Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja-e valaki: Kertészkedés - ragasztócsíkkal a hernyók ellen? fórum

Tudja-e valaki: Kertészkedés - ragasztócsíkkal a hernyók ellen? (tudásbázis kérdés)


10. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - T.Ili)
2010. okt. 18. 10:35
Elmondod, milyen ragasztóról van szó? Nagyon érdekelne. Akkor inkább olyat próbálnék ki én is.
9. t.Ili (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2010. okt. 18. 10:09
Volt olyan ragasztóm,amin több,és ragacsosabb volt az anyag,mint egy szig.szalagon.Úgy tettem fel a fára több rétegben,hogy néhol megtekertem,hogy a fához is ragadjon egy kicsit.
2010. okt. 18. 09:52
Most olvastam egy másik weblapon, hogy vki kipróbálta és a hangyák ellen is jó volt. 4-5 cm vastagon betekerte a fa törzsét szigetőszalaggal és beleragadtak a hangyák. Mivel a hangya és a levéltetű "együtt jár", ezért nem csak a hangyák, de a tetvek is kipusztultak.
2010. okt. 17. 17:45
A ragasztó csík elsősorban a hernyók ellen van. A hangyák ellen más hangya irtók vannak. A csík a hernyókat megfogja.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - T.Ili)
2010. okt. 17. 16:08
Leírnád, hogyan csináltad? Milyen ragasztót és hogyan használtál? Hatásos módszer, érdemes próbálkozni vele?
5. t.Ili (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2010. okt. 17. 13:18

Én már csináltam ilyet!

Nekem óriás hangyáim vannak a kertbe.

Képzeljétek! Átmásztak a tetemeken!

4. Sári Kokadrúl (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2010. okt. 17. 11:27
Lehetséges, de szerintem a zöme mégis a kéreg felett próbálkozna.
2010. okt. 17. 11:24
A férjem azt mondja, hogy ha kifelé van a ragasztó, akkor a kéreg alatt még fel tud mászni.
2010. okt. 17. 11:21
Nem hallottam erről..De elgondolkodtató..Kifelé teszed a ragasztó csíkot.Értelem szerűen.Másképp nem ragad bele..
2010. okt. 17. 11:18

Sziasztok!


Egy kertészettel foglalkozó újságban azt olvastam, hogy ilyenkor ősszel a nagy téli araszoló nősténye a gyümölcsfák törzsén mászik fel a koronába és ott rakja le a petéit. Azt javasolják, hogy ragasztócsíkot tegyünk a fák törzsére, akkor nem tudnak felmászni oda.


Ti erről hallottatok már? Meg tudnátok mondani, hogy milyen ragasztócsíkot kell használni? Van vmilyen speciális, vagy csak egyszerű ragasztó kell? A ragasztó része merre legyen?

Próbálta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook