Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek hogy a 8 hónapos babám inkább éjjel aludjon mint nappal? fórum

Mit tegyek hogy a 8 hónapos babám inkább éjjel aludjon mint nappal? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 10. 16:51

Alakul a helyzet, ma fél kilenckor rángattam ki az ágyból :)) na jó már fel kelt 6kor adtam neki kajcsit a kiságyban aztán kimentem, játszott egy kicsit és elaludt... De szép is lenne így :))

Ja és napközben is sokkal jobb a kedve!!!

2007. aug. 8. 15:45
köszi szépen a tanácsokat
6. win (válaszként erre: 4. - 175c71a378)
2007. aug. 8. 15:37

Szerintem a nappali alvásaiból próbálj elcsalni egy kicsit! Játszatok, mondókázzatok, kösd le a figyelmét, amikor már fáradt, de még húzd egy picit az időt, hogy 15-20 perccel később aludjon el. Próbáld meg átszoktatni, hogy nappal aludjon kétszer inkább, mondjuk 10-12ig, meg du. 3-4-fél5ig.

Persze ez nem megy egyik napról a másikra!

Az én fiam sem nagy alvó, kb. 7 hós kora óta nappal egyszer alszik csak, de azért a nap nem hajanli 4kor kezdődik!

5. Elviracska (válaszként erre: 2. - 175c71a378)
2007. aug. 8. 15:02

Szia

Sok anyukát hallottam hasolnló helyzetben,és panaszkodtak...de én csak azt tudom mondani,hogy mindenképp,nappal foglald le ,és ne hagyd elaludni,hogy ,éjjelre legyen fáradt,hisz sem neki,sem neked nem jó ey igy,és csak rájön,hogy,a nappal az nappal,az éjszaka pedig az alvás ideje....idő kell hozzá,az biztos.....

Sok türelmet,és kitartást,valóban nem könnyü helzyet az biztos.

2007. aug. 8. 14:39
ma pl. 9kor elaludt és csak délben kelt fel. evett játszott és fél 2kor megint elaludt és most kelt fel. + még délután is alszik mikor mennyit. Nem veszem ki a kiságyból már "szívtelen" anya vagyok egy hete, de akkor csak sír/hisztizik könnyek nélkül... Előbb utóbb megszokja hogy mikor kezdődik a nap?
3. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - 175c71a378)
2007. aug. 8. 14:18

Szerintem tedd vissza a kis ágyába, mert a nap nem akkor kezdődik. Ha neki nem tetszik, akkor is hagyjad. Lassan rájön, még kell aludni.

Ekkora babák kb. 12 órát is alszanak éjjel, egyfolytában. Valószínű, ilyen a bióritmusa, hogy ekkor megébred. Nagyon ne zökkentsd ki a nyugalomból, ne játssz vele ilyenkor.

Napközben mennyit alszik?

2007. aug. 8. 13:56
Szóval van egy 8 hónapos fiam Bence. Magától elalszik, ezzel nincs is gond. De kb.8-9 körül alszik el éjszaka és 4-kor már kukorékol kezdődik neki a nap. Nem éhes mert megkínálom kajcsival nem kér, nem szomjas mert azt sem kér. Aztán egész nap hulla fáradt, játszik 1,5-2 órát utána szundi vagy 1-2 óra... Miért van ez így. Mit csinálok rosszul. Légyszi adjatok tanácsot. Köszi
2007. aug. 8. 13:54
Mit tegyek hogy a 8 hónapos babám inkább éjjel aludjon mint nappal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook