel . Arra vigyázz ,hogy ne legyen túl lágy a tészta .


Krém :

9 dl tej

3 csomag vanilia ízű pudingpor

20 dkg porcukor

20 dkg margarin


A pudingport a tejjel és cukorral összefőzzük ,majd ha kihűlt akkor hozzáadjuk a margarint is .



Összeállítás :

1. A gesztenyés alapot egy tepsi aljába nyomkodjuk

2. Utánna erre az alapra rákenjük a pudingos krémnek a felét

3. A pudingos krémre rárakjuk a rumos tejbe áztatott babapiskótákat

4. A piskótás rétegre rákenjük a pudingos krém másik felét

5. Végén a tetejére 2,5-3 dl keményre felvert hullala tejszínt egyenletesen rákenjük . Plussz még ízlés szerint csokireszeléket is rakhatunk a tejszínre .

23. reni79
2010. okt. 18. 12:10

egyszerű és finom:)


Almás krémes piskóta


Egy új finomságot sütöttem ma, mivel holnap vendégeim lesznek. Szerettem volna olyat sütni, ami almás is, krémes is, és főleg gyorsan elkészül. Ez a sütemény minden kritériumnak megfelel. Nagyon finomra sikerült, így biztosan többször is megfogom sütni.


4 db alma

2 cs vaníliás cukor

fahéj


Előkészítés:


Egy tepsit kibélelni sütő papírral, és megkenni olvasztott margarinnal. Erre rátenni a vékonyra felszeletelt almát, úgy hogy fedjék egymást. Majd megszórni a vaníliás cukorral és a fahajjal.


Tészta:


6db tojás

6 evő kanál víz

12 csapott evő kanál cukor

12 púpos evő kanál liszt

1/2 cs sütőpor


A tojások sárgáját kikeverni a cukorral és a vízzel. A tojások fehérjét kemény habbá verni. Ezután a cukros masszához óvatosan hozzá keverni a felvert habot, és a sütőporos lisztet.

A tepsibe rakott alma tetejére önteni az összekevert masszát.

Előmelegített, közepes hőmérsékletű sütőben, 35 percig sütni. Majd hagyni teljesen kihűlni.


Krém:


2 cs vaníliás pudingpor

15 dk margarin

15 dk por cukor

2 cs vaníliás cukor

6 dl tej

fahéj


A puding port a tejjel simára keverni, és hagyni teljesen kihűlni.

A margarint a cukorral simára keverni, majd hozzá adni a kihűlt pudingot és az ízlés szerinti mennyiségű fahajat, és szintén jól kikeverni.


Összeállítás:


A kihűlt tésztát egy tálcára fordítani, majd vissza tenni a tepsibe, úgy hogy az alma kerüljön felülre. A tetejére kenni a pudingos krémet, és megszórni torta darával.

Rögtön fogyasztható!!!

22. e7d58500d8 (válaszként erre: 4. - 71e454bee5)
2010. okt. 18. 11:40

Szia!

Én belenéztem a sütis naplódba, és gyorsan össze dobtam a raffaello szeletet:)

Az előbb lettem kész vele. A férjem biztos néz egy nagyot majd, mert általában csak hétvégén sütök:)


Jó sütögetést mindenkinek!

21. kisnejulcsi (válaszként erre: 19. - Tücke)
2010. okt. 18. 11:01
A sütőt én sem nyitogatom , de a szurkálás miatt , még nem volt probléma :))
2010. okt. 18. 11:01
tudnék ajánlani egy nagyon gyors 20 perc), egyszerü, és finom piskótatekercset: 4 tojás, 5 evőkanál(ek) cukor, 5 ek liszt, 1 cs vanilliáscukor, 1 csipet só, és ha van, egy kis reszelt citromhéj. 220 fokra bekapcsoljuk a sütőt. A gépi habverő felveri a fehérjét addig a tojássárgát cukorral habosra keverjük,belekeverjük a sót, vanilliáscukrot, és a lisztet,ha van a cirtom reszelt héját, majd a felvert tojásfehérjét. Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük (kb 1-2 cm magas lesz) 8-10 perc alatt aranybarnára sütjük. 2 db vizes(nedves) konyharuhával letakarjuk, ha kisült és kivettük a sütőből. Kicsit kihül, az aljáról ovatosan levesszük a sütőpapírt, és már tölthető és tekerhető is. Imádom :)
19. Tücke (válaszként erre: 17. - Kisnejulcsi)
2010. okt. 18. 10:51
huuu én soha nekem nagymamám nagyon belém nevelte ezeket hogy mit szurkálunk villával meg mit nem meg hogy mire nem nyitogatjuk a sütőt :DDDD életem első piskótája ezé nem jött fől rendesen me kinyitottam a sütőt rá
18. Tücke
2010. okt. 18. 10:50

ez nagyim almás receptje: 50dkg liszt, 20dkg zsír vagy margarin ( de sztem zsírral jobb) 1csomi sütőpor, 1dl tejföl 20dkg cukor...1kg reszelt alma +fahét+ cukor


az almát amikor lereszeltem ki szoktam nyomni a levét utána cukrozom és szoktam bele tenni kevés zsemlemorzsát hogy a maradék levet felszívja még és ne ázzon el a tészta...



a lisztet a zsírral jól eldolgozom beleteszem a sütőport meg a cukrot elkeverem utána a tejfölt meg a tojást is jól összedolgozom... 2 felé vágom éás kinyújtnom a tepsinek megfelelő mretre.. ált a tepsit vajazom lisztezem

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook