Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Emlékezhetünk -e a magzati korra? fórum

Emlékezhetünk -e a magzati korra? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 16. 21:52
A kérdésre visszatérve,hiszek abban,h emlékezhetünk a magzatkorra,de nem is igazán emléknek mondanám,inkább sugallatnak,de ja vu-nek gondolom!
2010. dec. 16. 21:51

Érdekes!Nekem két dolog jut eszembe a témáról.

1.anyám száján kifutott pár éve,hogy köztünk már magzatkorban sem volt anya-lánya kapocs,hogy már akkor eldőlt!(sajna nincs köztünk igazi anya-lánya kapcsolat,így alakult,néha fáj,de jobban fáj,h másokat irigyelek,ha látom,h milyen jól elvannak az anyukájukkal!).

2.visszatérő álmom volt évekig,míg panelban laktunk és az enyém volt a legkisebb szoba,hogy egy szörnyember beakar törni,és a szobámba akar jönni,a léptei alatt pedig összetörik a járólap...

14. 3932f2132e (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2010. dec. 11. 19:52
Nagyon érdekes, amit írsz, elgondolkodtató!
2010. dec. 11. 19:47
Szerintem lehetnek már abból a korból emlékképek, hangfoszlányok ..... az más kérdés, hogy ezek általában nem jönnek elő "normál" tudatállapotban ..... de felidézhetők, ha szükséges ..... ill. spontán is előjöhetnek pl. álmok, érzések formájában .....
2010. dec. 11. 19:44
Álmodtam már ringatózással, lebegéssel. De az ugyanúgy lehetne egy hintázási élményének is a hatása. Utólag nehéz kideríteni.
2010. dec. 11. 19:40
Én kb. 2 éves koromtól emlékszem, mert a bölcsire már igen. Néhány játékomra is emlékszem.
2010. dec. 11. 19:37
Nem ,hisz a legrégebbi emlékképedet vedd alapul,nekem 3 éves koromból van emlékképem,de az egy nagy baleset volt ...
2010. dec. 11. 19:25
nem
2010. dec. 11. 19:08
Nem tudom. De olyan álomról nem olvastam még, hogy valaki pl. olyan idős koráról álmodik, amikor járni tanult. Ehhez képest a magzati kor még nagyobb rejtély.
2010. dec. 11. 17:53

Pszichiáter elő tudja hozni...

A nyáron volt egy riport, amiből kiderült, hogy az édesanyja művi abortuszon esett át, de csak az egyik babát távolították el, a másik fejlődött tovább. És mindig hiányérzete volt később.

Már felnőttként tudta meg, hogy mi "történt"...

2010. okt. 18. 08:41
Én semmire sem emlékszem a magzati koromból.
5. jollymama (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2010. okt. 18. 08:26
az én tapasztalatom szerint igen emlkékezhet.
2010. okt. 18. 08:22

és ha valakinek az ikertestvére hal meg méhen belül és meg is szüli az anya 20 hetesen és a másik egyedül fejlődik tovább akkor emlékezthet szerintetek.....

sajna saját tapasztalat alapján írom....

2010. okt. 18. 08:18

Szia!

Nem tudom.

En csak azt vettem eszre,hogy a Kislanyom aki 5 honapos,sir ha meglatja az apjat,vagy az apja kezbeveszi Öt.

Megfeszül,a kezet lefele görcsösen tartja,legörbül a szaja es könnyekkel sir.

En hiszem,hogy ö meg emlekszik a magzati korara...

Nalad mas a helyzet,hiszem eltelt "nehany" ev azota.:)

Ha megis azok az emlekek jönnek elö,az sem rossz,hiszen pozitiv erzesek jönnek elö Nalad.:)

2010. okt. 18. 08:06
jó kérdés. én ilyesmire nem emlékszem, de az biztos hogy a pici a bátyjára mosolygott és figyelt először, mert sokat puszilgatta a hasamat és beszélt hozzá, amíg a pocakban volt :) én meg azt hittem sose fog mosolyogni, de az első mosolyok a bátyónak mentek
2010. okt. 18. 08:00
Gyermekkorom heti legalább 3X visszatérő álma: sötétség ,beszűrődő fényfoltok,hallom mások beszélgetését ,lebegek és biztonságban érzem magam és annyi biztos hogy nagyon kicsi vagyok a világhoz képest. Ezt az álmot nagyon szerettem ,de soha nem értettem gyerekként hogy mit jelent vagy mi ez. Azóta született 3 gyermekem az álom nem tért vissza legalább 20 éve.1 hónapja viszont újból éreztem ,visszatért az álom és pontosan tudtam mit jelent hol vagyok. Egész pici magzat vagyok és az anyukám hasában lebegek a magzatvízben.A fények a hasán át beszűrődőek ,a hangok apué és anyué,és a biztonság.Szerintetek lehetséges hogy emlékszik az ember tudatalatt és ez éjszaka előjön? Hol volt ez az álom 20 évig és miért pont most jött vissza?azóta nem szabadulok a gondolattól és fura érzés tölt el hogy időnként érzem azt amit 32 éve éreztem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook