Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bróker leléphet a pénzzel? fórum

A bróker leléphet a pénzzel? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 20. 12:22
Bölcs gondolat! Ráadásul az ingatlan nem likvid tőke. A likviditás pedig igen nagy kincs mostanában :)
35. supin
2007. dec. 23. 13:20
Attól függ mit kezd vele
2007. dec. 23. 12:00
ha nem lopja el
33. kingi7
2007. nov. 22. 19:33

Szerintem abban az esetben nem, ha jó helyre viszi...

Van olyan Brókercég, ahol csak évi 1% a kezelési költség, plussz még az extra profit egy kis része...

A tözsdézeés azért nem egy egyszerű dolog...mégha annak is látszik!!

2007. szept. 19. 11:44
Bocsánat!Azóta amióta én kezdtem,már több online bróker is van,nem csak kettő,lehet válogatni,ki ,hol ,hova szeretne befektetni.
31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 30. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 11:13

Igen,mi is ezért vettük ki a bankból a pénzt.

Persze az elején a tanulópénz is megvolt,volt már 30 % minusz is ,de aztán idővel sikerült vissza fordítani a mérleget és most már egész jól megy.

Írom ezt úgy ,hogy épp zuhan a részvényem:)

30. c469e38f6f (válaszként erre: 29. - 0c97fbb607)
2007. szept. 17. 11:06

Hazai papírjaim voltak a válságok idején. Tehát pl ültem a Mol-ban, Otp-ben stb, mikor elkezdtek esni pl az ázsiai válság miatt a világon a feltörekvő piacok, (így a magyar is) részvényei.

Csak itthon kereskedek, régen brókeren keresztül, most online.Mivel nem ebből élek, igy ez "csak" hobbi, azért csinálom, hogy ne a nevetséges 6-7%-os kamatot(minusz 20% adó)keressem meg.

29. 0c97fbb607 (válaszként erre: 28. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 10:13

Uppsz!Akkor meg sem szólalok,a másfél éves...tapasztalatnak még nem mondható, időmmel:)

Most is a külföldi piacokat részesíted előnyben?

28. c469e38f6f (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2007. szept. 17. 10:00
Igen,1996 óta. (a lakásomat az itt keresett pénzből vettem). Nem akarok senkit lebeszélni, ha így lehet értni az írásaimat, akkor rosszul fogalmaztam. Csak tudod én benne voltam full részvénnyel az ázsiai, a brazil, és az orosz válságban is a 90-es években. emlékszem, az ázsiai volt a legdurvább, ott 1-2 hónap alatt feleződött a pénzem.(de ugye amíg nem realizálom a veszteséget, addig az nincs is, tehát minden válságot kiültem - ne mondjam, mennyi nyugtatóval). Most 2002-től, bárki, aki pénzt tett részvénybe, csak nyert, ki többet, ki kevesebbet. Sokan el sem tudják képzelni, mekkora lelki erő kell hónapokig, v akár évekig ülni egy veszteséges papírban, amit lehet, hogy sohasem tud nyereséggel eladni (lásd 2000 Ft-os Mtelekom ) a stop-losst meg az amatőrök hírből sem hallották.A maci pedig általában nem szép lassan jön, hanem egyszercsak zutty... mint tavaly májusban.Az gyönyörű dupla csúcs volt, forgalommal alátámasztva, tele indikátor divergenciával(szépen lehetett keresni rajta).Tehát én nem akarok elriasztani senkit, csak a tapasztalat azt mondatja velem, hogy fő az óvatosság :)
27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 09:15
Amúgy te tőzsdézel?
2007. szept. 17. 08:56
Nobel -dijas......megy...*
2007. szept. 17. 08:55
Ja és nem legyőzni kell a piacot,csak érezni!Nem vagyok nóbel díjjas,talán ezért meg jobban:)))
24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 08:52

:))))Te a tőzsde ellen vagy?Mert nagyon úgy tűnik!:)

Én sok pénzt kerestem már vele ...és remélem fogok is:)

2007. szept. 17. 08:20

Ezt most találtam a közgazdászokról:

Tapasztalt tőzsdeguruk és Nobel-díjas közgazdászok egy csoportja elhitte, hogy képesek legyőzni a piacot. Úgy gondolták - mint az alkimisták -, hogy a tudás birtokában határtalan vagyonra tehetnek szert. Kezdetben irigyelték őket és minden befektetőt, aki részesedhetett látványos sikereikből. Végül azonban ügyködésük mérlege ezermilliárd dolláros tátongó lyuk a világ pénzügyi rendszerében. (a Long-Term Capital története)

22. c469e38f6f (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2007. szept. 17. 08:15
Éjfél után mindig nagy hülyeségeket írok.(éjfél előtt csak kicsiket) :)
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 01:49

Miért ne?:D

Az ingatlanok értéke nem fog olyan mértékben emelkedni,mint egy részvényé.Legalábbis mostanában.

20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - C469e38f6f)
2007. szept. 17. 01:34
Álljon meg a menet!Miért beszélsz ilyeneket egy kezdőnek?El akarod riasztani?
19. c469e38f6f (válaszként erre: 13. - Ági28)
2007. szept. 17. 01:14
Állami garancia és a tőzsde? Hát, szerintem nem kéne eladni azt a házat...
18. c469e38f6f (válaszként erre: 12. - Sasfioka)
2007. szept. 17. 01:06

Szerintem te ne kezdj el tőzsézni, mert ott számolni is kell... 180 hónap az nem 3 és fél év.Meg gondolom te sem lennél annak a japánnak a helyében, aki a 90-es évek elején 38000 pont körül befekteteett részvényekbe, és várja az ésszerű nyereséget 17 éve...(most olyan 16000 pont körül van).A tőzsdén nincs ilyen, hogy ésszerű nyereség(mi az, hogy ésszerű?)nem rizikós portfólió (meg ilyen általános hülyeségek). Van viszont be és kilépési pont, risk-management,money- management, volatilitás,stop-loss, elemzés, indikátorok, P/E, EPS, ROE,trend, támasz, ellenállás ,kockázatvállalái hajlandóság, döntésképesség, és a legfontosabb egy működő kereskedési rendzer.A tőzsdén nincs ilyen, hogy" két év múlva nyertél volna", nincs feltételes mód!

Az meg végképp hülyeség, hogy jó közgáz diploma kell.A közgazdászok legtöbbször csak hülyeségeket beszélni tudnak a tőzsdével kapcsolatban, ha értenének hozzá, akkor abból élnének...

17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - C469e38f6f)
2007. szept. 16. 11:25

Onnan gondoltam,hogy egyszer felhívott egy brokicég, és ők ennyit mondtak nekem.Viszont ők nem a magyar tőzsdén "üzemelnek".

Nem mertem beszálni.

Egy bevezetésre váró részvényt ajánlottak elővételben,még azelőtt ,hogy a cseh tőzsdére felkerült volna.

Nem vagyok speki,nem mertem kockáztatni,bár jónak tűnt.Amúgy meg nem szerettem volna ,ha kiveszik a kezemből az irányítást.

Ezenkívűl,egy brokicég sem garantál semmilyen hasznot,mivel a tőzsde azért az csak tőzsde,soha nem lehet tudni ,mi fog történni,ugye.

Így ha rosszba nyúlok ,magamat hibáztatom.

Valóban az equitasnál vagyok.

16. c469e38f6f (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2007. szept. 16. 11:09
Úgy látom Te is az EQ-nál vagy ( a jutalékból gondolom).Azért a nem online brókereknél sem 20% a jutalék, csak kb 1-1,5% lábanként (vételnél is és eladásnál is, tehát össz 2-3.
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Ági28)
2007. szept. 16. 10:52

Ha több nyereséget szeretne,mint amennyit a bankok fizetnek,jó lépés a tőzsde.

Nem feltétlenül kell egy brókercéghez beszállni,magyarországon már van azt hiszem kettő online bróker,ahol mindenki a saját pénzét forgathatja.Realtime adatokat láthat folyamatosan,adhat-vehet,amikor csak úgy gondolja.

Én is ezt csinálom.

Ráadásul ,így nem nyúl le senki 20 %(általában ennyi a brokidíj)hanem ,csak a kereskedési jutalékot veszik le,ami egy -egy szerződésnél 0,5 %.

Ha egy nap alatt "játszom meg az üzletet akkor csak 0,3%(tdt).

Persze aki hosszútávú befektetésben gondolkodik,annak is jó,nem kell tőle félni,biztosan nagyobb hasznot zsebelhet be,mint ha bankba tartaná a pénzzét.

A lényeg ,hogy először csak figyelje ,hogyan működik a piac,ismerkedjen a chartokkal,olvasgassa az elemzéseket,megértse milyen események,adatok hogy befolyásolják a piacot.

Vannak spekulatív papírok,ha valaki kockáztatni szeret a nagy haszon reményében,de vannak abszolút megbízható részvények,csak tudni kell mikor szálljon be az ember.De ezt így nagyon nehéz elmagyarázni.

Mindenesetre nem olyan nagy ördöngősség.

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Ági28)
2007. aug. 16. 09:08
biztos kincstárjegyet vagy államkötvényt akar rádsózni, vagy olyan terméket, amin van állami garancia.
13. Ági28 (válaszként erre: 12. - Sasfioka)
2007. aug. 16. 09:05
Köszi Sasfióka! Tudod, akikkel az ismerősöm szeretne kapcsolatba lépni nekem kicsit sem tűnnek korrektnek. Egyelőre nem történik semmi. Remélem ha mégis, az jól végződik. Bár azt nem tudom, hogy hogyan ígérhetnek állami garanciát, mikor tudtommal a cégnek nincs köze az államhoz?
2007. aug. 15. 22:55

A brókerkedés azért messze nem a lehúzásról szól. Az a baj, ha valaki brókernek nevezi magát anélkül, hogy ott lenne a hóna alatt egy jó referenciájú közgáz-pénzügyi diploma, ott lenne mellette a tőzsdetanfolyam, meg némi gyakorlat is. Mert ma már hallunk "bróker-kezdetű" cégneveket, ahol a tanácsadók "könnyen téveszthetők össze a brókerekkel.


A tőzsdei befektetés annyira nem rizikós. Egy a lényege: csak akkor fektess be, ha legalább 180 hónapig, azaz kb. három és fél évig nincs szükséged a pénzre. Ennyi idő alatt realizálható "ésszerű" nyereség. Persze ha nem rizikós a portfólió. Mert két hét alatt is lehet milliókat nyerni, de bukni is. Ezért ha valaki "nem nagy kockázattal" akar tőzsdézni, akkor CSAK AZZAL A FELTÉTELLEL, hogy több, mint három évig forgatja a pénzt. (Persze ha jó az ár, kiveheti, nem "tilos kivenni a pénzt)

Csak általában ott a baj, hogy befektetsz pl. egy milliót, és egy év után ér nyolcszázezret, akkor egy év után kiveszed, hogy "ne bukj rajta többet". Ha nem veszed ki, akkor két év múlva nyertél volna rajta ötszázezret pl. A lényeg: Nem szabad megijedni mélyponton.


SF

2007. aug. 15. 15:41

Az emberi hiszékenység határtalan.....

Tőzsdére csak olyan pénzt szabad vinni, ami "nem fáj", amikor elúszik!!

10. Ági28 (válaszként erre: 3. - Tina68)
2007. aug. 15. 14:01
Szia Tina! Na voltál? Mesélsz?
9. Ági28 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2007. aug. 8. 12:05
Jaj a kiképzés! Az aki miatt indítottam ezt a bigyulát, nem magától találta ki h eladja a kecót, hanem a broki találta ki, hogy így több lét tudna befektetni. Nem akarok senkit sem megbántani, v a cégnek negatív reklámot csinálni, de meglepődtem, h ennél a cégnél ilyenek is vannak. A cég I*G. De asszem, ha semmi tvtelen nincs abban amit csinál ez a muki, akkor leírhatom a nevet, igaz??
8. Ági28 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2007. aug. 8. 12:03
Apámat és a cégtársát telefonon! kereste meg egy muki, h adjanak neki 20 millát valami befektetésre! Telcsin, anélkül, h találkoztak volna. Apám (esze ágában sem volt) mondta, h koser a dolog csak küldjön róla valami tájékoztatót. erre a pasi. hát neki erről nincs semmije, nem tud küldeni, de adják oda a lét! Több napig telefonált és mikor apám mérges lett, lerakta a telefont, újból telefonált és követelte a pénzt. Ha nem lettem volna mellette az utolsó telcsinél, el sem hittem volna h valaki ilyen degenerált hülye is lehet!
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Ági28)
2007. aug. 8. 11:51
persze. erre képezik ki őket, ebből élnek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook